آشنایی با نحوه تغییر سمت فرهنگیان در سال جدید

به اطلاع همکاران عزیز می رساند بخشنامه145317/511-20/12/92 اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی باموضوع تغییر سمت سال تحصیلی 94-93 ،به نواحی و مناطق آموزش وپرورش استان ارسال شده است .

اهداف آن به شرح زیر است:

الف: تعدیل نیروی انسانی دوه های مختلف تحصیلی  در درون منطقه به منظور ساماندهی بهینه نیروی انسانی

ب: ایجاد زمینه استفاده ازتخصص جدید افراد و در صورت امکان ، بهره مندی افراد از مزایای مدرک تحصیلی فعلی

ج: انتقال افراد از مناطق برخوردار به مناطق کمتر توسعه یافته با فراهم نمودن شرایط تغییر سمت مشروط به این امر

د: ایجاد انگیزه جهت ادامه تحصیل افراد با تمهید شرایط تغییر سمت آسانتر و منطقی تر

نکات:

 1. تغییر سمت ، به معنی تغییر رشته شغلی اصلی فرد می باشد که منجر به صدور حکم کارگزینی و اصلاح رشته شغلی اصلی فرد در سیستم پرسنلی می گردد. ضمناً تبادل نیرو بین مدارس عادی و استثنایی ( دریک دوره تحصیلی) نیازمند مراحل تغییر سمت نبوده و صرفاً با هماهنگی و مجوز اداره آموزش و پرورش استثنایی انجام میگیرد.

 2. در بررسی تقاضای افراد ، توجه به وضعیت فعلی نیروی انسانی ، اولویت نیاز در سمت و دوره تحصیلی مبدأ و عدم ایجاد تورم نیروی انسانی در رشته، جنس ، سمت و دوره تحصیلی مقصد مد نظر قرار دارد. وجود نیاز و مازاد در هر گروه رشته وجنس ، ملاک اصلی پذیرش تقاضا ورأی نهایی در تغییر سمت می باشد.

  الف ) شرایط عمومی

 1. تغییر سمت فقط برای کارکنان رسمی وپیمانی مجاز است . لذا پذیرش تقاضای نیروهایی که در استخدام آزمایشی، قراردادی و یا حق التدریس آزاد می باشند، تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نمی باشد.

 2. افراد متقاضی شرکت در نقل و انتقالات سال 93 ، مجاز به شرکت در فرآیند تغییر سمت نمی باشند.

 3. افرادی که بر اساس ضوابط این شیوه نامه مشمول تغییر سمت می شوند ، حداقل تا 3 سال نمی توانند متقاضی انتقال به مناطق دیگر به صورت دائم یا موقت باشند.

 4. کسانی که در سنوات گذشته مشمول تغییر سمت گردیده اند و یا ازاین پس ، حکم تغییر سمتشان صادر گردد ، تا 3سال مجاز به تقاضای تغییر سمت نمی باشند.

  تبصره : برگشت مجدد نیروها به آموزگاری ، در صورت نیاز اداره و نداشتن منع قانونی ناشی از نظریه هسته گزینش ، بلامانع است.

 5. افرادی که دارای هرگونه تعهد خاص می باشند ، تا پایان مدت تعهد خدمت در رشته شغلی مربوطه ، نمی توانند متقاضی تغییر سمت باشند.

 6. تمامی کسانی که در سال جاری با تغییر سمت آنها موافقت شود، هنگام سازماندهی داخلی در سمت یا دوره تحصیلی جدید ، پس از نیروهای موجود و همراه با نیروهای انتقال ورودی جدید به منطقه ، سازماندهی خواهند شد . ( به لحاظ امتیاز )

 7. صرفاً دارندگان مدرک لیسانس و بالاتر می توانند متقاضی تغییر سمت باشند.

  تبصره 1: دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم آموزش ابتدائی و گرایشهای علوم تربیتی می توانند متقاضی تغییر سمت به آموزگاری باشند.

  تبصره 2: با توجه به اهمیت مدرک و رشته تحصیلی ثبت شده افراد در سیستم پرسنلی ، کلیه متقاضیان باید آخرین مدرک تحصیلی خود را ( در صورت تغییر )حداکثر تا30/1/93جهت ثبت در سیستم به امور اداری اداره ، ارائه کرده باشند.

