راهنمای ثبت نام آموزشگاه پرتو

راهنمای ثبت نام در مجتمع آموزشی پرتو

تاریخچه مجتمع آموزشی پرتو

این مجتمع آموزشی در سال 1374 به مدیریت مهندس زهراانتشاری فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و  با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای کشورشروع به کار کرد وبا توجه به نیاز بازار کار، بسیاری از کارآموزان (با مدرک حداقل سیکل تا دکتری) توانستند با آموزش مهارت های لازم در زمینه کامپیوتر یا حسابداری و دریافت گواهینامه از فنی و حرفه ای وارد بازار شوند.این مجتمع آموزشی توانست با اخذ قرارداد در زمینه آموزش ICDLبه بیش از 2000 ازفرهنگیان آموزش و پرورش نجف آباد ،خمینی شهر و تیران ،آموزشهای لازم را ارائه دهد.(سالهای 1385-1381)که بنا به نظر سنجی خود اداره آموزش و پرورش کیفیت آموزش در این آموزشگاه بسیار بالا بوده است.

در سال 1383   مدیریت این آموزشگاه به دلیل نیاز آموزش کامپیوتر با بیان ساده ، کتابهای آموزش آسان ICDL  را در دوجلد تالیف نمودند که بسیار مورد استفاده فرهنگیان گرامی قرار گرفت.

در سال 1384در جشنواره الگوهای برتر مهارت آموزی مربیان این آموزشگاه توانستند رتبه نخست مربی نمونه را از آن خو د نمایند و تقدیرنامه دریافت نمایند.

ودر سال 1387 توانست (با توجه به تولید به کیفیت خوب آموزشگاه و تولید سی دی های آموزشی مناسب در رشته   VB,Premiere,MMBuilder)  ، لوح مدیریت نمونه کشوری رااززیر محترم کارو امور اجتماعی دریافت نماید.

مراحل ثبت نام در مجتمع آموزشی پرتو

ابتدا باید علاقه مندان بامراجعه به دفتر ثبت نام و آوردن مدارک لازم(کپی شناسنامه و کارت ملی و 3قطعه عکس رنگی پشت زمینه کاملاً سفید و شهریه کلاس )در هر کلاس دلخواه ثبت نام نمایدو فرم قرار داد کارآموزی را پرکند و کارت ورود به آموزشگاه را دریافت نماید.

زمان هر کلاس سه روز در هفته ،زوج یا فرد ،صبح یا بعد از ظهر، مطابق برنامه ماهیانه آموزشگاه به مدت 2 ساعت(در کلاس کاردانش بیش از 4 ساعت) برگزار می شود.در کلاس های با میزان ساعت کمتر از 60 ساعت حداقل یک آزمون میان ترم و یک آزمون پایان ترم توسط خود آموزشگاه گرفته می شود ، تا کارآموز با نحوه آزمون های فنی و حرفه ای آشنا می شود  .پس از 2 جلسه از شروع کلاس آمار کارآموزان به فنی و حرفه ای داده می شود و کارآموز حق انصراف از کلاس را ندارد.

 


طریقه شرکت در آزمون فنی و حرفه ای ودریافت گواهینامه

 در هر کلاس افرادی که بخواهند گواهینامه فنی و حرفه ای دریافت نمایند ، بایدفرم پرتال را به همراه 2000 جهت خرید کارت اعتباری وتهیه فیشی به مبلغ 4000 تومان به حساب فنی و حرفه ای در بانک ملت از طریق آموزشگاه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت نماید.آموزشگاه به منظور بالابردن میزان قبولی کارآموزان ،کلاس های تقویتی قبل از آزمون برگزار می شود، که به کارآموزان گرامی توصیه می شود در آنها شرکت نمایند . همچنین مربیان گرامی کتابهای مناسب وتستی که در کتابخانه آموزشگاه وجود دارد را به کارآموزان معرفی می نماید تاکارآموزان برای آمادگی هر چه بیشتر ،آنها را مطالعه نمایند.

