افتتاح بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران سه‌شنبه با حضور رئیس‌جمهور

مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور رئیس‌جمهور در ضلع جنوبی مصلّای تهران برگزار می‌شود.

به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از تسنیم؛ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت برگزار می‌شود. در این مراسم  حسن روحانی رئیس جمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید حسن هاشمی استاندار تهران، مدیران کمیته‌های بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه حضور خواهند داشت.

مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت ماه در ضلع جنوبی مصلّای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

دعوت از ۴ وزیر و شهردار تهران برای حضور در نمایشگاه کتاب

امین متولیان مدیر کمیته تشریفات در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به دعوت از مسئولان کشوری برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران گفت: تاکنون از ۴ وزیر  و یکی از معاونان رئیس جمهور برای حضور در نمایشگاه کتاب دعوت به عمل آمده است. دعوت‌نامه‌هایی برای وزیران آموزش و پرورش، علوم، ورزش و جوانان و وزیر اقتصاد برای حضور در نمایشگاه کتاب ارسال شده است. همچنین از سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز دعوت به عمل آمده است.

متولیان همچنین از دعوت رئیس سازمان صدا و سیما و شهردار تهران خبر داد و گفت: دعوت‌نامه‌هایی برای آقایان عزت‌الله ضرغامی و محمدباقر قالیباف نیز برای حضور در نمایشگاه تهران ارسال شده است.

وی ادامه اداد: این شخصیت‌ها به‌عنوان میهمانان ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور خواهند داشت. البته رایزنی برای حضور دیگر شخصیت‌ها و چهره‌های بین‌المللی نیز ادامه دارد که در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

از شنبه ۶ اردیبهشت غرفه‌های بخش الکترونیک  واگذار می‌شود


 بنا بر اعلام کمیته ناشران الکترونیک، ناشران می‌توانند از روز شنبه ششم اردیبهشت‌ماه با پرداخت مبلغ اجاره‌بها غرفه خود را تحویل بگیرند و چیدمان و غرفه‌آرایی را آغاز کنند. ۱۰۸ ناشر در بخش الکترونیک و در فضایی به‌وسعت ۲۲۰۰ مترمربع، در سالن شماره ۷ روبه‌روی رواق شرقی حدود ۳هزار اثر را عرضه خواهند کرد.

۱۲۹۶ ناشر در بخش ناشران عمومی/ محموله‌های کتاب به شبستان رسید

«احمد کمالی‌نژاد» مدیر کمیته ناشران داخلی در این باره گفت:  یک هزار و ۲۹۶ ناشر از میان ناشران ثبت‌نام کننده، تا تاریخ ۳۱ فروردین برای حضور در نمایشگاه و دریافت غرفه، اعلام آمادگی کردند که قرار است در فضایی به‌وسعت ۱۳ هزار و ۵۳۹ مترمربع، کتاب‌های خود را عرضه کنند.

وی افزود: از این میان، ۶۴۵ ناشر از تهران و ۴۳۶ ناشر از شهرستان به‌صورت مستقل و ۶۰ ناشر از تهران و ۴۳ ناشر از شهرستان به‌صورت مشترک، برای دریافت غرفه ثبت‌نام کرده‌اند.

به‌گفته کمالی‌نژاد، همچنین از این تعداد ۵۹ ناشر از تهران و ۵۳ ناشر از شهرستان نمایندگی عرضه کتاب‌های خود را به دیگر ناشران واگذار کرده‌اند،‌ ناشران می‌توانند با مراجعه به کمیته‌های‌ مختلف اجرایی‌ و بخش‌های مربوطه، پرداخت هزینه غرفه و تحویل آن، کتاب‌های خود را نیز به مصلّای امام خمینی(ره) بیاورند.

بنابر اعلام کمیته ناشران داخلی، ناشران بخش‌های مختلف کودک‌ و نوجوان،‌ عمومی، آموزشی و دانشگاهی با مراجعه به انجمن‌های مربوطه که عملیات ثبت‌نام را انجام داده‌اند،‌ از امروز جمعه ۵ اردیبهشت‌، امکان ورود و چینش کتاب‌های خود را در غرفه‌ها دارند.


مطالب مشابه :


متن دعوتنامه نمایشگاه بیکرانگی(اولین نمایشگاه انفرادی من)

متن دعوتنامه نمایشگاه بیکرانگی(اولین نمایشگاه در آخرین لحظات نزدیکی به روز واقعه
دعوت نامه برای بازدید از نمایشگاه

دعوت نامه برای بازدید از نمایشگاه با سلام و احترام ، با توجّه به فرا رسيدن روز
دعوت به همکاری درخصوص نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز

دعوت به همکاری درخصوص نمایشگاه بین المللی کتاب تلاش بیهوده به از خفتگی متن کامل
فراخوان داستان/نمایشنامه/فیلم نامه

فراخوان داستان/نمایشنامه/فیلم نامه دعوت می کند، دست شرکت در نمایشگاه به رسم
افتتاح بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران سه‌شنبه با حضور رئیس‌جمهور

با اشاره به دعوت از حضور در نمایشگاه کتاب دعوت به دعوتنامه‌هایی
نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس

این نمایشگاه در سطح بخش گتاب و متن وصیت نامه شهید در مراسمات هفتگی دعوت به عمل
نمایشگاه دفاع مقدس

نمایشگاه دفاع مقدس روستای متن وصیت نامه شهید شرکت در مراسمات هفتگی دعوت به عمل
نامه های پیامبر رحمت به پادشاهان زمان

متن نامه های حضرت محمد(ص) به 3 نگاشت تا آنان را به اسلام دعوت نمایشگاه اراده
اولین نمایشگاه خوشنویسی جهانی از سخنان رهبر شهید بابه مزاری در کویته برگزار شد

کویته دعوت به عمل پس متن ها از یک روزگار به این نمایشگاه به زودی
دعوت نامه جهت شرکت در جلسه پایان نامه

دعوت نامه جهت شرکت در و عضویت قطعی منوط به تایید نهایی به از خفتگی متن کامل
برچسب :