خرید و فروش مسکن سیر صعودی گرفت

ثبات بازار مسکن موجب شده که در نیمه دوم سال متقاضیان واقعی که توان مالی بیشتری دارند، وارد بازار شوند؛ هرچند که هنوز تعداد زیادی از متقاضیان در انتظار برنامه‌های دولت هستند.

به گزارش مهر، بازار مسکن در نیمه دوم امسال نسبت به نیمه اول رونق با متقاضی بیشتری روبرو شده و آمار معاملات مسکن افزایش بیشتری را نشان می دهد. در واقع، متقاضیان واقعی وارد بازار شدند تا در شرایط ثبات قیمت‌ها، ملک مورد نظرشان را خریداری کنند.

مطابق با آمارها، ثبات بازار به نفع افرادی است که با پس انداز و وام بانکی می‌توانند خانه‌ای را خریداری کنند، بنابراین در این دوران متقاضی نسبت به اوایل رکود بیشتر در بازار مسکن وجود دارد.

براساس این گزارش، آمار معاملات مسکن کل کشور در دی ماه نشان می‌دهد ۱۶۰ هزار و ۸۶۶ قرارداد مسکن به ثبت رسیده که از این تعداد، ۱۰۰ هزار و ۹۴۳ قرارداد مبایعه نامه و ۵۲ هزار و ۸۵۴ اجاره نامه بوده، این در حالی است که سال گذشته کل قراردادها ۱۳۸ هزار و ۸۵۰ قرارداد بوده است که رقم معاملات افزایش ۲۲ هزار و ۱۶ قرارداد را نشان می دهد.

همچنین در دی ماه ۹۲، ۸۵ هزار و ۷۴۳ قرارداد خرید و فروش و ۴۵ هزار و ۸۶۴ قرارداد اجاره به ثبت رسید. در واقع، بازار مسکن در سال جاری نسبت به سال آینده با افزایش خرید و فروش و اجاره روبرو بوده است که آینده بهتری را در این بخش نشان می‌دهد.

شهر تهران که بیشترین تاثیر را در بخش مسکن کل کشور دارد، در دی ماه امسال ۳۲ هزار و ۵۴۳ قرارداد مسکن داشته که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۴۲۲ مبایعه نامه و ۱۴ هزار و ۶۸۰ قرارداد اجاره بوده است.

سیر قراردادهای مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد تعداد مبایعه نامه‌ها در آذرماه امسال ۱۴ هزار و ۴۱۸ قرارداد، در آبان ماه ۱۲ هزار و ۲۳۴ قرارداد و در مهر ۱۴ هزار قرارداد مبایعه نامه بوده که این موضوع نشان دهنده سیر صعودی قراردادها و افزایش تمایل مردم به خرید و فروش خانه در نیمه دوم سال است.

این در حالی است که در شهریور امسال تعداد کل معاملات مسکن یکصد و ۸۸ هزار و ۷۵۱ قرار داد بود که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یکصد و ۶۱ هزار و ۱۲۴ قرارداد بوده است.

براساس این گزارش، تعداد معاملات در شهریور امسال نسبت به مرداد هم افزایش نشان داد به‌طوری‌که تعداد کل قراردادهای کشوردر مرداد ۱۶۷ هزار و ۵۸۱ مورد بوده که این تعداد در شهریور ۹۳ به ۱۸۸ هزارو ۷۵۱ قرارداد رسید.

این آمارها نشاندهنده رشد معاملات مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته و افزایش قراردادها در دی ماه نسبت به شهریور است؛ موضوعی که می تواند نشانگر وضعیت بهتری در بازار مسکن نسبت به سال قبل باشد.

در واقع باوجودی‌که کارشناسان از رکود بازار مسکن خبر می دهند اما متقاضیان واقعی وارد بازار شده اند و در حال خرید و فروش املاک هستند؛ هرچند که تعداد زیادی از متقاضیان هم به دلیل نبود توان مالی و سیاست‌های حمایتی دولت، قدرت خرید ملک مورد نظر را ندارند.


مطالب مشابه :


16 هزار واحد مسکن مهر شهر جدیدپرند آماده انعقاد قرارداد پیش فروش

خرید و فروش ملک کیسون در واحد کارگزاری واحد و عقد قرارداد پیش فروش
خرید و فروش مسکن سیر صعودی گرفت

ثبات قیمت‌ها، ملک مورد و ۷۴۳ قرارداد خرید و فروش و ۴۵ هزار و کارگزاری
نمونه قراردادهای تجاری و اداری

371- قرارداد فروش اقساطی خودرو نمونه قرارداد قرار داد احراز کارگزاری فروش و فروش ملک
دعوای تخلیه ملک استیجاری

پورتال حقوقی متین فر - دعوای تخلیه ملک استیجاری - تارنمای رسمی محمدرضا متین فر : کارگزاری
بازار مجازي براي معامله مسكن (گام جديد براي شفاف كردن قيمت‌ معاملات مسكن)

ایجاد رابطه مطمئن بین طرفین قرارداد بر مبنای ملک به منظور فروش یا کارگزاری
چگونگی فروش و انتقال ملک وقفی

کارگزاری مفید; وبگذر قرارداد این استاد دانشگاه در خصوص فروش و انتقال ملک وقفی و شرایط
فروش آپارتمان : چگونه با سرمایه گذاری در بورس آشنا شویم

مهندسی فروش از طریق کارگزاری‌های دهید تا قرارداد فروش به نام شما
برچسب :