دوخت و تزئین پرده در خانه

به گزارش هدهدصبا به نقل از برترینها : برای  دوختن این پرده، به پارچه‌ای متناسب با ابعاد پنجره‌تان نیاز دارید البته با درنظر گرفتن این نکته که ارتفاع این پرده باید از قاب پنجره شما بلندتر باشد آن هم آنقدر که به زمین برسد. خلاصه کلام اینکه برای رسیدن به مقدار دقیق پارچه‌ای که نیاز دارید، بهتر است فاصله سقف تا زمین را به مقدار پارچه‌ای که برای دوخت و سجاف بالای پرده نیاز دارید، اضافه کنید. علاوه بر این مقدار به30 سانتی‌متر دیگر پارچه البته 1/5 برابر عرض پرده اصلی هم نیاز دارید. پیشنهاد می‌کنیم برای دوخت این پرده سراغ پارچه‌های حریر بروید.در مرحله اول پرده را به 2 قسمت مساوی تقسیم کنید. حالا  باید یک سجاف باریک مناسب با پهنای میل‌پرده‌تان در قسمت بالای دو سوی پرده بدوزید.

دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
 بعد نوبت به چین‌های پایین پرده می‌رسد 30 سانتی‌متر پارچه اضافه‌ دقیقا در همین مرحله به کارتان می‌آید.  این 30سانتی‌متر را به 3 نوار مساوی تقسیم کنید. یکی از نوارها را بعد از سردوزی (همانطور که در تصویر می‌بینید) به‌صورت چین‌دار به انتهای پرده درست جایی که روی زمین می‌افتد، بدوزید. نوار بعدی را طوری روی چین اول قرار دهید که دوخت آن را کاملا بپوشاند و بالاخره نوبت به نوار آخر می‌رسد که باید روی دو نوار چین‌دار قبلی قرار بگیرد.

دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
چطور رزهای مارپیچ بدوزیم؟

 • برای دوختن این رزها به این وسایل نیاز دارید:
 • نوارهایي از جنس پرده اصلی به تعداد رزهایی که می‌خواهید بدوزید هر کدام به عرض 30 سانتی‌متر
 •  سوزن و مقداری نخ
دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
مرحله اول:


نیم‌سانتی‌متر از یک سوی نوار را تا بزنید و آن را بدوزید. حالا نخ و سوزن را دست بگیرد  و سر دیگر نوار را با فاصله‌های تقریبا یکسان کوک بزنید.

دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
مرحله دوم:

حالا سر آزاد نخ را بکشید، آنقدر که نوار شما شکل یک نیم‌دایره را به خودش بگیرد.

دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
مرحله سوم:

نوار چین‌خورده را درست مثل وقتی که یک روبان را لوله می‌کنید دور هم بپيچید. حالا مرکز نوار چین‌خورده را  از پشت همانطور که در تصویرc می‌بينید به هم بدوزید.دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
برای پنجره آشپزخانه یا ناهارخوری پرده رمی بسازید!


فقط یک بعد از ظهر وقت لازم دارید تا خودتان یک پرده رومی زیبا بسازید! برای ساختن این پرده، به پارچه پرده‌ای نسبتا ضخیم و یک پرده کرکره قدیمی نیاز دارید. اگر در انباری شما خبری از کرکره‌های قدیمی نیست سراغ نزدیک‌ترین پرده‌فروشی بروید و ارزان‌ترین نوع این کرکره‌ها را با درنظر گرفتن ابعاد پنجره‌تان سفارش بدهید. روی انتخاب ارزان‌ترین کرکره تاکید بسیاری داریم! در روند ساخت این پرده به علت این همه اصرار پی خواهید برد.

