مانیکور و پدیکور، آموزش لوازم مانیکور و نحوه کار با آن، مانیکور، مانیکور ناخن - آموزش مانیکور ناخن

در این بخش از سایت برگزیده ها مطالبی در مورد مانیکور و پدیکور را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از برگزیده ها: مانیکور به معنی مرتب کردن  وآرایش کردن ناخن  های دست و کلا رسیدگی به زیبایی دست و ناخن ها ست. پدیکور هم مراقبت و تامین زیبایی پاها و ناخن های آن است.  سرعت رشد ناخن بستگی به عوامل بسیاری ازجمله سن، تغذیه ، بیماریها، هورمونها و فصول سال دارد.

مانیکور , مانیکور ناخن , آموزش مانیکور ناخن

مانیکور

مانیکور و پدیکور

مانیکور چیست؟

با مانیکور گوشت های اضافه دور ناخن به طور کامل گرفته شده، شیارها و زردی های صدف ناخن توسط سوهان از بین می روند و توسط مواد مخصوص و پولیش براق می گردند، جالب اینجاست که بدانید شما با مانیکور به رشد، زیبایی و بزرگی صدف ناخن خود نیز کمک می کنید و در نهایت ناخن هایی تمیز و فوق العاده زیبا خواهید داشت حال تصمیم با شماست.

پدیکور چیست؟

با پدیکور  گوشت های اضافه دور ناخن های پا گرفته شده و همچنین پوسته های اضافه کف پا که باعث آزار بسیاری از خانمها می شود گرفته خواهد شد و با این کار شما از ترک زدن پاشنه پا نیز جلوگیری  خواهید کرد و در نهایت پاهایی زیبا و تمیز خواهید داشت.

آموزش لوازم مانیکور و نحوه کار با آن 

مانیکور و پدیکور , مانیکور ناخن در خانه , روش مانیکور ناخن در منزل

مانیکور ناخن

آموزش مانیکور

چند نکته وجود دارد که ممکن است میل داشته باشید که در طی مراحل انجام مانیکور آنها را بدانید و رعایت نمایید.

پاک کننده کوتیکل:
این محلول های آرایشی درنرم کردن ناخن کمک می کنند و حاوی 2-5 درصد هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند. از این محلول ها قبل از سوهان کشیدن بر روی ناخن خود بمالید و همچنین قبل ار اینکه در کاسه مخصوص انگشتان (finger bowl) قرار دهید.

.وسایل مانیکور , روش استفاده از ابزار مانیکور , اموزش حرفه ای مانیکور و پدیکور

آموزش مانیکور ناخن

مانیکور چیست؟

پاک کننده های ناخن:
معمولا یک نوع لایه بردار به شکل مایع هستند که به آب اضافه شده تا درتمیز کردن ناخن ها کمک کنند

اموزش پدیکور کردن ناخون , اموزش مانیکور ناخن , آموزش مانیکور کردن ناخن

مانیکور و پدیکور

انواع مانیکور

زیبا سازی ناخنها:

در این مرحله پوست اطراف ناخنها را که نرم شده با این وسیله مانیکور به عقب تر می کشیم

مراحل مانیکور ناخن , آموزش مانیکور , روش انجام مانیکور

مانیکور ناخن در خانه

مانیکور و پدیکور

لوسین یا کرم کوتیکل:
پوست و ناخن را نرم و مرطوب نگه می دارد.

سفید کننده های ناخن:
این مواد آرایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا اسیدها ی اورگانیک می باشند که می توانند هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لکه های ناخن پاک شوند.

 پوشش پایه، رنگ مینا و پوشش رویی

خشک کننده های لاک:
این محصولات آرایشی می توانند بر روی لایه رویی مینا ( ناخن) اسپرس شوند و برای خشک کردن سطح ناخن طراحی شده اند.حلال موجود د راین محصولات باید بخار شوند تا لاک خشک شود. وقتی لاک بر روی ناخن زده می شود حلال های سطح ناخن شروع به متصاعد شدن کرده و حلال های روی لایه زیرین شروع به حرکت به سمت بالا می کنند و سطح روئی شروع به سخت شدن می کند. این حلال ها باید بر سطح این لایه خشک و. سخت شده پاشیده شود و کم کم بخار شدن کاهش می یابد. خشک کننده های لاک؛ این لایه ضخیم را با کشیدن حلال ها به درون خود دفع می کنند. این عمل مانند فشار دادن یک اسفنج خیس است. لاک به طور کلی خشک نمی شود. تقریبا یک ساعت زمان لازم دارید تا کاملا مینای ناخن از ایم حلال ها پاک شده و سخت شود.

روغن های خوشبو کننده: برای کمکردن استرس و ایجاد آرامش در شما.

لوسین های پوست اندازی: برای لایه برداری پوست خشک و زبر

موم پارافین : موم پارافین با باز کردن منافذ در رطوبت سازی و نرم کنندگی پوست کمک کرده و به روغن های خوشبو کننده اجازه می دهد تابه لایه بیرونی پوست نفوذ کند.

حال وسایل مانیکور و سوهان و اسباب مورد نیاز را تهیه مرتب کنید تا در صورت نیاز در مراحل مانیکور به راحتی در دسترس باشند. بعد دستان خود را بشویید. صابون یا مایع شوینده حتما ملایم باشد. دستان خود را خوب آبکشی و خشک کنید. قابل ذکر است نحوه مانیکور در مقاله مانیکور در منزل وپرهیز از کاشت ناخن برای شما کاربران عزیز توضیح داده شده اما از آنجائیکه این مقاله به اصطلاحات مانیکور می پردازد به صورت خلاصه و کلی مراحل مانیکور به شرح ذیل عنوان می شود:

اموزش مانیکور ناخن در منزل , اموزش درست کردن ناخن , اصول مانیکور

روش مانیکور ناخن در منزل

پدیکور چیست؟

1-پاک کردن لاک از سطح ناخن

2- سوهان زدن ( کوتاه کردن ناخن )

3- شستن و نرم کردن ناخن ها

4- زدن لایه اول لاک

5- زدن لایه دوم لاک پس از خشک شدن لایه اول

6- استفاده از برق ناخن

گردآوری: بخش خانواده برگزیده ها


وسایل مانیکور , روش استفاده از ابزار مانیکور