بیوگرافی پروفسور سمیعی/برترین جراح مغز واعصاب در تمام دنیا

بیوگرافی پروفسور سمیعی/برترین جراح مغز واعصاب در تمام دنیا
[تصویر:  164nl5ajdy4kh4w1zb7n.jpg] بیوگرافی پروفسور سمیعی
پرفسور مجید سمیعی چهره ماندگار سال 1385 که روز 22 آبان ماه معرفی شد از استادان برجسته جهانی است که شرح حال ایشان در پی می آید:
پروفسور مجید سمیعی در مرداد ماه سال 1316 در شهرستان رشت در خانواده ای فرهنگی چشم به جهان گشود. وی پس از اتمام دوران متوسطه در کشور در سال 1335 برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کرد و در آلمان غربی ساکن شد و توانست در رشته بیولوژی و پزشکی در دانشگاه مشغول تحصیل شود و ادامه تحصیل و تخصصش را در رشته جراحی مغز و اعصاب تحت نظر پروفسور کورت شورمنت اعتلاء بخشد و سرانجام در سال 1349دراین رشته فارغ التحصیل شد.
[تصویر:  mh7aw2vr0h3o6zvhdhqk.jpg] مرکزی که معماری آن نیز, که به پیشنهاد دکتر سمیعی بصورت مغز یک انسان طراحی شده, یک شاهکار معماری بی نظیر بشمار می رود.


او در سال 1351به درجه پروفسوری جراحی مغز و اعصاب نایل شد و از آن جا که جراحی مغز به دلیل فوق العاده پیچیده بودن آن و ارتباط با اعصاب حسی و حرکتی در سایر اندام ها به خصوص صورت تاثیر داشت و انجام عمل جراحی نیز با عوارضی همراه بود، همین عامل موجب شده تا او برای رفع این نقیصه و بخشیدن زندگی سالم و کاهش آلام و رنج همنوعانش دست به مطالعات گسترده ای در خصوص ساختار پیچیده مغز بزند تا بلکه روشی بیابد تا هم عوارض عمل جراحی پس از مغز کاهش یابد و به صفر برسد و هم این که انسان ها به زندگی توام با سلامت باز گردند.
داستان چنین رقم خورد که توانست در پی سلسله مطالعات و تحقیقات علمی، نخستین جراحی میکروسکوپی مغز را در سال 1356 در دنیا ابداع و به سرانجام برساند و در پی آن هم اولین پزشکی بود که توانست عمل جراحی قاعده جمجمه را در دنیا ابداع کند که مورد توجه جراحان تراز اول دنیا قرار گیرد.
عطش پروفسور به خدمت و صفتی هم چون خورشید و اقیانوس داشتن موجب شد تا گهرهای دانش و تجربه خویش را در قالب برگزاری های دوره های آموزشی به دیگر جراحان دنیا انتقال دهد. [تصویر:  3pijbi0vm852dl4t0ak.jpg]


برای ایرانیان دنیا همین بس که با همت پروفسور سمیعی امروزه در تمام کشور های جهان انجمنی تحت عنوان جراحان قاعده جمجمه با 1200 جراح حاذق تشکیل شده که هر سال در قالب کنگره علمی، جراحی قاعده جمجمه مغز از طریق ویدئو پروژکشن شاهد آخرین دستاوردهای علمی جراحی پروفسور هستند و با استفاده از دوربین های مدار بسته به صورت مستقیم عمل جراحی وی را مشاهده و با تکنیک های جدید پزشکی و آموزشی آشنا می شوند.
پروفسور سمیعی در سال 1367 کرسی جراحی مغز و اعصاب هانوفر آلمان را پذیرفت و همزمان به عنوان ریاست فدراسیون جهانی انجمن های قاعده جمجمه برگزیده شد. در این سال صدراعظم آلمان به پاس خدمات وی در جراحی مغز و اعصاب نشان درجه یک دولت آلمان غربی را به وی اعطا نمود.
پروفسور سمیعی مجموعه ادبیات علمی خود را تاکنون در قالب 13 کتاب و بیش از 200 مقاله علمی منتشر کرده که مهم ترین مرجع برای جراحان مغز و اعصاب دنیا به شمار می آید.
پروفسور سمیعی، در خصوص این که مهم ترین اهدافش از آموزش متخصصان ایرانی چیست می گوید:
می خواهم تازه های پزشکی در زمینه مغز و اعصاب هر چه سریع تر به کشور عزیزم ایران منتقل شود.
پروفسور سمیعی به کشور خود ایران عشق می ورزد و تا کنون تلاش زیادی را برای ارتقای جراحی مغز و اعصاب در ایران صورت داده است