همه چیزهایی که نیاز دارید (همان مواد لازم خودمان):
 •  پرده کرکره متناسب با ابعاد پنجره موردنظر
 • پارچه نسبتا ضخیم پرده‌ای، 15 سانتی‌متر بیشتر از عرض کرکره و 30 سانتی‌متر بلندتر از ارتفاع آن
 • چسب پارچه (رازیتو)
 •  و بالاخره قلم‌موی نقاشی
 •  سیم‌چین و قیچی آهن‌بر
دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
قدم اول:

پرده کرکره‌ای را که درنظر گرفته‌اید طوری تنظیم کنید که پره‌های آن کاملا بسته باشد. پره‌ها باید کاملا صاف و به سمت پایین قرار بگیرند (تصویرa). شما فقط به رشته‌های نگهدارنده‌ای نیاز دارید که پره‌های کرکره را از دو طرف نگه می‌دارند و آن را بالا و پایین می‌برند، بنابراین باید  رشته‌هایی که جهت نوارها را تغییر می‌دهند به کمک سیم‌چین از بدنه جدا کنید.

دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
قدم دوم:

حالا باید بروید سراغ پره‌های کرکره. بین این پره‌ها به 18 تا20 سانتی‌متر (بسته به ابعاد پنجره) فضای خالی نیاز دارید، بنابراین باید پره‌های اضافی را از کرکره جدا کنید. یک قیچی آهن‌بر کار شما را راه می‌اندازد.

دسته‌ای گل سرخ روی پرده‌‌تان بکارید
قدم سوم:

حالا پارچه‌ای را که درنظر گرفته بودید طوری که پشت آن به سمت شما باشد را  زیر کرکره قرار بدهید. به شکلی که 6 سانتی‌متر از بالا، 6 سانتی‌متر از پایین (ارتفاع) و 3 سانتی‌متر از دوطرف (عرض‌) کرکره بیرون باشد. این اندازه‌ها را روی پرده نشان کنید. حالا پارچه را از پشت کرکره بیرون بکشید  آن را در محل نشانه‌ها تا کرده و اتو بزنید طوری که خط تا روی آن کاملا جا بیندازد.

قدم چهارم:

حالا پرده را دوباره زیر کرکره قرار بدهید و با چسب پارچه (رازیتو) آن را از دو طرف و بالا و پایین به پره‌های کرکره بچسبانید (تصویرc). شما در  قسمت بالای پرده درست جایی که نوارهای نگهدارنده کرکره عبور می‌کنند  به 2 برش کوچک (به اندازه عرض پره کرکره) نیاز دارید تا پرده به راحتی تا شود و روی اولین پره کرکره جا  بگیرد. تا خشک شدن کامل چسب می‌توانید از چند گیره لباس برای نگهداشتن پرده روی نوارهای کرکره کمک بگیرید. شید شما آماده است!


www.hodhodsaba.ir


مطالب مشابه :


تزئین کوسن

تزئین کوسن - خانه دوست داشتنی ۶- می توانید با پارچه اریگامی های کوچک مثل بچگی درست
تزئین حوله با پارچه

تزئین حوله با پارچه وسایل مورد نیاز پارچه طرحدار قیچی چرخ خیاطی روبان تزئینی (در
تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه!

بانوان - تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه! - نوشته هاي نسرين بانو
نقاشی روی پارچه

در حال حاضر بسیارس از طراحان لباس در سراسر دنیا پارچه های مورد نیازشان را خود نقاشی و تزئین
تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه!

خونه خوشگل خانومی - تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه! - آدم خوب قصه های من!! دلتنگت شده
دوخت و تزئین پرده در خانه

دوخت و تزئین پرده در خانه . پارچه نسبتا ضخیم پرده‌ای، 15 سانتی‌متر بیشتر از عرض کرکره و 30
تصاویر تزئین مبلمان و وسایل منزل با پارچه

• دکوراسیون.تزئینات.خانه داری • - تصاویر تزئین مبلمان و وسایل منزل با پارچه -
تزئین آشپزخانه عروس

تزئین آشپزخانه عروس - این هم یک مدل برای تزئین جا قاشق چنگالی با تزئین پارچه
آموزش تزیین کفش با پارچه

آموزش تزیین کفش با پارچه. وبسایت تزئین دکوراسیون منزل و تزیینات داخلی و آموزش های
برچسب :