فرمول طلایی روبیک

 
[تصویر: 1313284773407286.gif]
ریاضیدانان "ام. آی. تی" با تعیین ارتباط میان اعداد مکعب  روبیک و حداکثر تعداد حرکات مورد نیاز موفق شدند فرمول جدیدی را بر حل معمای روبیک ارائه کنند
حل این مکعب روبیک در کوتاهترین زمان و کمترین حرکت، یکی از معماهای بزرگ ریاضیدانان در طول دهه های اخیر بوده است.
اکنون دانشمندان موسسه تکنولوژی ماساچوست با همکاری دانشگاه واترلو و دانشگاه تافتس توانستند آلگوریتم جدیدی را ارائه کنند که برپایه یکی از رایج ترین استراتژیهای حل این معما قرار دارد.
این آلگوریتم با حرکت دادن یک مربع رنگی در جهت مورد نظر و بدون تکان دادن بقیه های خانه های مکعب می تواند روبیک را حل کند.

اما نکته مهم در استفاده از این راه حل، تعداد حرکات برای جور کردن خانه ها در کنار هم است. در  روبیک ، هر خانه رنگی یک مسیر حرکت برای قرار گرفتن در موقعیت مناسب را پیش روی خود دارد که به اعتقاد این دانشمندان با این آلگوریتم، تمام این خانه ها می توانند در جهت مناسب خود قرار گیرند.
این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "با این فرمول قادریم به روشی موازی خانه های بیشتری را جور کنیم و تعداد حرکات را کاهش دهیم."
برپایه این فرمول جدید، تعداد حداکثر موقعیتهای لازم برای حل این روبیک برپایه نسبت تناسب n²/log n تعیین می شود.
در این تناسب، متغیر n تعداد خانه های رنگی است که در یک طرف روبیک در کنار هم قرار می گیرند. به طوریکه برای مثال در مورد یک روبیک کلاسیک فرمول به این شکل جایگزین می شود: 9 به توان 2 تقسیم بر لگاریتم 9.
برگرفته از وبلاگ لذت ریاضی


مطالب مشابه :


آموزش مکعب روبیک به روش جدید و آسان

دوست - آموزش مکعب روبیک به روش جدید و آسان - ... برای جفت جور کردن دو رنگ در جای درست خود از فرمول زیر استفاده می شود: جلو عکس-بالا-چپ عکس-بالا عکس.
32 فرمول سحر آمیز

مکعب روبیک. سلام بر دوستان عزیز. امروز برایتان یک لینک را آموزش می دهم.انشاا... مورد استفاده قرار گیرد. این لینک ۳۲ فرمول سحرآمیز برای مکعب روبیک ۳*۳ است.
حل مکعب روبیک

2- بعد از این که لایه دوم با فرمول های بالا حل شد به سراغ لایه سوم و آخر می رویم. تذکر : روبیک را دقیقا به همان شکلی که گفته شده نگه دارید و روبیک را در دست نچرخانید.
حل مکعب روبیک با فرمول ریاضی جدید

رياضيدانان "ام. آي. تي" با تعيين ارتباط ميان اعداد مکعب روبيک و حداکثر تعداد حرکات مورد نياز موفق شدند فرمول جديدي را بر حل معماي اين پازل ارائه کنند.
الگوریتم ساختن مکعب روبیک ( جورچین رنگی )

در اغلب مکعبهای روبیک رنگ قرمز در مقابل رنگ نارنجی است ، زرد مقابل سفید و سبز .... توی این فیلم ؛ من با 2 بار اجرای فرمول روی مکعب روبیک خودم ، نشون میدم که
فرمول های حرفه ای حل چشم بسته روبیک

وبلاگی درباره همه چیز - فرمول های حرفه ای حل چشم بسته روبیک - ... امروز یه سایت میدم که فرمول های چشم بسته فوق حرفه ای رو داره. ( هر کی حفظ کنه اسممو عوض میکنم.).
فرمول طلایی روبیک

ریاضیدانان "ام. آی. تی" با تعیین ارتباط میان اعداد مکعب روبیک و حداکثر تعداد حرکات مورد نیاز موفق شدند فرمول جدیدی را بر حل معمای روبیک ارائه کنند حل این مکعب
آموزش روبیک 3*3

فان بلاگ - آموزش روبیک 3*3 - سرگرمی و بازی و آموزش - فان بلاگ. ... بعد از یادگیری حرکات بالا می رویم سراغ حل روبیک. ... نکته:الگوریتم ها را فرمولی حفظ نکنید.
فرمول حل روبیک

فرمول حل روبیک. روش حل مکعب روبیک ( به روش لایه به لایه ). اصطلاحات. F: سطح جلویی --- B: سطح پشتی --- R: سطح راست. L: سطح چپی --- U: سطح بالایی --- D: سطح
فرمول های روبیک (فنون روبیک در کمتر از یک دقیقه)

20 آوريل 2013 ... ... شانه زلف پریشان عالم طبیعت است!؟ - فرمول های روبیک (فنون روبیک در کمتر از یک دقیقه) - - ریاضیات شانه زلف پریشان عالم طبیعت است!؟
برچسب :