همه چیز درباره شروع کسب و کار

دارندگان مدرک دیپلم و فوق دیپلم می توانند با گرفتن وام برای خود کسب و کار راه بیندازند اگر دارای مدرک فنی و حرفه ای هستید ما به شما خواهیم گفت که از این به بعد چگونه می توانید برای خودتان کار کنید و کارفرمای خودتان باشید. خیلی ساده است. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که مدرکتان مربوط به فنی و حرفه ای است، می توانید با گرفتن وام از مؤسسات مالی و اعتباری، شغل دلخواهتان را راه اندازی کنید. معمولاً افرادی که دارای مدارکی (دیپلم و فوق دیپلم) در زمینه آرایشگری، قالیبافی، نجاری، معماری، گچبری و دیگر مشاغلی از این دست هستند، می توانند از این وام استفاده کنند. برای گرفتن وام های خود اشتغالی هم می توانید از طریق سیستم دولتی اقدام کنید، یعنی می توانید از مؤسساتی مانند «صندوق مهر رضا» وام بخواهید و یا اینکه می توانید از دفاتر مشاوره در وام های خوداشتغالی کمک بگیرید.

ـ باید چه شرایطی را دارا باشید؟
اگر می خواهید برای گرفتن وام ثبت نام کنید و در نوبت بمانید (یعنی از طریق سیستم دولتی اقدام کنید) باید چند شرایط را دارا باشید.

اول آنکه بیکار باشید، یعنی حداقل شش ماه از زمان بیکاری داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان هم الزامی است. داشتن انگیزه و توانایی لازم برای راه اندازی کسب و کار، ارائه مجوز از دستگاه های ذی صلاح برای انجام کسب و کارهایی که نیاز به مجوز دارند، داشتن مهارت و تجربه لازم برای شروع و راه اندازی کسب و کار، داشتن مدرک دانشگاهی فنی مرتبط با کسب و کار انتخاب، فاقد شغل دائم و صنفی بودن هم از دیگر مواردی است که متقاضی باید همه آنها را داشته باشد. البته باید این نکته را هم اضافه کنم که افراد بازنشسته و مستمری بگیر و زنان غیرسرپرست خانوار نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند. همین طور خانم هایی که از شوهرشان طلاق گرفته اند و یا همسرشان زندانی است و یا شوهر از کار افتاده دارند هم می توانند از این تسهیلات استفاده کنند. کسانی هم که شوهرشان کارگر روزمزد است و دختران مجردی هم که به تنهایی زندگی می کنند و در اصطلاح «خودسرپرست» هستند، می توانند برای گرفتن وام خود اشتغالی اقدام کنند.ـ مرحله بعدی چیست؟
بعد از اینکه از دارا بودن همه این شرایط مطمئن شدید دیگر در این مرحله شما می توانید با مراجعه به سایت های وزارت کار و امور اجتماعی و یا استانداری ها (همه نقاط کشور) در فرم درخواست وام خوداشتغالی ثبت نام کنید. همچنین صندوق مهر رضا هم مدتی است اقدام به پرداخت وام های خوداشتغالی کرده است که می توانید در این مؤسسه هم ثبت نام کنید. لازم است بدانید که این مؤسسات تنها تا سقف 30 میلیون تومان به شما وام می دهند و به دلیل ازدیاد متقضایان حداقل باید یک سال در انتظار باشید.

ـ وام چند میلیون تومانی می خواهید؟
اما اگر می خواهید از طریق دفاتر مشاوره وام خوداشتغالی برای گرفتن وامتان اقدام کنید شرایط متفاوت خواهد بود. این توضیح لازم است که شرکت هایی که در خصوص مشاوره وام به صورت خصوصی فعالیت دارند عضو مؤسسات مالی و اعتباری هستند که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می کنند. سقف وام از 10 تا 50 میلیون تومان است. این شما هستید که انتخاب می کنید به چه میزان وام نیاز دارید. شما با در دست داشتن مدرک تحصیلی خود به یکی از این دفاتر مراجعه کرده و بعداز طی مراحل، ظرف 45 روز وام خود را دریافت خواهید کرد. برای وام های 15 و 20 میلیون تومانی لازم است که دو ضامن که کارمند رسمی هم باشند و نامه کسر از حقوق داشته باشند، پیدا کنید. حقوق ضامن های شما نباید از 700 هزار تومان کمتر باشد. کارمندان نظامی، بازنشسته صدا و سیما و سهامی عام و خاص نمی توانند ضامن شما باشند. میزان بازپرداخت آن هم 470 هزار تومان است که تا شش ماه اول لازم نیست اقساط خود را بپردازید.

میزان پیش پرداخت ها برای وام 10 میلیون تومانی 100 هزار تومان و برای 20 میلیون تومان 200 هزار تومان است. برخی از این دفاتر وام 50 میلیون تومانی خود اشتغالی را با سود 14 درصد و با دوره تنفس یک ساله به شما می دهند. یعنی تا یک سال اول و تا زمانی که به درآمد رسیدید، لازم نیست بازپرداخت وام را انجام دهید. بعد از یک سال باید ماهیانه 490 هزار تومان پرداخت کنید. کل هزینه گرفتن وام های خوداشتغالی چهار میلیون و 500 هزار تومان است که درصدی از آن ابتدای کار باید پرداخت شود.

