آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر /خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد


معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور زمان و مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی فراگیر دانشگاه پیام نور را اعلام کرد.
- نکته بسیار مهم : در صورتیکه مدارک ارسالی با اصل مدارک در زمان مراجعه حضوری و تحویل مدارک ناقص یا دارای تناقض باشد ، قبولی شما در دانشگاه پیام نور ملغی می شود .

 توجه داشته باشید تا زمان تحویل مدارک (با توجه به تاریخ مندرج در گواهی پذیرش غیر حضوری ) شما دانشجو قطعی دانشگاه محسوب نمی شوید. مسئولیت تناقض و کسری مدارک تا زمان تحویل بعهده شخص پذیرفته شده می باشد .

 خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد: الف) تکمیل مشخصات و ارسال مدارک و دریافت "گزارش260" ب) انتخاب واحد و دریافت "گزارش 101 " ج) مراجعه حضوری مطابق با تاریخ ثبت شده در" گزارش 260" د) پرداخت شهریه مطابق با "گزارش 101"

 1- پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد با شناسه کاربری و گذرواژه به شرح زیر وارد سیستم شوید.

 - شناسه کاربری: شماره داوطلبیu912 و گذرواژه : شماره ملی ( در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج گذرواژه ثبت گردد.)

 مثال : شناسه کاربری: u9128703070

 گذرواژه :0611111111

 2- ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته متعاقبا اعلام خواهد شد.

 3-از طریق مسیرزیر نسبت به تکمیل اطلاعات و همچنین ارسال مدارک لازم اقدام نمائید.

 تذکر : حجم هر تصویر حداکثر 250کیلوبایت و ترجیحا فرمت آن jpg یا jpeg باشد.

 آموزش==> دانشجو==> پذیرش غیرحضوری==> "پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود"

 4-بعد از 24 ساعت مجدداً به سیستم مراجعه (بعد از پذیرش نهایی ، شناسه کاربری : شماره دانشجویی، گذرواژه: شماره شناسنامه می گردد لازم به ذکر است شماره دانشجویی از پردازش اطلاعات جامع دانشجو و گزارش 260 قابل مشاهده میباشد) .(حداکثر تعدادواحد انتخابی دانشجویان کارشناسی 17 واحد و کارشناسی ارشد 14 واحد و حداقل واحد انتخابی 5 واحد می باشد.)جهت انتخاب واحد از مسیر زیر اقدام نمائید.

 ثبت نام ==> عملیات ثبت نام ==> "ثبت نام اصلی"

 5-جهت سهولت در انتخاب دروس در هنگام انتخاب واحد به پورتال اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس www.pnu.ac.ir مراجعه و سرفصل دروس رشته خود را مشاهده نمایید . در هنگام اخذ درس رعایت روابط دروس ( روابط پیش نیازی و هم نیازی دروس ) الزامی است .

 6- بعد از انجام مراحل فوق با توجه به تاریخ مندرج در گواهی پذیرش اینترنتی جهت تحویل مدارک به مرکز پذیرش خود مراجعه نمایید.

 7- شایان ذکر است تاریخ و ساعت تشکیل کلاس در گزارش 101 " نتیجه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجو" (که پس از پذیرش دانشجوتوسط مراکز و انتخاب واحد در دسترس قرار می گیرد)و همچنین سایت های اطلاع رسانی مراکز درج گردیده است .

 دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان ثبت نام کارشناسی نا پیوسته نوبت 5
1-ثبت نام پذیرفته شدگان نیمسال دوم 92-91 از تاریخ 23/11/91 لغایت 30/11/91
2-ثبت نام پذیرفته شدگان نیمسال اول 93-92 از تاریخ 14/6/92 لغایت 18/6/92
نکته مهم: کلیه تاریخ های اعلام شده در این دستور العمل مربوط به پذیرفته شدگان نیمسال دوم 92-91 می باشد.

تذکر:دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده بوده و تغییر آن امکان پذیر نمی باشد.

3 – دانشجویان پذیرفته شده می بایست کلیه دروسی را که نمره خام آن کمتر از 10 می باشد در نیمسال دوم  92-91 اخذ نمایند. در صورت عدم قبولی ، دانشجو می بایست دروس فوق رادر اولین نیمسال تحصیلی ممکن اخذ و بگذراند.

تذکر: دروس مردودی دانشپذیری پس از قبولی با کد 3 در کارنامه دانشجو ثبت می گردد.

