عروسک و کاردستی های زیبا!!!!

یک ایده برای جامدادی بچه ها.....

به مناسبت نزدیک شدن به مهرماه ماه بازگشایی مدارس.....

یک ایده فوق العاده و زیبا دارم برای مامانهای هنرمند که دوست دارن لوازم التحریر بچه ها را خودشون تزیین کنند.....


این ایده از کارتون" من عنق" گرفته شده ببینید....


crochet_minion_pencil_case_10_of_20.jpgواز نمایی دیـــــــــــــــــــــــــــــــــــگر


crochet_minion_pencil_case_19_of_20.jpg


توضیح بیشتر و آموزش بافت در ادامه مطلب آماده و در خدمته..... 

 

توضیح اینکه .....


از مواد بازیافتی تهیه میشه102.png ...

از لوله مقوایی دستمال کاغذی 114.png...برای پایه کار استفاده میشه


از دو تیکه به ابعاد... 12 تا 15 سانتی و 5تا 7 سانتی برای تیکه بدنه و سر نیاز هست.105.png

ترکیب رنگ بافت مانند تصویر انجام بشه123.png


سر و ته کار را باقلاب بافی بافت بزنید تا مدادها را نگه داره120.png

ترجیحا از نخ کاموای ضخیم استفاده کنید.124.png


قسمت سر و بدن مجزا درست میشه .122.png

ودر نهایت از پشت به هم وصل میشه.                                                                                                                                 


                                                                                                                                             آقای خرچنگ!!!!                                                                                                                                                                                                                                                                      سلام به دوستداران کارتون باب اسفنجی


در این پست قراره کاردستی سه بعدی و کاغذی آقای خرچنگ برای شما نمایش داده بشه ...........ببینیدش.....%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C_%D8%AE%D8%B1%DA


  این هم الگو

باید پرینت بشه بعد قیچی بشه و تاها  داده بشه و چسب کاری بشه و همین دیگه عروسک آماده است ......


برای اینکه کاردستی مقاوم تر بشه می تونید روی مقواهای نازک پرینت بزنید....


%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C_%D8%AE%D8%B1%DA

                                                                                                                                          


       

طرز ساخت کاردستی عروسک با جوراب برای نمایش کودکان


کاردستی با دورریختنی ها

از آموزش طرز ساخت کاردستی عروسک با جوراب  برای سرگرم کردن بچه ها در تابستان و نمایش های عروسکی کودکان در منزل و مهد کودک استفاده کنید.

بازی برای بچه ها فقط تفریح نیست، زندگی و تجربه برای زندگی هم هست. اگر در کودکی با بازی آموزش های لازم به بچه ها آموخته بشه  آموزش ، بسیار راحت تر واثر گذار ترخواهد بود. در ادامه روش ساخت عروسک با  لباسهای قدیمی برای شما آمده است که با کمک آن می توانید قصه و نمایش برای کودکان اجرا کنید.

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

در این کاردستی ساده ، چندین مورد آموزشی نهفته است: اول : بازیافت مواد واستفاده و از وسایل دور ریختنی و بازیافتی دوم : ابتکار و خلاقیت برای ساختن اسباب بازی سوم : آموزش بازی واستفاده از دستها برای بازی با عروسک دستکشی

 

مواد لازم برای کاردستی عروسک با جوراب یا آستین :

جوراب یا آستین اگه لباس گرم وپلیور بچه ها خراب یا کوچیک شده میشه از آستینش برای ساخت این اسباب بازی زیبا استفاده کرد کافیه یکی از آستین های پلیور را از آرنج قیچی کنید، این قسمت اصلی عروسک دستکشی ماست –  یک تکه بیضی شکل به اندازه تقریبی گشادی بالای کار – از جنس پارچه، فوم یا مقوا – دوتکه نیم دایره از پارچه به رنگ نارنجی یا قرمز – چشم عروسکی – دکمه برای بینی – مقداری کاموا یا پوشال رنگی برای موها – چسب یا سوزن و نخ – قیچی

 

روش درست کردن اسباب بازی خانگی و کاردستی عروسک بازیافتی: تیکه بیضی شکل را به قسمت بالای تکه اصلی عروسک وصل کنید.این اتصال میتونه با استفاده از چرخ خیاطی یا کوک ساده یاچسب انجام بشه.

