پروتون ویرا

پروتون ویرا (Proton Wira) خودرویی است که از سال ۱۹۹۳ تا کنون توسط شرکت مالزیاییپروتونتولید شده‌است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور جلوبوده وزن آن در حالت طبیعی ۹۸۰ کیلوگرم (۲٬۱۶۱پوند) است. سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۴ دنده به دو صورت خودکار و دستی است.

ویرا محصول شرکت پروتون مالزی با همکاری شرکت میتسوبیشی ژاپن

در این جا به معرفی قابلیت ها و امکانات پروتون ویرا می پردازیم

پروتون ویرا خودرویی فراتر از اطمینان :
خودروی پروتون ویرا عنوان پر فروش ترین مدل از تولیدات شرکت پروتون را به خود اختصاص داده است . ویژگی های خاص این خودرو ، نظیر فضای داخلی ایده آل ، شتاب و قدرت مناسب به همراه مصرف سوخت پایین ، ایمنی بسیار بالا ، اطمینان خاطر به هنگام رانندگی در شرایط مختلف جاده ای ، آرامش و آسایش کلیه ی سر نشینان و حضور موفق در بیش از 60 کشور دنیا همراه با کانامه ای درخشان از 4 بار انتخاب این خودرو به عنوان 5 خودروی برتر بازار انگلستان در سال های اخیر توسط JD POWER از خصوصیاتی است که باعث گردیده اند این خودرو به واقع از دیگر خودرو های هم ردیف خود متمایز گردد .
ثبات این خودرو به هنگام هرکت بسیار ستودنی است . هدایت و کنترل آن ، مفهوم کامل فرمانپذیزری را القا می کند . نرمی اتاق ، نهایت آسایش را برای تمامی سر نشینان و به ویژه راننده فراهم آورده است . به گونه ای که راننده در سفر های طولانی مدت به هیچ وجه احساس ناراحتی و خستگی نخواهد کرد . به جراءت می توان گفت : عملکرد پروتون ویرا فراتر از انتظارات موجود از این خودرو است و شما می توانید لذت واقعی رانندگی را با این خودروی استثنایی تجربه کنید.

پروتون ویرا ، تکنولژی و طراحی میتسوبیشی :
تولید خودروی پروتون ویرا توسط شرکت صنایع زاگرس خودرو و تجت لیسانس پروتون مالزی از سال 1383 در ایران آغاز گردیده است و تا کنون هزاران دستگاه از این خودرو با کمترین مشکل ، مسافتی بیش از 200000 کیلومتر را پیموده و با کارکردی فوق العاده موجب تحسین مالکین خود گردیده است . در زیر با برخی از ویژگی های این خودرو ی استثنایی آشنا می شوید :
خودروی پروتون ویرا در اصل همان میتسوبیشی لانسر می باشد که تولید آن در سال 1994 در کشور مالزی با همکاری مشترک شرکت پروتون و میتسوبیشی آغاز گردیده است . این خودرو به دلیل قابلیت های منحصر به فرد خود از موفق ترین خودرو های تولید شده توسط میتسوبیشی و پروتون می باشد و PLATFORM آن کماکان در خودرو های جدید میتسوبیشی مورد استفاده قرار می گیرد به گونه ای که هرسال ضمن انجام تغییرات فنی لازم ، کیفیت خود را مطابق با آخرین استاندارد های جهانی صنعت خودرو حفظ نموده است .

طراحی بر اساس اصول آرکونومی :
طراحی فضای داخلی پروتون ویرا کاملاً بر طبق اصول ارگونومی و استاندارد های جهانی صنعت خودرو سازی صورت گرفته است .
کنسول جلوی این خودرو به گونه ای است که به بهترین شکل کلیه ی عملکرد ها را در اختیار راننده قرار می دهد . صندلی های کلیه ی سرنشینان مطابق استاندارد های بدن انسان طراحی گردیده است و ضمن ایجاد فضای مناسب بین سرنشینان و به ویژه راننده امکان تسلط کامل او را بر جاده و محیط اطراف فراهم کرده اند . می توان گفت : نقاط کور در طراحی این خودرو به حد اقل رسیده است .


