سایت نفتی خزر(رودسر) گام بلند اشتغال زایی در شرق گیلان

وزیرنفت : سایت نفتی رودسر هدیه ای از جانب خداوند و خدمتی از دولت خدمتگزار است.

DSC05890.JPG

در آغاز این مراسم همایشی در سالن شهیدآوینی اداره ارشاد رودسر برگزار شد . در این مراسم " دوست جلالی " فرماندار این شهرستان ، " دکتر اسدالله عباسی " نماینده رودسرواملش ، " مهندس سعادتی " استاندار گیلان ، " اصولی " مدیرعامل شرکت نفتی خزر ، " قاسمی " نماینده لاهیجان و " مهندس قاسمی " وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کردند.


فرماندار رودسر در سخنرانی خود آماری مقایسه ای از پروژه های عمرانی دولت های گذشته و اوج گیری این پروژه ها در دوران ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد را ارائه کرد.

" دکترعباسی " نماینده رودسرواملش پروژه سایت نفتی رودسر را نقطه عطفی در اجرای پروژه های عمرانی شمال کشور دانست و در بخشی از سخنان خود گفت : امروز روز با شکوهی برای مردم ما است و حافظه تاریخی هیچ وقت امروز را از یاد نخواهد برد.برای ما که همیشه دغدغه توسعه استان های شمالی را داشتیم ، بخاطر عقب ماندگی هایی که در بخش صنعت داشتیم همیشه شرمنده خانواده هایی بودیم که برای فرزندان تحصیل کرده خود جویای کار بودند. اکنون با اجرای این پروژه عظیم این گره مشکل آفرین دیرپا باز خواهد شد. امروز آهنگ شکوفایی اقتصادی رودسرو املش و سایر نقاط شمال کشور نواخته شد.

"مهندس سعادتی " استاندار گیلان نیز یکی از سخنرانان این همایش بود . وی با توجه به معضل بیکاری در شمال کشور اجرای این پروژه را عامل مهم اشتغال زایی در منطقه دانست و در این مورد گفت "این پروژه عظیم با این حجم قابل توجه کشف ، باعث ورود صنایع بزرگ  کشتی سازی و صنایع دریایی ، نفت و گاز،پتروشیمی می شود . وبا سایتی که ایجاد می شود پیش بینی 50 هزار تا 100هزار شغل وجود دارد. و این یک تحول گسترده اقتصادی را در استان های شمالی کشور ایجاد می کند                                                                                                     اقتصاد > انرژی

  • 146104_188.jpeg

کشف لایه نفتی با ظرفیت دو میلیارد بشکه در میدان گازی سردار جنگل

12-7-16-105632oil.jpgاقتصاد > انرژی- همشهری‌آنلاین:
مدیرعامل شرکت نفت خزر از کشف یک لایه نفتی با ظرفیت دومیلیارد بشکه نفت مرغوب بدون سولفید هیدروژن که یک گاز سمی است، در میدان گازی رودسر در شرق استان گیلان خبر داد

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اصولی شامگاه یکشنبه در نشست بررسی راهکارهای اجرایی تسریع در ساخت سایت پشتیبانی میدان گازی سردارجنگل اظهار کرد: رودسر از لحاظ علمی و فنی، بهترین مکان برای ساخت سایت پشتیبانی میدان گازی و نفتی سردار جنگل است و عملیات اجرایی احداث این سایت، مردادماه سالجاری آغاز می شود.

وی افزود: ساخت این پروژه با رعایت مقررات لازم و با پشتوانه مالی شرکت ملی نفت ایران آغاز می شود که با توجه به محدودیت منابع در مرحله تحصیل اراضی، وزیر نفت قول پرداخت 300 میلیارد ریال اعتبار برای شروع کار را داده است.

مدیرعامل شرکت نفت خزر ادامه داد: با توجه به وجود زیرساخت های کشف در میدان سردارجنگل و آزمایش های انجام شده و نتایج نهایی لایه نفتی، نوید بسیار خوبی برای ملت ایران و گیلان است که این مرکز هر چه زودتر اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: کارهای اساسی توسط استاندار گیلان و همکاران شان انجام شده که اولین اقدام در جهت تغییر و تحول زمین های مورد نیاز شرکت نفت است و راهکارهای قانونی تملک اراضی در راستای اجرای پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: 300 هکتار زمین برای اجرای این پروژه مد نظر است که کارهای شناسایی و کارشناسی برای تملک این اراضی صورت گرفته و از محل اعتبارات قانونی و حقوقی استانداری گیلان و شرکت ملی نفت ایران تامین خواهد شد.

اصولی پیشرفت سریع مرحله اجرای سایت پشتیبانی میدان گازی و نفتی سردارجنگل را بستگی به امکانات و تسهیلات دانست و تصریح کرد: توسعه میادین انرژی، دشوارتر از کشف آنهاست و با توجه به حمایت های وزیر نفت و تاکیدات رییس جمهوری و حمایت استاندار گیلان، راه میانبری برای اجرای این پروژه انتخاب می کنیم و به دنبال تولید زودهنگام در فاصله زمانی دو ساله هستیم.

