قبل از خريد رنگ مو بخوانيد...

قبل از خريد رنگ مو بخوانيد...

قبل از خريد رنگ مو بخوانيد...

بر مبناي رنگ كردن يا رنگ نکردن مو، خانم‌ها را مي‌توان به 3 دسته تقسيم کرد؛ گروه اول آنهايي هستند که اهل رنگ كردن مو در خانه نيستند و معتقدند بايد كار را به كاردان سپرد و هميشه براي رنگ‌‌آميزي و ساير خدمات آرايشي فقط به آرايشگران مجرب مراجعه مي‌كنند.گروه دوم آنهايي هستند که علاقه زيادي به رنگ كردن موهايشان دارند اما چون علم كافي ندارند، هر بار که به فروشگاه لوازم آرايشي بهداشتي مي‌روند، رنگ مورد علاقه‌شان را از درون كاتالوگ رنگ پيدا مي‌كنند اما هرگز رنگي كه نصيب‌شان مي‌شود، شباهتي به رنگ كاتالوگ ندارد. اما گروه سوم آنهايي هستند که درباره رنگ‌ها اطلاعات كافي دارند و شايد آموزش آرايشگري هم ديده باشند و خودشان به راحتي در خانه به رنگ دلخواه مي‌رسند.
 

اگر مي‌خواهيد شما هم جزو همين گروه اخير باشيد، بايد درباره رنگ‌ها و اصول انتخاب و كار با آنها بيشتر بدانيد.
 

رنگ‌ مو به 2 دسته موقت و اكسيداسيون تقسيم مي‌شود. رنگ‌هاي موقت نيازي به اكسيدان ندارند و دانه‌هاي رنگي آنها به دليل كوچك بودن به راحتي وارد كوتيكول مو شده و زير پولك‌ها قرار مي‌گيرد. در اين مورد، از آنجا که واكنش شيميايي رخ نمي‌دهد با يكي‌دو بار شامپو زدن، رنگ از روي مو پاك مي‌شود. اين نوع رنگ‌ها به شكل اسپري در بازار موجود است.

رنگ‌هاي اكسيداسيون به 2 دسته دايمي و نيمه‌دايمي تقسيم مي‌شوند. رنگ‌هاي نيمه‌دايمي ژله‌اي هستند و به اندازه 12 تا 15 بار شامپو كردن دوام دارند. اما رنگ‌هاي دايمي به‌صورت كِرِم يا خمير هستند و با برخي واكنش‌هاي شيميايي وارد ساختمان مو مي‌شوند و دانه‌هاي مصنوعي‌رنگ آنها با پيگمنت‌هاي طبيعي مو مخلوط مي‌شوند و رنگدانه‌هاي بزرگ‌تري ايجاد مي‌كنند كه به صورت دايمي در مو مي‌مانند. اين رنگ‌ها از جمله پرمصرف‌ترين رنگ‌ها در سراسر جهان هستند.


به چه رنگ مويي مي‌گويند مرغوب؟

 

يك رنگ موي مرغوب بايد 6 ويژگي داشته باشد؛ ايجاد شفافيت و درخشندگي، قابليت پوشانندگي كامل، خواص پايداري بيشتر، سازگاري با پوست، ايجاد رنگ طبيعي و نرمي در مو. در مقابل، رنگ موي نامرغوب معمولا باعث كدورت مو مي‌شود؛ آن را خشك مي‌كند و تمام سطح مو را نمي‌پوشاند.

چه رنگي بيشتر به شما مي‌آيد؟
 

افراد از لحاظ رنگ پوست و ظاهر به 2 دسته گرم و سرد تقسيم مي‌شوند. رنگ موي انتخابي بايد ضدرنگ پوست باشد تا آن را خنثي و چهره را جذاب‌تر کند. به‌طور كلي، افراد لاغر را جزو دسته سرد و اشخاص چاق را جزو دسته گرم طبقه‌بندي مي‌كنند. افرادي كه پوست‌هاي تيره دارند جزو دسته سرد و افرادي كه پوست روشن، سفيد و سرخ دارند جزو دسته گرم هستند. براي افرادي كه جزو دسته سرد هستند رنگ‌هاي شرابي، مسي، شاه‌بلوطي، طلايي، فندقي، بادامي و آجري مناسب است و براي افرادي كه جزو دسته گرم هستند، بلوند خاكستري، زيتوني، صدفي، قهوه‌اي مات يا بلوند دودي پيشنهاد مي‌شود.

