چگونه بپوشیم؟

خیلی وقتها که به یک مهمونی بزرگ یا یک مهمونی کوچیک دعوت میشیم تنها فکرمون اینه که توی اون مهمونی چی بپوشیم که خیلی شیک و قشنگ باشه.میخوام  بعضی از نکاتی رو که میتونه در اینطور مواقع کمکتون کنه بهتون بگم .این مطالب رو هم با توجه به تجربیاتم میگم امیدوارم براتون مفید باشه.

اولین نکته مهم اینه که بدونیم لباسی که میخوایم بپوشیم ،اصلا مناسب اون مهمونی هست یا نه؟ دوستان خوب من باید این مطلب رو همیشه مدنظر داشته باشیم ،لباسی که در یک مهمانی شب میپوشیم به هیچ عنوان نباید در یک مهمونی عصر استفاده کنیم .لباسهایی که برای مهمونی شب مناسبه میتونه انواع پیراهن بلند یا کوتاه و یا کت و پیراهن و یا کت و دامن باشه . ممکنه بگید خب همه اینها رو هم میشه توی یک مهمونی عصر استفاده کرد ،مخصوصا کت و دامن رو ! نکته اصلی همین جاست . پارچه هایی که برای این لباسها استفاده میشه در واقع نقطه تمیز اونها ازهمدیگه است.بهتره که کت و دامنهای به عنوان لباس شب حتما پارچه ساده و یکدست داشته باشند و قسمتی از اونها مثلا یقه یا گوشه ای از اون به صورت طرح غیر متقارن عمودی توسط سنگهای تزیینی درخشان، تزیین و سنگ کاری بشه.این طرح سنگ دوزی باید به گونه ای باشه که جلوه زیاد و خیره کننده به لباس بده.اما قطعا برای کت و دامنهای لباس عصر چنین دوختی توصیه نمیشه بلکه میشه از پارچه های طرح دار و ساده که با هم ترکیب شدن استفاده کرد.مثلا کت را از پارچه ای طرح دار دوخت وبرگرد یقه و مغزی های تزیینی لابلای برشهای کت را  از پارچه ساده که همرنگ یکی از رنگهای غالب پارچه است ،بکار برد و دامن یا شلوار را از همان پارچه ساده تهیه کرد.

برای پیراهنهای شب، هم میشه از پارچه های ساده استفاده کرد و هم از پارچه های طرح دار . پارچه های ساده ای که برای دوخت این پیراهنها کاربرد داره انواع ساتن (فرانسه- امریکایی- ولنتینو- سیلک - داف یا مرسدس - ابریشمی و ...) انواع حریر(ملانژ- کرپ حریر - ابرشمی - ژاکارد و...)انواع کرپ(گرگورن - فیوره - مروی جت و ..) و تورهای کارشده ( دانتل- گیپور و ....)میشه نام برد که با توجه به مدل لباس انتخاب میشه.اگر از پارچه های طرح دار استفاده میکنید حتما از جنس حریر یا سیلک و یا ابریشم باشه . چون پارچه های طرح دار نخی فقط مناسب پیراهن راحتی یا پیراهنیه که توی یک مهمونی عصر پوشیده میشه .

اگه پارچه لباستون ساده است میتونید از همون پارچه ساده به صورت چروک ،که در قسمتهای مختلف لباس بکار میره استفاده کنید و حدفاصل این برشهای چروک با برشهای ساده رو با سنگهای درخشان یا یراقهای براق مخصوص لباس شب تزیین کنید .این پارچه چروک شده رو میشه در قسمت برش سینه ،برشهای انتخابی در پهلوی لباس و یا حتی روی برش باسن استفاده کرد.فقط توجه داشته باشید این چروکها و یا پلیسه های تزیینی در هر قسمتی که استفاده بشه ،اون قسمت رو پرتر نشون میده و کمک بسزایی به خانمهای لاغر میکنه!

اگه بالاتنه بلندی دارید حتما از برشهای افقی در زیر سینه استفاده کنید،اما اگه فرد چاقی هستید برشهای افقی رو فراموش کنید و حتما برش عمودی که از روی سینه رد میشه توی لباستون داشته باشید.برشهای عصایی که از روی سینه رد میشه باعث میشه سینه برجسته تر به چشم بیاد.یقه های هفت هم شما رو کشیده تر نشون میده.

اگه گردن کوتاه و چاقی دارید اصلا یقه سه سانتی نپوشید!این یقه مناسب گردنهای بلند و کشیده است .

اگه چهارشونه هستید برای پوشیدن پیراهن دکلته مشکلی ندارید.همچنین میتونید پیراهن یقه باز که رکاب پهن یا خیلی باریکی داره بپوشید ، اما پوشیدن پیراهنی که رکاب پشت گردنی داره و یا این رکاب پشت گردنی رو با یقه 3سانتی به دور گردن متصل می کنند ( اصطلاحا این یقه ، به یقه نرگس معروفه.) رو فراموش کنید چون این مدل یقه و رکاب شونه های شما رو بزرگتر نشون میده.

اگه بازوهای چاقی دارید لزومی نداره که حتما پیراهن رکابی بپوشید! اگه دوست دارید پیراهنتون لختی باشه میتونید یقه اون رو خیلی باز بدوزید،اما حتما حتما یه آستین کوچولوی 7-10سانتی برای این پیراهن داشته باشید.باور کنید بازوهای چاق شما رو شکیل تر میکنه!

