آهنگ کرمانجی

آهنگ قدیمی و اما فوق العاده زیبا و نجم الدین غلامی بنام کتانهSave Target As download 4Shared ~ Go 2 Page
download
بخشى ها ::::: نوازندگان دوتار، آواز خوان و داستان سرا بودند. شهرهاى قوچان، درگز، شيروان و بجنورد مراكز عمده بخشى‌هاى شمال خراسان بوده است (شهرهاى اصلى و مراكز قدرت در شمال خراسان قديم ) روايات عاميانه در تعريف عنوان بخشى بر اين باور است كه بخشى كسى است كه خداوند به او بخششى ياموهبتى عطا فرموده و او را فردى استثنائى كرده است. بر طبق همين روايات، ‌بخشى بايد بتواند بخواند، ‌بنوازد، ‌شعر بگويد، ‌داستان بسرايد و ساز خويش را نيز بسازد. بدين ترتيب، هر نوازنده ى دوتارى بخشى نيست و جداى از تسلط بر ساز، شخص بايد از نظر دانش و شرايط درونى به مرحله‌اى برسد كه عنوان بخشى را زيبنده خود گرداند. البته در اين زمينه استثناء نيز بوده است. مثلا ً استاد رحيم خان بخشى گرچه داراى صدايى نارسا بوده، اما به خاطر تسلط زياد در ساز و نيز دانش او، باز از طرف مردم به عنوان بخشى معروف بوده است. رحيم خان بخشى در نقل داستان‌ها به جاى آواز از بيان محاوره‌اى استفاده مى‌كرده است. انتخاب آهنگ و شعر از طرف بخشى، بستگى به تشخيص او از موقعيت مجلس دارد. بخشى‌ها معمولاً در عروسى‌ها و بطور كلى مجالس شاد مى‌نواختند و در مراسم سوگوارى رسم بر اجراى موسيقى توسط بخشى‌ها نبوده است. در قديم هر خان، بخشى خاص خود را داشت. يكى از هنرهاى بخشى‌ها داستان سرايى است، همراه با موسيقى دوتار، آواز، دكلمه آواز و بيان محاوره‌اى و نقلى. بخشى مى‌توانسته آهنگ‌هاى رقص را تا جايى كه سازش اجازه مى‌داده، ‌بنوازد، منتهى در اندرونى و در جمعى محترمانه و بسيار خودمانى.

استاد حاج قربان سلیمانی (قربان بخشی) (Haj Qurban Solimani)

Click here to enlarge

در سال 1369 صدا و سیمای خراسان اقدام به معرفی نوازنده‌ای گمنام نمود. این هنرمند حاج قربان سلیمانی بود. طولی نکشید که از طرف مسئولین مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تهران دعوت گردید و چند اجرا در تئاتر شهر و تالار وحدت و در هزاره فردوسی نام او را بر سر زبان‌ها انداخت. در سال 1370 در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به اجرای برنامه پرداخت و موفق به دریافت لوح زرین و دیپلم افتخار گردید. سپس به عنوان کارشناس موسیقی مقامی در جشنواره‌های بین‌المللی موسیقی فجر در کنار داوران نشست. استاد حاج قربان سلیمانی در سال 1370 در جشنواره اونییون فرانسه به اجرای برنامه پرداخت که مورد استقبال عموم حاضرین قرار گرفت و به عنوان یک استاد جهانی دوتار مطرح گردید. روزنامه پر تیتراژ لیبراسیون نوشت. در تئاتر شهر شاتله پاریس برنامه معرفی موسیقی ایران ازبکستان تاجیکستان و پاکستان فرانسویان را دور هم جمع کرد تا به صداهایی که گویی از اعماق زمین می آیند گوش کنند و در این میان برنامه استادان دوتار از ایران چون نگینی میدرخشد. حاج قربان سلیمانی به همراه پسرش علیرضا به صحنه می‌آیند و چون انگشتانشان تارهای دوتار را می لرزاند دلها می لرزد. این روزنامه می‌افزاید: حاج قربان سلیمانی یک هنرمند جهانی است و متعلق به همه جهان است. در بروشور برنامه حاج قربان سلیمانی به عنوان یک گنجینه واقعی ملی نام برده می‌شود. روز سوم آوریل ساعت 8 شب سالن بزرگ شهر پاریس مملو از جمعیت شده بود به طوری که عده‌ای مجبور شدند برای دیدن برنامه‌ها بایستند و با این حال باز هم مقابل درب بزرگ تئاتر شهر انبوهی از مردم خواهان دیدن این برنامه‌ها بودند. گروه‌های مختلف به اجرای برنامه پرداختند و حسن ختام برنامه به حاج قربان سلیمانی سپرده شده بود. زنگ دوتار وی که بسیاری از حاضران را غافلگیر کرد و اجرای 20 دقیقه‌ای او نزدیک به دو ساعت ادامه یافت. حاضرین و مشتاقان موسیقی با دقت و سکوت برنامه وی را دنبال کردند و در پایان آنچنان تشویقی در سالن بر پا گردید که گویی کسی حاضر نیست برنامه به اتمام برسد. پوسترهای بسیار بزرگ و در ابعاد مختلف از ایشان در نقاط مهم شهر پاریس با زیرنویس انگلیسی به چشم می خورد. استاد از جمله مسن‌ترین بخشی‌های شمال خراسان است که با توجه به اینکه حدود 84 بهار از عمر وی گذشته هنوز هم در محافل هنری مختلف به اجرای برنامه می‌پردازد. حاج قربان خلوت خود را با دوتار پر می‌نماید و می گوید: وقتی ساز می‌زنم احساس معنویت بیشتری پیدا می‌کنم . ایشان معتقد هستند "دوتار" سازی است که نوای آن از جان و دل برمی خیزد.
گوزل
جعفر قلی -- در رابطه با جعفر قلی بعدا توضیح میدم
زاهد