منبع: روزنامه هفت صبح


مطالب مشابه :


توجه

بافنده شوید. درآمد کسب کنید. دوره آموزش 19روز بوده و در پایان دوره به بافندگان مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای اعطا میگردد. دارندگان مدرک فنی و حرفه ای از مزایای چون بیمه تامین اجتماعی و وام قالی بافی بهره مند میگردند. شروع ثبت نام از اول خرداد.
تصمیمات شرکت تعاونی هزار دستان بیاض

به گفته حاج محسن رحیمی مسئول شرکت تعاونی هزار دستان بیاض. کسانی که برای ثبت نام وام قالیبافی قرار بود مسیر شهرستان انار را طی کنند. با پیگیریهای اقای رحیمی و مساعدت اقای امیر حسینی رئیس کمیته امداد امام خمینی انار قرار بر این شد که ...
کافی نت فراسیستم

انجام کلیه خدمات فقط با یک تماس یا ایمیل. تحقیق، مقاله،پایان نامه ثبت نام دانشگاه ، حج ، عتبات. انجام پروژه،پروژه آماده ثبت نام جواز کسب. ترجمه متون تخصصی و عمومی ثبت نام وام خوداشتغالی. کارت ورود به جلسه ثبت نام وام قالیبافی. فیش حقوقی ...
کافی نت فراسیستم

تحقیق، مقاله،پایان نامه ثبت نام دانشگاه ، حج ، عتبات. انجام پروژه،پروژه آماده ثبت نام جواز کسب. ترجمه متون تخصصی و عمومی ثبت نام وام خوداشتغالی. کارت ورود به جلسه ثبت نام وام قالیبافی. فیش حقوقی بازنشستگان و ایثارگران ثبت نام وام ازدواج.
مشاغلی که درکنج خانه هاباقی ماند/دست ردبانکهابه سینه متقاضیان نورآباد

یکی از متقاضیان در گفتگو با مهر گفت: یک سال است که برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی ثبت نام کرده ام اما تاکنون موفق به دریافت وام نشده ام. کرمی با ابراز نارضایتی از بانک های عامل افزود: مراجعه مکرر به ... امید ثبت نام کردم اما امروز امیدمان به یاس تبدیل شده است. مرادپور افزود: با توجه به اینکه دارای مدرک فنی و حرفه ای قالی بافی هستم برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به منظور خرید لوازم قالیبافی از قبیل نخ، طرح فرش و دار قالیبافی اقدام کرده ام اما همچنان موفق به دریافت تسهیلات نشده ام.
صندوق وام شرافتي دانش آموزان كاشان

در نتیجه درمی یابند که آنان به علت فقر مالی و تنگدستی برای کسب درآمد و تامین هزینه تحصیل خود ناگزیر از این هستند که برخی از روزهای هفته را برای تامین هزینه به کارهای گوناگون درآمدزا از جمله قالي بافي و كارگري بپردازند. ایشان از این مسئله متاثر شده ، به فكر ... این صندوق از بدو تاسیس به تامين کمک هایی چون تامین احتیاجات ضروری دانش آموزان مستعد و تیازمند از نظر هزینه های یومیه، كرايه منزل ،هزينه ثبت نام، تهيه كتاب هاي درسي و نوشت افزار، عينك، لباس و ... در سطح دبيرستان ها، مدارس راهنمايي ...
گسترش کارگاههای تولیدی از طریق....

از قدیمی ها شنیدیم که حتی سالهای پیش در روستا کارگاه قالی بافی وجود داشته و افرادی مانند حاج آقای حاج اصغر مالک این کارگاه های قالی بافی بوده و بسیاری از زنان و حتی مردان در آنجا مشغول کار بودن و برای خود و خانوادشون نون حلال در میاوردن.. اما نمی دونم چی شده که امروز حتی از یک دار قالی در روستا خبری نیست؟؟ شما می دونید ... گفت برن تو سایت اداره تعاون ثبت نام کنن و از اداره تعاون 15 میلیون وام بگیرن. فکر کردم شوخی میکنه ولی رفتم پرس و جو کردم از چندین نفر دیدم راست میگه.
همه چیز درباره شروع کسب و کار

معمولاً افرادی که دارای مدارکی (دیپلم و فوق دیپلم) در زمینه آرایشگری، قالیبافی، نجاری، معماری، گچبری و دیگر مشاغلی از این دست هستند، می توانند از این وام استفاده کنند. برای گرفتن وام های خود اشتغالی هم می توانید از طریق سیستم دولتی اقدام کنید، یعنی می توانید از ... اگر می خواهید برای گرفتن وام ثبت نام کنید و در نوبت بمانید (یعنی از طریق سیستم دولتی اقدام کنید) باید چند شرایط را دارا باشید. اول آنکه بیکار باشید، یعنی حداقل شش ماه از زمان بیکاری داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ...
به اطلاع متقاضیان جویای کار شهرستان شوش می رساند جهت ثبت نام وام مشاغل خانگی هرچه سریعتر اقدام نمای

اشتغال و کارآفرینی در شهرستان شوش - به اطلاع متقاضیان جویای کار شهرستان شوش می رساند جهت ثبت نام وام مشاغل خانگی هرچه سریعتر اقدام نمای - ما به اشتغال فکر می کنیم . ... ب: فرش دستباف : رشته های قالیبافی ( بعد از گرفتن کد رهگیری مراجعه به اداره بازرگانی شهرستان شوش مراجعه نمایید ). قاليبافي; نخ ريسي سنتي ( فرش ); رنگرزي گياهي ( خامه ); طراحي سنتي قالي; رنگ آميزي نقشه فرش. * اج : رشته های توليدي شامل:کشاورزي – دامپروري – شيلات ( بعد از گرفتن کد رهگیری مراجعه به جهاد ...
ادامه محله داش کوچه سی

البته در جای خود راجع به کارگاههای قالیبافی وایقان توضیحات بیشتری خواهم داد. در آبانماه سال 1330 شمسی که مدرسۀ وایقان افتتاح شد. من نیز که هفت ساله بودم در مدرسه ثبت نام کردم یادم هست که علاوه بر پسران سه دختر نیزبه مدرسه ...
برچسب :