شرایط امریه سربازی در دانشگاهها اعلام شد

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم شرایط و اولویتهای پذیرش تقاضای امریه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (گذراندن حدمت سربازی در دانشگاهها) را اعلام کرد و گفت: هزار نفر در سال جاری متقاضی گذراندن سربازی در دانشگاهها هستند.

رضا عامری در گفتگو با مهر افزود: وزارت علوم با در نظر گرفتن سهمیه ای که هر ساله از ستاد کل نیروهای مسلح برای اعضای هیئت علمی سرباز دارد از میان متقاضیان گذراندن سربازی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی واجدین شرایط را بر اساس اولویتها انتخاب می کند.

وی افزود: متقاضیان درخواست خود را در ابتدا به دانشگاه، موسسه آموزش عالی و یا مرکز پژوهشی ارائه می دهند و دانشگاه در صورت واجد شرایط بودن، درخواست را به وزارت علوم ارسال می کند.

سهمیه 87 هنوز علام نشده است

مدیر کل ارزیابی و نظارت وزارت علوم سهمیه وزارت علوم را برای جذب عضو هیئت علمی سرباز در سال گذشته را 400 نفر عنوان کرد و گفت: این تعداد جذب شده اند و سهمیه سال 87 نیز تاکنون به وزارت علوم اعلام نشده است.

تعداد متقاضیان امریه در دانشگاهها در سال جاری

وی تعداد متقاضیان برای گذراندن سربازی در دانشگاهها را در سال جاری بالغ بر هزار نفر دانست و گفت: با در نظر گرفتن اینکه تعداد متقاضیان بیشتر از سهمیه است، وزارت علوم به ناچار بر اساس اولویتها افراد را انتخاب می کند.

اولویتهای انتخاب متقاضیان امریه در دانشگاهها

عامری درباره اولویتهای انتخاب متقاضیان گذراندن سربازی در دانشگاهها به مهر گفت: فارغ التحصیلان دکتری، بورسیه های داخل و خارج، نخبگان و استعدادهای درخشان در اولویت بیشتری برای این منظور قرار دارند. همچنین افرادی که متقاضی امریه سربازی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی محروم هستند نیز مورد توجه قرار می گیرند.

شرایط پذیرش تقاضای گذراندن سربازی در دانشگاهها

وی همچنین با اشاره به شرایط پذیرش تقاضای گذراندن سربازی در دانشگاهها گفت: تمامی فارغ التحصیلان تا یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی می توانند با استفاده از قانون نحوه تأمین هیئت علمی، جذب دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور شوند مشروط بر اینکه دارای برگ اعزام بدون مهر غیبت باشند.

اعزام به دوره آموزشی در تیر ماه

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم به مهر گفت: تاریخ برگزاری آموزش نظامی تمامی مشمولین طرح سربازی از طریق سایت وزارت علوم و جراید کثیر الانتشار و خبر شبکه سراسری در تیرماه هر سال اعلام خواهد شد.

وی افزود: بنابراین مشمولینی که جذب دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شده اند و دارای ابلاغ طرح سربازی از وزارت علوم هستند نباید در تاریخ های اعزام مندرج بر روی برگ اعزام خود را به اداره وظیفه عمومی معرفی کنند چرا که تمامی مشمولین جذب شده در اولین تابستان پس از جذب به آموزش 45 روزه که از جانب ستاد کل اعلام می شود، اعزام خواهند شد.

عامری گفت: کلیه مشمولینی که دارای کسر خدمت هستند و دوره های آموزشی نظامی را قبلا گذرانده اند، باید در اواخر خرداد ماه هر سال تحصیلی پس از اخذ نامه از رئیس دانشگاه و موسسه آموزش عالی محل خدمت خود با ذکر دقیق مشخصات شناسنامه ای، اصل گواهیهای مربوط را به مرکز عملیات نیروی انسانی سپاه ارائه کنند.

 


مطالب مشابه :


مراحل گرفتن امریه سربازی (به نقل از کتاب از صفر تا صد گرفتن امریه سربازی)

ايجاب نيوز - مراحل گرفتن امریه سربازی (به نقل از کتاب از صفر تا صد گرفتن امریه سربازی) | ايجاب نيوز,اخبار آگهي هاي استخدامي,اخبار امریه,معافيت خدمت سربازی
چگونه امریه بگیریم؟ برای امریه شدن دوره سربازی چیكار باید كرد؟ راهنمای گرفتن امریه سربازی

چگونه امریه بگیریم؟ طریقه گرفتن امريه سربازي در ادارات دولتی، وزارت خانه ها و سازمان ها... این مطالب برای کسانیست که یک سری امتیازات علمی داشته یا حداقل معدل
راهنمای گرفتن امریه سربازی لیست ارگان های دریافت امریه و پذیرش

خاطرات سربازی مرکز آموزش شهید باهنر ناجا - راهنمای گرفتن امریه سربازی لیست ارگان های دریافت امریه و پذیرش - در موردن پادگان اموزشی شهید باهنر کرمان.
نحوه اخذ امریه سربازی در ادارات محیط زیست

1: ابتدا به اداره محل مورد نظر مراجعه کنید و پس از اطمینان از نیاز اداره به نیروی امریه سربازی یک درخواست خطاب به مدیر کل اداره نوشته و پس از اخذ دستور از جانب مدیر کل
ضوابط جدید گرفتن امریه سربازی برای فارغ التحصیلان دانشگاهها

ايجاب نيوز - ضوابط جدید گرفتن امریه سربازی برای فارغ التحصیلان دانشگاهها | ايجاب نيوز,اخبار آگهي هاي استخدامي,اخبار امریه,معافيت خدمت سربازی,منابع نمونه
سربازی بهتر است یا گرفتن امریه؟؟؟ یا نرفتن به سربازی!!!!!

پوتین ـآش و طبل یزرگی زیر پای چپ - سربازی بهتر است یا گرفتن امریه؟؟؟ یا نرفتن به سربازی!!!!! - تجربیاتی برای کسانی که قراره ببرنشون سر-بازی.
امريه به چه مي گويند؟1

12 دسامبر 2007 ... بسياري از كساني كه دوره آموزشي خود را مي گذرانند و امريه دارند، سربازي را همان دو ماه مي دانند. چون پس از اگر امريه كشوري داشته باشند ديگر هيچ نظامي را
توضیح در خصوص امریه (طرح خدمت سربازی)

8 آگوست 2013 ... امریه بجای سربازی، اصولا به این معنی است که دانشجویان پسر پس از فارغ التحصیلی، در صورتی که تخصصی داشته باشند و سازمانی مایل به
همه چیز در مورد امریه گرفتن سربازی

پوتین ـآش و طبل یزرگی زیر پای چپ - همه چیز در مورد امریه گرفتن سربازی - تجربیاتی برای کسانی که قراره ببرنشون سر-بازی.
شرایط امریه سربازی در دانشگاهها اعلام شد

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم شرایط و اولویتهای پذیرش تقاضای امریه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (گذراندن حدمت سربازی در دانشگاهها) را اعلام کرد و گفت : هزار
برچسب :