نحوه آزمون های فنی و حرفه ای

سازمان فنی و حرفه ای هر سال تقویم آزمون های تئوری خود را به آموزشگاهها اعلام می نمایند، وسپس این تقویم در اختیار کارآموزان در آموزشگاه قرار می گیرد . البته برای شرکت در هر آزمونی باید در ابتدای هر ماه ،حتمالیست اسامی کارآموزان به همراه مدارک کپی شناسنامه و کارت ملی و عکس و فیش 10000تومان به فنی و حرفه ای ارسال شود.و کارآموز باید حدود 2 روز قبل از آزمون با مراجعه به آموزشگاه ، کارت ورود به جلسه را دریافت نماید.

محل آزمون تئوری در اداره فنی و حرفه ای نجف آباد واقع در کمربندی نجف آباد، روبروی دادگستری می باشد و محل آزمون عملی در خود آموزشگاه یا یکی دیگر از آموزشگاههای سطح شهر می باشد.

آزمون تئوری به صورت تستی ودرحدود 30 سئوال می باشد که نمره منفی ندارد ودر صورتی که کارآموز از 100 امتیاز تئوری حداقل 50 امتیاز را کسب نماید ، درآزمون تئوری قبول شده و می تواند ، بعداز اعلام نتایج کتبی  و درحدود 2 هفته بعد ، درآزمون عملی ، شرکت نماید .در این مرحله کارآموز باید از 100 امتیاز حداقل 70 را کسب نماید و در نهایت کارآموز به شرطی قبول می شود که  25 درصد نمره کتبی او باضافه 75 درصد نمره عملی اش از 70 بالاتر باشد و پس از حدودیک ماه می تواند مدرک خود را دریافت نماید وگرنه باید در آزمون مجدد (و پرداخت 10000تومان دیگر) شرکت نماید.

برای دریافت نتایج آزمون به سایت www.exametvto.ir مراجعه نمایید

تذکر: جهت گرفتن کارت آزمون و دریافت نتایج تئوری و عملی ،خود کارآموز موظف به مراجعه به  آموزشگاه می باشدو آموزشگاه مسئولیتی جهت مطلع ساختن کارآموز ندارد. همچنین در موردنحوه آزمون تئوری و عملی یا دیر رسیدن نتایج آزمونها و مدارک ، سازمان فنی و حرفه ای مسئول است ودر این قبال آموزشگاه مسئولیتی ندارد. به دانشجویان و کارآموزان گرامی توصیه می شود که قبل از شرکت در آزمون برنامه های دانشگاه یا مدرسه خود را چک کنید که تلاقی پیش نیاید.

کاربرد مدارک فنی و حرفه ای

این مدارک  دارای کد بین المللی بوده و در کلیه کشور ها اعتبار دارد. بنابر درخواست مراکز دولتی و غیر دولتی نظیر شرکت های خصوصی کارخانه جات و بانکها ، کارآموزان با ارائه مدرک خود می توانند وارد بازار کارشوند و حتی دانشجویانی که دروس خود را به اتمام رسانیده اند ، نیاز به گذرانیدن یکی از این  مهارت های فنی و حرفه ای دارند تا بتوانند جذب بازار کار شوند. البته خیلی از این کارآموزان خود شرکت های خصوصی ایجاد می نمایند.از دیگر امتیازات این مدارک عبارت است: احتساب ساعت آموزشی گذرانیده به عنوان سابقه کار،دریافت وام خود اشتغالیی ،الویت استخدام  در بازار کار

معرفی رشته کار دانش کامپیوتر

ديپلمه هاي رشته هاي غير از كامپيوتر (يا ديپلمه هاي شبانه ويا ديپلم رديها ) مي توانند در طي 12 ماه گذراندن 7 مهارت ،کاربر رایانه، شهروند الکترونیکی ، نرم افزار های اداری ،طراح گرافیک photoshop

،free hand ,flah,  corel draw  ديپلم تصویر سازی كامپيوتررا از آموزش و پرورش گرفته و در دانشگاه در رشته كامپيوتر ادامه تحصيل دهند.زمان این کلاس ها 3 روز در هفته زوج یا فرد وصبح ها از ساعت 8تا 12 و بعد از ظهر ها 5/1 تا 5/5 می باشد.