نکته مهم: اخذ دروس دانش پذیری بصورت خودخوان  بلا مانع است.

  4- ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان لازم است با مراجعه به سایت  http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند .

4- 1پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند.

یادآوری : مراحل ثبت نام، گام به گام در Helpسیستم گلستان  و همچنین در سایت اطلاع رسانی دانشگاه  http://pnu.ac.ir موجود می باشد.

5- پس ازپایان ثبت نام اولیه وتایید ثبت نام اینترنتی دانشجو ، شماره دانشجویی به پذیرفته شدگان اعلام وپس از 24ساعت امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود. ولازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

6- با توجه به حذف آزمون عملی از شرط ورود اولیه دانشجویان رشته تربیت بدنی، پذیرفته شدگان رشته مذکور می توانند در نیمسال دوم  92-91 همزمان  با سایر دانشجویان نسبت به ثبت نام و انتخاب واحد اقدام نمایند.

شایان ذکر است پذیرفته شدگان می بایست آمادگی جسمانی لازم جهت تحصیل در این رشته ها را داشته باشند و در صورت نداشتن شرایط جسمانی حسب تایید مرکز/واحد مربوطه قبولی ایشان کن لم یکن تلقی می گردد.

7– پذیرفته شدگانی که عنوان مدرک تحصیلی مقطع کاردانی ایشان غیر مرتبط می باشد ملزم به گذراندن دروس جبرانی ارائه شده بر اساس نظر گروه آموزشی و پژوهشی استان مربوطه می باشند.

8 – افرادی که با استفاده از تسهیلات و سهمیه به عنوان دانشجو پذیرفته شده اند اعم از کارکنان اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور و همسر و فرزندان آنها و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همسر و فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به آن و همچنین کارکنان رسمی , پیمانی و قراردادی سازمانهای طرف قرار داد با دانشگاه با توجه به جدول شماره 6 صفحه 21 دفترچه راهنما و همچنین ایثارگران، جهادگران و رزمندگان بر اساس توضیحات بند 15 صفحه10و 11 دفترچه راهنمای ثبت نام ملزم به ارائه مدرک مثبته اشتغال به کار در سازمانهای یاد شده و تائیدیه سهمیه به هنگام ثبت نام هستند .

از اینگونه پذیرفته شدگان باید گواهی لازم دال بر صحت ادعا اخذ و در پرونده ایشان ضبط گردد (برای کارکنان ارائه گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی )

یادآوری مهم:

کلیه مراکز/واحدها موظف هستند سهمیه پذیرفته شدگان را به صورت محرمانه از سازمان مربوطه استعلام و تائیدیه آن را در پرونده دانشجو قرار دهند.

لازم به ذکر است در صورتی که دانشپذیری موفق به ارائه مدارک مثبته دال بر تائید سهمیه نشود از ادامه تحصیل ایشان ممانعت به عمل آمده و مراتب حداکثر تا تاریخ 31/2/92 به مرکز آزمون اعلام گردد.

9 – پذیرفته شدگان ذکور از نظر مقررات نظام وظیفه بایستی با توجه به بند 3-3 و جدول شماره 1 و تذکرهای مندرج در صفحه2 و3 دفترچه راهنمای ثبت نام مدرکی متناسب با وضعیت نظام وظیفه خود ارائه دهند.

10- اتباع خارجی پذیرفته شده می بایست کلیه شرایط ذکر شده در بند 4-3 مندرج  در صفحه 4 دفترچه راهنمای ثبت نام و نیز شیوه نامه  اتباع سال 1391 را دارا  باشند.

 11- با عنایت به اینکه نام نویسی این دوره به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه سیستم جامع خدمات آموزشی انجام می شود لازم است کاربران رایانه مراکز/واحدها با هماهنگی مدیریت رایانه نسبت به تعیین تاریخ مراجعه حضوری دانشجو شامل تاریخ و ساعت مراجعه، آدرس باذکر طبقه و شماره اتاق برای دانشجویان در سامانه گلستان اقدام نمایند.ضمناًتاریخ مراجعه حضوری از 16/1/92لغایت 31/2/92می باشد.

توصیه می شود پرونده فیزیکی دانشجویان قبل از مراجعه حضوری آماده سازی شده تا در هنگام مراجعه و ارائه اصل مدارک توسط دانشجو ،در کمترین زمان ممکن تشکیل پرونده به پایان برسد.

