جزئیات ترم تابستان سال 93 دانشگاه ازاد

دکتر حسین غریبی معاون آموزشی دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه ترم تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

دکتر غریبی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای استفاده بهینه از توان و قابلیت های منابع انسانی، صرفه جویی در زمان و نیز استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل موجود،اقدام به ارائه دوره تابستان در دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نموده است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با بیان اینکه مدت زمان ترم تابستانی بدون احتساب زمان ثبت نام، امتحانات و اعلام نمرات امتحانی هشت هفته است، اعلام کرد: تقویم تحصیلی تمام ترم های تحصیلی دو هفته قبل از شروع ثبت نام ترم اول، توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی به واحد های دانشگاهی ابلاغ خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس دستورالعمل، تعداد مجاز واحد های درسی قابل ارائه در دوره تابستان برای دوره های کاردانی و کارشناسی حداکثر 10 واحد و برای دوره کارشناسی ارشد تا شش واحد و دکترا تا چهار واحد است که مشروطی در ترم تابستان جزء تعداد مشروطی های تحصیلی نیست.

دکتر غریبی افزود: تبصره ای که در این خصوص وجود دارد این است که دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی با اخذ 12 واحد درسی در دوره تابستان دانش آموخته می شوند و همچنین دانشجویان دارای معدل بالاتر از 17، می توانند در این دوره تا 12 واحد درسی اخذ کنند.

وی همچنین تاکید کرد که در ترم تابستانی بر خلاف سال های پیشی واحد های تخصصی هم ارائه می شود.

معاون آموزشی دانشگاه در خصوص ساعات هر واحد دروس نظری و عملی در ترم تابستان تصریح کرد: ساعات واحدهای نظری و عملی همانند میزان ساعات آن دروس در نیمسال های اول و دوم هر سال تحصیلی است.

وی در خصوص میزان شهریه در ترم تابستان گفت: اخذ شهریه ثابت از دانشجویان در دوره تابستان نصف ترم های اول و دوم است، به این شکل که شهریه ثابت در ازای اخذ شش واحد درسی و کمتر، نصف شهریه ثابت و در صورت اخذ بیش از 6 واحد تا حداکثر 12 واحد، دو سوم شهریه ثابت به همراه شهریه واحدهای انتخابی لحاظ شده است.

وی در ادامه افزود: در خصوص آموزانه اعضای هیات علمی در دوره تابستان، اعم از تمام وقت، نیمه وقت و مدعو به تعدادساعات تدریس، معادل دو برابر آموزانه در مقایسه با نیمسال اول و دوم محاسبه شده است.

وی با بیان اینکه تمامی واحد ها و مراکز آموزشی باید از سال تحصیلی 94-93 تقویم تحصیلی جدید را همراه با دوره تابستان اجرا کنند، عنوان کرد: در این دوره هیچ گونه محدودیتی برای مهمانی دانشجویان وجود ندارد و دانشجویان واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در ترم تابستان درهر واحدی که درس مورد نظرشان ارائه می شود با معرفی واحد مبدا ثبت نام کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه تصریح کرد: برای تابستان 93 استثنائا برگزاری دوره تابستان برای مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف هشت واحد برای واحدهای بسیار بزرگ و جامع الزامی است و سایر واحد ها، همانند گذشته برابر آیین نامه، می توانند مجری دوره تابستان باشند.

 

منبع:سازمان مرکزی ازاد


مطالب مشابه :


لیست ارائه دروس در ترم تابستان ...

لیست ارائه دروس در ترم تابستان منبع گرفته شده و خیلی پتروشیمی دانشگاه تبریز
ترم تابستان

برگزاری ترم تابستان اشاره شده** لیست دروس ارائه شده را ترم تابستان, دانشگاه
لیست دروس ارائه شده در ترم جدید در دانشکده

لیست دروس ارائه شده در ترم جدید در ساخت و تولید 88 تبریز معدن 88 دانشگاه
نحوه انتخاب واحد ترم تابستان 90-89 دانشگاه آزاد اسلامي ساري اعلام شد

نحوه انتخاب واحد ترم تابستان 90-89 دانشگاه درسی ارائه شده به انتخاب دروس
جزئیات ترم تابستان سال 93 دانشگاه ازاد

سرفصل دروس دانشگاه درسی قابل ارائه در دوره تابستان برای دوره در ترم تابستان
آیا ترم تابستان در دانشگاه پیام نور برگزار می شود ؟ / پاسخ رییس مرکز آزمون پیام نور

نام ترم تابستان ۹۲ دانشگاه کامل دروس ارائه شده تابستان دانشگاه آزاد تبریز
دروس ارائه شده در ترم 3 به دانشجویان فضای سبز

دروس ارائه شده در ترم 3 به دانشجویان مهندسی فضای سبز تبریز 89; ترم 1 های دانشگاه
زمان انتخاب واحد تابستان 91 دانشگاه پیام نور

ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه دروس جبرانی ارائه شده دانشگاه آزاد تبریز
امتحانات نيمسال دوم 9700 دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي ساري آغاز شد

امتحانات نيمسال دوم 9700 دانشجوي دانشگاه واحد ترم تابستان ۹۱ ارائه شده به
برچسب :