کاردستی عروسک

کاردستی عروسک

قسمت بیضی شکل رااز وسط تا کنید و دو تیکه نیم دایره رنگی را روی قسمت بالا وپایین بیضی مانند تصویر طوری بچسبونید که حالت دهان عروسک ایجاد بشه

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

دماغ  و لپ های دکمه ای را بالای دهان متصل کنید وچشم ها را هم در قسمت بالای آن ،برای موها  از کاموا یا پوشال رنگی استفاده کنید.

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

کاردستی عروسک با دورریختنی ها

….عروسک زیبای ما برای بازی و نماش کودکان آماده استفاده وبازیه….

این عروسک را در رنگها وحالتهای مختلف  ( مثلا خوشحال، بد اخلاق و … ) می تونید آماده کنید تا بچه ها برای بازی، نماش کودکانه  وعروسک گردانی شخصیت های مختلفی داشته باشند.

بچه ها می توانند به پشت مبل، سکوی آشپرخانه و .. بروند و یک نمایش یا داستان را برای شما اجرا کنند. اگر دوست داشته باشید برای ثبت خاطره های دوران کودکی فرزندتان می توانید از این نمایش فیلم تهیه کنید. والدین و مربیان مهد کودک می توانند از این عروسکهای جورابی برای نمایش کودکان و سرگرم کردن بچه ها و پرورش قوه خلاقیت کودکان به خوبی استفاده نمایند و از آن به عنوان یک اسباب بازی کودکانه برای کودکان سه ساله و بزرگتر استفاده نمایند. امیدواریم از آموزش ساخت عروسک با جوراب  برای سرگرمی کودکان استفاده نمایید.                                                                              


 دالی عروسک!!!!                                                                                                                                                                                                                                                                سلام دوستان


" عروسک دالی" یا "عروسک متحرک "هستند خیلی بامزه وساده و راحت درست میشن و برای بازی بچه ها از خیلی کوچولو و کمتر از یک سال تا چندین ساله (6 ماه تا 99 سال) خیلی مناسب و جالب انگیزه .....خودتون ببینید ونظر بدید......


Peekaboo_toy_jointed_doll_template.jpg

در ادامه مطلب آموزش ساخت آمده دوست دارید ببینید....
 
با توجه به عروسک انتخابی نیاز هست به چند تیکه مقوا ......
والبته میخ ته تاشو یا دکمه قابلمه ای های لباس نوزادها که توی خرازی ها می تونید پیدا کنید .......
اسمشون نمی دونم چیه چون من با لهجه محلی اسمشو بلدم ببخشید.....004.gif


how_to_make_peekaboo_jointed_doll_1.jpgالگوها که آماده شد مانند تصاویر اونها را به هم متصل کنید ....

در مورد عروسک های دیگه هم بگم که از محلهایی که بخواهیم عروسک متحرک بشه باید جدا ومجددا متصل کنیم...

در این عروسک دستها ابتدا به هم متصل میشن.....

how_to_make_peekaboo_jointed_doll_2.jpg


وپشت قسمت سر متصل میشن.....


how_to_make_peekaboo_jointed_doll_3.jpg

اتصال ها را وصل کنید......

how_to_make_peekaboo_jointed_doll_5.jpg


قسمت تنه را هم وصل نمایید.....


how_to_make_peekaboo_jointed_doll_7.jpg


برای نگهداری عروسک یک پایه در قسمت پشت عروسک نصب کنید.....

peekaboo_toy_printable_template.jpgعروسک کوچولوی ما آماده شد حالا ببینید دالی میکنه ....