فرمان پذیری بی نظیر :
شرکت پروتون با بکارگیری سیستم تعلیق و مستقل مک فرسون در جلو و سیستم تعلیق مفصلی مولتی لینک در عقب خودرو ضمن افزایش تعادل خودرو در پیچ ها و جاده های لغزنده ، فرمان پذیری خودرو را به طور قابل توجهی افزایش داده است . از آن جایی که مکانیزم ارتباطی بین دسته دنده و گیربکس خودرو های پروتون از نوع کابلی است ، این ویژگی نیز نرمی ، ایمنی و راحتی راننده درتعویض دنده ها را فراهم کرده و در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس راننده در کنترل و هدایت راحت تر خودرو و جلو گیری از انحراف آن می گردد .

پروتون ویرا ، خودرویی تولید شده با استفاده از بهترین قطعات :
امروزه کشور مالزی به دلیل حضور شرکت های متعدد و صاحب نام جهان در زمینه ی قطعه سازی ، به عنوان یکی از قطب های این صنعت محسوب می شود .هم اکنون بیش از 400 شرکت قطعه ساز در این کشور فعالیت می کنند و این در حالی است که بسیاری از آنها با بکار گیری دانش فنی شرکت های معتبر ژاپنی ، اروپایی و آمریکایی برای خودرو سازانی همچون مرسدس بنز ، بی ام و ، تویوتا ، فورد ، نیسان ، هوندا ، پژو و ..... قطعه تولید می کنند .

موتور :
حجم موتور : CC1468
حداکثر قدرت : RPM6000 @ HP90
حداکثر گشتاور : RPM3000 @ NM126
تعداد سوپاپ : 12
مصرف سوخت در 100 کیلومتر : 6.7

امکانات رفاهی و ایمنی :
_
مه شکن جلو و عقب
_
آینه های جانبی برقی
_
تمام شیشه ها برقی مجهز به قفل کودک
_
برف پاک کن شیشه عقب ( در مدل لیفت بک )
_
شیشه ی عقب مجهز به گرمکن
_
ضبط CD همراه با رادیو استریو مجهز به چهار باند
_
جای قرار گیری بطری آب در کنسول جلویی
_
در باز کن باک و صندوق عقب از داخل خودرو
_
کنترل چراغ های جلو از داخل خودرو
_
به انضمام بدنه ی تجهیز شده به لوله های فولادی که ایمنی بالایی را در هنگام تصادفات فراهم آورده است
_
چراغ سوم ترمز
_
باله ی روی درب صندوق عقب ( در مدل لیفت بک )
_
سیستم تهویه ی مطبوع
_
فرمان هیدرلیک
_
ترمز جلو دیسکی خنک شونده و ترمز عقب کاسه ای با کار کرد عالی
جالب توجه است که اشاره کنم اختلاف قیمت این خودرو با سمند و پژو 405 به دلیل امکانات بیشتر و این است که تمامی قطعات این خودرو به صورت آماده وارد شده و در شرکت زاگرس خودرو مونتاژ می شود .


مطالب مشابه :


لیست قیمت روز زاگرس خودرو پروتون

شهر خودرو - لیست قیمت روز زاگرس خودرو پروتون - همه چیز درباره خودرو - شهر خودرو
پوروتون

پروتون ها و نوترون ها هر كدام از سه كوارك ساخته شده اند نوترون از دو كوارك بالا ويك كوارك
پروتون، نوترون و طیف های اتمی

سایت تخصصی بهداشت محیط-پرتو - پروتون، نوترون و طیف های اتمی -
پروتون

پاد پروتون (ضد پروتون) پروتون پاد ذره‌ای به نام پاد پروتون دارد. پاد پروتون را اوئن چمبرلین
پروتون

جرم پروتون جرم پروتون برابر است با m p = 938.272 MeV/C 2 = 1.6726X10-27 Kg جرم پروتون 1836 برابر جرم الکترون است.
پروتون

کیمیا برای زندگی - پروتون - وبلاک تخصصی کیمیا برای دوره لیسه - کیمیا برای زندگی
پروتون ویرا

پروتون ویرا (Proton Wira) خودرویی است که از سال ۱۹۹۳ تا کنون توسط شرکت مالزیایی پروتون تولید شده
پرتون Gen 2

اتومبیل پروتون جنتو شاهکار طراحی هزاره سوم در صنعت خودرو سازی کشورمان باید دانست.
آزمایش فنی پروتون، مدل GEN.2 | مشخصات فنی

صفحه شخصی - آزمایش فنی پروتون، مدل gen.2 | مشخصات فنی - صفحه شخصی . درباره وبلاگ. منوی اصلی. صفحه
برچسب :