اندر احوالات اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی

با سلام عرض ادب

        با کسب اجازه از همه شما خوبان و بویژه خانم رحیمی استاد ومشاور محترم

به دلیل اهمیت  موضوع  و نظرات ارزشمند همکاران و اساتید بزرگوار در راستای" اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی" مطلب این پست که برگرفته از وبلاگ  خانم رحیمی استاد ومشاور محترم پایه ششمی هاست ،تقدیم همکاران گرامی ،اولیا محترم و دانش آموزان عزیز می گردد .بلکه تلنگری باشد دراین فضای مجازی به همه ما!! نه مسولین!! رجبی


       لطفا بچه ها را فدا نکنیم !؟!؟!؟ 

http://englishcamp.ir/Content/Images/uploaded/Icons/Icon-warning.png

سلام و درود فراوان خدمت همه ششمی ها

سال هاست کار ما مشاوران و روانشناسان کودک و نوجوان این است که التماس می کنیم و از این پس هم خواهیم کرد و گذشتگان مان هم چنین می کرده اند که لطفا در زمان امتحان بچه ها ، از وارد کردن هر گونه استرس جدا بپرهیزید . جو خانه را آرام نگه دارید ، مراقب تغذیه و خواب بچه ها باشید و از این نوع حرف هایی که به قدمت طول تاریخ تکرار شده .اما امسال اتفاقی افتاد که حداقل در شهرستان ما یعنی اصفهان ، همه رشته ها را پنبه کرد .

 منظورم نسخه های تجویزی ضد استرس امثال بنده دل خجسته است  !؟!؟!در گیر و دار امتحانات نهایی ششمی ها و نزدیک به امتحان ورودی مدارس متوسطه که بچه ها به آرامش و دوری از هر نوع استرس احتیاج داشتند ، نتایج آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی توسط سایت سمپاد اعلام شد . همراه با اعلام نتایج ، اعتراض والدین هم آغاز و دیگر شما حدیث مفصل بخوانید از این مجمل ....


امروز بچه ها آرامش نداشتند . فردا هم نخواهند داشت چون خانواده ها سخت پیگیرند و به دنبال تغییر شرایط فرزندشان . حال موفق بشوند یا نشوند ،اما مطمئن هستم که حواس بچه ها در تیزهوشان است و مدارس نمونه دولتی .از صبح که خبر تجمع والدین را در مدارس شنیدم فقط در این فکرم که چرا ما بزرگ تر ها همیشه :فردای بچه ها را فدای دیروز می کنیم !؟!؟!؟!

 و در انتظاری تلخ که چند روز دیگر باز جو خانه ها به هم خواهد ریخت که چرا بچه ها در آزمون نهایی ششم و آزمون ورودی مدارس متوسطه موفق نشده اند ، غافل از این که علتش خودمان هستیم و بس .. وقت آن نیست که کمی واقع بین تر باشیم !؟!؟!؟ به خود بیایید . بچه ها را فدا نکنید و تحصیل را وسیله قرار ندهید .


در اینجا ودر ادامه مطلب بخشی از نظرات شما همکاران محترم و ازجمله نظراستاد مجدفررا پیرامون مطلب فوق الذکر به رویت می رسد:

