چه رنگ مویی به چه پوستی می آید؟

mo.png 

چه رنگ مویی برای چه پوستی؟
   برای اینكه انتخاب ایده‌آلی داشته باشید، اولین توصیه متخصصان و کارشناسان این است که رنگ مویتان را بر اساس رنگ پوست صورتتان، رنگ چشم‌هایتان و شخصیت و موقعیت اجتماعی خودتان انتخاب كنید. اما در این خصوص، توصیه‌های دیگری هم وجود دارد که شنیدنش خالی از لطف نیست.
   یافتن رنگ موى مناسب ساده نیست. انتخاب رنگ دلخواه از روى كاتالوگ رنگ فروشگاه و خریدارى آن اقدامى نادرست است. رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعى مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنید. رنگى كه مى‌بینید حاصل بازتاب نور از روى رنگدانه‌هاى رنگ شده است. بنابراین یك رنگ یكسان روى موهاى مختلف نمودهاى متفاوتى دارد. رنگ موى طبیعى و مصنوعى در زیر نور فلورسنت یا نور طبیعى آفتاب متفاوت به نظر مى‌رسد.

رنگ موی مناسب پوست‌تان را انتخاب کنید
   بهترین رنگ‌ها براى كسانى كه پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌هاى شیرى، گل بهى، مسى، كرم نخودى، قهوه‌اى، زرد سوخته، قهوه‌اى مایل به قرمز، قهوه‌اى مایل به طلایى و رنگ‌هاى آبى، سبزآبى، فندقى، عسلى، سبز كاهویى و زرد است. در مورد پوست‌هاى روشن، ‌هاى‌لایت آبى، قرمز و براى پوست‌هاى صورتى و سرخ، رنگ كرم گلى، زیتونى تیره و قهوه‌اى تیره با سایه آبنوسى جلوه خاصى ایجاد خواهد كرد.

   سطح رنگ‌ها را از درجه 1 تا 10 تقسیم‌بندى كرده‌اند. رنگ درجه 10 مو را روشن و درجه 1 آن را تیره مى‌كند. رنگ موى سیاه نور كمى را منعكس مى‌كند و این درست برخلاف عملكرد رنگ موى بور است. وقتى كه رنگ موهاى خود را روشن مى‌كنید‌، هاله گرمى از رنگ‌هاى زرد و قرمز دور شما دیده مى‌شود. به یاد داشته باشید كه تركیب رنگ‌هاى زرد و قرمز، رنگ نارنجى را تولید خواهد كرد، نه رنگ دلخواه شما را.

   بهترین رنگ‌ها براى كسانى كه پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌هاى شیرى، گل بهى، مسى، كرم نخودى، قهوه‌اى، زرد سوخته، قهوه‌اى مایل به قرمز، قهوه‌اى مایل به طلایى و رنگ‌هاى آبى، سبزآبى، فندقى، عسلى، سبز كاهویى و زرد است.


   براى چشم‌هاى كهربایى یا قهوه‌ای، رنگ موهایى طلایى با‌هاى لایت قرمز، قهوه‌اى طلایى، قهوه‌اى عسلى، فندقى، مسى و قهوه‌اى سوخته مناسب است. در مورد پوست‌هاى روشن،‌هاى لایت آبى، قرمز و براى پوست‌هاى صورتى و سرخ، رنگ كرم گلى، زیتونى تیره و قهوه‌اى تیره با سایه آبنوسى جلوه خاصى ایجاد خواهد كرد. براى چشم‌هاى آبى روشن، آبى خاكسترى، آبى تیره، سبز تیره، قهوه‌اى و مشكى، بهترین رنگ مو ارغوانى با ‌هاى‌لایت شرابى، پلاتینى، خاكسترى، قهوه اى، قهوه‌اى تیره، مشكى و شیرى است.

سلیقه، قیمت، دوام
   انتخاب رنگ مو به مرغوبیت رنگ، سلیقه و خواسته شما و مدت زمانى كه مى‌خواهید آن رنگ روى موهایتان باقى بماند، بستگى دارد. اغلب زنان از رنگ‌هاى تیره شروع مى‌كنند و بعد از هر بار رنگ یك درجه روشن‌تر از قبل را برمى‌گزینند. اگر رنگ موى انتخابى موهاى سفید شما را پوشش نمى‌دهد، از رنگ مرغوب‌تر و یك درجه بالاتر از رنگ موى اصلى خود استفاده كنید.

5 عامل مهم در انتخاب رنگ مو

در انتخاب رنگ مو 5 عامل نقش دارند:
1) رنگ پوست
2) رنگ طبیعی مو
3) رنگ چشم
4) چاقی و لاغری شخص
5) شخصیت فرد
رنگ موی سر شما باید مكمل رنگ پوست‌تان باشد. هیچ‌گاه موی سرتان را بیش از 2 تا 3 درجه از رنگ طبیعی خود روشن‌تر یا تیره‌تر نكنید.