وی پیش بینی کرد: هشت هزار بشکه نفت در روز از میدان نفت و گاز سردار جنگل رودسر برداشت شود.

مدیرعامل شرکت نفت خزر با اشاره به استمرار عملیات کنکاش برای کشف لایه های دیگر انرژی بیان داشت: راه اندازی این میدان نفت و گاز؛ توسعه ، اشتغال ، رفاه و آسایش مردم شمال میهن اسلامی را به همراه خواهد داشت.

استاندار گیلان نیز در این نشست گفت: با راه اندازی میدان نفت و گاز سردار جنگل رودسر در مرحله اول، برای شش هزار نفر فرصت شغلی ایجاد می شود که با توسعه این میدان انرژی، ساخت پالایشگاه، تأسیسات زیربنایی، کشتی سازی و سازه های سکوی نفتی و گازی، این میزان اشتغالزایی به 20 تا یکصد هزار فرصت شغلی افزایش خواهد یافت.

مهدی سعادتی پیش بینی کرد میدان نفت و گاز سردار جنگل رودسر که به عسلویه دوم نامگذاری شده؛ ظرف 10 سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که فاز اول این میدان، ظرف دو سال آینده به مرحله بهره برداری برسد که تاثیر مستقیمی در توسعه منطقه خواهد داشت.

سعادتی با اشاره به تشکیل ستاد راهبردی اجرای پروژه نفت و گاز سردار جنگل رودسر خاطرنشان ساخت: این ستاد هم اکنون فعال شده و اقدامات اولیه را در زمینه تعیین راهکارهای اصولی با کمک نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای بهره گرفتن از اعتبارات لازم در بودجه سا ل92 در دست اجرا دارد.

به گزارش ایرنا، کلنگ آغاز ساخت سایت پشتیبانی میدان گازی سردارجنگل رودسر در 188 کیلومتری شرق رشت مرکز استان گیلان در دی ماه سال گذشته با حضور رستم قاسمی وزیر نفت به زمین زده شد.

نزدیکی به حوزه های نفتی، شبکه های انتقال نفت و تأسیسات زیربنایی، فاصله از گسل های اصلی زلزله خیز و نزدیکی به مناطق صنعتی از جمله دلایل انتخاب رودسر برای ساخت این سایت پشتیبانی عنوان شده است.

طبق برآوردهای اولیه؛ حجم گاز این حوزه 50 میلیارد فوت مکعب است که با مصرف 10 سال کشور برابری می کند.

فنآوری کشف میدان گازی و نفتی در آب های عمیق پیش از این، تنها در اختیار پنج کشور فرانسه، انگلیس، برزیل، روسیه و چین بود که برغم تحریم های دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت و توسعه کشور، ایران اسلامی به همت تلاش دانشمندان و مهندسان ایرانی، تنها کشور منطقه و عضو اوپک است که توانسته به فنآوری پیچیده و حساس اکتشاف نفت در آب های عمیق دست یابدواحد مرکزی خبر
1391\05\ 4:26 PMمطالب مشابه :


مخزن نفتی ایران در دریا خزر

تا به حال از رشد استخراج نفت و گاز در بین کشور های ساحلی خزر سخنان زیادی گفته می شد ، اما از
آشنایی با افتخار صنعت دریایی ایران اسلامی ((سکوی نیمه شناور امیرکبیر))

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر با بیان اینکه «زمانی که چاه به نفت برسد باید ابزار لازم
سهم ایران از نفت و گاز دریای خزر

رسول دشتی - سهم ایران از نفت و گاز دریای خزر - کارشناس امور بین الملل پتروشیمی
کشف مرغوب‌ترین نفت جهان توسط ایران

مدیرعامل شرکت نفت خزر با تشریح جزئیات بیشتر از اکتشافات نفتی ایران در درای خزر از آغاز
594-حفاری شمال در نکا

حفر اولین چاه نفت ایران در درياي خزر در 250 کیلومتری بندر نکا مدیرعامل شرکت نفت خزر گفت: اولین
سایت نفتی خزر(رودسر) گام بلند اشتغال زایی در شرق گیلان

مدیرعامل شرکت نفت خزر از کشف یک لایه نفتی با ظرفیت دومیلیارد بشکه نفت مرغوب بدون سولفید
کشف میدان گازی در دریای خزر

مدیرعامل شرکت نفت خزر با تایید وجود ذخایر نفت خام در این بلوک اکتشافی، تصریح کرد:
احتمال کشف ذخایر 8 میلیارد بشکه‌ای نفت در خزر

محمد اصولی، مدیرعامل شرکت نفت خزر درباره کشف ذخایر نفت خام در بلوک 6 اکتشافی ایران در دریای
شناسایی 8 ساختار هیدروکربوری با ظرفیت قابل توجه در دریای خزر

مدیرعامل شرکت نفت خزر با بیان این که بیش از 50 درصد کربن‌های آلی در دنیا را هیدرات‌های گازی
اکتشاف نفت در مناطق ایرانی خزر و منابع دیگر کشورها

نفت نيوز naftnews - اکتشاف نفت در مناطق ایرانی خزر و منابع دیگر کشورها -
برچسب :