استاد حاج حسین یگانه (کربلایی حسین) (Haj Hossin Yeganeh)

Click here to enlarge
استاد حاج حسین یگانه فرزند رمضان در سال 1297 شمسی در روستای داغیان از توابع قوچان دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی خود را در مکتبخانه گذرانده بود، مدرک ششم نظام قدیم را در همان روستا گرفت، استاد یگانه در کنار کار کشاورزی به آرایشگری و طبابت سنتی نیز اشتغال داشت، وی در ایام جوانی قریۀ داغیان را ترک کرد و دوران جوانی خود را به مدت هفت سال در روستای تیتکانلو به سر برد، در آن روزگار استاد با دوتار آشنایی مختصری داشت و به سبک قدیم دوتار می‌نواخت، از قضا مهمان ناآشنایی به خانۀ او می‌آید در حالیکه استاد یگانه مشغول نواختن بود، دوتار را از او گرفته کوک می‌کند، و یک مقام می‌نوازد، چنان که حسین یگانه دوتار زدن خود را فراموش می‌کند و این مهمان ناآشنا که پیرمردی بود خود را ‹جوزانی› معرفی می‌کند. محمد حسین یگانه در آن زمان اسم استاد جوزانی زیاد شنیده بود اما هیچوقت خودش را ندیده بود، همین دیدار باعث شد، یگانه به مدت سه ماه شاگرد استاد جوزانی شود و نواختن دوتار را ماهرانه و استادانه از او فرا گیرد. استاد علاوه بر نواختن دوتار دارای صدای گرم و رسایی بود بویژه وقتی ایشان در کار نمایشگری از قبیل: شبیه‌خوانی، هیاتهای مذهبی و ... همراهی می‌کرد. همچنین با هنر نقالی آشنایی کامل داشت و شاهنامۀ فردوسی را بخوبی می‌خواند. او دارای دو همسر و یازده فرزند است (8 پسر و 3 دختر)، او همچنین نواختن دوتار را به بچه‌های خود نیز آموخته است، تا این سنت در میان خانواده از بین نرود. از فرزندان او استاد محمد یگانه، موسی‌الرضا و حمیدرضا این هنر را دنبال کردند.
Click here to  enlarge دوست محمد آی جمال
Click here to  enlarge گل بلبل
Click here to  enlarge زارنجی
استاد اسماعیل ستارزاده (اسماعیل بخشی) (Esmaele Satarzadeh)

Click here to enlarge

استاد اسماعیل ستارزاده فرزند تیمور از هنرمندان سرشناس صاحب سبک و تاثیرگذار در موسیقی شمال خراسان بود. او در سال 1306 شمسی در قوچان متولد شد و از همان دوران کودکی در محضر استادان هم عصر خود به فراگیری دوتار پرداخت. با توجه به صدای خوشی که خداوند به او عنایت کرده بود خوانندگی و نوازندگی را از پانزده سالگی آغاز و در سال 1338 فعالیتش را در رادیو مشهد شروع کرد و از این طریق به تهران و دیگر نقاط کشور برای اجرای برنامه اعزام گردید. حدود سی سال با رادیو و تلویزیون مشهد و تهران همکاری کرد. وی با توجه به استقبال مردم از موسیقی محلی و تنوع کار و تشویق استادان موسیقی به ساخت آهنگهای فولکلوریک که از آداب و رسوم مردم شمال خراسان سرچشمه می‌گرفت پرداخت. وی در سال 1342 به اتفاق گروهی هنرمند از سوی وزارت فرهنگ و هنر وقت به مدت دو و نیم ماه به میلان و رم سفر کرد و درآمد این سفر را به آسیب‌دیدگان سیل ناشی از شکستن سد بایونت اختصاص داد. این هنرمند با شصت سال سابقه هنری زنده کننده هنر فولکلوریک قوچان بود. استاد ستارزاده هرگز از دایره هنر اصیل خود قدمی فراتر نگذاشت و از استعداد خدادادی خویش در جهت ساخت شعر و آهنگهاى ملی و بومی منطقه سود جست. آهنگهای جان نثار، دختر قوچانی، شاه‌دوماد، دختر فراش‌باشی، دختر‌کرده، فاطمه سلطان، عشق چوپان، لیلا در واکن، گل‌اندام و بسیاری دیگر از جمله آثار ماندگار اوست.
Click here to  enlarge بلبل
Click here to  enlarge گلی
Click here to  enlarge جان نثار
Click here to enlarge

