رام کردن طوطی ها

اول اینکه بالغ یا جوجه بودن طوطی تاثیر بسزایی در پرورش و دستی شدن و مدت زمان آن دارد. پس اگر قصد خرید دارید ، حتما بدنبال جوجه طوطی حد اکثر 9 ماهه باشید تا کار شما خیلی ساده تر بشه.شما در تربیت طوطی فقط به 3 چیز نیاز دارید "صبر ، صبر ، صبر" تنها کلید موفقیت همین است. البطه راه های غیر انسانه دیگر هم هست که میتوانید در مدت کمتر از یک هفته یک طوطی رباطی خوب داشته باشید که فکر نکنم افرادی که در این انجمن طبیعت دوستانه هستند به این راه ها متوصل شوند.
خوب بریم سر وقت آموزش به عضو تازه وارد خانواده !

هفته اول پس از خرید طوطی :
هفته اول خیلی مهم هست و حتما باید توجه داشته باشید که طوطی در این زمان در بدترین حالت روحی و جسمی قرار دارد و هر گونه پرخاش و تندخویی طبیعیست ، باید تا حد ممکن فاصله خود را حفظ کنید و با نرمی و لطافت با طوطی برخورد کنید.
در این مدت سعی کنید به آرامی هر روز ظرف های آب و غذا را عوض کنید (حتی اگر پر بود) و کف قفس رو تمیز نگه دارید. تا با دست شما آشنا شده و بداند که شما به او آزاری نخواهید رساند.
غذا های مقوی به او بدهید ، چون در شرایت سختی قرار دارد و به شدیت ضعیف است.
غذا هایی مثل سیب ،ذرت پخته یا بلال ،شاهدانه و تخمه ، سبزیجات و کلم بروکلی بسیار مقوی است سرشار از مواد معدنی هستند.

هفته دوم :
همچنان همان کار های روزانه را تکرار کنید سعی کنید به قفس نزدیکتر باشید و روزانه حد اقل 10 دقیقه در فاصله 40 سانتیمتری از قفس بنشینید و اگر دوست داشتید با او صحبت کنید. مثلا بگویید : چقدر تو خوشگلی ، عزیزم ،مهربون ، دوست دارم و... طوطی ها محبت شما رو در این کلمات درک میکنند و آرام میشوند. یکبار این کار را انجام دهید تا مطمعن شوید.

هفته سوم:
خواهید دید پس از گذشت هفته دوم طوطی به شما عادت کرده و احساس آرامش بیشتری میکند. سعی کنید دستتان را بالای قفس قرار دهید و چند دقیقه در هما وضعیت نگه دارید. و باز هم همان کار های روزانه را تکرار کنید.

هفته چهارم:
حالا نیاز به کمی سنگ دلی دارید ، شب ساعت 11 تمام غذا های طوطی بجز آب را بردارید و فردا ساعت 12 تا 2 توسط میوه یا غذایی که میدانید خیلی به آن علاقه دارد به سمتش بروید.
بهتر است از غذا های بزرگتر استفاده کنید ، مثل سیب قرمز (با پوست).
غذا را در دست گرفته و خیلی آروم دستتان را وارد قفس کنید و به آرامی به او نزدیک شوید تا کمی بخورد.اگر در خورد غذا ممانعت کرد. تلاش بی فایده است ، پس بیشتر آذارش ندهید و توجه داشته باشید که ظرف غذا رو درجا داخل قفس نگذارید ! پس از نیم ساعت ظرف های غذا را به قفس منتقل کنید و همین کار را به همراه دیگر کار های روزانه تکرار کنید تا بالاخره به دست شما عادت کند.
مراحل هفته چهارم رو گاها میشه در هفته سوم هم انجام داد.

هفته پنجم:
حالا طوطی با شما آشنا شده و میداند شما برای او یک تحدید جدی به حساب نمیایید ولی همچنان خطرناکید ! حالا وقد چیدن بالها فرا میرسد. خوب اینکار سلیغه ایست وخیلی ها این کار رو انجام نمیدهد. این کار پرنده رو کمی مطیع تر میکند و از خطرات احتمالی جلوگیری میکند.
خطرات احتمالی: ترسیدن و بال زدن و در نهایت برخورد با دیوار ، آینه و وسایل منزل و در آخر خونریزی داخلی و مرگ ! یا رفتن داخل پره های پنکه ، نشستن روی بخاری و ورود به شومینه یا و و و ...

از این هفته به بعد تازه کار شما شروع میشود که علاوه بر کار های روزانه ، به صبر صبر صبر و تلاش به نزدیکی بیشتر نیاز است که خوب حالا شما استاد شده اید و از این به بعد به مهربانی ، صبر و خلاقیت شما در تربیت بستگی دارد ، شاید طوطی شما بتواند خارقلاده ترین طوطی دنیا شود !
پس به عضو جدید خانواده خود سلام کنید و به هیچ وجه پس از پذیرفتن او در خانواده ، او را نفروشید . چون خودتان هم عضوی از خانواده هستید پس....


مطالب مشابه :


فروش طوطی ملنگو سخنگو باهوش نر

شاه طوطی،عروس هلندی،مرغ مینا 09354024775 - فروش طوطی ملنگو سخنگو باهوش نر - مشاوره خرید و فروش.
رام کردن طوطی ها

شاه طوطی،عروس هلندی،مرغ مینا 09354024775 - رام کردن طوطی ها - مشاوره خرید و فروش. تربیت و اموزش
فروش جوجه شاه طوطی نر سخنگو حرفه ای شاهکار 09371640560

متخصص فروش طوطی های آفریقایی واسترالیایی - فروش جوجه شاه طوطی نر سخنگو حرفه ای شاهکار 09371640560
جوجه شاه طوطی سخنکو اهلی

دنیای منقار کج ها - جوجه شاه طوطی سخنکو اهلی - این وبلاگ زیر مجموعه سایت www.world-parrot.com می باشد
هشدار به خریدارن پرندگان

شاه طوطی،عروس هلندی،مرغ مینا 09354024775 - هشدار به خریدارن پرندگان - مشاوره خرید و فروش. تربیت و
شاه طوطی

دنیای منقار کج ها - شاه طوطی - این وبلاگ زیر مجموعه سایت www.world-parrot.com می باشد - دنیای منقار کج ها
۴عددجوجه شاه طوطی پرورش سالن من حاضرشد

متخصص فروش طوطی های آفریقایی واسترالیایی - ۴عددجوجه شاه طوطی پرورش سالن من حاضرشد - فروش
برچسب :