ژله خرده شیشه

اسم این ژله ی خیلی شیک و خوشمزه،broken glass jelly  یا ژله ی خرده شیشه یا ژله موزاییکی هست.طرز تهیه ش هم خیلی راحته اما یکم باید صبور باشید و از 1روز قبل از سرو به تهیه ش بپردازید.

مواد لازم:

پودرهای ژله در بسته بندیهای رنگهای مختلف (4 رنگ)

بستنی وانیلی.............1 لیوان

آب جوش...............به میزان لازم

ژله ی آلوئه ورا ......یک بسته

 

طرز تهیه:

در اینجا من از 4 رنگ زرد (لیمویی)، قرمز (انار)، نارنجی (پرتقال) و آبی( بلوبری) استفاده کردم.هر بسته رو جداگانه با یک و نیم لیوان آب جوش کاملا حل میکنیم و به روش بن ماری میذاریم روی بخار آب جوش تا کاملا شفاف بشه و هیچ اثری از دونه های ژله در اون باقی نمونه.
هر ژله ی اماده رو در ظرف پیرکس گرد یا سایزی مشابه با اون میریزیم و بعد از خنک شدن ، در یخچال به مدت 5-6 ساعت میذاریم تا خوب سفت بشه و ببنده.

 

فرض میکنیم که این کار رو صبح انجام دادیم و الان ساعت 6بعد از ظهره.ژله ها رو در میاریم و هر کدوم رو با چاقو بصورت خطهای عمودی و افقی برش میدیم تا اشکال مربع یا مستطیل بهمون بده.بعد با چاقو یا قاشق آروم  میزنیم زیر این مکعب های خوشکل و همه رو از ظرف جدا میکنیم.تمام رنگها رو که بریدیم و از ظرف جداشون کردیم،میریزیم تو یه ظرف بزرگی که همه شون رو جا بگیره و با دست کاملا تمیز و استریل شده،شروع میکنیم به زیر رو کردن رنگ های مختلف تا مکعب های همرنگ کنار هم قرار نگیرن و کاملا ترکیب بشن.

 

حالا یک بسته ژله آلوئه ورا رو با سه چهارم لیوان آب جوش حل میکنیم و وقتی که یکم ازحرارت افتاد،یک لیوان بستنی وانیلی که در دمای اتاق بوده و مایع شده رو به ژله اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا یکدست بشه. اگر ژله آلوئه ورا پیدا نکردید مهم نیست.میتونید از ژله موز یا آناناس استفاده کنید.مهم اینه که رنگ بیس ژله مون سفید یا نهایتا کرم روشن بشه که خورده شیشه ها توش مشخص باشه.

 

تمام خرده شیشه ها رو در قالب ژله میریزیم و ژله بستنی آماده شده رو که در واقع بیس کارمون هست رو روی خورده ها میریزیم.چند ضربه به ضرف میزنیم تا حباب های هوا ازش خارج بشن.میذاریم تو یخچال و میذاریم یک شب یا حداقل تا زمان سروش که فردا باشه  تو یخچال بمونه.

 

حالا فردا هستش.با نوک چاقو لبه های ژله رو جدا میکنیم.ظرف بزرگی رو پر از آب داغ میکنیم و ظرف ژله رو تا لبه یا حداکثر جایی که آب واردش نشه در ظرف فرو میکنیم.به مدت حداکثر 30 ثانیه.همین که ژله از ظرف جدا شد کاملا مشخصه و میبینید که داره تکون میخوره.ظرف مورد نظر رو روی قالب ژله میذاریم و قالب رو در ظرف بر میگردونیم و از شاهکار هنریم پرده برداری میکنیم.

منبع مطلب: وبلاگ مطبخ رویا با تغییر


مطالب مشابه :


ژله خرده شیشه

كارگاه آشپز سازي. ترلان آشپز هنرمند(الي بانو و مريم بانو) آشپزي مريم و
میت لوف مافن

كارگاه آشپز سازي. ترلان منبع:کارگاه آشپز سازی . برچسب‌ها: غذاهای اونور
کاپ کیک خرما به شکل هندوانه

كارگاه آشپز سازي. ترلان آشپز هنرمند(الي بانو و مريم بانو) آشپزي مريم و
جوجه کباب تابه ای

كارگاه آشپز سازي. ترلان آشپز هنرمند(الي بانو و مريم بانو) آشپزي مريم و
کباب لا پلو

كارگاه آشپز سازي. ترلان آشپز هنرمند(الي بانو و مريم بانو) آشپزي مريم و
شکم پاره(بادمجون شکم پر)

مطبخکده سارینا - شکم پاره(بادمجون شکم پر) - با آشپزی می توان شاهکارها خلق نمود - مطبخکده سارینا
برچسب :