چند قانون مهم برای خرید عطر و ادکلن


خوشبوترین عطر چیست ؟ تفاوت عطرهای تقلبی و اصل  ؟ چگونه عطری خوب بخریم ؟  ، رازهای خرید عطر و ادکلن ، يك ادكلن خوب ، روشهای انتخاب عطر و ادکلن ،


برای خرید عطر و ادکلن اینکه پول را در جیب مبارک بگذارید و برند عطرتان را هم بدانید کافی نیست، برای این کار چند نکته ظریف و ساده وجود دارد که مهمتر از هر کاری است.

بهترین عطرها و ادکلنهای تهران
این گزارش شما را با ریزه‌کاری‌های خرید حرفه‌ای عطر آشنا مي‌کند و راهنمایی‌تان مي‌کند که به چه نکته‌هایی توجه کنید.

نکته‌هایی هر چند ساده اما مهم و اصولی، قانون‌هایی که در هر کجای دنیا برابر و قابل انجام است. اگر تکلیف‌تان با خودتان مشخص نیست که چه عطری مي‌خواهید بخرید اصلا قصد خرید نکنید چراکه بعد از گذشت مدتی کوتاه حتما متوجه برخورد بد فروشنده و ده‌ها شیشه عطر روی پیشخوان مغازه مي‌شوید.

 مهمتر از آن اینکه دیگر حتی نمي‌توانید بوها را از هم تشخیص بدهید. بیشتر مشتری‌ها با دیدن تعداد زیادی بطری رنگارنگ در سایزهای متفاوت دچار سردرگمي‌ مي‌شوند اما ما با آموزش چند نکته کار را برای‌تان راحت مي‌کنیم. با مطالعه این گزارش و دانستن چند نکته کلیدی، انتخاب برای‌تان راحت‌تر مي‌شود.


لطفا در این مورد کاملا عقل‌تان به چشم‌تان باشد و تمام زیر و روی شیشه عطر و حتی بسته‌بندی آن را از نگاه تیزتان عبور دهید و به چند نکته مهم دقت کنید. قبل از هر چیز شیشه عطر را در نور بگیرید و از شفافیت مایع و شیشه مطمئن شوید، يكي از بارزترين تفاوت‌ها در عطرهای تقلبی نسبت به اصل آن در شيشه آنهاست و شيشه عطرهای تقلبی دارای شفافيت كمتری نسبت به اصل آن است و وقتی شيشه عطر را در نور ببينيد كدری در آن احساس مي‌كنيد كه هم ناشی از شيشه عطر و هم خود ماده معطر آن است.تفاوت مهم ديگر عطرهای اصلی با تقلبی نوع چاپ اسم عطر روی شيشه است كه در عطرهای اصلی چاپ‌هایی كه روی شيشه عطر حك شده برجسته‌تر است و به راحتی و با لمس کردن بطری برجستگی نام عطر نوشته شده روی شیشه را حس مي‌کنید و نوع اين چاپ‌ها بسيار منظم و پر رنگ و بدون هر گونه بی‌نظمي ‌است .

جایی که بسته‌بندی نقش مهمي‌ دارد

تفاوت درهای عطر اصل و تقلبی تنها با یک نگاه مشخص مي‌شود و با یک بار باز و بسته کردن در عطر به سادگی تفاوت را احساس خواهید کرد.


شرکت‌های تولید‌کننده معتبر با ظرافت بسیار زیاد درها را روی بدنه عطر به نحوی کار گذاشته‌اند که برای باز و بسته کردن آنها باید کمي ‌انرژی خرج کرد اما در شیشه عطرهای تقلبی حتی گاهی قبل از استفاده روی بطری لق مي‌زند. يكی از مهم‌ترين قسمت‌های يك عطر، جعبه و بسته‌بندی آن است كه نقش اساسی در فروش آن و صد‌البته در تشخيص نوع اصلی از تقلبی يك عطر دارد چون توليدكنندگان عطرهای تقلبی به واسطه امكانات محدودشان در بخش جعبه عطر نتوانستند به پای عطرهای اصلی برسند. در عطرهای اصلی جعبه دارای معمولا در تمام عطرفروشی‌ها تسترهای کوچکی از انواع عطرها وجود دارد که مي‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کمتر چند تستر را انتخاب کنید و با استفاده از آنها به مرور زمان عطر مورد علاقه و سازگار با بدن‌تان را انتخاب کنید.


چاپ عالی، شكيل‌، زيبا و پلاستيك روي جعبه فوق‌العاده شفاف و منظم است در داخل جعبه نيز يك مقوای محافظ شيشه به همراه يك بروشور معرفی محصول نیز وجود دارد .


