هر گونه استخدام در آموزش و پرورش فقط از طریق آزمون و کسب نمره قبولی و گزینش امکان پذیر است.

 مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: هر گونه استخدام در آموزش و پرورش فقط از طریق آزمون و کسب نمره قبولی و گزینش امکان پذیر است.

جعفربابایی مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران گفت‌: هر گونه استخدام در آموزش وپرورش از طریق برگزاری آزمون و کسب نمره قبولی  در آزمون و گزینش امکان پذیر است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آموزش و پرورش امکان استخدام نیروهای جدید را ندارد افزود: در صورت نیاز به استخدام نیرو در آموزش و پرورش حتماً از طریق رسانه های عمومی انتشار داده خواهد شد.

Read more: http://jobha.mihanblog.com/#ixzz1dgLnB8C5

احمدی‌نژاد با استخدام 5 هزار مربی قرآن موافقت كرد

رئیس جمهور در افتتاحیه طرح نهضت ملی حفظ قرآن كریم كه امروز در تالار وزارت كشور برگزار شد، با بیان اینكه دولت از اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كریم دانش‌آموزان و فرهنگیان حمایت‌ كامل مادی خواهد داشت، با استخدام 5 هزار مربی قرآن موافقت كرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا)، محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور، پیش از ظهر امروز، 17 آبان، در مراسم افتتاحیه طرح نهضت ملی حفظ قرآن كریم دانش‌آموزان و فرهنگیان كه در تالار وزارت كشور برگزار شد، گفت: خداوند انسان را برای خود و همه عالم را برای انسان خلق كرد تا انسان تجلی خدا، تجلی همه زیبایی‌ها و خوبی‌ها شود و به جایگاه خلیفةاللهی برسد.

رئیس جمهور با بیان اینكه خداوند اسبابی را برای زندگی انسان فراهم كرده كه اولین اسباب حیات این دنیا است، افزود: جهش اولیه برای این سیر همین دنیا است و همین دنیا كه پست‌ترین است، اگر به عنوان یك فرصت برای میل به كمال انگاشته شود، بهترین و بالاترین نعمت الهی است.

وی دومین اسباب برای زندگی انسان را برنامه عمل دانست و گفت: برای اینكه برنامه عمل خوب داشته باشیم، اول باید بشناسیم، خدا را، انسان را و راه راه، خداوند بهترین برنامه و راهنمای شناخت را كه قرآن است در اختیار انسان قرار داده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه سومین سببی كه خداوند برای انسان قرار داده است، مفسر، عامل به قرآن و راهنمای قرآن است، عنوان كرد: وقتی یك برنامه می‌آید كه فارغ از زمان و مكان و برای همه نسل‌ها و عصرها و اقشار است، باید از زبان خودخواهی‌ها و تمایلات انسانی رها شود و چنین برنامه‌ای نیازمند مدیر و مفسر و نیز نیازمند مجری است.

وی با طرح این پرسش كه چه كسی قرآن را به طور كامل می‌فهمد و آن را تفسیر و مدیریت می‌كند و پیاده می‌كند؟ گفت: كسی كه خودش این سیر را انجام داده و به مقام خلیفة‌اللهی رسیده و از اشتباه مصون مانده است، می‌تواند به درستی قرآن را تفسیر و مدیریت كند كه این شخص امام معصوم(ع) و در عصر ما امام زمان(عج) است.

رئیس جمهور كشورمان در ادامه با یادآوری اینكه امام عینیت قرآن است، عنوان كرد: قرآن یك كتاب است و تجلی آن امام است و البته باید این نكته را مورد توجه قرار دهیم كه قرآن و امام از یكدیگر جدا نبوده و به عبارتی یكی هستند و اگر به قرآن برسیم به امام رسیده‌ایم و اگر به امام برسیم به قرآن رسیده‌ایم.

محمود احمدی‌نژاد در این بخش از سخنان خود به بیان چند توصیه به مدیران و مسئولان طرح نهضت ملی حفظ قرآن كریم پرداخت و گفت: اولین توصیه این است كه برای ورود به قرآن باید امام را نیز مدنظر قرار دهیم، زیرا ورود به قرآن بدون امام ضلالت است و در صورتی كه قرآن بخوانیم و قرآن ما را به انسان كامل و معصوم راهنمایی نكند، ضلالت است.

وی با بیان اینكه یك راه مستقیم به سمت خدا وجود دارد، گفت: یك راه مستقیم به سمت خدا بیشتر وجود ندارد و خارج از آن گمراهی است و البته باید بدانیم عینیت آن امام است و باید از قرآن به قرآن ناطق و حقیقت قرآن منتقل شویم و هر جا كه ذكر قرآن است، اول، وسط و آخر آن باید ذكر امام باشد، چون قرآن بدون امام نیست و همه این‌ها در جهت معرفی امام و انسان كامل است.

