انواع پارک(افقی عمودی ومورب)

یکی از مشکلات ترافیک کشور ما اینست که عده ای از رانندگان محترم هر جا که اراده کنند حتی وسط خیابان و در لاین حرکت توقف میکنند و به سوار و پیاده کردن مسافر اقدام میکنند بهتر است بدانید فقط در لاین توقف باید این کار انجام شود. و قانون،فاصله ی پارک با جدول را 45 سانتیمتر مشخص کرده است که بین 30 تا 50 مشکلی ندارد.وقتی میخواهید اتومبیل را کنار جدول پارک کنید چرخ سمت راست را نمی بینید ولی به طرق مختلفی میتوانید اتومبیل پارک کنید. 

انواع پارک شامل : 1.پارک افقی الف.پارک 45س

الف– استفاده از برف پاک کن:

ب- استفاده از چشمه ی آب پاش روی کاپوت(اتومبیلهاییکه یک چشمه آب پاش دارند):

ج- استفاده از آینه ی سمت راست:

حال به شرح مختصر آنها می پردازیم.

الف- استفاده از برف پاک کن:بدین طریق است که ابتدا با نگاه به آینه ی سمت راست و بالای سر و برگردادن سر به سمت راست تا نقطه ی کور آینه را پوشش دهید در صورتیکه خطری وجود نداشت راهنمای سمت راست را بزنید سپس سرعت اتومبیل را در سرعت بالا بوسیله ی ترمزکم کنید و کلاج را تا ته گرفته و دسته دنده را داخل دنده دو قرار دهید و به شکل اریب به اندازه ای جلو بروید تا نوک برف پاک کن سمت راننده کنار جدول یا روی لبه آسفالت جاییکه آبراه دارد قرار گرفت فرمان را کمی بسمت چپ گرفته تا موقعیکه اتومبیل شما کاملا راست شد فرمان را نیز سریع راست کرده و توقف کنید.

ب- استفاده از چشمه ی آب پاش:ابتدا همان کارهای اولیه ی حالت قبل را انجام دهید فقط چشمه ی آب پاش را در فاصله ی 15 سانتیمتری جدول قرار دهید تا اتومبیل راست شود بعد فرمان را راست نموده و توقف نمایید.

 

 

 

 

ج-استفاده از آینه ی سمت راست: ابتدا همان کارهای اولیه ی دو حالت قبل را انجام دهید بعد بصورت چشمی سر گلگیر جلو سمت راست را حدود 50 سانتیمتری جدول نزدیک کرده و با نگاه به آینه ی سمت راست فاصله را تنظیم نموده و توقف نمایید که این حالت برای افرادیکه از تسلط خوبی برخوردارند مورد استفاده قرار میگیرد و بهترین آن استفاده از برف پاک کن میباشد در ضمن در جاهاییکه ارتفاع جدول بالاست باید فاصله را بیشتر کنید تا موقع باز کردن درب اتومبیل به جدول برخورد نکند و جاهاییکه عرض خیابان کم و شلوغ میباشد فاصله را کمتر کنید و حتما دقت کنید در مناطق ممنوعه(ص76 کتاب آموزش جامع قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی)پارک نکنید.

 

 

ب. پارک دوبل: این روش رو بطور کامل در پست پارک دوبل توضیح داده شد

 

 

نکته:قبل از پارک کردن باید  توجه کنیم جاهایی که پارک ممنوع است پارک نکنیم  یعنی جلوی کوچه-خانه ها-تقاطع –سر پیچ-زیر تا بلوی توقف ممنوع وتابلوی اتوبوس واحد وتاکسی

 

 

 


مطالب مشابه :


پارک دوبل

پارک دوبل, آموزش ; دانلود نرم کلیپ های تصویری
آموزش پارک دوبل اتومبیل

آموزش پارک دوبل فیلم آموزشی پارک دوبل خودرو, آموزش تصویری پارک دوبل
انواع پارک(افقی عمودی ومورب)

پارک دوبل: کردن به روش تصویری, پارک دوبل, که باید راننده بداند انواع پارک و آموزش
شستشوی اتومبیل

آموزش پارک دوبل: در واقع ماشین‌هایی با ظاهر كثیف،آلودگی تصویری و یا بصری ایجاد می كنند
حق تقدم چیست؟َ

آموزش نکته به نکته ی رانندگی - حق تقدم چیست؟َ - نکات مهم رانندگی- تصادف - آموزش کامل رانندگی-
سیستم‌های اطلاعات مدیریت MIS

آموزش .تحقیقات بامفاهیم دفترداری دوبل که توسط تصویری ورایانه‌ای .لازمه
برچسب :