پیرامون روستای جعغرآباد

پیرامون روستای جعغرآباد روستای جعفرآباد در استان همدان شهرستان رزن، بخش سردرود  در ۴ کیلومتری شهر دمق  واقع گردیده است.

80636156063008913813.jpg

اگر قصد داشته باشی از سمت تهران به این روستا بروی باید از ترمینال غرب سوار اتوبوس های همدان شوی و بعد از عبور از قزوین و آبگرم و آوج هنگامی که وارد منطقه استحفاظی استان همدان می شوی اولین شهر استان رزن می باشد که می بایستی در سه راهی دمق پیاده شوی و سوار ماشین های دمق شویی و بعد از طی ۲۲ کیلومتر به شهر دمق می رسی و از آنجا هم با یه ماشین دربستی بعد از طی ۴ کیلومتر به روستای جعفرآباد می رسی.

 روستای در یک منطقه کوهستانی با هوای بسیار سرد پاییزی و زمستانی و هوای معتدل در بهاری وتابستانی می باشد این روستا با طبیعتی سر سبز و زمین های زیاد که به کشت گندم اختصاص داده شده و در بهار محو تماشای سرسبزی آن و در تابستان محو گندم های رسیده که منظره ایی زیبا را خلق می کند می شوی.

72470090350838812228.jpg

کار بیشتر اهالی کشاورزی است،و در کل ۶ ماه کاری شلوغ در دو فصل اول سال دارند و دو فصل دیگر را هم به استراحت می گذرانند.

اهالی این روستا دارای اخلاقی خاص هستند و غیر ممکن است چند دقیقه ایی در کنارشان باشی و خنده بر لبانت جاری نشود.انسانهای شوخ طبعی دارد.

و در کل این روستا با ۱۷۰ خانوار و حدود ۷۰۰ نفوذ می باشد که دارای دو محله که محله پایین که محله قدیمی روستا می باشد که مسجد و ورودی روستا در آن واقع شده است و زندگی سنتی دارند،و محله بالا با کوچه های بزرگ و خانه هایی ویلایی و سرسبزی بیشتر که دهداری ،نانوایی، حمام، بهداشت، مدرسه و... در واقع شده اند.

17919346065226482647.jpg

این روستا سه عضو شورا دارد ۱-حاج آقامعلی زیوری اطهر که الان ۱۶ سال است که به عنوان رئیس روستا به مردم خدمت کرده و علاوه بر آن نایب رئیس بخس سردرود و همچنین عضو شورای شهرستان رزن نیز می باشد ۲- شادالله طهماسبی هم که ۷ سالی است که دارد به اهالی خدمت می کند و نفر سوم هم نعمت الله زیوری است که آن هم سالهای زیادی است عضو این شوراست.

جوانان آن هم بیشتر به کار در رستوران و  پیتزایی در تهران،کرج و کاشان مشغول هستند.

از نکات بارز دیگری که در مورد این روستا می شود اشاره کرد اینکه با وجود اینکه در منطقه مرحوم هستند و شرایط مالی مناسبی ندارند آما با این حال در پوشش و  زندگی خیلی با کلاس هستند.

از نقاط منفی روستا هم باید به این نکته اشاره کرد که دامن اعتیاد بسیاری از خانواده ها را در میان گرفته که باعث گردیده که خانواده این افراد سختی زیادی را تحمل کنند که با این وجود تسلیم نمی شود و با مشکلات می سازند.


مطالب مشابه :


جمع دوستان+رستوران نایب+کنجـد+برسام

علی ضیاستاره ی درآسمان کاشان; کافه
زلزله در تهران " جان "

حاج مکرمی و خواربار سید و عمده فروشی برنج طارم و چای بهرامیان و رستوران نایب کاشان نمی
باغ فین کاشان

ضوابط طراحی رستوران. باغ فین کاشان. نایب حسین كاشی و پسرانش در حدود ۱۴ سال در اطراف
پیرامون روستای جعغرآباد

و علاوه بر آن نایب رئیس بخس سردرود در رستوران و پیتزایی در تهران،کرج و کاشان
نماینده هرمزگان درلیگ برتر والیبال کشور فصل سختی پیش رو دارد

نخستین نشست هم اندیشی دو ست داران فوتبال هرمزگان. هرمزگان، نایب قهرمان رقابت های والیبال
نذر گل نرگس صلواتی بفرست

*نایب الزیاره *کانون مهدویت نگاه سبز دانشگاه کاشان *دبیرخانه کانون های رستوران
برچسب :