فیزیوتراپی برترین شغل سال 2009

كلنيك فيزيو تراپى 

بیش از سه چهارم فیزیوتراپیست ها نسبت به شغل خود بسیار احساس رضایت می کنند . در بررسی دیگری که توسط مجله وابسته به وال استریت انجام شده است ، فیزیوتراپی در میان هشت شغل برتر قرار گرفته است .

علت این امر براحتی قابل درک است :

*  فیزیوتراپیست مربی انحصاری وشخصی بیمار است ومردم از این نقش فیزیوتراپیست لذت می برند .( بیاد داشته باشید در کشورهای توسعه یافته تراپیست بر خلاف کشورخودمان مثلا" در بیمارستان روزانه مجبور  نیست تا 40 بیمار ؟ را در روز درمان کند. مترجم .)

* بر خلاف پزشکان که تنها ارتباط ایشان با بیمار محدود به ملاقات های 12 دقیقه ای است! ، بطور معمول فیزیوتراپیست یک ساعت با بیمارهمراه است .  ( قابل توجه برخی همکاران ، مترجم. )

* فیزیوتراپیست آشنایی قابل ملاحظه ای با مشکلات بیماران داشته و همراهی  ثابت ومستمری با بیمار دارد .

* کار فیزیوتراپیست ها تنوع زیادی دارد  و عموما" فیزیوتراپیست ها عمومی کار می کنند .برای مثال : تراپیست ممکن است کودک فلج مغزی ، فوتبالیست پا شکسته ، قطع عضو ناشی از جنگ عراق ، ویا بیمار مسن مبتلا به سکته مغزی را درمان کند .

* محدوده کاری فیزیوتراپیست ها دامنه وسیعی دارد و آن ها می توانند در بیمارستان ها ، کلنیک های خصوصی ،مدارس ، مطب های پزشکان ، و منازل بیماران فعالیت کنند.

* برخلاف دیگر مشاغل پزشکی که در تعطیلات ، وشب ها باید کارکنند ، فیزیوتراپیست ها فقط ساعات کار معمولی دارند.

* علی رغم استفاده از دستیاران فیزیوتراپیست با حقوق کمتر ، بعلت بازار رو به رشد جمعیت و نسل جوان ،که قربا نیان اصلی حوادث می باشند ، همچنان بازار کاری فیزیوتراپیست ها با گسترش روبرو است.

معا یب فیزیوتراپی :

* این شغل نیاز به نیروی جسمی دارد ،تمامی روز تراپیست ها مشغول راه اندازی بیماران و آموزش تمرینا ت هستند .این برای برخی یک امتیاز و برای برخی دیگر که پشت میز نشینی را دوست دارند امتیاز منفی است .حتی ترک محل کار با خستگی و درد عضلانی  عجیب نیست.

* خطر خستگی : بسیاری از بیماران اخیرا" معلول ونا توان شده اند ، برخی درد دارند ، پیشرفت برخی دیگر بسیار کند است ، ویا با انجام تمریناتی که شما تجویز می کنید ، مشکلاتی دارند . تمام این مشکلات فشارهایی بر شما تحمیل میکند.

 * نیاز های آموزشی روز بروز در حال افزایش است ، مدتی نه چندان قبل داشتن مدرک لیسا نس کفایت می کرد ، اکنون فوق لیسا نس میزانی حداقل محسوب می شود ، ودوره سه ساله دکترای فیزیوتراپی در حال تبدیل به استانداردی جدید است .

بهر حال چنانچه شما شخصى دوستدار علم و علاقه مند به كمك به ديگران هستيد و نيز نسبت به شناخت بدن انسان علاقه مند بوده ، و شخصيتى     خوش بين داريد ، حرفه اى فيزيوتراپى مى تواند حرفه ى مرد علاقه شما باشد.

حقوق فيزيوتراپيست ها :

فيزيو تراپيست ها بطور متوسط ( با 8 سال سابقه كار در زمينه فيزيوتراپى ) 70200 دلار و بر اسا س سابقه كار 8 سال و   بيشتر  66000 دلار تا 84800 دلار ( قطعا" درآمد ساليانه است كه صد البته آه از نهاد همكاران در خواهد آورد .مترجم ) .

 منبع آمار حقوقى  :

 PayScale.com

نويسنده :   

Marty Nemko

مترجم : فيزيوتراپيست  مجيد خليلى

 


مطالب مشابه :


فیزیوتراپی هشتمین شغل برتر امریکا

فیزیوتراپی، یکی از ده شغل برتر امریکا در سال ۲۰۱۲. پایگاه خبری US News & World Report فیزیوتراپی را در
فیزیوتراپی برترین شغل سال 2009

فیزیوتراپی مرکزی آسیا - فیزیوتراپی برترین شغل ( قطعا" درآمد ساليانه است كه صد البته
منزلتـــــــ فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ساله رتبه هفتمین شغل محبوبـــ رو رقم درآمد فیزیوتراپیستها با
عوامل موثر بر هوش

فیزیوتراپی اقتصادی، سطح شغل، ‌سطح تحصیلات و میزان درآمد پدر و مادر است.
20 شغل برتر دنیا کدامند؟

به عبارتی ده درصدی که درآمد بالایی در این شغل دارند، حدود 138880 دلار در 7- متخصص فیزیوتراپی.
معرفی رشته های پزشکی و پیراپزشکی از نگاه دانشجویان و کارشناسان

يا بيش‌تر به فکر درآمد است بهتر است رشته اين شغل در اکثر مراکز فیزیوتراپی
برچسب :