[تصویر:  vut0gkayfw35900piuw.jpg]
مصاحبه با پروفسور سمیعی
به قسمتهایی از مصاحبه خبرگزاری خراسان با پروفسور سمیعی توجه کنید:- تا کنون چند عمل قاعده جمجمه روی بیماران مختلف در جهان انجام داده اید؟
من تا کنون ٨ هزار عمل جراحی قاعده جمجمه روی بیماران انجام داده ام که یک رکورد جهانی است. در واقع من هر روز در اتاق عمل هستم و روزانه به طور متوسط بین ٤ تا ٦ عمل جراحی انجام می دهم حتی در وضعیتی که به نوعی بیمار بوده ام یا از خستگی مفرط رنج می بردم باز هم عمل بیماران را انجام داده ام.

- در ایران چه تعداد عمل انجام داده اید؟

عمل های من در ایران صرفا جنبه آموزشی داشته و برای نشان دادن فرآیند عمل به همکاران متخصص بوده است، این وظیفه من است که در زمینه تعلیم و تربیت و آموزش جوانان متخصص کشورم همکاری کنم مگر دکتر سمیعی چند دست دارد که بخواهد همه بیماران را خود عمل کند.

- جراحی قاعده جمجمه چه عوارض و خطراتی را می تواند در پی داشته باشد؟

در این ناحیه اگر عروق و اعصاب کوچک ترین آسیبی ببیند، بیمار به لحاظ حرکتی یا حواس پنج گانه دچار ناتوانی جبران ناپذیری خواهد شد. در واقع این جراحی احتیاج به اعمال یک نوع هنرمندی خاص توسط پزشک جراح دارد. چرا که هر نوع صدمه به این عروق و اعصاب می تواند به نابینایی، ناشنوایی یا فلج شدن بخشی از صورت بیمار بینجامد. البته در طول این ٤٠ سال، تجربه مان بیشتر شده است و اکنون به خوبی می دانیم که به چه طریقی باید این تومورها را جراحی کنیم. اگر به عنوان مثال در ابتدای کار، به میزان ٣٠ درصد شاهد بروز عوارض بعد از عمل بودیم، اکنون این عوارض به کمتر از ٣ درصد رسیده است.

گسترده ای برای متخصصان جراحی م- به جز شما چه کسانی این عمل را در ایران انجام می دهند؟
در حال حاضر بسیاری از متخصصان ایرانی حوزه مغز و اعصاب و گوش و حلق و بینی با همکاری یکدیگر می توانند چنین عملی را انجام دهند. طی ١٥ سال اخیر آموزش هایغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی در ایران ارائه کرده ام، امروز شما به هر یک از دانشگاه های ایران بروید، تعدادیاز شاگردان من آن جا هستند، البته ممکن است تجربه من اندکی از آنان بیشتر باشد.
مطالب مشابه :


جراحی بینی

کوچک و متناسب کردن پره های بینی در جراحی زیبایی بر به همین دلیل جراحان برای جراحی این
بهترين جراح مغز و اعصاب دنیا

(زاده ۲۹ خرداد ۱۳۱۶ در رشت) جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان بینی دیسک کمر
بیوگرافی پروفسور سمیعی/برترین جراح مغز واعصاب در تمام دنیا

پروفسور مجید سمیعی در مرداد ماه سال 1316 در شهرستان رشت در جراحان قاعده و بینی در
بیوگرافی پروفسور سمیعی/برترین جراح مغز واعصاب در تمام دنیا

پروفسور مجید سمیعی در مرداد ماه سال 1316 در شهرستان رشت در جراحان قاعده و بینی در
بیوگرافی پروفسور سمیعی/برترین جراح مغز واعصاب در تمام دنیا

پروفسور مجید سمیعی در مرداد ماه سال 1316 در شهرستان رشت در جراحان قاعده و بینی در
گفتگو با پروفسور سمیعی مشهورترین جراح مغز و اعصاب

مجید سمیعی، پایه گذار و مبدع روش نوین«جراحی قاعده جمجمه» در جهان در نشستی خبری در حاشیه
بزرگترین مرکز مغز و اعصاب دنیا در ایران احداث می‌شود

تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در رشت به پیرامون بینی جراحان مغز و اعصاب
زندگینامه دکتر سمیعی

گوش و حلق و بینی. مجمع جهانی جراحان مغز و اعصاب شهرستان رشت در خانواده ای
یک روز در رشت...

اگر در رشت، دنبال یک رستوران ایرانیِ خوب باشید عمل بینی از دید جراحان زیبایی و
برچسب :