جعبه ابزار

در این بخش از سایت برگزیده ها مطالبی در مورد خرید جعبه و کیف ابزار را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از برگزیده ها: امروزه دیگر کمتر خانواده هایی وجود دارند که مجموعه ای از ابزار های دستی و یا برقی در منزل ، محل کار و یا در صندوق عقب ماشین خود نداشته باشند اما باید از این ابزارآلات به نحوی مراقبت کرد و هم اینکه آنها را کنار هم قرار داد تا دسترسی به آن ، به شکلی راحت انجام بگیرد ، برای این کار باید از جعبه ابزار استفاده نمود. با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

جعبه ابزار

جعبه ابزار

جعبه ابزار

برگزیده ها: خرید یک ابزار باید بر حسب دارا بودن فضای شما و تعداد ابزار های شما باشد ، اگر می خواهید جعبه ابزار خریداری کنید باید به فضای خود دقت نمائید که اگر فضایی برای نگه داری جعبه ابزار ندارید می توانید کوچکترین سایز را انتخاب نمائید ، در هر حال عدم توجه در هنگام خرید جعبه ابزار باعث به هدر رفتن پول شما خواهد شد. جعبه های ابزار در سایز ها و اندازه های گوناگونی ارائه شده اند.

جعبه های ابزار تنوع زیادی در بازار دارد که به عقیده بنده انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است . جعبه های ابزار عموماً به دو صورت فلزی و پلاستیکی ساخته میشوند . البته مدل پارچه ای و چوبی آن نیز در بازار موجود است که در این پست مورد بحث ما نخواهند بود. جعبه ابزارها سابق بر حسب طبقه تقسیم بندی میشدند اما امروزه با ظهور طراحی های نوین در این محصولات سایز بندی جعبه ها بر حسب اینچ ایجاد شده اند .  جعبه های ابزار دارای انواع گوناگونی می باشد ، یک نوع از جعبه های ابزار ، به جعبه های ابزار لایه ای معروف هستند که دارای چندین لایه می باشند و در هر لایه می توان ابزار های مختلفی را قرار داد ، مثلا در لایه اول ابزار های دستی ، در لایه دوم پیچ و... به هر حال جعبه ابزاری خوب و مناسب کار است که به راحتی هر چه تمام تر بتوان آن را حمل و نقل کرد.

بر اساس تعداد ابزار ها و اندازه آنها جعبه ابزار را خریداری کنید. برای اینکه بتوانید جعبه ابزار خوبی را خریداری کنید ، باید به تعداد و اندازه ابزارهای خود توجه داشته باشید ، بهتر است که ابزارهای خود را دسته بندی کنید و هر دسته را در قسمت خاصی از جعبه ابزار خود قرار دهید ، مثلا ابزارهای نجاری را در قسمتی از جعبه ابزار ، ابزار های دستی را در قسمتی و ... قرار دهید.

جعبه ابزار فلزی یا پلاستیکی

شاید این سئوال خیلی از دوستان باشد که واقعاً کدام یک بهتر است . شاید خیلی از دوستانتان گفته باشند که خب معلوم است جعبه فلزی به مراتب از پلاستیکی بهتر است . هم استحکام بالاتر دارد و هم عمر بیشتر ! اما باید خدمت شما عرض کنم که خیر !!! این تصور کاملاً اشتباه است . اتفاقاً برعکس ! جعبه ابزار پلاستیکی به مراتب بهتر از جعبه فلزی است . من فکر کردم شاید بهتر باشد تا مزیت های جعبه پلاستیکی نسبت به جعبه فلزی را به صورت تیتر وار خدمت شما بیان میکنیم:

1) جعبه های فلزی نسبت به نوع پلاستیکی ورزن خیلی بیشتری دارند که همین قضیه سبب میشود تا هنگام حمل و نقل وزن کل جعبه شما به مراتب بیشتر شود

2) جعبه های فلزی در هنگام برخورد ابزار در داخل جعبه ، پوشش رنگ خود را از دست خواهد داد و به مرور زمان اگر آب و یا رطوبت وارد جعبه شما شود باعث ایجاد زنگ زدگی میشود.

3) در صورت برخورد ابزار با درون جعبه به خاطر برخورد دو فلز صدای ایجاد شده به مراتب بیشتر از نوع پلاستیکی آن خواهد بود فکر کنید که در داخل اتومبیلتان یک جعبه ابزار فلزی دارید و بعد از گذر از هر دست انداز باید منتظر شنیدن صدای ناهنجاری از صندوق عقب خود باشید 

4) جعبه ابزار های فلزی معمولاً محفظه نگهداری پیچ و مهره ندارند که همین مسئله سبب پراکندگی ابزار شما خواهد شد.

نکات مهم در انتخاب جعبه ابزار:

1) در جعبه های فلزی به ضخامت ورق ، نوع پوشش رنگ (حتماً الکترواستاتیک باشد ) و نوع یراق آلات مصرف شده روی آن دقت نمایید.
2) جعبه های پلاستیکی باید مستحکم و دارای لولاهای قوی باشند
3) جعبه ابزار فلزی ایرانی بخرید ، جعبه ابزار پلاستیکی ایرانی نخرید !!!!!
4) جعبه ابزاری مناسب است که دارای طبقه ها و محفظه های جداگانه باشد . 
5) انتخاب جعبه ابزار سلیقه ای است . هرمدلی که خوشتان آمد اگر شرایط بالا را داشت بخرید.

گردآوری: بخش خانه داری برگزیده ها


,