دولت لایحه رتبه بندی معلمان را زودتر به مجلس ارائه کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی این مطلب را در پاسخ به تذکر محمد مهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که خواستار ارائه این لایحه به مجلس شده بود، بیان کرد.

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس در تذکری با اشاره به تجمع امروز جمعی از فرهنگیان مقابل مجلس گفت: به عنوان رییس کمیسیون آموزش با آن ها ملاقاتی داشتم که آن ها در این دیدار از افزایش بی رویه حقوق برخی دستگاه ها در مقایسه با آموزش و پرورش گلایه داشتند و خواستار رسیدگی به این تبعیض در پرداخت حقوق داشتند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از خواسته های فرهنگیان رسیدگی به حقوق پایین فرهنگیان بازنشسته کشور از سوی مسئولان است.

زاهدی افزود: در موضوع رتبه بندی معلمان مجلس در خردادماه سال جاری یک طرح یک فوریتی را در صحن علنی مطرح کرد که به دلیل مخالفت دولت و اینکه عنوان کردند در این زمینه لایحه ارائه می شود مجلس تعامل لازم را انجام داد اما لایحه ای در این زمینه تاکنون ارائه نشده است.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: دولت لایحه رتبه بندی معلمان را زودتر ارائه و آموزش و پرورش نیز پیگیری های لازم را انجام دهد.

وی افزود: در کمیسیون آموزش و تحقیقات به ارتقاء بودجه آموزش و پرورش توجه شده و از غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز می خواهم تدابیر لازم را برای ارتقاء حقوق معلمان اتخاذ کند.

**هیچ اطلاع رسانی در رابطه با سقوط بالگرد در ارتفاعات تهران انجام نشده است

حسین فتاحی نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: هم اکنون بیش از 48 ساعت از سقوط یک بالگرد در ارتفاعات شهر تهران می گذرد اما متأسفانه تاکنون هیچ اطلاع رسانی در این رابطه صورت نگرفته و معلوم نیست که این بالگرد متعلق به چه دستگاهی است.

وی افزود: در این مدت برخی ها این بالگرد را متعلق به هلال احمر، نیروی هوایی ارتش و وزارت کشور منتسب کردند که تمام این موضوعات تکذیب شد. حال دستگاه های مربوطه باید گزارشی در این رابطه بدهند همچنین سازمان ها باید از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند.

وی در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اخیراً یکی از مسئولان ارزشی اداره اوقاف در منطقه به علت دفاع از ارزش های اسلامی عزل شده است که این موضوع قطعا امری نادرست و نامطلوب است.

**شاهد شکاف حقوقی بزرگی میان اجزاء دانشگاه های علوم پزشکی هستیم

غلامرضا جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: وزارت ورزش نمی تواند بگوید که تنها متولی حوزه وزرش بوده و در حوزه اشتغال، معیشت و رفاه افراد هیچ برنامه ای ندارد.

وی در تذکر دیگری گفت: در شرایط کنونی شکاف حقوقی بسیار بزرگی میان اجزاء متعلق به دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه در میان پرستاران، مجموعه تکنسین، اتاق عمل، پزشکان متخصص وجود دارد از این رو متأسفانه این اعتبارات صرف پزشکان متخصص می شود و در نظام حقوقی شاهد یک تبعیض بزرگ هستیم.

وی در تذکری به وزیر کشور گفت: در شرایط کنونی اعضای شوراها که از مردم رأی گرفته اند در روستاها زندگی نکرده و در مراکز استان ها مستقر هستند از این رو وزارت کشور باید به صورت جدی وارد شود.**کیفیت ساختمان مدارس در بسیاری از مناطق محروم و دورافتاده در شان دانش آموزان و معلمان نیست 

حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه در مجلس در تذکری گفت: رییس جمهور در یکی از مصاحبه های تبلیغاتی خود قبل از انتخابات ریاست جمهوری گفت باید مشکلات اقتصادی معلمان رسیدگی شود، اما آقای فانی وزیر آموزش و پرورش، آیا ازوضعیت درآمدی، معیشتی و حقوق معلمان اطلاع دارید؟ آیا در جریان هستید که معلمان بازنشسته به چه میزان حقوق دریافت می کنند؟

وی ادامه داد: آقای ربیعی وزیر کار؛ چرا شاخص درآمدی خط فقر را اعلام نمی کنید تا وزیر آموزش و پرورش بداند چند درصد معلمان زیر خط فقر هستند؟ آقای فانی؛ بارها از شما خواسته شد طرح رتبه بندی معلمان را به مجلس ارائه دهید، شما در بهار 93 تاکید کردید که این اقدام را انجام می دهید، اما تاکنون طرح رتبه بندی معلمان به مجلس تقدیم نشده است.

وی با اشاره به این که در بسیاری از مناطق محروم و دورافتاده کیفیت ساختمان مدارس در شأن دانش آموزان و معلمان نیست، اظهار داشت: باید اقدامات موثری در جهت رفع این مشکل انجام و باید تاکید کرد جناب آقای وزیر؛ از دفتر مجلل تان در وزارتخانه بیرون بیایید و به محل کار همکارانتان در شهرها و مناطق دورافتاده کشور به ویژه قروه و دهگلان بروید، زیرا بسیاری از مدارس فاقد سیستم سرمایشی و گرمایشی و حتی بهداشتی هستند.


مطالب مشابه :


فیش حقوق کارمندان دو پرداختی می شود

یارانه ها فیش حقوقی بازنشستگان نیز از دانشگاه علوم پزشکی کرمان
فیش حقوقی فرهنگیان

,فیشحقوقی فرهنگیان فاریاب کرمان,فیش حقوقی ,فیش حقوقی بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی
وبلاگهای استان کهگیلویه و بویراحمد

فیش حقوقی علوم پزشکی. و بویراحمد در دانشگاه های کرمان; دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی
شهر محل صدور كد ملي

دریافت فیش حقوقی سامانه ضمن خدمت دانشگاه علوم پزشکی دریافت فیش حقوقی بازنشستگان
دولت لایحه رتبه بندی معلمان را زودتر به مجلس ارائه کند

دریافت فیش حقوقی دريافت فيش بازنشستگان دانشگاه
ثبت نام آزمون جذب نیرو در سازمان تأمین اجتماعی : 9 لغایت 24 مهرماه 1390

3/2- معافیت دائم پزشکی از خدمت زیرپرچم متقاضیان در پزشک علوم فیش حقوقی بازنشستگان
برچسب :