12– کنترل مشخصات پذیرفته شدگان مندرج در لیست با شناسنامه و با مدرک تحصیلی قبلی ( کاردانی) توسط مسئولین آموزش و مسئولین ثبت نام به هنگام تایید غیر حضوری و مراجعه حضوری دانشجو در زمان تشکیل پرونده  الزامی است در صورت وجود هر گونه مغایرت از ثبت نام جلوگیری و مراتب جهت اقدامات بعدی حداکثر تا پایان نیمسال دوم 92-91 به مرکز آزمون منعکس گردد.

13- با عنایت به اینکه عکس کلیه پذیرفته شدگان در سیستم جامع خدمات آموزشی فعال شده است لازم است هنگام مراجعه دانشجو چهره پذیرفته شده با مدارک شناسائی و عکس مندرج در سیستم کنترل شده و درصورت مغایرت از ثبت نام وی جلوگیری بعمل آید.

14- کارمندان استان ، مراکز و واحدهای تحت پوشش پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته / مرکز / واحد محل اشتغال خود نیستند ضروری است در صورت قبولی در محل اشتغال از ثبت نام و ادامه تحصیل آنان جلوگیری بعمل آید.

15- تاریخ اخذ مدرک کاردانی حداکثر تا 30/11/91 می باشد.

16- دانشجویانی که قبلا دروسی را در مقطع کارشناسی گذرانده اند می توانند تقاضای معادلسازی دروس فوق را حداکثر تا پایان اولین نیمسال تحصیلی به مرکز/واحد  ارائه دهند.

 نکته مهم1:دروس گذرانده شده در مقطع کاردانی به هیچ عنوان با دروس مقطع کارشناسی ناپیوسته قابل معادلسازی نمی باشد.

نکته مهم 2: دانشجویان ملزم به گذراندن دروس دانش پذیری می باشند و این دروس به هیچ عنوان معادلسازی نمی شود.

17- پذیرفته شدگانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند در صورتیکه در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شوند چنانچه میانگین کل دوره کاردانی آنان 14 به بالا باشد جایگزین پیش دانشگاهی می شود ودر صورتیکه معدل کل مقطع کاردانی پذیرفته شده ای بین 10 تا 99/13 باشد و رشته قبولی وی با رشته مقطع کاردانی  هم نام نباشد باید 24 واحد درسی را طی دو نیمسال مطابق سرفصل مصوب رشته پذیرفته شده به عنوان دروس جبرانی بگذرانند.

مدارک لازم جهت ثبت نام عبارتند از :

(1) اصل و دو برگ تصویر کلیه صفحات شناسنامه

(2) اصل و تصویر کارت ملی

(3) 6 قطعه عکس 4×3 جدید تمام رخ (مشمولین 12 قطعه ) پشت نویسی شده

(4) اصل و تصویر مدرک فوق دیپلم ( مدرک کاردانی پیوسته یا مدرک کاردانی پیوسته نظام جدید آموزش متوسطه مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

تذکر1 : کلیه پذیرفته شدگان مدرک کاردانی معادل مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مطابق بند8  صفحه 2 دفترچه ثبت نام اقدام شود.

تذکر 2 : پذیرفته شدگانی که مدرک کاردانی آنها فاقد معدل  می باشد لازم است نسبت به ارائه گواهی فارغ التحصیلی دارای معدل در مقطع کاردانی اقدام نمایند.

یادآوری: پس از ثبت نام از دانشجو لازم است تائیدیه مدرک کاردانی به صورت محرمانه از دانشگاه ارائه دهنده مدرک کاردانی درخواست شود.

(5) مدرک مشخص کننده نظام وظیفه ( ویژه آقایان )

(6) گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری از مراجع ذیربط برای استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری

 (7) گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی برای استفاده کنندگان از سهمیه کارمندی

یادآوری: پس از ثبت نام از دانشجو لازم است تائیدیه مدرک سهمیه به صورت محرمانه از سازمان ارائه دهنده سهمیه درخواست شود.

 دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان ثبت نام کارشناسی پیوسته نوبت 24           

1 - نام نویسی پذیرفته شدگان نیمسال دوم 92/91 از تاریخ 23/11/91 لغایت 30/11/91
2- نام نویسی پذیرفته شدگان نیمسال اول 93/92 از تاریخ 14/6/92 لغایت 18/6/92

تذکر:دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی و نیمسال  اعلام شده بوده و تغییر آن با رعایت مقررات تغییر رشته و انتقال دانشجویان ( مطابق آئین نامه آموزشی ) امکان پذیر است.