رئیس جمهور، در ادامه مدیران و مسئولان اجرای طرح نهضت ملی قرآن كریم را ارائه برنامه‌های جذاب و بانشاط عنوان كرد و گفت: برنامه قرآنی باید بانشاط و جذاب باشد و نباید به یك برنامه تكلیفی تبدیل شود و زیباترین برنامه‌ها باید برنامه‌های قرآنی باشد، به این دلیل كه بهترین و زیباترین در دنیا قرآن است و زیباتر از قرآن در دنیا وجود ندارد.

احمدی‌نژاد در این بخش از سخنان خود با بیان اینكه ما هنوز در نقطه صفر قرار داریم، عنوان كرد: برنامه قرآنی باید بسیار زیبا باشد و نباید به یك برنامه قرآنی تبدیل شود و هرچند كه برنامه‌های آموزش و پرورش بسیار جذاب است و به طور قطع برنامه تكراری نخواهد بود، اما باید مدیران و معلمان توجه داشته باشند كه برنامه‌های خود را در شادترین و جذاب‌ترین شكل ارائه كنند.

وی با یادآوری اینكه تمامی فضاهای آموزشی ما در همه درس‌ها باید زیبا باشد، اظهار كرد: اگر از نگاه الهی به درس‌ها توجه كنیم، همه درس‌ها باید عزیز و محترم باشد و البته مسئولان عالی تا مدیران مدارس باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده كرده و از اساتید، قاریان و حافظان قرآن كریم بهره كافی ببرند.

رئیس جمهور، با بیان اینكه دولت از نظر مادی و معنوی از اجرای این طرح و از فرهنگیان حمایت خواهد كرد، گفت: در صورت لزوم از كمك‌های مادی سایر بخش‌ها نیز كمك می‌گیریم و نمایندگان مجلس نیز در این میان بودجه‌های لازم را به فعالیت‌های قرآنی آموزش و پرورش اختصاص خواهند داد.

وی با عنوان اینكه در آموزش و پرورش باید همه كسانی كه اهل قرآن هستند، را به كار بگیریم، افزود: استخدام 5 هزار مربی قرآن كه از سوی آموزش و پرورش درخواست شده، را اجرایی خواهیم كرد تا تمامی آموزش‌های قرآنی در مدارس از سوی مربیان قرآنی انجام شود و البته امید داریم در آینده نزدیك یه جایی برسیم كه تمامی مدیران، معلمان، مربیان و مسئولان آموزش و پرورش قرآنی شوند و تخصص لازم در رشته‌های مختلف قرآنی را داشته باشند.

وی یادآور شد: باید طوری برنامه‌ریزی كنیم كه ظرف 10 تا 12 سال بچه‌هایی كه به آموزش و پرورش می‌آیند و خارج می‌شوند به درجه بالایی از درك و فهم قرآن برسند كه البته این امر به طور قطع شدنی است و باید با همت مدیران و معلمان باشد.

رئیس جمهور كشورمان در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینكه قرآن حقیقت توحید است، عنوان كرد: خداوند قرآن را به عنوان یك فرصت برای زندگی انسان‌ها و یك زندگی جاوید قرار داده است و با وجود این همه زیبایی كه قرآن در خود جای داده است برخی از انسان‌ها با خدا و با خود لجبازی می‌كنند در این دنیا به این سعادت و خوشبختی لگد می‌زنند كه ما نیز به این افراد طاغوت می‌گوییم و البته این‌ها علیه خودشان طغیان می‌كنند.

وی ادامه داد: طی چند هزار ساله گذشته چقدر تحقیر، چقدر ظلم چقدر جنایت كه باعث چون چند هزار سال آدم‌ها شكوفا نشوند و طعم حقیقت الهی را نفهمیدند و از دنیا رفتند و این طاغوت یك سیل است و به امروز به آمریكا تحویل داده است

محمود احمدی‌نژاد یادآور شد: آمریكا 5 هزار بمب اتم ذخیره كرده و در مقابل ایران را متهم می‌كند و اصلا فكر نمی‌كند و به عبارتی فكر و قلب خود را به روی حقیقت بسته‌اند و سعادت خود را در نابود كردن و فقر دیگران می‌دانند.

