طرح کلاه برای جشن الفبا

این هم طرز ساخت کلاهی که ما برای جشن الفبامون انتخاب کردیم

آموزش ساخت کلاه با کاغذ و مقوا

 

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (10)

 

این کلاه سرخپوستی زیبا با کاغذ و مقوا ساخته شده است . این کلاه مناسب جشن های کودکانه می باشد . ساخت آن بسیار ساده و زیبایی آن زیاد است . از این جهت که دو تا گیس در دو طرف دارد دختربچه ها آن را خیلی دوست دارند .  گذاشتن این کلاه بر سر بچه ها اگر همراه با رنگ کردن صورت آن ها باشد و صورت آن ها را مانند صورت سرخپوست ها رنگ آمیزی کنید لذت بیشتری برای آن ها به همراه دارد . شادی های جشن های کودکانه را با به دست شما رقم می خورد .روش ساخت کلاه با کاغذ و مقوا را در  ادامه مطلب را مشاهده کنید .

 

 

برای ساخت کلاه با کاغذ و مقوا برای جشن های کودکانه به کاغذ و مقوا ، قیچی دندانه دار ، قیچی معمولی ، شابلون دایره ، منگنه و چسب نیاز دارید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد

ابتدا یک حلقه مقوایی به عرض ده سانتی متر به اندازه سر کودک بسازید . اگر مقوای بلند ندارید مشکلی ایجاد نمی شود که دو یا سه مقوا را به هم منگنه کنید تا حلقه سر را تشکیل دهد . از قیچی دندانه دار هم در این قسمت استفاده کنید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (1)

یک دایره بزرگ را با هم قیچی دندانه دار از رنگ متفاوت برش بزیند و به جلوی کلاه منگنه کنید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (2)

از کاغذهای رنگی مثلث های کوچکی را برش بزنید و به حلقه ی کلاه در دو طرف دایره ی بزرگ چسبانید . از این کلاه می توان به عنوان کلاه جشن الفبا هم استفاده کرد به این ترتیب که به جای این مثلث های رنگی از حروف الفبا استفاده کنید و آن ها را روی حلقه بچسبانید . استفاده دیگر این کلاه برای جشن های تولد می باشد . اگر این کلاه را برای جشن تولد می خواهید می توانید دور حلقه را با جملات تولدت مبارک و عدد سن کودک تزیین کنید . همچنین می توانید از تصویر تمی که برای جشن تولد استفاده کرده اید به جای مثلثهای رنگی استفاده کنید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (3)

حالا کاغذ را از وسط دولا کنید و یک پر برش بزنید . سپس در همان حالت تاخوردگی با قیچی معمولی برش هایی کوتاه ودر کنار هم روی پر ایجاد کنید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (4)

دو پر دیگر هم از رنگ متفاوت و کوچک تر نسبت به پر قبلی برش بزنید و آماده کنید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (5)

پر بزرگ را پشت دایره ی جلوی حلقه منگنه کنید و دو پر کوچک را در دو طرف آن به مقوا منگنه کنید . برای پوشاندن جای منگنه ها و برای اینکه کلاه جشن کودکانه تان ظرافت داشته باشد یک دایره را مثل پرها رریش ریش کنید و وسط دایره بزرگ بچسبانید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (6)

حالا نوبت به ساختن گیس های کلاه سرخپوستی می رسد . دو نوار بلند را با قیچی دندانه دار به عرض چهار سانتی متر برش بزنید . اندازه بلندی کلاه را به سلیقه ی خودتان انتخاب کنید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (7)

دو دایره را ریش ریش کنید و سر دو گیش بچسبانید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (8)

روی دو دایره را چسب بزنید و دو پر کوچک دیگر را مثل پرهای قبلی برش بزنید و به دایره گیس بچسبانید .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (9)

هر دو گیس را از دو طرف کلاه منگنه کنید . به این ترتیب کلاه سرخپوستی شما اماده می شود . ساخت این کلاه بسیار ساده است و در عین حال خیلی هم زیباست .

آموزش ساخت کلاه جشن تولد (10)

می توانید با روی هم گذاشتن کاغذ چندین قطعه از این کلاه را با هم برش بزنید . این مورد برای وقتی است که شما قصد دارید این کلاه ها را برای گروهی از بچه ها بسازید . اگر اندازه دور سر بچه ها را نمی دانید می توانید از کش در پشت کلاه استفاده کنید . یا همان ابتدا کلاه را باز درست کنید که اینگونه حمل کردن آن هم خیلی راحت تر است و وقتی در جشن حاضر شدید کلاه ها را به بچه ها بدهید و اندازه سر آن ها از چسب نواری استفاده کنید و نوار کلاه را حلقوی کنید .


مطالب مشابه :


کاردستی

بیایید با درست کردن کاردستی برای درست کردن کلاه آدم برفی خصوص جشن تولد با تم جوجه
آموزش ساخت کاردستی کلاه خرگوشی

در جشن تولد ها و مراسم درست کردن کلاه. همانند شگل زیر گوش ها را به کلاه محکم با چسب و
آموزش کاردستی با وسایل دوریختنی

دکمه روی مقوا درست کلاه را برای جشن تولد بچه ها نمایید و با درست کردن این
طرح کلاه برای جشن الفبا

این هم طرز ساخت کلاهی که ما برای جشن الفبامون انتخاب کردیم آموزش ساخت کلاه با کاغذ و مقوا
ماهی از جنس سی دی

به هر حال برای درست کردن آن نیاز به موادی مقوا. کاغذ کاربن کلاه تولد.
کاردستی زیبا و آسان گوسفند ناقلا

در این کاردستی ساده و جالب، طرز درست کردن گوسفند ناقلا نی نوشابه ، مقوا کلاه تولد.
جا شمعی با میوه کاج

جا شمعی با برای بزرگترها هم درست کردن این جا شمعی میوه کاج رسیده، چسب، مقوا
برچسب :