اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی

               اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانیرئیس سازمان حج و زیارت آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» در خصوص روند اعزام های عمره گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال برای نخستین بار عمره گزاران ایرانی از دهه اول ماه صفر عازم سرزمین وحی شدند و تاکنون در مرحله اول اعزام های عمره حدود 280 هزار زائر ایرانی به عمره اعزام شده اند.

وی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان مرحله اول اعزام های عمره تا 20 اسفندماه تعداد عمره گزاران ایرانی به مرز 320 هزار نفر برسد و در مرحله دوم اعزام های عمره که از 21 اسفند آغاز خواهد شد و تا 27 خرداد سال آینده ادامه خواهد داشت، انشاءالله به 750 هزار زائر اعزامی در عمره برسیم.

رئیس سازمان حج و زیارت به کاهش صدور روادید عمره در روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: از 10 روز گذشته شاهد کاهش صدور روادید عمره در کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد هستیم که این روند با شیب تندی در جریان است به نحوی که تا روز گذشته تا 50 درصد کاهش در صدور ویزا را شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد : تلاش ها و مذاکرات خوبی از سوی دستگاه دیپلماسی کشور با وزارت خارجه عربستان صورت گرفته و همچنین مذاکراتی را نیز با وزارت حج عربستان، شخص وزیر و معاونان وی حتی بصورت تلفنی داشته ایم.

مهندس اوحدی اضافه کرد: نگاه ما این است که با توجه به اینکه تمامی مجوزها در قراردادها قید شده و عدد عمره گزاران و تمام قراردادها به تأیید وزارت خارجه و وزارت حج عربستان رسیده است، دلیلی برای کاهش در روند صدور روادید زائران وجود ندارد و تقاضای ما این بود که این مشکل باعث نشود شاهد لغو برخی پروازها باشیم که البته امیدواریم با قول مساعدی که دادند تا یکی دو روز آینده این مشکل برطرف شود.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 60 هزار مجوز ویزای عمره با تأیید وزارت خارجه و وزارت حج عربستان برای صدور روادید عمره در کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد وجود دارد.

اوحدی بیان کرد: دلایل مختلفی از جمله کمبود نیرو در کنسولگری های عربستان در ایران از سوی طرف سعودی اعلام می شود که ما نیز از وزارت امور خارجه کشورمان در این خصوص درخواست کرده ایم و بر اساس اسامی و تعداد نیروهایی که آنها اعلام کرده اند، ویزای فوری برای نیروهای کنسولگری صادر خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: اگر روند کاهش صدور ویزا ادامه داشته باشد که متأسفانه تا امروز ادامه داشته است و اگر تلاش های دستگاه دیپلماسی کشورمان به نتیجه نرسد و مشکل موجود تا روز سه شنبه حل نگردد و وعده وزارت حج عربستان و کنسولگری های آن کشور در ایران محقق نگردد، همانگونه که پیش از این نیز به اطلاع مردم خوب و فهیم رسانده شده متأسفانه مجبوریم در روز سه شنبه در قالب اطلاعیه ای تغییرات و جابجایی های جدی را در برنامه پروازهای عمره اعلام نماییم.

وی اظهار داشت: اگر با همین شیب و روند بخواهند ویزا صادر کنند، 50 درصد پروازهای ما در مرحله دوم اعزام های عمره لغو خواهد شد و ما در همین جا لازم میدانیم بابت این اتفاق از مردم عزیز پوزش بخواهیم ، البته امیدواریم تا یکی دو روز آینده این مشکل برطرف شود.

مهندس اوحدی توضیح داد: لغو 50 درصد پروازها تغییرات جدی را در جابجایی پروازها و گروه های قیمتی ایجاد خواهد کرد بدلیل اینکه ما همه برنامه ریزی ها را از قبل انجام داده ایم که یقیناً مردم فهیم و صبور نیز به شرایطی که در آن قرار داریم اشراف دارند و در این خصوص همکاری لازم را خواهند داشت.