يك نكته مهم دیگر برای تشخیص آن هم در جعبه عطرهای اصل، نداشتن عبارت Made in است چون در عطرهای اصلی معمولا فقط به نوشتن نام کشور سازنده PARIS اكتفا مي‌كنند اما در عطرهای تقلبی و مخصوصا چينی جمله‌هایی مثل Made in London يا Made in Paris ديده مي‌شود .

شیشه عطر یا شناسنامه

هر چیزی را که مي‌خواهید راجع به عطر دلخواه‌تان بدانید باید روی شیشه دنبال آن بگردید که البته این هم کار آسانی نیست چون بیشتر این اصطلاحات به زبان فرانسوی روی شیشه‌ها حک شده است.

 بهتر است تنها چند اصطلاح فرانسوی را یاد بگیرید تا بتوانید راحت‌تر عطرتان را انتخاب کنید. همانطور که قبلا گفتیم عطرها در کل از لحاظ ماندگاری به چهار دسته تقسیم مي‌شوند که معمولا روی بیشتر شیشه‌ها به زبان فرانسه حک شده‌اند. Noir ، jour ، Sport و home که هر کدام از این واژه‌ها مي‌تواند یک نشانه مهم در انتخاب باشد. اصطلاح homme مخصوص عطرهای مردانه است که در آنها اسانس‌های سنگین به کار برده شده و عطرهایی با اصطلاح jour نیز تنها باید توسط خانم‌ها مورد استفاده قرار بگیرد چراکه اسانس‌های قوی این عطرها ماندگاری بیشتری برای خانم‌ها دارند و معمولا برای استفاده در روز مناسبند و واژه Noir هم عطرهای زنانه اما ملایم است که بیشتر مناسب فصل‌های سرد و خنک از سال است. اصطلاح آخر اما محدودیت استفاده برای خانم‌ها و آقایان ندارد و مي‌تواند از هر دو طرف مورد استفاده قرار بگیرد.

دوام عطرها و رنگ شیشه‌ها

عطرهای Perfume که غلظت ترکیبات معطر آنها بین ۴۰ تا ۱۵ درصد است بین پنج تا هفت ساعت دوام آورده و بوی خود را حفظ مي‌کنند، Eau de Perfume که معمولا بین ۲۰ تا ۱۰ درصد غلظت ترکیبات معطر دارند بین ۴ ساعت دوام آورده که به علامت اختصاری EDP روی شیشه‌ها نشان داده مي‌شود، Eau de Toilette نیز معمولا بین هشت تا ۱۰ درصد از ترکیبات معطر حدود سه ساعت قابل بویایی است و علامت اختصاری ان نیز EDT است. Eau de cologne که مواد معطر در آنها کمتر از سه درصد و بیشتر از ۵ نیست هم تنها یک تا دو ساعت دوام مي‌آورند و با علامت اختصاری EDP هم قابل شناسایی هستند. رنگ بطری عطرها ارتباط مستقیم با سرد و گرم بودن رایحه آنها دارد. معمولا شیشه‌های به رنگ صورتی، قرمز و نارنجی حاوی عطرهای گرم و بطری‌های به رنگ خاکستری، آبی و سورمه‌ای حاوی رایحه‌های سرد هستند، البته ممکن است همیشه این قانون مصداق نداشته باشد، ولی اغلب شرکت‌های معتبر از این شیوه تبعیت می‌کنند.

منبع مطلب : پایگاه خبری کسب و کار نوین


مطالب مرتبط :

معرفی 10 عطر پر طرفدار مردانه و زنانه


مطالب مشابه :


معرفی 10 عطر پرطرفدار مردانه و زنانه زمستان ۸۹ تهران+ قیمت

خوشبوترین عطر از خیر سود آن بگذرند و عطرهای زنانه و مردانه به نام خودشان برای
معرفی 10 عطر پرطرفدار مردانه و زنانه زمستان ۸۹ تهران+ قیمت

قدرت ذهن من ( گلچین بهترینها ) - معرفی 10 عطر پرطرفدار مردانه و زنانه زمستان ۸۹ تهران+ قیمت
چند قانون براي خرید عطر و ادکلن و پرفروشترین عطرهای تهران

خوشبوترین عطر چیست ؟ بهترین عطر زنانه چیست ؟ مشهورترین عطرهای مردانه ، مشهورترين عطرهاي
چند قانون مهم برای خرید عطر و ادکلن

خوشبوترین عطر چیست ؟ تفاوت عطرهای تقلبی و اصل ؟ معرفی 10 عطر پر طرفدار مردانه و زنانه .
عطر و ادکلن

خوشبوترین عطرها و ادکلن allure chanel مردانه Lola در خانواده عطرهای گل- میوه ای قرار دارد.نت
wow { راهنمای خرید عطرهای گران }

امپراتور - wow { راهنمای خرید عطرهای گران } - WELCOME - امپراتور
برچسب :