متولد روستای گلیان از توابع شهر شیروان، مرحوم گل‌افروز از بخشی‌های بنام و صاحب سبک در منطقه بود و در گذشته در مجالس بسیاری دعوت می‌شد او یکی از تاثیر گذارترین نوازندگان منطقه‌ی شیروان محسوب می‌شود تا حدی که امروزه بسیاری از نوازندگان در حین اجراء، آهنگها را با یاد حمراه آغاز می‌کنند.
Click here to  enlarge هرای

Click here to enlarge

آی محمد یوسفی
متولد 1302 روستای خیر آباد شهر درگز، بیش از شصت سال تجربه‌ی نوازندگی و خوانندگی به شیوه‌ی بخشی‌های شمال خراسان، داستانسرایی و نقل افسانه‌ها و آیین‌های قومی و منطقه‌ای، حفظ شیوه‌های هنری در ساز و آواز مرحوم اولیاقلی یگانه به عنوان برجسته‌ترین شاگرد او از جمله ویژگیهای منحصر استاد میباشند، آی محمد از معدود نوازندگانی است که هنوز با تار ابریشم می‌نوازد.

Click here to  enlarge چرخ و فلکسلام اینم لینک دانلود

استاد اولیا قلی یگانه (اولیا قلی بخشی)

Click here to enlarge

متولد 1295 روستای خیرآباد درگز، از اولیا قلی چند اثر صوتی به جای مانده ‌است که با تار ابریشم نواخته، او یکی از نوازندگان صاحب سبک با گرایش به موسیقی ترکمنی بود که در منطقه‌ی مرزی بین کشور ایران و ترکمنستان
اقامت داشت چه در ایران چه در ترکمنستان از او به عنوان یکی از بزرگان موسیقی دوتار یاد می‌شود. یگانه در سال 1358 در زادگاهش جان به جان آفرین تسلیم کرد.قیرق
* دانلود مجموعه چی ک سا ،سروده ای از استاد حسن روشان

______________________________

لینک دانلود سروده آقای حسن روشان

_______________————————

** موزیک ویدئویی با صدای محمد قاسمی

———————————

** موزیک ویدئویی با صدای آقای مراد حسن زاده

_____________________________________-

*+*+ دانلود موزیک ویدئویی با صدای محمد قاسمی – داستانی از یار محمد را به آواز کشیده است……

_______________________-

** آهنگ بسیار زیبای خان جان ( خان کلمیشی )

______________________________

+ دانلود از لینک اول >>>>>>> +دانلود از لینک دوم>>>>>>>>> +دانلود از لینک سوم>>>>>>>>>> ______________________________________ *** دانلود آهنگ کرمانجی با صدای آقای مراد حسن زاده ____________________________________ + دانلود از لینک اول>>>> + دانلود از لینک دوم>>>>>> ________________________________ **** صدای ماندگار آقای مراد حسن زاده _________________________________ + دانلود این آهنگ >>>> _______________________________ ***** صدای آقای مظفر حمیدی ____________________________ +دانلود این موسیقی کرمانجی >>>> ____________________________ *******  نوای دوتار ___________________________________ +دانلود از لینک اول >>>> + دانلود از لینک دوم  >>>>>> +دانلود از لینک سوم >>>>>>>>> ——————————– ******** نوای تار و با خوانندگی آقای اسلامی ___________________________ + دانلود از لینک اول >>>> + دانلود از لینک دوم >>>>>> +دانلود از لینک سوم >>>>>>>> _______________________________ **********  آهنگ بسیار زیبای کرمانجی ______________________________ + دانلود از لینک اول >>>> + دانلود از لینک دوم >>>>>>> +دانلود از لینک سوم >>>>>>>>>> _________________________________ ************  دانلود نوای دوتار _________________________________ + دانلود از لینک اول  >>>>> + دانلود از لینک دوم >>>>>>> +دانلود از لینک سوم >>>>>>>> __________________________________ *************  مالان بار که ر با صدای مظفر حمیدی __________________________________ +دانلود از لینک اول>>>>> + دانلود از لینک دوم >>>>>> +دانلود از لینک سوم >>>>>>>>> ____________________________ **************  صدای آقای نعمت زنبیلباف ____________________________ + دانلود از لینک اول >>>> + دانلود از لینک دوم >>>>>> + دانلود از لینک سوم >>>>>>> ______________________________ ***************  نوای تار آقای طاهری _____________________ + دانلود از لینک اول + دانلود از لینک دوم + دانلود از لینک سوم _____________________________