اگه قفسه سینه شما لاغره و به اصطلاح پُر نیست ، یقه های شل (که چین زیادی داره) و یقه های حلزونی برای شما مناسبه.

پیراهن مدل ماهی(از بالا تا10-15 سانت زیر باسن تنگ است و دامن لباس از این خط 10-15 سانتی به صورت فون زیاد یا کلوش دوخته می شود.) بخاطر مدل و نوع دوختش ،باسن و پهلو ها رو پُرتر نشون میده .پس اگه باسن و پهلوی پُری داری و نمیخواهید که پُرتر نشون داده بشه این مدل رو نپوشید.

پیراهن یقه باز (خیلی باز ) که آستین تنگ و بلندی داره ( آستین شمشیری) ،گاهی وقتا خیلی بیشتر از پیراهن دکلته به چشم میاد.اگه می خواهید کشیده تر جلوه کنید این پیراهن رو با یک رنگ تیره بپوشید.

کلا رنگهای تیره شما رو لاغر تر و کشیده تر و رنگهای روشن شما رو چاقتر نشون میده.

اگه شکم و پهلوی چاقی دارید، اولا حتما از گن استفاده کنید، ثانیا برشهای هلالی در کمر پیراهن که با رنگ تیره دوخته میشه رو فراموش نکنید. این برش هلال ،کمر رو باریکتر نشون میده.

نکته مهمی که درباره استفاده از گن باید بگم اینه که پوشیدن گن فقط مختص خانمهای چاق نیست بلکه من این توصیه رو به تمام خانمها از جمله خانمهای لاغر هم میکنم .پوشیدن گن غیر از جمع کردن گوشتها و چربیهای اضافی ، به عنوان حائلی بین بدن و پیراهنه.در واقع باعث میشه پیراهن به بدن نچسبه و روی بدن سُر بخوره و مدل اون حفظ بشه.

اما استفاده از زیور آلات! اگه لباس شما بخاطر مدل و نوع پارچه اش جزء لباسهای شلوغه ، دلیلی نداره با استفاده نابجا از کلی زیور آلات جلوه لباس رو از بین ببرید. اگه پیراهن یقه باز میپوشید از گردنبد استفاده کنید و موهاتون رو باز بگذارید مخصوصا اگه پیراهن دکلته می پوشید، اما اگه یقه لباستون بسته و کیپه گردنبند رو حذف کنید و به جاش از یک انگشتر درشت و گوشواره و یا دستبند استفاده کنید.در ضمن موهاتون رو هم باز نگذارید و اونا رو جمع کنید.

اصولا درمهمونیهای شب بهتره که زیور آلات شما از سنگهای براق باشه. این سنگها جلوه بیشتری به لباس شما میده. زیور آلات چوبی، صدفی ،یا حتی پلاستیکی اصلا مناسب مهمونی شب نیست .بهتره اونها را با لباسهای اسپرت یا لباسهای مهمونی عصر ست کنید.

 


مطالب مشابه :


چگونه بپوشیم؟

مثلا کت را از پارچه ای طرح دار دوخت وبرگرد یقه و مغزی های تزیینی لابلای برشهای کت را از پارچه ساده که همرنگ ... میشه نام برد که با توجه به مدل لباس انتخاب میشه. ... پس لطفا روی پیراهن شب چند صدهزار تومنیتون مانتو اسپرت تنگ و کوتاه نپوشید !
معرفی مدل های تابستانی 91 : شطرنجی سبک و خنک باشید !

حتما شما هم با تغییر فصل و نزدیك شدن به روزهای گرم تابستان به‌دنبال لباس‌ها و ... بهتر است اگر برای بخشی از پوشش‌تان پارچه طرح‌دار انتخاب می‌كنید، در بقیه لباس‌ها یا ... مثلا اگر پارچه چهارخانه‌ را برای مانتو استفاده كردید، خوب است شال یا كیف و
مدل لباسهای حاملگی و بارداری مجلسی

لباس حاملگی با پارچه طرح دار سورمه ای. [تصویر: imageitem-big-090705015249- 456.jpg]. لباس حاملگی صورتی رنگ. [تصویر: 2.jpg]. لباس حاملگی صورتی رنگ.
گل بوته های وحشی

اگر شما نیز به دنبال مجموعه ای هستید که بتوانید با آن خیاطی را به صورت ماهرانه و با .... سر خود، آموزش دامن برش دار، آموزش سارافون مدل رومی (با پارچه های کشی)، آموزش مانتو چپ و ... رکاب دار، آموزش روپوش مدرسه یا فرم اداری، مانتو آستین کیمونو شال دار (طرح
شکرانه نعمت

ایشان با انچان مهارتی این کار را انجام می دهند که کمتر کسی می تواند نظیرشان را انجام دهد. .... یک مدل مانتو ( با پارچه نخی ) ، آموزش بلوز یا مانتو یا تونیک غیرمتقارن ، آموزش ... آموزش مانتو آستین کیمونو شال دار (طرح تابستان) ، آموزش دامن فانتزی ، آموزش
سایبان ها و طریقه انتخاب و دوخت

به لحاظ مدل، سايبان ها را مي توان به دو گروه اصلي ساده و چين دار تقسيم بندي كرد. ... به جنس و طرح پارچه هنگام انتخاب آن براي دوخت هرنوع سايبان توجه كنيد كه با مدل
برچسب :