زندگی مثل چای است

زندگی مثل چای است   Iranian%20Airways%201.jpg   گروهى از فارغ التحصيلان قديمى يک دانشگاه که همگى در حرفه خود آد م هاى موفقى شده بودند، با همديگر به ملاقات يکى از استادان قديمى خود رفتند. پس از خوش و بش اوليه، هر کدام از آنها در مورد کار خود توضيح مي داد و همگى از استرس زياد در کار و زندگى شکايت مي کردند. استاد به آشپزخانه رفت و با يک کترى بزرگ چاى و انواع و اقسام فنجان هاى جوراجور، از پلاستيکى و بلور و کريستال گرفته تا سفالى و چينى و کاغذى (يکبار مصرف) بازگشت و مهمانانش را به چاى دعوت کرد و از آنها خواست که خودشان زحمت چاى ريختن براى خودشان را بکشند.
پس از آن که تمام دانشجويان قديمى استاد براى خودشان چاى ريختند و صحبت ها از سر گرفته شد، استاد گفت: «اگر توجه کرده باشيد، تمام فنجان هاى قشنگ و گران قيمت برداشته شده و فنجان هاى دم دستى و ارزان قيمت، داخل سينى برجاى مانده اند. شما هر کدام بهترين چيزها را براى خودتان مي خواهيد و اين از نظر شما امرى کاملاً طبيعى است، امّا منشاء مشکلات و استرس هاى شما هم همين است. مطمئن باشيد که فنجان به خودى خود تاثيرى بر کيفيت چاى ندارد. بلکه برعکس، در بعضى موارد يک فنجان گران قيمت و لوکس ممکن است کيفيت چايى که در آن است را از ديد ما پنهان کند.
چيزى که همه شما واقعاً مى خواستيد يک چاى خوش عطر و خوش طعم بود، نه فنجان. امّا شما ناخودآگاه به سراغ بهترين فنجان ها رفتيد و سپس به فنجان هاى يکديگر نگاه مى کرديد. زندگى هم مثل همين چاى است. کار، خانه، ماشين، پول، موقعيت اجتماعى و .... در حکم فنجان ها هستند. مورد مصرف آنها، نگهدارى و دربرگرفتن زندگى است. نوع فنجاني که ما داشته باشيم، نه کيفيت چاى را مشخص مي کند و نه آن را تغيير مي دهد. امّا ما گاهى با صرفاً تمرکز بر روى فنجان، از چايى که خداوند براى ما در طبيعت فراهم کرده است لذت نمي بريم.
خداوند چاى را به ما ارزانى داشته نه فنجان را. از چايتان لذت ببريد. خوشحال بودن البته به معنى اين که همه چيز عالى و کامل است نيست. بلکه بدين معنى است که شما تصميم گرفته ايد آن سوى عيب و نقص ها را هم ببينيد.» در آرامش زندگى کنيد، آرامش هم درون شما زندگى خواهد کرد.


مطالب مشابه :


ليست شرکتهاي داراي مجوز فعاليت بازاریابی شبکه ای در ایران

انواع چاي و دمنوش "b.u.t " محسن انتظاري زارچ) 7) خريد اينترنتي مرواريد پنبه
ترفند افزایش آمار وب

محسن روشن. محسن خريد اينترنتي بليط , چاي سبز , جملات زيبا , عکس هاي بهنوش بختياري ,
سازمان چاي از انحلال تا احياي مجدد؛ طلاي سبز از بوته فراموشي خارج مي شود

عباسي درباره خريد چاي از طريق محمود- محسن- زرين اتاق هاي گفتگوي اينترنتي
زندگی مثل چای است

بررسي پديده ازدواج هاي اينترنتي محسن چاووشي يک کترى بزرگ چاى و انواع و اقسام فنجان هاى
دقت كنيد كه زبان كيبرد فارسي باشه

همراه اولilvhi h,g - خريد اينترنتي شارژovdn hdkjvkjd ahv\ lpsk rvhmjd محسن قرائتي چاي سبز ]hd sfc
گرما زدگی و روشهای مقابله با آن

(محسن محمدی) خريد اينترنتي كتب تربيت (به نسبت يک قاشق چاي خوري نمک در يک ليتر آب)
سیاسی اقتصادی

احمد ناطق نوری نماینده نور، محمد آشوری نماینده بندر عباس، محسن خريد چاي اينترنتي
خداحافظ ننه علي

«مي‌خواهي دو استكان چاي داغ بريزم دوتايي جرعه‌جرعه شش گوشه شعر إ محسن خريد شارژ. فال
برچسب :