مرتضی مجدفر

یکشنبه 12 خرداد 1392

سلام. آزمونهای تیزهوشان از قدیم مشکل ساز بود و دولت آقای احمدی نژاد از طریق آقای حاج بابایی مثل سایر حوزه ها ، مشکلات این مقوله را نیز چند برابر کرد و تنش ها را افزایش داد. ما در مفاهیم علمی، تیزهوش را به افراد خاصی از جامعه آماری نرمال اطلاق می کنیم. بر این اساس تیزهوش کسی است که در یک توزیع نرمال در دو نیم درصد سمت راست نمودار هوشی قرارمی گیرد. یعنی از صد دانش آموز شاید دو و نیم درصدشان بتوانند تیزهوش باشند. وقتی آقای حاج بابایی با افتخار از افزایش تعداد مدارس تیزهوشان سخن می گوید و این کار را با عدالت آموزشی و مباحثی از این دست مرتبط می کند و می خواهد در این وادی هم پوپولیست یازی دربیاورد و برای رضایت مردم خودی نشان دهد ، آیا فکر نمی کند مفهوم تیزهوشی زیر سوال برود؟ وقتی شرط معدل می گذاریم برای آزمون و خیل عظیمی را در آزمون شرکت می دهیم با وجود این که می دانیم بیش از 95 درصد این افراد اصلا واجد شرایط نیستند که قبول شوند، چه تضمینی وجود دارد که تنش ایجاد نشود. مدارس تیزهوشان را افزایش دادیم ،آیا می توانیم مفهوم تیزهوشی را هم عوض کنیم. ازاین گذشته وقتی مسئول برگزاری یک آزمون آن هم در حد تیزهوشان ! در یک استان این قدر هوش ندارد که بداند اعلام نتایج آزمونی که از ریشه تنش زاست، درست در حالی که بچه ها هنوز درگیر امتحاناتشان هستند، خطاست، چه انتظاری از ولی ساده یک دانش اموز دارید؟

به نظر من آزمون تیزهوشان و از آن مهم تر کلاسهایی که از دو ماه مانده به آزمون در مدارس برگزار می شود هیاهو برای هیچ است و مدیران مدارس خوشفکر و معلمان تلاشگر باید به انحای گوناگون خودشان را از این وادی مبرا سازند.

من در سالهایی که در یکی از مناق تهران مسئول بودم می گفتم اگر کلاس برای آمادگی تیزهوشان هم نگذارید با یک تلورانس کوچک قبول شدگان مشخصند. از این گذشته برای ورود به مدارس تیزهوشان هر کدام از مدارس و نواحی یا مناطق سهمیه مشخص دارند و با برگزاری کلاس نمی توان تعداد قبولشدگان یک منطقه یا شهرستان را افزایش داد ؛ ولی درمورد افزایش سهمیه مدارس ؛ جرا؛ این اتفاق ممکن است بیفتد.

اجاه بدهید بچه ها مثل آدم های معمولی بچگی کنند و بی سر وصدا و آهسته و پیوست به پیش بروند. تیزهوشان سم آموزش ماست. سم باد بر تن و ذهن کسانی که به بالارفتن دوز این سم دامن زدند و می زنند.


 

تلالو اندیشه

یکشنبه 12 خرداد

با سلام وخسته نباشید..

همکار عزیزم درمورد این موضوع همکاران خوبم آنچه را شایسته گفتن بوده ایراد کردند .بنده هم اضافه می کنم : خدارو شکر علی رغم میل باطنی ام مجبور به برگزاری کلاس های تیزهوشان و...... هستم امابه نظرم اینگونه پذیرش اصولا اشتباه است ...اگر قرار باشد با حفط طوطی وار مطالب کسانی تیزهوش باشند که ........نه خانم رحیمی جان معیار وملاک ارزشیابی درکشور ما درست نیست ...یا اصل را برنمره قرار میدهند نمرات بالا را معیار میکنند ویا توصیفی میکنندو با تقلید کورکورانه ویا شاید کارشناسی نشده شاید هم بدون توجیه همکاران این روش را برمیگزینند..نمیدانم واقعا این همه آزمودن وخطا درهمه ی کشورهای توسعه یافته به این شکل اجرا می ش.د؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا طرحی را اجرا نمیکنند چند سال تبعات مثبت یا منفی آن را تحلیل نمیکنند بعد آن را عمومیت دهند ودرسطح کشور اجرا کنند......چرا پس کشور ما نباید اینچینین کارهایی کند.......آا برگزاری آزمون با این سبک وسیاق واقعا نشان دهنده یافراد تیزهوش و........ است؟؟؟؟

بخدا قسم خانم رحیمی دانش آموزانی دارم که به جرات اعتراف میکنم دربیان وتوصیف مسائل ریاضی درس تفکر و........ آنچنان زیبا بررسی میکنند از دلایلشان بخوبی استفاده میکنند ، بارها درکلاس محکشان زدم آنچنان ذکاوت دارند که باورم نمیشد درامتحان قبول نشوند...اما میدانی که شرایط امتحان ، آشنا نبودنشان با روشهای تست زنی و............والان آنچنان جوی حکفرما بود ه حتی بازیگوشی های من درجلسه یامتحان شنبه ، شیطنت برای خندان آنها و.......... هم کاری از پیش نبرد..قلبم به درد میاداز این همه بی فکری مسولین که بچه های 12 ساله باید تاوان آن را بدهند ...مجددا خدمت خواهم رسید....

