مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان: دانشگاه فرهنگیان قله رفیع سند تحول بنیادین است

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان قله رفیع سند تحول بنیادین در سیستم آموزش و پرورش است.


خبرگزاری فارس: دانشگاه فرهنگیان قله رفیع سند تحول بنیادین استبه گزارش خبرگزاری فارس از زرآباد، غلامرضا محمد قاسمی عصر امروز در گردهمایی معتمدان، ریش‌سفیدان، سران طوایف، فرهنگیان، فرهیختگان، دانشجویان و دانش‌آموزان بخش زرآباد  با عنوان «ولایت، بصیرت و فرهنگ» اظهار داشت: خوشبختانه در سال گذشته یکی از افتخاراتی که در آموزش و پرورش رخ داد، رونمایی از سند تحول بنیادین بود.

وی افزود: سند تحول بنیادین، سندی است که تمامی دغدغه‌های دانش‌آموزان، معلمان، اولیا و مدیران و سایر مسئولان را برطرف می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بیان کرد: سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه و قانون اساسی آموزش و پرورش می‌تواند در زمینه نظام تعلیم و تربیت سراسر کشور تحول ایجاد کند.

محمد قاسمی ادامه داد: افتخار می‌کنیم در سایه منویات و فرامین مقام معظم رهبری در سطح استان سیستان و بلوچستان این طرح را اجرایی می‌کنیم در واقع این طرح بر طرف کننده بسیاری از مشکلات در زمینه آموزش و پرورش است.

وی گفت: اجرای طرح نظام 3-3-6 یکی از اهداف این طرح بود که در آن 6 سال مقطع ابتدایی، سه سال مقطع راهنمایی و سه سال مقطع دبیرستان استقرار یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به نقش خانواده در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: خانواده جایگاه مهمی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دارد زیرا نقش خانواده نسبت به مدیران و مربیان بسیار بالاتر است.

محمد قاسمی تصریح کرد: مشارکت اولیا، معتمدین و بزرگان در زمینه هوشمند سازی و رفع نواقص مدارس یکی از بهترین نمودهای سند تحول بنیادین است.

وی ادامه داد: شما معتمدین، بزرگان، ریش‌سفیدان، ائمه جمعه و خانواده دست در دست هم دهیم تا بتوانیم چنانچه مشکلاتی در زمینه آموزش و پرورش داریم مرتفع کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: باید خانواده‌ها در سرنوشت دانش‌آموز و فرزندان خود سهیم باشند و ارتباط تنگاتنگی با مدرسه برقرار کنند.

محمد قاسمی بیان داشت: امروز در دورترین و جنوبی‌ترین نقطه سیستان و بلوچستان توفیق زیارت مردمی نصیب ما شده است که در راستای تحول سند بنیادین گام بر می‌دارند.

وی افزود: مشکلاتی در زمینه آموزش و پرورش استان وجود دارد اما به تنهایی نمی‌توان از پس این مشکلات برآییم بلکه باید با همفکری و مساعدت شما مردم این مشکلات برطرف شود و این نیاز آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همت شما مردم نشان می‌دهد که جزو مردمی با فرهنگ هستید و مایلید که در طرح تحول سند بنیادین آموزش و پرورش شرکت داشته باشید لذا به شما افتخار کرده و با یاری مردم خوب استان، نیازهای آموزشی را مرتفع خواهیم کرد.

محمد قاسمی خاطرنشان کرد: ما در استانی زندگی می‌کنیم که فاصله دو مدرسه از شمالی‌ترین نقطه تا جنوبی‌ترین نقطه آن، هزار و 200 کیلومتر است؛ یعنی به اندازه هشت استان فاصله داریم.

وی گفت: مفتخریم که در سیستان و بلوچستان نزدیک به 35 هزار فرهنگی داریم که سکان‌داری عرصه تعلیم و تربیت را برای نزدیک به 550 هزار دانش‌آموز در 6 هزار مدرسه و قریب به 25 هزار کلاس درس بر عهده دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در ادامه به راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان به عنوان قله رفیع سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

محمد قاسمی بیان داشت: 400 دانشجو در 10 رشته در بهمن ماه امسال در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل خواهند شد.


منبع: فارس


مطالب مشابه :


آموزش تصویری سیستم جامع گلستان

آموزش تصویری سیستم جامع و آموزشی و اخبار دانشگاه . سیستان و بلوچستان سیستم
مدرس ارتباطات دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان:

مدرس ارتباطات دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان سیستان و بلوچستان دانشگاه اسلامی
پرسش و پاسخ

پشتیبانی سیستم جامع سیستم جامع گلستان دانشگاه پیام نور استان سیستان و بلوچستان
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان: دانشگاه فرهنگیان قله رفیع سند تحول بنیادین است

سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان قله رفیع سند تحول بنیادین در سیستم آموزش
تذکر

ذکر شماره دانشجویی در پست پرسش و و آموزشی و اخبار دانشگاه . سیستان و بلوچستان سیستم
ثبت نام بدون آزمون

دانشگاه پیام نور و آموزشی و اخبار دانشگاه نور استان سیستان و بلوچستان سیستم
تزیین مرکز و برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت دهه مبارک فجر

دانشگاه پیام نور و آموزشی و اخبار دانشگاه نور استان سیستان و بلوچستان سیستم
حضور نماینده محترم مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در مرکز

استان سیستان و بلوچستان و آموزشی و اخبار دانشگاه . سیستان و بلوچستان سیستم جامع
برچسب :