برای تشخیص رنگ سه عامل متفاوت دخیل هستند:

1) تن رنگ:
گرمی و سردی رنگ را تعیین می‌كند. رنگ‌های گرم یعنی قرمز، نارنجی و زرد. از رنگ‌های سرد نیز عمدتا آبی، سبز و بنفش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2) سطح رنگ:
روشنی و تیرگی رنگ را تعیین می‌كند كه با افزایش رنگ‌های مشكی و سفید تغییر می‌یابد.

3) ضریب اشباع رنگ:درجه غلظت و یا میزان رنگدانه‌های موجود را تعیین می‌كند.

چه رنگی به چه پوستی می‌آید؟
آنها که پوست‌شان تیره است: (رنگ‌های شرابی، مسی، شاه بلوطی، فندقی، بادامی وآجری)
آنها که پوست‌شان روشن است: ( بلوند خاكستری یا صدفی، قهوه‌ای مات، بلوند دودی و‌ های‌لایت آبی ویا قرمز)
آنها که پوست‌شان گندمگون است: (شیری، گل بهی، مسی، كرم نخودی، قهوه‌ای، فندقی وعسلی)
آنها که پوست‌شان صورتی است: (كرم گلی، زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره)
آنها که چشم‌شان آبی است: (آبی خاكستری، آبی تیره، قهوه‌ای و مشكی)
آنها که چشم‌شان كهربایی است: (طلایی، فندقی، مسی و قهوه‌ای سوخته)


مطالب مشابه :


چطور رنگی که بیشتر به ما می آید را بشناسیم؟

و چه رنگی به ما نمی‌آید؟ انسان‌های دارای پوست‌های مختلفی هستند: پوست‌های روشن، تیره، گندمی و.... هم چنین دارای رنگ مو‌های متفاوتی هستند: روشن، بلوند، شرابی، مشکی و .
چه رنگ مويي استفاده كنيم جذاب تر بشويم؟

دانستيد كه هنگام انتخاب رنگ مو بايد رنگ پوست در نظر گرفته. ... ها كه رنگ.هاي روشن را دوست دارند رنگ موي روشن Blonde در چه صورتي موها را بلوند كنيد؟ . اگر جزو كساني .... موهاي.تان آسيب ديده و بدون طراوت شده است، موهايي با رنگ تيره نور را منعكس مي.
چه رنگ مویی به پوست سبزه میاد؟؟

رابطه بین غذا و جوش های پوستی ... پوست سبزه نیاز به رنگهایی دارد که با آن متناسب باشد، اگر می خواهید بدانید چه رنگ مویی به پوست سبزه می آید ... برچسب‌ها: اموزش زدن رنگ مو, روشهای زدن رنگ مو, رنگ مو مناسب پوست سبزه, چه رنگ مویی به پوست سبزه
چه رنگ مویی در سال ۹۳ برای شما مناسب است؟

چه رنگ مویی در سال ۹۳ برای شما مناسب است؟ رنگ مو سال 93,جدیدترین رنگ مو سال 93. افراد با پوست گرم روشن دارای چشمانی به رنگ های عسلی و میشی اند. بهترین
چه معیاری برای رنگ ابرو باید در نظر داشت، رنگ پوست یا مو؟توصیه ای در مورد روشن کردن ابرو!

موهای شرابی و فندقی و گروه رنگ موهای قرمز بهتر است با هر رنگ پوستی ابرو را تیره نگه دارند .گروه زیتونی با پوستهای سفید و روشن رنگ ابرو را تنها یکی دو درجه
رنگ موی مناسب پوست سبزه،سفید،گندمگون

20 ا کتبر 2011 ... رنگ موی مناسب پوست سبزه،سفید،گندمگون. انتخاب رنگ موی زیبا برای پوستهای تیره و روشن. آرایشگران حرفه ای و متخصصان زیبایی چه رنگ مویی
چه رنگ مویی برای شما مناسب است

رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعی مو – رنگ چشم و رنگ پوست خریداری کنید. رنگی که می بینید حاصل باز تاب نور از روی رنگدانه های رنگ شده است . سطح رنگها را از درجه ۱ ... بهترین رنگ برای کسانی که پوست گندمی و برنزه دارند : شیری – گل بهی - مسی
چه بپوشم؟ چه نپوشم؟لباس مناسب با پوست شما

خیلی ها از پوشیدن لباس های رنگی صرف نظر کرده و دو رنگ سیاه و سفید را ... ای و لاجوردی در صورتی که پوست گندمی دارید استفاده کنید رنگ مو و چشم این افراد از روشن
رنگ کدام لباس مناسب رنگ پوست من است ؟

1- اگر پوست تیره ای دارید، رنگ های سفید، صورتی، آبی روشن، خاکستری روشن و خاکی بپوشید. ... رنگ مو و رنگ چشم این افراد از روشن تا تیره بسیار متنوع است.
چه رنگ مویی به چه پوستی می آید؟

26 ژوئن 2011 ... رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعى مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنید. ... در مورد پوست‌هاى روشن،‌هاى لایت آبى، قرمز و براى پوست‌هاى صورتى و سرخ، رنگ كرم ... اگر رنگ موى انتخابى موهاى سفید شما را پوشش نمى‌دهد، از رنگ مرغوب‌تر و یك
برچسب :