دالی دالی دالی عروسک.....


peekaboo_toy_dog_moving.gif


موفق باشید.....

  


     عروسک سرآشپز                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        


 

عروسک آشپز خمیری

 

 مواد لازم برای ساخت خمیر بازی: پودر نشاسته ذرت 1 لیوان . چسب چوب 1 لیوان . آبلیمو و گلیسیرین و وازلین هر کدام 1 قاشق غذاخوری

 

برای تهیه خمیر ابتدا گلیسیرین ، وازلین ، آبلیمو و چسب چوب را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، مخلوط کنید تا مواد خوب ترکیب شوند سپس نشاسته ذرت را کم کم اضافه کنید و چند دقیقه با قاشق مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، خمیر را پس از آماده شدن به همان صورت داغ از قابلمه خارج کنید و 1 دقیقه ورز دهید و به شکل توپ گرد کنید سپس داخل کیسه فریزر قرار دهید و در آن را ببندید تا هوا نگیرد سپس به مدت 24 ساعت در دمای اتاق قرار دهید تا خمیر استراحت کند.

 

عروسک خمیری

 

تکه ای از خمیر بردارید و به شکل استوانه ای شکل دهید سپس از وسط تا کنید تا به شکل شلوار شود ، تکه ای از خمیر نیز برای بدن آشپز بردارید و به شکل تخم مرغی کف دست تان شکل دهید.

 

عروسک خمیری

 

بدن تخم مرغی را با استفاده از خلال چوبی به شلوار بچسبانید ( خلال چوبی را به چسب چوب آغشته کنید ، نصف خلال چوبی را داخل شلوار و نصف دیگر را داخل بدن آشپز کنید ) ؛ برای تهیه لباس آشپز تکه ای خمیر بردارید و به شکل مستطیلی پهن کنید و اطراف بدن آشپز را با آن پوشش دهید ، یقه ها را به سمت بیرون حالت دهید.

 

عروسک خمیری

 

برای کفش آشپز تکه ای از خمیر را با مقداری رنگ روغن مشکی مخلوط کنید ، کف دست تان خمیر را به شکل گرد شکل دهید سپس به شکل بیضی فرم دهید سپس دور پایین کفش را با ابزار خط بیندازید و با استفاده از خلال چوبی آغشته به چسب چوب کفش ها را به شلوار آشپز متصل کنید ( نصف خلال چوبی را داخل شلوار و نصف دیگر ان را داخل کفش کنید ).

 

عروسک خمیری

 

تکه ای از خمیر بردارید و با رنگ مشکی رنگ کنید سپس به اندازه ته ظرفی که در نظر گرفته اید پهن کنید ، روی سطح خمیر کمی چسب چوب بزنید و ظرف را روی خمیر قرار دهید و با کمی فشار در جای خود محکم کنید و با ابزار روی خمیر خط بیندازید ؛ پشت بدن عروسک کمی چسب چوب بزنید و به بدنه شیشه متصل کنید.

 

عروسک خمیری

 

پس از چسباندن عروسک با استفاده از ابزار بر روی کفش اشپز سوراخ هایی ایجاد کنید ، همچنین برای پاپیون کفش ها تکه ای خمیر مشکی بردارید و نازک شکل دهید و پاپیون درست کنید سپس پاپیون را با کمی چسب چوب روی کفش ها بچسبانید.

 

عروسک خمیری

 

با استفاده از خمیر مشکی تکه های کوچکی مانند دکمه برای لباس آشپز درست کنید و با چسب چوب و ابزار روی بدن آشپز بچسبانید ، برای حاشیه لباس اشپز نیز مقداری خمیر مشکی را با دست باریک شکل دهید و با چسب چوب بچسبانید و حاشیه های لباس را پوشش دهید.

 

عروسک خمیری

 

دو تکه خمیر برای آستین های لباس جدا کنید و به شکل استوانه ای شکل دهید سپس با کمک چسب چوب و خلال دندان آستین ها را به بدن متصل کنید ( خلال چوبی را به چسب آغشته کنید و نصف خلال را داخل بدن و نصف دیگر آن را داخل آستین کنید ) ، با کمک کمی چسب و ابزار دست های آشپز را به بدنه شیشه متصل کنید.