نکته مهم: تاریخ های اعلام شده در این دستور العمل ویژه پذیرفته شدگان نیمسال دوم 92/91 می باشد.

2 – دانشجویان پذیرفته شده می بایست کلیه دروسی را که نمره خام آن کمتر از 10              می باشد در اولین نیمسال اخذ نمایندودر صورت عدم قبولی دروس فوق رادر اولین نیمسال ممکن اخذ و بگذراند.

نکته مهم1: دروس مردودی دانشپذیری پس از کسب نمره قبولی با کد 3 در کارنامه دانشجو ثبت می گردد.

نکته مهم2: امکان ارائه دروس دانش پذیری بصورت خودخوان مجاز است.

3- ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان  گرامی لازم است با مراجعه به سایت جامع خدمات آموزشی  http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.

4- پس ازپایان ثبت نام اولیه و اعلام شماره دانشجویی ؛حداکثر ظرف مدت 24ساعت امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود ولازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید .

5- ضروری است  کاربران رایانه مراکز/واحدها با هماهنگی دفتر آمار و فناوری اطلاعات  نسبت به تعیین تاریخ مراجعه حضوری دانشجو شامل تاریخ و ساعت مراجعه آدرس باذکر طبقه و شماره اتاق برای دانشجویان در سامانه گلستان اقدام نمایند. ضمناًتاریخ مراجعه حضوری از تاریخ 20فروردین تا 31 اردیبهشت  سال92 می باشد.

6- با توجه به حذف آزمون عملی از شرط ورود اولیه دانشجویان رشته تربیت بدنی و هنر، پذیرفته شدگان رشته های مذکور می توانند  همزمان  با سایر دانشجویان نسبت به ثبت نام و انتخاب واحد اقدام نمایند.

شایان ذکر است پذیرفته شدگان می بایست آمادگی جسمانی لازم راجهت تحصیل دراین رشته را داشته باشند و درصورت نداشتن شرایط جسمانی حسب تایید مرکز/ واحد مربوطه قبولی ایشان کن لم یکن تلقی می گردد.

7- افرادی که با استفاده از تسهیلات آموزشی به عنوان دانشجو پذیرفته شده اند اعم از کارکنان اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور و همسر و فرزندان آنها و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همسر و فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به آن وهمچنین کارکنان رسمی و پیمانی و قراردادی سازمانهای طرف قرار داد با دانشگاه( با توجه به جدول شماره 8 صفحه 122 دفترچه راهنمای ثبت نام ) و همچنین ایثارگران، جهادگران و رزمندگان بر اساس توضیحات و تبصره های مندرج در صفحات 23 و 24 دفترچه راهنمای ثبت نام ملزم به ارائه مدارک مستند اشتغال به کار در سازمانهای یاد شده و تائیدیه سهمیه به هنگام ثبت نام هستند.

از اینگونه پذیرفته شدگان باید گواهی لازم دال بر صحت ادعا اخذ و در پرونده ضبط گردد. ( برای کارکنان ارائه گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی الزامی است)

یادآوری مهم : کلیه مراکز / واحدها موظف هستند وضعیت سهمیه پذیرفته شدگان را به صورت محرمانه از سازمان مربوطه استعلام و تائیدیه آن را در پرونده دانشجو قرار دهند.و درصورت عدم تایید سهمیه ،مراتب حداکثرتا 16خرداد سال92 به مرکز آزمون اعلام گردد.

8- کارمندان مراکز/واحدهاو استان ها تحت پوشش پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته مرکز/ واحد محل اشتغال خود نیستند. ضروری است در صورت قبولی در محل اشتغال از ثبت نام و ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل آید.

9- اتباع خارجی پذیرفته شده می بایست کلیه شرایط ذکر شده در بند 3-2 مندرج  در صفحه 4 دفترچه راهنمای ثبت نام و نیز شیوه ثبت نام پذیرفته شدگان  اتباع سال 91 را دارا  باشند.

10- پذیرفته شدگان ذکور از نظر مقررات نظام وظیفه بایستی با توجه به بند 3-1 و جدول شماره 1 و  تذکرهای  مندرج در صفحه 2  و3 دفترچه راهنمای ثبت نام، مدرکی متناسب با وضعیت نظام وظیفه خود ارائه دهند.