وی ادامه داد : اگر این روند ادامه داشته باشد، یقیناً تمام خسارتها بر عهده شرکت های طرف قرارداد سعودی خواهد بود بدلیل اینکه مجوز تعداد قراردادها به تصویب وزارت حج و وزارت خارجه عربستان رسیده و جایی برای رسیدن به شرایط فعلی نداشتیم که البته بازهم امیدواریم شرایط به حالت عادی بازگردد همانگونه که وزارت حج عربستان و کنسولگری ها قول مساعدت داده اند.

وی در خصوص توقف فعالیت سامانه فاخر در روزهای اخیر نیز توضیح داد: بدلیل شرایط موجود از هفته گذشته تصمیم گرفتیم که سامانه فاخر را متوقف کنیم و این سامانه در واقع در حال حاضر بسته است لکن امیدواریم با برطرف شدن مشکلات موجود شاهد فعال شدن مجدد این سامانه باشیم و در اعزام زائران وقفه ای ایجاد نشود.

وی در خصوص حج سال آینده نیز اظهار داشت: با استقبال خوب متقاضیان امروز ظرفیت کاروان های حج 94 صددرصد تکمیل شده و زائران قسط اول هزینه سفر را پرداخت کرده اند و قسط دوم نیز در هفته اول اردیبهشت ماه 94 از زائران دریافت خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم شرایط موجود صدور ویزا مشکلی را برای اعزام عمره گزاران ایجاد نکند، گفت: این مشکل یقیناً به حج تمتع که در واقع فریضه واجب و شرعی نیز هست سرایت نخواهد کرد و امیدواریم زائران براحتی و بدون هیچ وقفه ای به سرزمین وحی اعزام شوند.


مطالب مشابه :


گفتگو با مدیرعامل شرکت عمره سعادت در مورد حج عمره سال آینده!

شرکت عمره سعادت برای عمره سال 92-91 با شرکت های سعودی طرف قرارداد تسویه حساب کرده و مصمم است جهت ارائه خدمات بهتر به زائرین پس از ماه مبارک رمضان با
معرفی عمره سعادت

دیار نور - معرفی عمره سعادت - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و ... - دیار نور.
فاخر حج

وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و . ... موسسه فرهنگی عمره سعادت ... قابل توجه متقاضیان محترم ثبت نامی عمره 93 - 94.
توضیحات تکمیلی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص عمره مفرده

رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش 63 درصدی تعداد عمره گزاران و کاهش 15 درصدی ... زائران در عمره پیش رو هزینه اجرایی سازمان و مؤسسه فرهنگی عمره سعادت و هزینه های
مشخصات و مختصات هتل شعله مکه مکرمه

دیار نور - مشخصات و مختصات هتل شعله مکه مکرمه - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و . ... موسسه فرهنگی عمره سعادت.
متقاضیان دارای اولویت تشرف آذربایجان غربی به عمره مفرده اعزام می شوند

موسسه فرهنگي عمره سعادت ... وی اظهار كرد: متقاضیان عمره مفرده یك هفته فرصت دارند كه برای ثبت نام اقدام كنند در غیر این صورت منصرف تلقی شده و از اولویت های بعدی
فهرست هتل‌های شهر مدینه منوره

دیار نور - فهرست هتل‌های شهر مدینه منوره - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و ... - دیار نور. ... موسسه فرهنگی عمره سعادت.
اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی

کاروان کوثر پیامبر(ص)اهواز20211 - اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی - یا ربّ اين کعبه مقصود تماشاگه کيست که ... موسسه فرهنگي عمره سعادت.
وضعیت عمره از زبان رئیس سازمان حج

دیار نور - وضعیت عمره از زبان رئیس سازمان حج - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و . ... موسسه فرهنگی عمره سعادت.
برنامه جلسات آموزشی و اجرایی عمره شرکت عرشیا گشت مرند تاریخ پرواز 16/12/92

7 مارس 2014 ... عمره سعادت ... تذکرات : آموزش مناسک عمره و بیان مسائل ضروری شرعی و اجرایی در همه ... جابجایی پرواز 10 کاروان عمره گزاران بدلیل کاهش صدور ویزا.
برچسب :