زندگي نامه زننده گل قرن حميد استيلي


زندگي نامه حميد استيلي 

//www.bargozideha.com/static/portal/10/104118-453219.jpg

بیو گرافی حمید استیلی

این سایت متعلق به شخص حمید رضا استیلی می باشد

سوالات ، نظرات و انتقادات خود را ارسال نمایید

بیو گرافی حمید استیلی

باشگاها : استقلال جنوب . پاس تهران . پرسپولیس . بهمن تهران . القادسیه کویت . گیلانگ سنگاپور

در گروه سنی  نوجوانان . جوانان . امید و بزرگسالان در تیم ملی حضور داشته و ۸۲ بازی ملی رسمی بزرگسالان و ۱۵ گل زده رسمیو گل او به آمریکا در جام جهانی فرانسه به عنوان خاطره شیرین در ذهن تمام ایرانیان ماندگار است.

 در  مدت بازیگری شاگرد مربیان بزرگی بوده و احترام به مربی و پیشکسوت را از کودکی آموخته است  ( اردشیر لارودی . نادر فریاد شیران . عمران عزتی . سعید پرورش . مهدی مناجاتی . فیروز کریمی . فرهاد کاظمی . علی پروین . ناصر ابراهیمی . پرویز کماسی . جلال طالبی . غلامحسین مظلومی . احمد سنجری . منصور پور حیدری .میر ایسلاو  ایویچ . بیژن ذلفقارنسب . اکبر مالکی . ولی صالح نیا )حميد رضا استيلي در ( 12/01/1346 ) در تهران محله چهار صد دستگاه نازي آباد متولد شد. حميد استيلي با قد  يكصدو هشتاد سانتي متر  از سال  شصت و سه   در ترکيب اصلي پاس جاي گرفت و  هشت سال  بعد با کش و قوس هاي فراوان به پرسپوليس آمد . با جدايي پروين در سال هفتادو دو از پرسپوليس نغمه جدايي سر داد و در سال هفتادو هفت مجددا به پرسپوليس بازگشت. او در سال  شصت و هشت   توسط پروين به تيم ملي دعوت شد و در ديدار با شوروي سابق اولين بازي خود را انجام داد.
تعداد بازي هاي رسمي در تيم ملي هشتادو دو و تعداد گل هاي زده در تيم ملي  شانزده عدد مي باشد وي در سال هزارو سيصدو هشتادو دو از دنياي بازي فوتبال خداحافظي كرد . استيلي از سال هزارو سيصدو هشتادو دو به سمت مربیگری مشغول بوده و در این سال ها با مربیان بزرگی مثل.علی پروین . ناصر ابراهیمی . پرویز کماسی . راینر سوبل . مصطفی دنیزلی . آری هان . تئودور یونگ و افشین قطبی. همکاری داشته و بهترین سال مربیگریش در این سال ها همکاری با حاج حبیب کاشانی مدیر عامل موفق سال پیش پرسپولیس می باشد که آن سال پرسپولیس قهرمان شد و در سال هزارو سيصدو هشتادو هشت سر مربي استيل آذين تهران شد و با وجود گرفتن نتايج خوب و قابل قبول اواخر ليگ نهم از اين تيم كنار گذاشته شد . استیلی در لیگ دهم چند هفته مانده به شروع لیگ با استقبال بی سابقه مرد خون گرم بوشهر به شاهین بوشهر پیوست .

حضور در جام جهاني هزارو نهصدو نودو هشت و گل به آمريكا كه گل قرن ناميده شد ، زيارت خانه خدا مدينه منوره و زیارت قبور معصومین هميشه از خاطرات بياد ماندني استيلي در دوران فوتبال اوست .