10-1توصیه می شود پرونده فیزیکی دانشجویان قبل از مراجعه حضوری، آماده سازی شده تا در هنگام مراجعه و ارائه اصل مدارک توسط دانشجو در کمترین زمان ممکن  مراحل تشکیل پرونده به پایان برسد.

10-2 کنترل مشخصات پذیرفته شدگان مندرج در لیست با شناسنامه و با مدارک تحصیلی قبلی  ( دیپلم متوسطه نظام جدید مطابق بند (ب)صفحه 2 دفترچه راهنما، دیپلم نظام قدیم، پیش دانشگاهی ، کاردانی ) توسط مسئولین آموزش و مسئولین ثبت نام هنگام تایید غیر حضوری و همچنین در زمان تشکیل پرونده الزامی است. در صورت وجود هر گونه مغایرت از ثبت نام جلوگیری و مراتب جهت اقدامات بعدی حداکثر تا 16 خردادبه مرکز آزمون منعکس گردد.

12- با عنایت به اینکه  فایل عکس کلیه پذیرفته شدگان در سیستم جامع خدمات آموزشی فعال شده است، لازم است هنگام مراجعه دانشجو و ثبت نام از وی چهره پذیرفته شده با مدارک شناسائی و عکس مندرج در سیستم کنترل شده و در صورت مغایرت از ثبت نام وی جلوگیری شود.

13- پرداخت شهریه های ثابت و متغیر بر اساس بخشنامه های معاونت محترم اداری و مالی می باشد و دانشجویانی که در دوره دانشپذیری از کلاسهای آمادگی مراکز/ واحدهای این دانشگاه استفاده نموده اند بایستی طبق ضوابط نسبت به پرداخت مابه التفاوت شهریه اقدام نمایند.

14- مغایرت معدل  کتبی سال سوم دیپلم متوسطه نظام جدیدرشته های ادبیات و علوم انسانی،ریاضی و فیزیک،علوم تجربی و علوم و معارف اسلامی (که از سال 1384به بعد دیپلم خود را اخذ نموده اند ) و نیز افرادی که دارای مغایرت سهمیه ثبت نامی می باشند  اجازه ادامه تحصیل ندارند و می بایست موارد مغایرت با تفکیک موضوع ( برای هر استان یک لیست )حداکثر تا تاریخ 15/6/92 به مرکز آزمون اعلام شود.

15- مدارکی که پذیرفته شدگان لازم است بصورت حضوری جهت تشکیل پرونده ارائه نمایند:

1- اصل و تصویر صفحات شناسنامه (اصل به دانشجو عودت شود )

2- اصل و تصویر کارت ملی هر دو طرف (اصل به دانشجو عودت شود )

3- عکس با زمینه روشن (جهت مراجعه حضوری 6 قطعه 4×3 )

4-  اصل و تصویر مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان )

5- ارائه فرم تعهد پرداخت شهریه

6- اصل و تصویر دیپلم متوسطه (اصل به دانشجو عودت شود )

7- اصل و تصویر مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق دیپلم(اصل به دانشجو عودت شود)

8- اصل و تصویر کارنامه دوره متوسطه عمومی ودوره پیش دانشگاهی(اصل به دانشجو عودت شود )

9- اصل رسید پستی تائیدیه تحصیلی دوره  پیش دانشگاهی

10- گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه کارمندی

11- گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری

   12-دانشجویان به  که با   مدرک دیپلم نظام جدید در این آزمون شرکت نموده اند ملزم به   ارائه مدرک پیش دانشگاهی با تاریخ فراغت از تحصیل حداکثر 30/11/91 می باشد و    پذیرفته شدگانی که تا تاریخ مذکور موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشوند مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل نمی باشند.

 13-  دانشجویانی که قبلاً در دوره های رسمی دانشگاهی درس یا دروسی را گذرانده اند می توانند حداکثر تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 93-92 تقاضای معادلسازی دروس مذکور را به مرکز/واحد مربوطه ارائه نمایند.لازم به ذکر است واحدهای درسی دارندگان مدرک کاردانی پیوسته(فاقد مدرک پیش دانشگاهی) طبق مقررات قابل معادلسازی نمی باشد.