 

تلاشگران    شنبه 11 خرداد 1392

 

با سلام خدمت شما همکار بزرگوار

 

چه میشه کرد . واقعا خودمم نمی دونم . راستش دیروز سر امتحان نوبت دوم ششم بودیم . اینجا هنوز نتایج رو اعلام نکردن و از 13 به بعد میگن . من یواش از مسول محترم پرسیدم خبر دارید نتیج رو کی میگن ؟ یه هو یه دانش آموز وسط امتحان و فضای آرام سرشو بلند کردو داد زد گفت اقا معلم 13 به بعد میگن

من از تعجب شاخ در آوردم . دانش آموز جسمش فقط سر جلسه بود ولی تموم هوش و حواسش ... حالا خدای نکرده مثلا قبول نشه چه ضربه ی روحی میخوره ؟ کاش اونایی که برگزار کننده هستند لااقل به این نتیجه برسن اینا هم بچه های خود ما هستند . چه فرقی داره ؟ اینهمه فشار رو باید تحمل کنن . نه به این سه ماه تعطیلی تابستون که کلا بچه ها از دست میرن و تا بیان راه بیوفتن دو ماه از سال تحصیلی گذشته و نه به این که توی حدود یه ماه باید پیش آزمون و نمونه و تیز هوشان و نوبت دوم رو یه جا بدن .

 

کمالی

شنبه 11 خرداد 1392

با سلام خدمت شما همکار گرامی

 

مملکت ما کجایش تصمیمات بجا گرفته شده که این دومیش باشه ؟؟؟این همه مدت صبر کردند من نمیدونم اگه این یکی دوروز رو هم صبر میکردن چی میشد؟؟؟؟؟؟؟چرا وسط امتحانات این جو مسموم رو درست کردند البته ما خودمون همه به نوبه ی خود به این تنش دامن میزنیم ... ازجمله خود من ... متاسفانه ولی گاهی دل آدم میسوزه که چرا دانش آموزی که من اونو میشناختم و انصافا بسیار با استعداد بود در این رقابت نابرابر شکست میخوره ... مدارسی که امکانات بسیار خوب در اختیار دارن به ضرب و زور کلاس ها تست زنی و .... با مدارسی که حتی یک سی دی هم در اختیار معلم قرار نمیدن و حتی یک دستگاه فتوکپی هم ندارن به رقابت می پردازن ... و بعد باید حال و روز بچه های ما رو ببینید که چه شکستی و چه یاسی رو در خودشون احساس میکنن ... این اعلام نتایج هم که نوبر بود .... تمام امید ما به این بود که نتایج رو بذارن بعد از پایان امتحانات نهایی بدن که متاسفانه .... خب دیگه حاکم شهری که مرغابی بود بر سر آن شهر رسوایی بود ... بهتر از این هم انتظار نمیرفت .. از این مسوولین ... آخه کی سرجای خودشه ؟؟ تو این آشفته بازار ؟؟کی بر اساس تخصصش مسوولیت پذیرفته ؟؟؟وقتی میان معلمی که بیست و اندی سال توی دبیرستان ادبیات تدریس کرده رو با چند روز کلاسهای کذایی ضمن خدمت میذارندش ششم درس بده دیگه چه انتظاری از این آقایان نابغه میره ؟؟؟

 محمدی مدیر دبستان

شنبه 11 خرداد 1392 09:35

با سلام خدمت خانم مشاور و همه ششمی های عزیز و اولیاء محترم .

با همه فشارها به بچه ها مخالفم البته به کمی فشار لازم است ،افراط و تفریط نه ..

اداره کنندگان امروز جهان ما افراد تیز هوش نیستند بلکه افراد پرتلاش و کوشایی هستند که از فرصت ها به درستی استفاده می نمایند .قبولی در تیز هوشان خوب است به شرطی که به صورت طبیعی باشد نه به خاطر استفاده از کلاسهای فشرده و تحت فشار بودن دانش آموز و کلاس فوق برنامه .....