( حمید استیلی : در محله 400 دستگاه نازی آباد تمام جوانان به بازی فوتبال علاقه مند بودند و هر روز بصورت تیم با هم بازی میکردند آن زمان فوتبال ورزش کم خرجی بود که ما می توانستیم با  4 تا سنگ و یک توپ پلاستیکی  بازی جذابی را فراهم کنیم و این ذوغ و علاقه باعث شد تا بیشتر برای این ورزش زمان بگذارم آن زمان هیچ اوقات فراقتی جزء فوتبال بصورت تمام روز نداشتیم . همه این عوامل باعث شد ارتباط روحی و عواطفی با این رشته برقرار کنم .
فوتبال را از مدرسه فوتبال استقلال جنوب شروع کردم . مدرسه فوتبالی در محله نازی آباد دایر شد بنام استقلال جنوب به مربی گری اردشیر لارودی که آن زمان اولین مدرسه فوتبال در منطقه ما بود و من هم از آنجا فوتبال را آغاز کردم و به صورت علمی یاد گرفتم 
الگوی فنی من در دوران کودکی علی پروین و حمید درخشان بود
من و دو برادرم سعید و مسعود هر سه در آن زمان فوتبال بازی میکردیم که مسعود نیز این ورزش را بصورت حرفه ای دنبال کرد و در زمان بازیگری فوتبالیست قابلی بود .)

 

كنفدراسيون‌‏‎ ماهنامه‌‏‎ فوتبال آسیا

 گل حميد استيلي‌‏‎ به‏‎ ‌‏‎
آمريكا‏‎ ‌‏‎ گل قرن ناميده‌‏‎ ‌‏‎ ‌‏‎شد‏‎


سایت رسمی حمید استیلی http://hamidestili.com

حمید استیلی گل قرن را زده است

 خرداد 1365 علي پروين با فصل تازه يي از زندگي اش مواجه مي شود. بازي پرسپوليس - پاس است. يک جوان 17 ساله با پيراهن سبز وسط زمين مي دود و علي پروين را با تکل هايش کلافه کرده است. پروين که در سال هاي پاياني بازيگري، چنين جسارتي را نديده؛ آنقدر شاکي است که پس از بازي به طرف مهدي مناجاتي مي رود و به سرمربي پاس مي گويد؛ «اين بازيکنت هيچي نمي شود.» بازي صفر - صفر تمام شده و پروين آنقدر عصباني است که در رختکن هم داد و بيداد مي کند و واژه هايي نثار هافبک جوان پاس مي کند. جوان 17 ساله حميد استيلي است.

( حمید استیلی : اولین بازی که مقابل علی آقا قرار گرفتم خیلی بازی خوبی انجام دادم و با تکلهای صحیح فرصت ها را از بازیکنان حریف گرفتم ولی علی آقا از دست من شاکی بود و در رختکن به بچه ها گفته بود شماره 17 تیم پاس زمین بازی را با سالن قصابی اشتباه گرفته و تمام بازیکنان ما را زده . ولی داور مسابقه آقای محمد صالحی یک اخطار هم به من نداده بود چون تمام تکلهای من صحیح بود و آن روز بازی قابل قبولی را انجام دادم و سر مربی  آقای مهدی مناجاتی کاملا از بازی من راضی بود

 تير 1371. دفتر علي پروين؛ سورتمه. جوانکي که قرار بود هيچي نشود، آنقدر پيشرفت کرده که علي پروين احضارش کند. محمد خاکپور هم همراه استيلي است. علي پروين نکته يي را به دو فوتباليست جوان ياد مي دهد؛ «از اين به بعد هرجا رفتيد، پولتان را همان اول کار نقد بگيريد. خب قرارداد شما دو ميليون و دويست است. اين دويست تومان نقد…بفرما اين هم پيراهن پرسپوليس که دو ميليون مي ارزد.» آشنايي ويژه يي است. نه خاکپور حرفي مي زند، نه استيلي معترض مي شود.