تذکر مهم : دانشجویان ملزم به اخذ و  گذراندن دروس دانشپذیری می باشند و دروس دوره دانشپذیری به هیچ عنوان معادلسازی نمی شود.

 دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد  نوبت دوازدهم دوره های فراگیر

 1 _ ثبت نام پذیرفته شدگان نیمسال دوم 92-91 از تاریخ 23/11/91 لغایت 30/11/91
2_  ثبت نام پذیرفته شدگان نیمسال اول 93-92 از تاریخ 14/6/92 لغایت 18/6/92
نکته مهم: تاریخ های این دستور العمل برای پذیرفته شدگان نیمسال دوم 92-91 می باشد

دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده می باشند و تغییر آن امکان پذیر نمی باشد.

2 _  دانشجویان پذیرفته شده می بایست  کلیه دروسی را که  نمره خام  آن کمتر از  12 می باشد در نیمسال دوم 92-91 اخذ نمایند.در صورت عدم قبولی در نیمسال           دوم ؛دانشجو باید دروس فوق را در نیمسالهای بعدی بگذراند.

تذکر: دروس مردودی دانشپذیری پس از قبولی با کد 3 در کارنامه دانشجو ثبت می گردد .

نکته مهم: اخذ دروس دانش پذیری بصورت خودخوان  بلا مانع است.

 نکته مهم:درصورتی که رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشد قبولی همنام نباشد به تشخیص گروه آموزشی و پژوهشی  مربوطه؛ دانشجو علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد باید واحدهای جبرانی ازمقطع کارشناسی همان رشته رادر اولین نیمسال تحصیلی ممکن اخذ و بگذراند.(درصورتی که  برای رشته ای دروس جبرانی تعریف نشده باشد باید دروس جبرانی توسط گروههای آموزشی و پژوهشی  استان تعیین گردد . )

3_ ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و   پذیرفته شدگان  گرامی لازم است با مراجعه به سایت  http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.

3-1پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی  می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند.

شایان ذکر است مراحل ثبت نام، گام به گام در Helpسیستم و همچنین در سایت اطلاع رسانی دانشگاه  http://pnu.ac.ir موجود می باشد.

3-2 پس ازپایان ثبت نام اولیه شماره دانشجویی به پذیرفته شدگان اعلام و پس از24ساعت امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود . لازم است دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

4_  با عنایت به لزوم بررسی فایل های ثبت شده و تشکیل پرونده حضوری لازم است کاربران ارشد رایانه مراکز/واحدها نسبت به تعریف تاریخ مراجعه حضوری ، ساعت مراجعه و مکان مراجعه با درج آدرس، طبقه و شماره تلفن اعلام شده  درسامانه  گلستان اقدام نمایند.ضمناً تاریخ مراجعه حضوری از تاریخ 16/1/92 لغایت 31/2/92 می باشد.

5_  باتوجه به اینکه فایل عکس پذیرفته شدگان در سیستم جامع خدمات آموزشی فعال     می باشد ضروری است در هنگام ثبت نام حضوری چهره پذیرفته شده با عکس موجود درسیستم ومدارک شناسایی تطبیق داده شود و در صورت مغایرت ضمن جلوگیری از ثبت نام ؛ مراتب بصورت محرمانه به مرکز آزمون دانشگاه اعلام گردد.

6_  افرادی که با استفاده از تسهیلات آموزشی به عنوان دانشجو پذیرفته شده اند اعم از کارکنان اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور و همسر و فرزندان آنها و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همسر و فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به آن وهمچنین کارکنان رسمی و پیمانی و قراردادی سازمانهای طرف قرار داد با دانشگاه( با توجه به جدول شماره 7 صفحه87 دفترچه راهنما) و همچنین ایثارگران، جهادگران و رزمندگان ملزم به ارائه مدارک مثبته اشتغال به کار در سازمانهای یاد شده و تائیدیه سهمیه به هنگام ثبت نام هستند.

از اینگونه پذیرفته شدگان باید گواهی لازم دال بر صحت ادعا اخذ و در پرونده ضبط گردد. ( برای کارکنان ارائه گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی الزامی است)

یادآوری مهم : کلیه مراکز / واحدها موظف هستند وضعیت سهمیه پذیرفته شدگان را به صورت محرمانه از سازمان مربوطه استعلام و تائیدیه آن را در پرونده دانشجو قرار دهند.