معرفی رشته کار دانش حسابداری

ديپلمه هاي رشته هاي غير از كامپيوتر (يا ديپلمه هاي شبانه ويا ديپلم رديها ) مي توانند در طي 9 ماه گذراندن 6 مهارت ،کاربر رایانه، حسابداری مقدماتی ، حسابداری تکمیلی ، حسابداری صنعتی ، حقوق و دستمزد ،  ديپلم حسابداری را از آموزش و پرورش گرفته و در دانشگاه در رشته حسابداری ادامه تحصيل دهند. زمان این کلاس ها 3 روز در هفته زوج یا فرد می باشد.

امکانات مجتمع آموزشی پرتو

این مجتمع دارای 2 سایت عملی با 22 عدد کامپیوتر و 2 چاپگر و 4 کلاس تئوری  و یک کتابخانه  و نماز خانه می باشد . همچنین این آموزشگاه مجهز به شبکه اینترنت با سرعت بالا ADSL  بروی تمام کامپیوترها می باشد و کارآموزان می توانند همچنین خارج از کلاس خود نیز با گرفتن و قت قبلی از این سایت استفاده نمایند. آدرس :فردوسی مرکزی  تلفن 2647067 - آدرس وبلاگ آموزشگاه www.partoacademy.com و ایمیل [email protected]

شرایط مربیان هر کلاس

مربی هر کلاس که دارای حداقل لیسانس مرتبط با آن رشته و کارت مربیگری از فنی و حرفه ای با حداقل 3 سال سابقه کارمی باشند،موظند ،که کلاس ها به بهترین وجه ممکن برگزار نمایند و کارآموز در صورت عدم رضایت باید به طور کتبی یا حضوری مشکلات کلاس را شخصا به اطلاع مدیر آموزشگاه رسانده و مدیر موظف است که سریعاٌ رسیدگی نماید.البته پس از چند جلسه از کلاس ،مدیر آموزشگاه ،فرم های نظر سنجی از مربی را بین کارآموزان پخش می نماید ،تا کیفیت درس دهی مربی مشخص شود و در صورت نیاز تذکرات لازم برای رفع اشکالات به مربی داده می شود.

همچنین در جلسه اول مربی باید منابع درسی را معرفی نموده و جزوات چاپ شده توسط آموزشگاه را به کارآموزان  ارائه دهد. همچنین کتابهای مرتبط با آن درس را که در کتابخانه آموزشگاه موجود می باشد را به کارآموزان معرفی نمایدو کارآموزان می توانند از کتابخانه آموزشگاه که دارای بیش ار هزاران کتاب است ، استفاده نمایند.


مطالب مشابه :


سوالات متداول

مرکز آموزش فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای شرکت نموده و با وام مشاغل خانگی ثبت نام
زمان ثبت نام برای کنکور فنی و حرفه ای و کاردانش سال92 دوره های روزانه ،شبانه و غیرانتفاعی

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون فنی حرفه ای و شده ثبت نام از نرخ مدرک با
مدرک معادل چه کسانی رسمی می شود؟

مرکز آموزش فنی و حرفه ای علوم، با اشاره به کمیته ای که ثبت نام جهت دریافت وام
ثبت نام برای آزمون ادواری سازمان فنی و حرفه ای و ارتباط آن با دیپلم کاردانش و اخذ دیپلم دوم و سوم

ثبت نام برای آزمون ادواری سازمان فنی و حرفه ای و با شرکت در آزمونهای فنی و ثبت نام
همه چیز درباره شروع کسب و کار

اگر دارای مدرک فنی و حرفه ای فنی و حرفه ای است، می توانید با وام ثبت نام
راهنمای ثبت نام آموزشگاه پرتو

راهنمای ثبت نام با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای کشورشروع به کار (با مدرک حداقل
برچسب :