ایگوانا


غذای آماده مخصوص ایگوانامانند بقیهء حیوانات خانگی به آن رسیدگی می شود و مانند بعضی از حیوانات می توان ایگوانا را با دست حمل کرد یا اینکه روی شانه خود گذاشته ولی اگر خواهان چنین ایگوانایی هستید بایستی آن را از کوچکی دستی و بزرگ کنید (سایز نورمال برای خرید ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر است ) و این جاندار جذاب را باید طوری تربیت کرد که از دست غذا بخورد و در اینصورت ایگوانای شما به خوبی رشد خواهد کرد همچنان که شما برایش محیط مناسبی را آماده کرده باشید .

محیط و لوازم خاص برای نگهداری ایگوانا

در صورتی که تمایل به نگهداری ایگوانا دارید لازم است یک سری از مسائل را در نظر داشته باشید:

۱ـ این مارمولک زیبا به غذای زیادی احتیاج دارد خصوصا در صورت بزرگ شدن .

۲ـ برای درست کردن مکان نگهداری ایگوانا باید در نظر داشت که این جاندار طولش تا ۲ متر می رسد و مدت زمان بزرگ شدنش در طول ۱ الی ۳ سال می باشد پس باید مکانی برایش انتخاب کرد که این جاندار بتواند در آن راحت باشد .

۳ـ موارد مهم برای زنده ماندن این حیوان نور و گرما و رطوبت و غذای خوب و مناسب می باشد .

مکان نگهداری ایگوانا :

این خزندهء زیبا به حوض یا قفصی احتیاج دارد که تهویه آن به صورت مناسب صورت بگیرد و در سقف حوض لامپی برای روشنایی قرار گرفته باشد که برای روشنایش هرنوع لامپی می توان استفاده کرد . اما گرمای این حوض را می توان با بخاری برقی یا با همان لامپ گرمای لازم را تأمین کرد و اما رطوبت یک چیز اساسی است شما می توانید ظرف بزرگی از آب که عمق چندانی نداشته باشد را برای رفع تشنگی این جاندار بگذارید ولی این ظرف آب به تنهایی برای ایجاد رطوبت کافی نیست بلکه شما باید روزی چند بار به وسیله آبپاش در داخل حوض آب بپاشید که باعث ایجاد رطوبت در حوض شود . در صورتی که ایگوانای شما ۲۵ الی ۳۰ سانتی متر باشد شما می توانید حوضی با ابعاد ۹۰× ۹۰ × ۹۰ سانتی متر انتخاب کنید ولی اگر ایگوانای شما رشد خود را کرده باشد و به ۲ متر رسیده باشد بایست حوضی با ابعاد ۳ متر طول و ۴ متر ارتفاع و ۲ متر عرض تهیه کیند . و اما دکور داخلی حوض باید از تنه درخت و از گیاهان و درختچه های مصنوعی یا واقعی استفاده کرد چون ایگوانا برای پناه بردن یا استراحت کردن دوست دارد در بین برگها و گیاهان خود را پنهان کند . کف حوض را نیز می توان شن و خاک سست یا خاک ارٌه پوشاند . باید در نظر داشت که تنه درخت برای ایگوانا بسیار مهم است زیرا این مارمولک بسیار دوست دارد از تنه درخت بالا و پایین رود و بر روی تنه درخت دراز کشیده و حمام آفتاب بگیرد .

تفاوت ایگوناهای نر سبز با ایگوناهای ماده از نظر فیزیکی به اینصورته که ایگوناهی نر معمولا آرواره های پایینی بزرگتر دارنند که این آرواری پایینی از زیر قسمت گوششون شروع میشه و همچنین سر بزرگتری در مقایشه با ماده ها دارنند که سرشون بلوکی تر بنظر میرسه ...مهمترین عامل تشخیصشون رو میشه به عضو گوشتی مانند پشت گوش نرهای ایگوانا ها اشاره کرد که ماده ها فاقدشند و همینطور در نر ها قسمت زیرین ران پایشان دارای دندانه های استخوانی برجسته ترینند که برای این ماده ها به این برجستگی نمیرسه

قیمت ایگوانا در ایران حدود ۳۰۰ هزار تومان

اطلاعات بیشتر درباره ایگوناها

این مارمولک بزرگ بیشتر وقت خود را روی درخت می گذراند . او به صورت کشیده در طول یک شاخه قرار می گیرد و حمام افتاب می گیرد . او پولکهایی به شکل دندان دارد و دارای دم باریک و درازی می باشد . علی رغم ظاهر خشمناکش ، او فقط از گیاهان تغذیه می کند.
اسم علمی: ایگوانا ایگوانا سوسمار درختی

اندازه: قد تا 8/1 متر (6پا)

محل زیست : جنگلهای نزدیک رودخانه ها

پراکندگی: نواحی مرکزی آمریکا ، شمال آمریکای جنوبی و فلوریدا

نحوه تولید مثل: ماده دسته های تخم 40 عددی را در زیر خاکهای سست دفن می کند و نوزادان بعد از حدود 10 هفته به دنیا می آیند.

رژیم غذایی: برگ و شکوفه درختان ، نوزاد این حیوان از حشرات تغذیه می کند


مطالب مشابه :


خزنده حراج ایگوانا نصف قیمت بازار فقط 88000 تومان 09371640560

متخصص فروش طوطی های آفریقایی واسترالیایی - خزنده حراج ایگوانا نصف قیمت بازار فقط 88000 تومان
جدیدترین قیمت ها در بازار حیوانات خانگی

قیمت ‌های به خرید خزندگان و جانوران غیرمتعارف دیگری مثل سنجاب، موش، مار و ایگوانا و…
ایگوانا

محیط و لوازم خاص برای نگهداری ایگوانا قیمت ایگوانا در ایران حدود ۳۰۰ هزار
قیمت مارهای بال پیتون :

فروشگاه اينترنتي خزندگان و پرندگان - قیمت مارهای بال پیتون : - بیماری ایگوآنا - Iguana dis.
فروش مار میلک :

قیمت : 500،000 به فروش سوپر ایگوانا : فروش آلبینو برمس : فروش پیتون درختی : فروش پیتون مشبک :
ایگوانا

ایگوانا (Iguana iguana) شکل ظاهری: کروکودیل فاقد مجوز و قیمت گران!! سالمونلا و
خزندگان....

ایگوانا سبز را میتوان به جرات معمولی ترین و ارزان ترین خزنده خانگی قیمت ارزان، همیشه
برچسب :