7_ کارمندان استان ، مراکز و واحدهای تحت پوشش پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته درمرکز یا واحد محل اشتغال خود نیستند. ضروری است در صورت قبولی در محل اشتغال از ثبت نام ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل آید.

8_  اتباع خارجی پذیرفته شده می بایست کلیه شرایط ذکر شده در بند (د) مندرج  در صفحه 4 دفترچه راهنمای ثبت نام و نیز شیوه ثبت نام پذیرفته شدگان  اتباع سال 91 را دارا  باشند.

9_  پذیرفته شدگان ذکور از نظر مقررات نظام وظیفه بایستی با توجه به بند ج و تبصره های مندرج در صفحه 3 دفترچه راهنمای ثبت نام، مدرکی متناسب با وضعیت نظام وظیفه خود ارائه دهند.

 مدارکی که پذیرفته شدگان لازم است بصورت حضوری جهت تشکیل پرونده ارائه نمایند:

1)- اصل مدرک کارشناسی(لیسانس)مورد تاییدوزارت علوم،تحقیقات و فناوری یاوزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی که درآن معدل دوره کارشناسی قید شده باشدو تاریخ فراغت از تحصیل آن حداکثر 30/11/91 باشد.

تذکر: کلیه پذیرفته شدگان مدرک کارشناسی  معادل مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری   وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مطابق بند2 و3  صفحه 2دفترچه ثبت نام اقدام شود.

1-1.   پذیرفته شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی(لیسانس)           نمی باشند ؛ لازم است اصل گواهی دانش آموختگی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذکارشناسی(لیسانس)را ارائه نمایندکه درآن قید شده باشد اشتغال به تحصیل نامبرده موردتایید وزارت علوم،تحقیقات فناوری یا وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی می باشد.

تبصره1. براساس مصوبه شماره 368مورخ 3/11/74شورای عالی انقلاب فرهنگی،طلاب و فضلاء حوزه علمیه که بر اساس مدارک صادر شده مدیریت حوزه علمیه قم و خراسان  دوره سطح دو را با موفقیت گذرانده اند ، همانند دارندگان مدارک کارشناسی می توانند در رشته های علوم انسانی و معارف اسلامی این دوره تحصیل نمایند.

تبصره2. مدارک تحصیلی خارج از کشور در صورت تایید و برابری آن با مدارک کارشناسی داخلی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتبر می باشد.

2)- اصل شناسنامه و دو سری تصویر از تمام صفحات آن

3)– اصل و تصویر کارت ملی(پشت و رو)

4)– 6 قطعه عکس تمام رخ 4×3 با زمینه روشن تهیه شده در سال جاری(مشمولین 12قطعه)

5)– مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان )باتوجه به بندج  وجدول شماره 1 مندرج درصفحه3دفترچه راهنمای ثبت نام

شایان ذکر است چنانچه سهمیه پذیرفته شده ای مورد تائید قرار نگرفت؛ قبل از شروع نیمسال اول سال تحصیلی 92-91از تحصیل نامبرده جلوگیری و اسامی این قبیل از پذیرفته شدگان به مرکز آزمون اعلام گردد.

مدارکی که لازم است به دقت بررسی و در موعد مقرر اقدام لازم معمول گردد:

1- کلیه دانش آموختگان دوره های کارشناسی مورد تایید(بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی)می تواننددر دوره های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد سال1391 ثبت نام نمایند.( پذیرفته شدگان سطح 2 حوزه های علمیه فقط در رشته های علوم انسانی و معارف مجاز به تحصیل هستند).

2- مطابق مندرجات دفترچه راهنمای پذیرش دانش پذیر دوره های فراگیر کارشناسی ارشد سال1391؛لازم است پذیرفته شدگان حداکثر تاتاریخ 30/11/91درمقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند.بدیهی است از ثبت نام کسانی که تا تاریخ فوق   فارغ التحصیل نمی شوند ممانعت به عمل آید.

3- معدل کارشناسی(لیسانس)پذیرفته شدگان در فایل اطلاعات باید با معدل مندرج در مدرک کارشناسی(لیسانس) آنان برمبنای  0 تا20یکسان باشد ، درصورت مشاهده مغایرت بررسی و حداکثر تا پایان اردیبهشت سال 92به صورت یک لیست واحد به مرکز آزمون گزارش شود.