رئیس جمهور در این بخش از سخنان خود با بیان اینكه، آمریكا روزی خود را در بدبخت كردن دیگران می‌داند و عزت خود را در حقیر كردن دیگران می‌داند، گفت: كل بودجه سازمان انرژی اتمی 250 میلیون دلار است كه اوباما، 81 میلیارد دلار اضافه گذاشت برای بهسازی انرژی اتمی خود ، به غیر از بودجه‌ای كه خود هر سال دارد، و می‌شود و 320 برابر كل بودجه ما، اما ایران را متهم به ساخت بمب می‌كند.

وی با بیان اینكه ما در مقابل آمریكا سخت‌افزاری عمل نمی‌كنیم، عنوان كرد: ما برای اینكه دست آمریكا را از دنیا كوتاه كنیم، سخت‌افزاری نمی‌زنیم و نرم‌افزاری كار می‌كنیم و با فكر، اندیشه، فرهنگ و منطق خود عمل می‌كنیم.

محمود احمدی‌نژاد، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه اساس همه به‌هم‌ریختگی‌های دنیا آمریكا است، خطاب به مسئولان امریكا گفت: مشكل اصلی دنیا شما هستید و اگر شما در كار سایر كشورها دخالت نكنید دنیا مشكلی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: تاریخ نشان نداده كه كسی علیه ایران قیام كند و خوشحال بیرون برود و چطور فكر كردید كه اگر چنگ روی صورت ایران بیاندازید سالم بیرون می‌روید و چگونه می‌خواهید این رفتارها را ادامه دهید و شما با این كارها به جایی نمی‌رسید و از این كارها دست بردارید و بدانید كه تجربه نشان داده كه اگر احترام بگذارید و از راه عدالت وارد شوید این ملت ممكن است گذشته‌های شما را هم ببخشد اما اگر از حوزه بی‌ادبی وارد شود ملت ایران جواب شما را می‌دهد و پاسخ‌های ایران پشیمان‌كننده خواهد بود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینكه اگر اقتصاد شما خراب شده مشكل خودتان است، اظهار كرد: ملت‌ها امروز بیدار شده‌اند و جلوی شما می‌ایستند و یكی از علت‌های اصلی مشكلات شما این است كه سعی كردید به ملت ایران فشار آورید و ملت ایران تنها جفرافیای ایران نیست بلكه 75 میلیون انسان مؤمن و فرهیخته است و جغرافیای ایران قلب تك‌تك افراد است و ایران یك فرهنگ است فرهنگ توحید، عدالت و عزت و هر جا كه عزت هست ایران وجود دارد و من نصیحت می‌كنم كه از این كارهای زشت خود خجالت بكشند و بیشترین از این برای خود روسیاهی ایجاد نكنند.

Read more: http://jobha.mihanblog.com/#ixzz1dgNahwh1


مطالب مشابه :


آخرین اخبار استخدامی آموزش و پرورش- مهر92

وزیر آموزش وپرورش درسال جاری برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و
ابلاغ شيوه نامه انتخاب معلمان نمونه درسال 92-91 به ادارات كل آموزش وپرورش سراسركشور

نمونه درسال 92-91 به ادارات كل آموزش وپرورش آزمون استخدامی آموزش و پرورش
نمونه آزمون استخدامي آموزش و پرورش

نمونه آزمون استخدامي آموزش و در ضمن اين وبلاگ درسال تحصيلي 92 آزمون استخدامی آموزش و
استخدام آموزش و پرورش سال ۹۲ ، مربیان پیش دبستانی استخدام می شوند

با سیاست های آموزش وپرورش نیز بود آزمون استخدامی آموزش و آزمون دکتری سال 92
دفترچه کنکور سال 92 وشرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان وتربیت دبیر شهیدرجایی

كارشناس رسمي وزارت اموزش وپرورش دفترچه کنکور سال 92 پرسش وپاسخ مقررات استخدامی
بحث افزایش حقوق معلمان ابتدایی

برگزار شد، درباره آزمون استخدامی مربیان در سال تحصیلی 93-92 وجود آموزش وپرورش;
هر گونه استخدام در آموزش و پرورش فقط از طریق آزمون و کسب نمره قبولی و گزینش امکان پذیر است.

هر گونه استخدام در آموزش و پرورش فقط از طریق آزمون و و 92 دانشگاه آموزش وپرورش از طریق
شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو براي دانشگاه فرهنگيان در كنكور 92

وزارت آموزش و پرورش براي استخدامی یا تعهد خدمت آن در آزمون ورودي ثبت نام
جدول زمان ثبت نام دوره های بدون کنکور کاردانی ،کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی در سال

در تاریخ 28شهریور 92 تهیه و برایم ارسال آموزش وپرورش. نام آزمون استخدامی
برچسب :