ما هم مقصریم که همه هدفمان تبلیغ برای قبولی در این کلاسها و پز دادن و چشم هم چشمی است .

ما باید استعداد های دانش آموزان را شکوفا نماییم نه اینکه با رفتارهامون انگیزه را از آنها بگیریم .

 

حسین فاتحی

شنبه 11 خرداد 1392

جانا سخن از زبان ما می گویی

همکار گرامی

من هم چون شما و دیگر دوستان با قراردادن پست اعلام نتایج در زیر مطلب به همین موضوع اشاره کرده ام ،افسوس که درم داران عالم را کرم نیست و کرم داران عالم را درم نیست

 یکشنبه 12 خرداد 1392  

با سلام

 دیشب که فرزندم از نتیجه آزمون با خبر شد تا صبح اشک ریخت آخر چرا؟......چرا مسئولین آموزش وپرورش فکری برای این مشکلات نمیکنند .به خدا این بچه هاقربانی اشتباهات ما میشوند.تازه زمان ما که این چیزا نبود وضع ما این شده همه مشکل فشارخون واسترس و....داریم خدا بخیر کنه آخر وعاقبت این نسل جدید رو که از سن کم باید این همه زیر فشار باشند....چرا این همه بیفکری؟ .... نتیجه آزمون رو وسط امتحانات اعلام کردن چـــــــــــــــرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


مشق عشق   

شنبه 11 خرداد 1392

سلام

وباز ماجرای تنشهای ایجاد شده برای روح ناآشنای دانش آموز با علت های این تنش.

من نمیدانم کجا مشخص شده که راه اصلی موفقیت از مدارس تیزهوشان و نمونه می گذرد؟اما ما خودمان هم در ایجاد این محیط تاثیر گذاشته ایم .چه آگاهانه و چه ناآگاهانه.همکار عزیز پست تبریک قبل شما شامل 42 درصد می شود و برای اون 58 درصد دیگر هیچ پیامی جز "شما شکست خوردی "در حالت کلی ندارد.(برای مثال).این متاسفانه جزیی از جامعه،کلاس و مدرسه ما شده است. من حرف شمار و که فرمودید که تیزهوشان آنهایی هستند که ذاتا دارای بهره هوشی بالاتر هستند نه کسانی که به لطف کلاسهای آنچنانی موفقیت در آزمون را برایشان رقم زده ایم. آری همکار عزیز والدین هم جزیی که از همین جامعه هستند و متاسفانه یک سو نگری ها دانش آموزان را دچار مشکل خواهد کرد.و بیایید دانش آموزان را کمی باور کنیم کامل بشناسیم و زمینه رشد شان را در سایر زمینه هایی که توانمند هستند فراهم کنیم .


مطالب مشابه :


آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی شهرستانهای تهران خرداد84

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی سنگ ها ۳)ریشه ی گیاهان در درس های فارسی- علوم
آزمون های تیمز ( timss ) و پرلز ( pirls )

این آزمون ها به وسیله ی صاحب نظران است برای ریاضی ورودی دبیرستان های نمونه
چند بازی آموزش برای عزیزان اول ابتدایی

آزمون های ورودی و المپیادهای دبیرستان نمونه شهید مطهری نظریه ها و قاعده های
اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه درس های زندگی از ها
دانلود کتابهای درسی ششم دبستان

آزمون جامع بنیه ی دولتی و ذخیره ها ورودی هفتم های ورودی مدارس
نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه‌دولتی،

برای اطلاع از نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه‌دولتی، بر روی لینک‌های زیر کلیک
برداشت آقای معزی از کلاس فوق العاده روش تحقیق

گفته ها ی مربیان به کتاب های سخت زبان وریاضی وعربی برای تماس های ضروری
مصاحبه با رتبه 3 آزمون کارشناسی ارشد حسابداري سال 87

شدم در دوره ی دبیرستان در رشته ی ریاضی برای درس زبان بدهند و روی درس ها
اندر احوالات اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی

اندر احوالات اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه درس های زندگی از ها مثل آدم های
برچسب :