 

عروسک خمیری

 

نوارهای باریکی از خمیر مشکی بردارید و چسب بزنید سپس حاشیه های آستین را با آن پوشش دهید ، برای سر آشپز خلال چوبی را به چسب چوب آغشته کنید و نصف ان را وارد بخش بالایی بدن آشپز کنید.

 

عروسک خمیری

 

تکه ای خمیر بردارید و با مقدار بسیار کمی رنگ قهوه ای یا نارنجی مخلوط کنید تا رنگی مانند پوست طبیعی بدست بیاید ، با کمک ابزار روی صورت آشپز را شکل دهید و تکه ای خمیر به عنوان بینی بچسبانید ، همچنین دو عدد چشم مصنوعی آماده را با کمک چسب چوب روی صورت آشپز بچسبانید سپس سر را روی تنه اصلی قرار دهید.

 

عروسک خمیری

 

 برای موهای آشپز مقداری خمیر بردارید و با کمی رنگ مشکی یا رنگ ترکیبی زرد و قهوه ای مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه برای موها برسید ، مو را روی سر اشپز قرار دهید و با چسب بچسبانید سپس با کمک ابزار خط هایی همانند مو روی خمیر ایجاد کنید.

 

عروسک خمیری

 

مقداری خمیر بردارید و به شکل مستطیل فرم دهید سپس چسب بزنید و بالای سر آشپز قرار دهید ، با کمک ابزار به کلاه شکل و طرح بدهید ، تکه ای خمیر را با رنگ قرمز یا صورتی رنگ کنید و به عنوان زبان در بخش دهان آشپز بگذارید و با چسب بچسبانید و در ادامه برای صورت اشپز ابرو ، کک و مک ، سبیل و … بکشید.

 

عروسک خمیری

 

برای دست های آشپز تکه ای خمیر بردارید و همانند صورت آشپز رنگ امیزی کنید سپس با کمک قیچی برش هایی روی خمیر بزنید تا انگشت ها ایجاد شود ، در ادامه با کمک ابزار انگشتان و خط های دست را ایجاد کنید ، داخل آستین با ابزار حفره ای ایجاد کنید سپس نصف خلال چوبی آغشته به چسب را وارد آستین کنید و نصف دیگر را وارد دست اشپز کنید ، پس از اتمام کار را حداقل 24 ساعت کناری قرار دهید تا خشک شود.                                                                       


 عروسک خرگوش زیبا!!!

                                                                                                                                                                                                                                                                                      سلام دوستان خوبم


این عروسک خرگوش کوچولو یادتونه ............


sock_bunny_1.jpg

حتما یادتونه همه دوستانی که دیدنش وبرام کامنت گذاشتن حدس درست زدن که این خرگوش نازنین از بازیافت جوراب درست شده ......

این آموزش تصویری وگام به گامه پس بدون توضیح من ببینید اگه مشکلی بود پیام بدید ..........


diy_sock_bunny_1_4.jpg


diy_sock_bunny_5_8.jpg


diy_sock_bunny_9_12.jpg


diy_sock_bunny_13.jpg


diy_sock_bunny_14.jpg


diy_sock_bunny_15_18.jpg


diy_sock_bunny_19_22.jpg

diy_sock_bunny_23_26.jpg


diy_sock_bunny_28_31.jpg


diy_sock_bunny_32_36.jpg


این هم تصویر نهایی.....

sock_bunny_5.jpg

به همین سادگی وراحتی جورابتون شد یک عروسک ........

crawls.gif
   کاردستی باب اسفنجی و پاتریک!!!!                                                                                                                                                                         سلام دوستان خوبم


باب اسفنجیدوستداران باب اسفنجی توجه کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!01.gif


یک خبر داغ داغ>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


امروز کاردستی جالب وزیبای پاتریک را براتون آماده کردم که به راحتی میشه درستش کرد.