 8. انصراف افراد از تغییر سمت با نظر کمیته برنامه ریزی استان و حداکثر تا مورخه 25/3/93امکان پذیر است.

  ب)شرایط ((تغییر سمت به شرط انتقال)):

  1-کلیه افراد متقاضی تغییر سمت در شهرستانهای کاشمر ,تربت حیدریه ,نیشابور,سبزوار,گناباد,تربت جام,خلیل آباد,بردسکن,قوچان,نواحی 2,3,4,6,7 مشهد ,و نواحی 1و5مشهد در صورت مازاد بودن ,مشروط به داشتن شرایط تغییر سمت و نیز احراز شرایط دستورالعمل نقل و انتقالات سال تحصیلی 94-93,می توانند تقاضای ((تغییر سمت به شرط انتقال به مناطق نیازمند و غیر برخوردار ))ارائه نمایند. این افراد در صورت موافقت کمیته برنامه ریزی استان ,تا 4سال حق شرکت در نقل و انتقالات را نخواهند داشت .

  2-افرادی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در رشته های تخصصی مرتبط با فنی و حرفه ای و کاردانش می باشند و امکان جذب آنان در همان منطقه جهت تدریس در ارتباط با رشته تحصیلی شان ,به علت دایر نبودن آن رشته نمی باشد, با احراز شریط بند قبل ,        می توانند تقاضای ((تغییر سمت به شرط انتقال ))ارائه نمایند.

  ج)شرایط اختصاصی:

  1- افرادی که طی سنوات گذشته به عنوان خدمتگزار (رسمی یا پیمانی)استخدام گردیده اند و دارای تعهد خاص خدمتی می باشند, صرفا در صورت سپری شدن ایام تعهد تا تاریخ 31/6/93,با رعایت سایر ضوابط این شیوه نامه مجاز به تقاضای تغییر سمت می باشند.

   

   

   

  2-تغییر سمت نیروهای خدماتی رسمی و پیمانی که تا31/6/93 پنج سال یا بیشتر با مدرک دیپلم در مشاغل اداری از جمله بایگان  ,  ماشین نویس ,ثبات ,انباردار,کارپرداز,و راننده اشتغال بکار داشته اند.با توجه به تجربه و شرایط احراز,صرفا به مشاغل موصوف بلامانع است.

  3-همکاران آموزشی که برابر دستورالعمل 230در پستهای اداری شاغل هستند. می توانند همانند سایر افراد ,تقاضای تغییر سمت ارائه دهند.

  4-افرادی که بر اساس دستورالعمل های استخدامی به صورت اداری استخدام شده باشند ,در صورت نداشتن یا اتمام تعهد خاص ، می توانند تقاضای تغییر سمت بدهند.

  5-آموزگاران با مدرک حداقل لیسانس می توانند صرفا در رشته های فنی حرفه ای ,کاردانش و متوسطه نظری (شامل ریاضی ,فیزیک,شیمی ,زیست شناسی,الهیات)تقاضای تغییر سمت به دبیری یا هنرآموزی بدهند.

  6-متقاضیان تغییر سمت به مربی پرورشی ,در رشته های امور تربیتی و پرورشی ,علوم قرآنی و علوم تربیتی (با گرایشات مشاوره و راهنمائی یا روانشناسی )و نیز رشته هایی که با مازاد نیرو مواجه اند ,(به جزء آموزگاران دوره ابتدایی )مجاز به ارائه تقاضا می باشند.

  7-مربیان پرورشی با مدرک لیسانس و بالاتر در رشته های فیزیک,ریاضی, ,شیمی ,زمین شناسی,زیست شناسی,تربیت بدنی,ابتدایی,حسابداری ,زبان انگلیسی ,هنرهای تجسمی و کلیه رشته های مرتبط با دروس فنی حرفه ای و کاردانش ,می توانند با حداقل ده سال سابقه خدمت تقاضای تغییر سمت نمایند.

  8-کلیه دارندگان مدرک لیسانس و بالاتر (بجز آموزگاران)در رشته تربیت بدنی ,می توانند تقاضای تغییر سمت به دبیر تربیت بدنی بدهند.(آموزگاران,فقط می توانند تقاضای تغییر سمت به آموزگاری تربیت بدنی,نمایند.)