تبصره1. آن دسته از پذیرفته شدگانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون دانشجوی سال آخر بوده اند و حداکثرتا تاریخ 30/11/91فارغ التحصیل شده اندلازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان تا تاریخ ثبت نام در دوره فراگیر (16/7/91)بر اساس 0تا20  بامعدل کل مربوط در فایل اطلاعات یکسان باشد،درصورت مغایرت نتیجه  به عنوان مغایرت معدل به مرکزآزمون گزارش شود.

تبصره2. از پذیرفته شدگان مشمول  که بهنگام ثبت نام قادر به ارائه گواهی معدل واحدهای گذارنده شده نمی باشند، به طور مشروط با اخذتعهد،ثبت نام به عمل آید . بدیهی است افراد مذکور باید قبل از ثبت نام برای نیمسال اول سال تحصیلی93-92 مدارک مربوطه را ارائه نمایند،درغیر این صورت برای نیمسال اول سال تحصیلی بعدی ازثبت نام آنان ممانعت به عمل آید.

  تذکرات مهم :

1_ خواهشمند است مقرر دارند در صورتی که مشخصات شناسنامه ای پذیرفته شده ای با مشخصات شناسنامه ای مندرج در فایل اطلاعات و یاعنوان مدرک کارشناسی (لیسانس) با عنوان مندرج در مدرک فراغت از تحصیل مغایرت داشته باشد از پذیرفته شده موقتاً ثبت نام به عمل آید و کلیه موارد کتباً حداکثر یک ماه پس از ثبت نام به مرکز آزمون اعلام گردد. بدیهی است پس از تاریخ اعلام شده هیچ گونه اقدامی در خصوص این دسته از پذیرفته شدگان میسر نمی باشد.

2_ خواهشمند است مقرر فرمائید در صورتی که سهمیه پذیرفته شده ای با سهمیه   ثبت نامی  اعلام شده در فایل اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش مغایرت داشته باشد از ثبت نام وی ممانعت بعمل آورند و موضوع برای بررسی به مرکز آزمون اعلام گردد تا با در نظر گرفتن سهمیه واقعی ، وضعیت پذیرفته شده بررسی گردد. در صورت کسب حد نصاب لازم برای ادامه تحصیل، می بایست لیست اسامی این افراد حد اکثر تا پایان اردیبهشت سال 1391 به صورت یکجا بر حسب مورد مغایرت به مرکز آزمون اعلام گردد.

3 _ کلیه مراکز  و واحدهای مجری لازم است با رعایت ضوابط نسبت به ثبت نام و ترخیص از خدمت  پذیرفته شدگان مشمول اقدام نمایند.


مطالب مشابه :


جزئیات پذیرش در حوزه های علمیه منطقه 1/ 400 دانشگاهی داوطلب تحصیل در حوزه

* چند حوزه علمیه برای ثبت نام، داوطلب به حوزه های آزمون کارشناسی ارشد،پذیرش
آغاز و چگونگی ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد فراگیر بهمن ۹۲ دانشگاه پیام نور

مدارک لازم جهت ثبت نام کارشناسی ارشد تاریخ و نحوه نام و فضلاء حوزه علمیه که بر
تاریخ ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه پیام نور

ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان کارشناسی، کارشناسی ارشد ثبتنام غیرحضوری حوزه علمیه
آغاز ثبت‌نام دوره كارداني پودماني غيرحضوري دانشگاه علمي كاربردي:

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1392. نحوه طراحی اخبار مرکز مدیریت حوزه های علمیه
اعلام شرایط ثبت‌نام مشمولان در دانشگاه

افراد به صورت غیرحضوری نحوه ثبتنام شورای مدیریت حوزه علمیه قم یا
مدارک ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه پیام نور

پیوسته و کارشناسی ارشد به ثبتنام غیرحضوری با مدیریت حوزه علمیه
آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر /خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد

دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان ثبت نام کارشناسی حوزه علمیه ارشد سال1391 ثبت نام
ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور

نمونه سوالات کارشناسی ارشد. ثبت نام ارشد فراگیر 21 الی 28 دیماه 93 و تاریخ آزمون 4 اردیبهشت 94/
منابع درسی و ضرایب جدید کنکور دکتری سراسری

منابع درسی به همراه جزئیات ثبت نام از کارشناسی ارشد از حوزه‌های‌ علمیه‌ قم و
آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392

دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در از حوزه‌های علمیه قم، مشهد ثبت­نام به
برچسب :