مراحل تولد تا بزرگ شدن طوطی کوتوله (lovebird)


70354475105592109169.jpg
طوطی کوتوله یا love bird پس اینکه جفت خود را پیدا کند و شرایط را برای تولید مثل مهیا ببیند اقدام به آماده کردن لانه میکند . داخل لانه را با خورده های چوب یا پوشال یا اگر تخمه در قفس باشد با پوست تخمه پر میکند در این زمان رفت و آمد به لانه بیشتر شده و برای جفت گیری آماده میشوند.طوطی کوتوله در هر دوره جفت گیری معمولا بین 5 تا 8 تخم با فواصل یک روز در میان میگذارد .البته گاهی هم ممکن است در این زمان بندی تخم گذاری تغییری بوجود بیاید .
در صورتی که تخم ها حاوی نطفه باشند یعنی جفت گیری به درستی صورت گرفته باشد و همچنین جفت مولد از نظر مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز برای تولید مثل کمبودی نداشته باشند جنین در تخم ها شکل گرفته میشود و بین 22 تا 24 روز زمان لازم است تا جنین کامل شده و جوجه ها یکی پس از دیگری شروع به شکستن تخم ها کنند و متولد شوند . البته گاهی اتفاق می افتد که همه شرایط محیاست ولی از بیرون آمدن جوجه ها خبری نیست . عواملی وجود دارد که ممکن است سبب مردن جنین داخل تخم شود . یکی از این عوامل آلوده شدن تخم ها توسط مدفوع والد میباشد در این حالت ممکن است باکتریها از غشای پوسته تخم وارد شده و باعث از بین بردن جنین شوند همچنین ممکن است بر اثر آلوده شدن قسمت خارجی پوسته تخم منافذ پوسته که کار رسیدن اکسیژن به داخل تخم را انجام میدهند بسته شده و باعث خفگی جنین شوند .
عامل دیگری که ممکن است باعث خفگی جنین قبل از تولد شود سفت شدن پوسته تخم بر اثر کمبود رطوبت محیط میباشد در نتیجه در موقعی که جنین باید اقدام به شکستن پوسته کند تخم شکسته نشده و باعث خفگی میشود . کمبود رطوبت در صورتی که شدید باشد حتی در مواردی سبب خشک شدن مایع داخل تخم شده و حتی از شکل گیری جنین هم جلوگیری میکند .
جوجه هایی که جان سالم از همه ی این آسیب ها به در ببرند پس از 22 الی 24 روز متولد شده و حالا نوبت تغذیه توسط والد میشود . دراین مرحله شما هم نقش مهمی را ایفا میکنید چون باید با فراهم کردن انواع مواد مغذی شامل سبزیجات مثل اسفناج - کرفس - جعفری که حاوی ویتامین ها و جوانه گندم و تخم مرغ آب پز شده حاوی پروتئین و ویتامین ب و همچنین دانه های روغنی شامل تخم کتان - ارزن - گلرنگ - شاهدانه برای جفت مولد شرایط را برای تغذیه جوجه ها فراهم کنید . چون از این پس کوتوله ها به غذای بیشتری احتیاج دارند. دادن 1 قطره خوراکی ویتامین ب کمپلکس به جوجه ها 3 روز در  هفته تا 1ماهگی نیز مفید می باشد.
میتوانید روزانه لانه را چک بکنید تا از وضعیت جوجه ها مطلع گردید اینکه کامل توسط والدین تغذیه میشوند یا نه اگر مشاهده کردید که جفت شما توانایی تغذیه کامل جوجه ها را ندارد باید توی تغذیه به آنها کمک کنید. تغذیه دستی جوجه ها رو توی یه پست دیگه براتون توضیح میدم . فعلا بای ...


مطالب مشابه :


خرید و فروش سگهای آپارتمانی

اهواز اراک اصفهان کرمانشاه سنندج تبریز میاندواب قیمت توله سگ جیبی - فروش سگ
فروش عروس هلندی های خاکستری

فروش در شهر اراک. 09189627180 فروش سگ دوبرمن. فروش
فروش طوطی برزیلی دست آموز

فروش طوطی برزیلی دست آموز موقغیت اراک فروخته شد. برچسب‌ها: فروش فروش سگ دوبرمن. فروش
فروش مرغ عشق مولد در رنگ های متنوع

فروشگاه عروس هلندی - فروش مرغ عشق مولد در رنگ های متنوع - فروش عروس هلندی - مرغ عشق هلندی
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس پاسخگویی کند؟

Arak-Online اراک سراسری پخش گردید از فروش و سرو انواع حیوانات حرام گوشت سگ و خوک ، در کام
فروش عروس هلندی لوتینو (زرد) از جوجه تیغاله تا بالغ

فروشگاه عروس هلندی - فروش عروس هلندی لوتینو (زرد) از جوجه تیغاله تا بالغ - فروش عروس هلندی
فروش عروس هلندی دست آموز

پرندگان زینتی اراک. خودم بزرگشون کردم کاملا رام هستند به فروش میرسد . فروش سگ دوبرمن
مراحل تولد تا بزرگ شدن طوطی کوتوله (lovebird)

فروش عروس هلندی - مرغ عشق پرندگان زینتی اراک. فروش سگ دوبرمن. فروش
برچسب :