ماجرای عشق جعفرقلی زنگلی شاعر کرمانج با ملواری

 

لینک دانلود شماره ۲ ترانه جعفرقلی زنگلی

دانلود آهنگ ها و موسیقی های تصویری از خوانندگان کرمانج

 

 

 

 

‌‌‌‌‌‌حسین عزیزی گروه آساک۱
مراد ‌‌حسن زاده گروه آساک۲
محسن بهاری۱ مسعود خضری
امیرقلی خدنگ محسن بهاری۲
محمد طاهری حسین عزیزی
برات مقیمی مظفر حمیدی
علی آبچوری (قوشمه) نعمت زنبیل باف۱
نعمت زنبیل باف۲ امید باغچقی
آساک۳ (سردار عیوض خان)  

دانلود آهنگ کرمانجی ، آهنگ کردی؛ موسیقی کرمانجی ، موسیقی کردی

۱- دانلود آهنگ بلبل دخو ینه ( آدرس اول )

 

۲- دانلود آهنگ بلبل دخوینه ( آدرس دوم )

( +)شوان با صدای مظفر حمیدی

( +) دانلود دوتار حاج قربان سلیمانی

( +) آهنگ سر چیای

 

+آهنگ سردار ئیوض خان ( با صدای بخشی سلطان رضا ) 

دانلود از لینک کمکی

+آهنگ سردار ئیوض خان (با صدای مموستا یگانه ) 

دانلود از لینک کمکی

+صدای دوتار سردار ئیوض خان 

دانلود از لینک کمکی

+رقص کرمانجی ۱ 

دانلود از لینک کمکی

+رقص کرمانجی ۲ 

دانلود از لینک کمکی

+ئه شقه ته ( مراد حسن زاده ) 

دانلود از لینک کمکی

+حوال ( با صدای عزیزی ) 

دانلود از لینک کمکی

+کهچه که جهار بورجی ( با صدای خواننده زن در رادیو کرمانجی ) حتما” دانلود کنید  

+مظفر حمیدی

+رقص کورمانجی 

+سه تار کوردی ( برای زنگ موبایل )  

+ا له له دل لا له ( با صدای مراد حسن زاده )  

+مظفر حمیدی  

+رقص کورمانجی  

موسیقی  کرمانجی آهنگ کرمانچی آهنگ کردی

منتظر آهنگ ها و موسیقی های جدید باشید . دانلود بهترین های موسیقی شمال خراسانمطالب مشابه :


نوای دلنشین قوشمه آبچوری دیگر شنیده نخواهد شد

کرمانج - نوای دلنشین قوشمه آبچوری دیگر شنیده نخواهد شد - یادگیری گام به گام زبان کرمانجی
عروسی کرمانجی

نوای های کرمانجی. رقص کُرمانجی از دیر باز با لباس کردی در قوچان موسوم بوده و
دانلود موسیقی کرمانجی و کردی

روستای چهل حصار - دانلود موسیقی کرمانجی و کردی ***** نوای تار و با خوانندگی آقای
آهنگ کرمانجی

روستای چهل حصار - آهنگ کرمانجی ***** نوای تار و با خوانندگی آقای
دانلود آهنگ های تصویری کرمانجی

/ - دانلود آهنگ های تصویری کرمانجی - - / / صفحه نوای های کرمانجی. ایلات وطوایف
غذا های کرمانجی

فرهنگ لغت کرمانجی به فارسی(ر-ي) گالري تصاوير هزار نوای های کرمانجی. ایلات وطوایف
دانلود بهترین آهنگهای کرمانجی

/ - دانلود بهترین آهنگهای کرمانجی - - / / صفحه نوای های کرمانجی. ایلات وطوایف
دانلودگلچین ترانه های زیبای کرمانجی

/ - دانلودگلچین ترانه های زیبای کرمانجی - - / / نوای های کرمانجی. ایلات وطوایف
برچسب :