  9-افرادی که موفق به کسب مقام کشوری و بین المللی در یکی از رشته های ورزشی مجاز آموزشگاه ها شده باشند به جزء آموزگاران دوره ابتدایی (با ارائه مستندات لازم ),مشروط به داشتن مدرک لیسانس و بالاتر بدون محدودیت رشته تحصیلی می توانند متقاضی تغییر سمت به آموزگار تربیت بدنی شوند.

  10-افرادی مجاز به ارائه تقاضای تغییر سمت به مشاور می باشند(بجز آموزگاران )که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در رشته های روانشناسی ,راهنمائی و مشاوره باشند.

  11- خواهران دارای مدرک کارشناسی (بجز آموزگاران )در رشته های بهداشت عمومی ,بهداشت خانواده ,پرستاری,زیست شناسی و علوم تجربی ,می توانند متقاضی تغییر سمت به مربی بهداشت باشند.

  12- متقاضیان تغییر سمت به مربی پرورشی ,مشاوره و تربیت بدنی در صورت احراز سایر شرایط می بایست در مصاحبه حضوری (که متعاقبا از طریق کارشناسی مربوط جدول زمان بندی آن اعلام خواهد شد)شرکت و امتیاز لازم راکسب نمایند.

   

  د) تقویم زمان بندی ونحوه اجرا:

ثبت تقاضا توسط همکاران ، همراه با تحویل مدارک لازم به امور اداری

30/1/93 الی 5/2/93

بررسی تقاضا و مدارک توسط کارگروه تغییر سمت اداره و ارسال تقاضاهای بررسی شده به اداره کل

10/2/93

اعلام نتایج تغییر سمت به ادارات ( واطلاع رسانی به همکاران)

21/2/93

اعلام انصراف از تغییر سمت به کمیته برنامه ریزی اداره

23/2/93

 

*نکته مهم:  فرآیند ثبت تقاضا تا اعلام نتایج تغییر سمت ، بصورت اینترنتی انجام خواهد شد. آدرس سایت ثبت نام ، متعاقباً اعلام می گردد.

ارائه تقاضای تغییر سمت یا حتی موافقت اداره تابعه ، تا قبل از اعلام نتایج نهایی کمیته برنامه ریزی استان در تاریخ مقرر ، هیچگونه حقی برای افراد ایجاد نخواهد کرد.

ضروری است از مراجعه حضوری همکاران به اداره کل خودداری گردد.


مطالب مشابه :


فایل اکسل صدور حکم کار گزینی همکاران شاغل در آموزش و پرورش

(آ.پ خراسان رضوی) دریافت:: برچسب‌ها: محاسبه و صدور حکم و صدور حکم کارگزینی,
همکار محترم: کارشناس امور اداری خود باشید.

(آ.پ خراسان رضوی) دریافت: ۲: نحوه برچسب‌ها: نحوه محاسبه حکم کارگزینی, حق
دستورالعمل نقل وانتقالات فرهنگیان محترم استان خراسان رضوی سال1392

دستورالعمل نقل وانتقالات فرهنگیان محترم استان خراسان رضوی موجب حکم کارگزینی
منابع ضمن خدمت خانه قرآن (طرح آموزش معلمان و فرهنگیان)

(آ.پ خراسان رضوی) (طرح آموزش معلمان و فرهنگیان) محاسبه حکم کارگزینی 88 تا 93 کارمندان
منابع آزمون مجازی مرحله دوم خانه قرآن (طرح آموزش معلمان و فرهنگیان)

(آ.پ خراسان رضوی) لینک دریافت. محاسبه حکم کارگزینی 88 تا 93 کارمندان در اکسل
شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان حکم کارگزینی مبنی فرهنگیان خراسان رضوی با حضور
منابع دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی. و تسریع در دریافت محتوای حکم کارگزینی 88 تا
آشنایی با نحوه تغییر سمت فرهنگیان در سال جدید

آموزش وپرورش خراسان رضوی باموضوع منجر به صدور حکم کارگزینی و دریافت کد آپلود
فرم سازماندهی مقاطع ابتدایی و راهنمایی شهرستان کلات

(آ.پ خراسان رضوی) جهت دریافت فرم سازماندهی مقطع محاسبه حکم کارگزینی 88 تا 93
برچسب :