وارياسيون فراموش نشود!
 

وارياسيون‌ها رنگ‌هاي اصلي با غلظت بسيار بالا، خاص و قوي هستند و به همين دليل بايد در مقادير بسيار كم مصرف شوند. وارياسيون‌ها به رنگ‌هاي قرمز، زيتوني، آبي، طلايي، خاكستري و بنفش موجود هستند و هر يك به برخي از رنگ‌ها بايد اضافه شوند تا قرمزي يا زردي رنگ مو كاهش يابد. به عنوان نمونه وارياسيون بنفش براي تركيب با رنگ‌هاي سري A و C است يا وارياسيون خاكستري براي سري رنگ‌هاي سرد. وارياسيون آبي بيشتر با سري N تركيب شده و رنگ مات مي‌دهد. وارياسيون قرمز را نبايد با سري A،C و M تركيب كرد. وارياسيون طلايي را مي‌توان با تمام سري‌ها تركيب كرد و وارياسيون سبز مناسب براي رنگ‌هاي سري A،C و M است.

اكسيدان هم بخريد

بعد از اينكه رنگ وارياسيون مورد علاقه را تهيه كرديد، لازم است اكسيدان هم بخريد. براي رنگ معمولي اكسيدان شماره يك و براي دكلره اكسيدان شماره 2 انتخاب كنيد. رنگ و وارياسيون را كاملا مخلوط كنيد، بعد اكسيدان را به آن بيفزاييد و بعد از مخلوط كردن كامل موهايتان را رنگ كنيد.


آشنايي با سري رنگ‌ها
 

سري N يا سري طبيعي: اين سري از نظر قدرت پوشش، قوي‌ترين محسوب مي‌شوند.
سري M يا سري مات: اين سري در مقابل نور آفتاب و شامپو بسيار مقاوم‌ بوده و براي افرادي كه بين موهايشان تارهاي سفيد دارند مناسب است.
سري A يا دودي: در اين سري رنگ دانه‌هاي آبي بيشتر است و نسبت به رنگ‌هاي سري M روشن‌تر هستند.
سري C يا خاكستري: در اين سري رنگدانه‌هاي بنفش بيشتر است.
سري G يا طلايي: در اين سري رنگدانه‌هاي زرد بيشتر است. رنگ شماره 3 و 4 اين سري مناسب براي هر چهره و پوستي است و جزو دسته‌ رنگ‌هاي گرم محسوب مي‌شود.
سري R يا قرمز: استفاده از رنگ‌هاي اين سري روي موي دكلره رنگ شرابي مي‌دهد.
سري w يا موكا: اين سري قهوه‌اي سوخته متمايل به قرمز است و براي افرادي كه پوست گندمي دارند مناسب است.
سري R-F يا قرمز آتشين: اين سري از رنگ‌ها شامل رنگ‌ شرابي، فندقي، ياقوتي و سيكلمه است.
نكات كاربردي براي استفاده از رنگ‌هاي سري 8-1
• اگر به رنگ زيتوني علاقه داريد، سري A و M و كمي وارياسيون آبي را با هم مخلوط كنيد.
• رنگ‌هاي سري G به علاوه چند سانتي‌متر رنگ قرمز و وارياسيون رنگ شاه‌بلوطي روشن مي‌دهد.
• سري R را با كمي وارياسيون قرمز تركيب كنيد تا رنگ خرمايي داشته باشيد.
• سري W را با سري R تركيب كنيد تا رنگ شرابي مايل به قهوه‌اي به دست آوريد!
• وارياسيون آبي با سري N رنگ مشكي پركلاغي مي‌دهد.
• اگر رنگ موي تيره داريد و مي‌خواهيد رنگ آن را روشن كنيد ابتدا رنگ مورد علاقه خود را از روي كاتالوگ انتخاب كرده بعد 2 يا 3 شماره روشن‌تر از آن را سفارش دهيد.