فکر کنم بشه کم کم یک مجموعه از کاردستی ها ونقاشی های کارتون باب اسفنجی را درست


کنیم مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

19.gif


dibujos_animados_estrella.jpg
اگه دوست دارید که الگوی این کاردستی را ببینید در ادامه مطلب آماده است بفرمایید......


011.gif
الگوی کاردستی راببینید.......................................


Patrick_Star_paper_toy_by_fumblies_760x1

 

 spongeBob

 

 

این شاهکار 009.gifو اثر هنری019.gif یک کاردستی مقوایی است که بسیار ساده وآسون درست میشه  

 

وراحت می تونه بشینه وبه عنوان دکوراسیون اتاق کودک یا یک جعبه کادویی استفاده بشه. 

 


این الگوی باب اسفنجیه ببینید........... 

 

باب اسفنجی 

 

شیوه ی درست کردن کاردستی باب اسفنجی: 

 

ابتدا این طرح را کپی کنید و روی مقوای نازک پرینت رنگی کنید ویا اینکه روی کاغذ پرینت رنگی  

 

کنید وروی مقوا بچسبونید ویا پرینت کنید واز کاغذ رنگی با رنگهای طرح استفاده کرده ودر نهایت  

 

روی مقوا منتقل کنید ویا هرطوری که دوسسسسسسسسسسست دارید001.gif عمل کنید............ 

 

خط چین ها را تا کنید وتیکه هایی را که رنگی نیستند برای اتصال وچسب کاری استفاده کنید. 

 

 قطعات را مثل عکس در جای خودشون قرار بدید.  

 

آستین لباس دوتیکه سفید رنگه که تیکه مثلثی برای چسب کاری مورد استفاده داره.

 

پایینی ترین قطعه  پاچه شلوار باب اسفنجیه که قسمت نیم دایره روی شلوار چسبانده میشه و  

 

دوطرف به شکل دایره چسب میشه ودر نهایت پاها توش قرار می گیره.  

 

امیدوارم از این کاردستی که میشه به عنوان جعبه هم ازش استفاده کنید خوشتون آمده باشه. 

 

اگه توی مراحل درست کردنش مشکلی داشتید بهم خبر بدید تا راهنماییتون کنم.                                                                                            


مطالب مشابه :


کاردستی جالب اسب آبی

کاردستی جالب اسب آبی. این کاردستی فوق العاده زیبا ،که می تواند به جای اسباب بازی هم برای بچه ها استفاده شود، با دور ریختنی ها ساخته شده است. برای درست کردن این کاردستی به وسایل زیر احتیاج دارید : چسب کاغذی- یک جعبه خالی که از مقوای آن ...
کاردستی زیبا و جالب گاو

کاردستی از مواد دور ریختنی. در ابتدا درب قوطی را بسته و مانند شکل زیر دورش را کاملا با چسب نواری بپوشانید. کاردستی از مواد دور ریختنی. در این مرحله لوله های مقوایی دستمال کاغذی را به دو نیم کنید تا پاهای این گاو زیبا درست شود. با استفاده از ...
عروسک و کاردستی های زیبا!!!!

عروسک و کاردستی های زیبا!!!! یک ایده برای جامدادی بچه ها..... به مناسبت نزدیک شدن به مهرماه ماه بازگشایی مدارس..... یک ایده فوق العاده و زیبا دارم برای مامانهای هنرمند که دوست دارن لوازم التحریر بچه ها را خودشون تزیین کنند..... این ایده از کارتون" من عنق" ...
کاردستی های جالب برای دانش آموزان!

یاس ششم-ملایر - کاردستی های جالب برای دانش آموزان! - آموزشی * اخلاقی * اجتماعی - یاس ششم-ملایر.
کاردستی های جالب...

یک عمرگذرازتنهایی - کاردستی های جالب... - درددل بادل.
برچسب :