( حمید استیلی :  در آن زمانی که به پرسپولیس رفتم تیم بانک تجارت به من 5 میلیون برای قرارداد پرداخت میکرد ولی من به عشق پرسپولیس و علی آقا با 450 هزار تومان بصورت اقساط با تیم  پرسپولیس قرارداد بستم )

شهريور 1372. علي پروين رفتني است. تيم ملي را به جام جهاني نرسانده و «بايد» از پرسپوليس هم برود. جوانکي که با تکل هايش، پروين را به فکر خداحافظي انداخته بود؛ حالا با او همراه مي شود و وفاداري اش را ثابت مي کند.

مقصد؛ بهمن.

ارديبهشت 1377. تيم ملي 7 گل از رم خورده و بوي کودتا مي آيد. ايويچ تلفني برکنار مي شود و اردوي تيم ملي شرايط عجيبي پيدا کرده است.چند روز بعد رضا شاهرودي به شدت مصدوم مي شود. او به جام جهاني نمي رسد. با استيلي برخورد کرد و مصدوم شد.

5-31خرداد 1377.يک لحظه تاريخي؛ توپ به تور دروازه کيسي کلر رسيده و حميد استيلي اشک مي ريزد. بازيکنان ايران دورش جمع مي شوند تا گريه اش تمام شود اما اشک ها خودشان تصميم مي گيرند. دست استيلي نيست. گل قرن را زده است.

 آبان 1377. بازي پرسپوليس - ملوان است. هفته ششم ليگ آزادگان. علي پروين چند هفته يي است به پرسپوليس برگشته و حالا لحظه يي است که مرد شماره 7 به عنوان بازيکن تعويضي وارد زمين مي شود. حميد استيلي است که يقه پيراهن را به سبک اريک کانتونا بالا زده و صداي تشويق هواداران را مي شنود. نادر محمدخاني هم با او برگشته است. پيراهن شماره 7 پاداش وفاداري به پروين است.

 آبان 1379.تيم ملي در جام ملت هاي 2000 شرايط وخيمي دارد. پيش از بازي با لبنان حميد استيلي بازوبند کاپيتاني را به علي دايي داد و از حق خودش گذشت.

مصاحبه و تنظیم : علی رضا زعفری


مطالب مشابه :


اتفاقی غیرمنتظره در آستانه بازی‌های گوانگ‌ژو:مراد محمدی با دایره طلایی خداحافظی کرد

‌گیری خود از دنیای قهرمانی را رسما اعلام کرد.قهرمان كشتي جهان در نامهخداحافظي رسمي‌اش
متن نامه خداحافظي فرهاد مجيدي

Hawramansport - متن نامه خداحافظي فرهاد مجيدي - وبلاگ تخصصی ورزش اورامانات - Hawramansport
خداحافظ سناتور

نامه خداحافظي موسي قرباني تنها چند ساعت پس از پايان مهلت ثبت نام روي خروجي سايت رسمي اش
نامه فیفا به ایران / رفتار 6 بازيكن تيم ملي ، سياسي بود ...

نامه فیفا به ایران / رفتار 6 بازيكن تيم ملي ، سياسي خداحافظي من از تيم ملي خبر جديدي
زندگي نامه زننده گل قرن حميد استيلي

سایت رسمی حمید استیلی :: وب سایت خبری :: - زندگي نامه زننده گل قرن حميد استيلي - سایت رسمی حمید
بیوگرافی عابدزاده

پرسپوليس وبامربي قديميش سلطان علي پروين به طور رسمي از مسابقات رسمي خداحافظي نامه
"حسين رضازاده" با دنياي قهرماني وزنه‌برداري وداع كرد

2008 المپيك پكن،‌ از دنياي قهرماني وزنه‌برداري خداحافظي كرد. متن نامه‌ي خداحافظي
در سوگ وفا!

دوهفته نامه نشاند، وفا به جاي غزل عاشقانه غزل خداحافظي را زمزمه و رسمي گفت: وفا
خرداد پرحادثه به روايت تقويم تاريخ

در همين روز هاشمي رفسنجاني طي نامه‌اي از بازيگري خداحافظي رسمي پيروزي محمود
برچسب :