نكته: برخي از مارك‌ها اين نوع سري را ندارند و برحسب شماره يك تا 9 شامل رنگ‌هاي تيره (مشكي، مشكي طبيعي، قهوه‌اي تيره از يك تا 3) رنگ‌هاي متوسط (قهوه‌اي طبيعي، قهوه‌اي روشن و بلوند تيره، از 4 تا 6) و رنگ‌هاي روشن (بلوند طبيعي، بلوند روشن و بلوند خيلي روشن از 7 تا 9) مي‌شوند.مطالب مشابه :


شیر شکلاتی

خلاصه دیروز که داشت کار ابروهامو انجام میداد ناخودآگاه یه چیزی ذهنم رو قلقلک داد که کاتالوگ رنگ مو رو ورقی بزنم.(از بس هم که هی شما از رنگ مو حرف زدید این چند روز). کاری که به شدت مخالفشم.خیلی میترسم موهامو بدم دست آرایشگر برای رنگ.چون نمیدونم چی ...
رنگ موی بس Bes Hair Color

کمپانی تولید کننده رنگ موی بس یکی از برترین کمپانی های تولید کننده محصولات آرایشی می باشد. ماندگاری و کیفیت این رنگ مو مورد تایید اکثر آرایشگران می باشد. برای تهیه این رنگ مو می توانید به فروشگاه مراجعه کنید. کاتولوگ. جدول شماره ...
رنگ مو

برای رنساژ یخی موها را به آخرین درجه دکلره می رسانیم که دکلره را اینجا کاملا توضیح دادیم بعد مقداری رنگ مو C10 به اضافه ۱/۳ روشن کننده (۰-۰۰) E20 به اضافه ۳ سانت واریاسون نقره ای (E13) و کمی اکسیدان شماره ۲را ترکیب و به مو می زنیم. رنساژ یخی (آبی) : این رنساژ کاملا همانند رنساژ .... در آخر فرمول های رنساژ با رنگ های ایگورا: کرم دودی n9+c9 کرم نقره ای a10+c9 ... رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب نکنید؛ زیرا رنگ مو باید با رنگ چشم‌ها و رنگ پوست متناسب باشد. رنگ موها از شماره ۱ تا ۱۰ تقسیم‌بندی ...
رنگ موی بیس کالر، رنگ موی کراتینه بیس کالر Base Keratin Hair Color

کاتولوگ رنگ موی بیس کالر، آلبوم رنگ موی بیس کالر، کاتولوگ رنگ موی بس کالر، آلبوم رنگ موی بیس کالر، آلبوم کامل رنگ موی بیس کالر، کاتولوگ کامل رنگ مو بیس کالر، نمونه رنگهای بیس کالر، نمونه رنگ بس کالر، انواع رنگ موی بیس کالر، ...
آلبوم رنگ موی بیول / کاتولوگ رنگ موی بیول

فروشگاه نوین بهداشت - آلبوم رنگ موی بیول / کاتولوگ رنگ موی بیول - رنگ مو، پودر دکلره، اکسیدان، محصولات سالنی، محصولات مو، آرایشی، محصولات پوستی، تاتو، اپیلاسیون.
فرمول انواع رنگ مو / رنساژ چیست و چگونه بسازیم...؟

برای رنگ کردن مو به رنگ زیتونی کافیست مو را تا پایه ۸ (زرد روشن ) دکلره کنید ( برای دکلره ترجیحا از پودر دکلره کلاینر استفاده کنید ) بعد از اینکه مو ها روشن شد موها را آبکشی نموده و سپس رنگ ۰-۸ ایگورا (سری N) را با أب و چند قطره (۳-۴ قطره ...
رنگ موی ایگورا رویال Schwarzkopf IGORA ROYAL

رنگ موی ایگورا رویال فشن با فرمولاسیون جدید را میتوان بدون نیاز به دکلره کردن مو برای همه روشهای هایلایت (هایلایت های طبیعی تا خیلی روشن) مورد استفاده قرار داد. با فرمولاسیون جدید این رنگ، نتیجه بر روی موهای طبیعی تیره و موهای رنگ شده بسیار ...
قبل از خريد رنگ مو بخوانيد...

گروه دوم آنهايي هستند که علاقه زيادي به رنگ كردن موهايشان دارند اما چون علم كافي ندارند، هر بار که به فروشگاه لوازم آرايشي بهداشتي مي‌روند، رنگ مورد علاقه‌شان را از درون كاتالوگ رنگ پيدا مي‌كنند اما هرگز رنگي كه نصيب‌شان مي‌شود، شباهتي به رنگ كاتالوگ ...
برچسب :