انواع کاغذهای فانتزی

کاغذهای دست ساز هندی:

1-1 ساخت هند. روش تولید به همان روش چروک کردن تشکیل شده از دو لایه که بین دو لایه هوا قرار می گیرد که بعد از چسباندن و زیر دستگاه قرار گرفتن به صورت پفکی دیده می شود و بعد به آن رنگ اضافه می کنند. مصارف در لوازم فانتزی.

1-2ساخت هند. مواد ترکیب شده از کاغذ بسیار گرم پائین و مقدار بسیارزیاد الیاف که به کاغذهای پارچه ای آنها را معروف کرده است. کاربرد آن در لوازم فانتزی، درست کردن یکسری از آیاژورها و لایتهای خانگی.

1-3 مقوای80  گرمی. ساخت هند. ترکیب اکریلیک با رنگ نوع مقوای چروک دار. کاربرد در لوازم فانتزی و درست کردن جعبه های فانتزی و کارت پستال.

1-4 مقوای80  گرمی. ساخت هند. ترکیب رنگ سبز که یه صورت چروک خورده که این چروک با این روش به وجود می آید که ار دو تکه کاغذ چروک خورده استفاده کرده و آن را آغشته به رنگ کرده و بعد از اینکه از حالت چروک در آمد آن را پشت یه پشت هم قرار داده وروی آن چند بار با غلطک می کشند که خوب جوهر اضافه آن خارج شود. که این کار برای چندین سال قبل بوده است ولی الان این کار در اندازه های بزرگ  با دستگاه انجام می شود.

1-5 ساخت هند. از ترکیب کاغذ،رنگ،الیاف پارچه ای درست شده است.  کاربرد در لوازم فانتزی و کارت پستال

1-6 ساخت هند. از ترکیب رنگ، الیاف پارچه و بعد از اتمام این کار از طریق گذاشتن قالب بر روی کاغذ و دوختن نخ بر روی کاغذ این کار انجام می شود. . کاربرد در لوازم فانتزی و درست کردن جعبه های فانتزی.

1-7 ساخت هند. این کاغذ بعد از چروک دادن رنگ می شود و این رنگ کردن از طریق پاشیدن رنگ بر روی آن صورت می گیرد. کاربرد در لوازم فانتزی.

1-8 ساخت هند. این کاغذ در بین دو لایه خود خورده چوب دارد که بعد از ریختن خورده چوب در بین آن،آن را از غلطک رد می کنند. که یک چنین بافتی به خود می گیرد. کاربرد در لوازم فانتزی.

1-9 ساخت هند.مواد کاغذ و رنگ. از طریق گذاشتن کاغذ و لکه گذاری و پاشیدن رنگ به صورت نا منظم استفاده شده است که تمامی این کارها بعد از تمام شدن در داخل حرارت قرار گرفته و به صورت بسیار سریع روی رنگ خشک میشود که همین حالت باعث می شود که ما بر روی مقوا رنگهای لکه ای به صورت براق مشاهده کنیم. کاربرد در لوازم فانتزی.

 

مقوای متالایز 120 طرفدار: این مقوا ساخت کشور چین- مواد ترکیبی آن اکلیل با رنگ سبز- کاربرد در لوازم فانتزی و درست کردن جعبه های فانتزی می باشد.

 

کاغذ زری : این کاغذ ساخت کشور چین و تایلند است- از طریق یک تکه لایه کاغذ و یک لایه الیاف درست شده و به خاطر رنگی که دارد و طلا یی است به آن زری می گویند که البته این به خاطر نوع بافتش هم هست.مصرف آن در کارت پستال و اوازم فانتزی است.

 

کاغذ فولوتی: به این نوع کاغذ فولوتی گفته می شود ولی است اصلی آن کارتن پلاس است.. این کاغذ محصول کشور چین است که البته در ایران هم ساخته می شود والبته زمان کمی است.
مصرف آن در بعضی لوازم فانتزی ، در جعبه های لوازم شکستنی ، در بسته بندی لوازم خوراکی که شکننده هستند مثل بیسکویت که آن هم به خاطر شیارهای پشت آن است که از خاصیت فنری بودن برخوردار است استفاده می شود .

 

کاغذ جیر: این نوع کاغذ هم در ایران هم در کشورهای دیگر آسیایی تولید می شود که از یک لایه کاغذ و یک پارچه جیر استفاده شده است.مصارف آن در لوازم فانتزی ، در صحافی ها و در درست کردن کارت پستال می باشد.

 

گلینگور طرح چوب: جزو کاغذ پلاستیک شناخته می شود که جنس آن چینی است و از یک لایه بسیار نازک کاغذ روغنی استفاده می شود و از بک رو کاغذ پلاستیک چسبناک که بیشترین مصرف آن در صنایع کابینت سازی مورد استفاده  قرار می کیرد و به خاطر عایق بودن آن در برابر زنگ زدگی بسیار طرفدار دارد.

 

مقوای طرح چوب گالینگور: این هم دقیقاً مثل طرح قبلی است و تنها فرق آن تغییر در رنگ آن است که البته از این کاغذ در طرحهای بسیار زیادی تولید می شود.

 

مقوای صدفی 220 سفید: ساخت کشور هند- این کاغذ هم از طریق گذاشتن غلطک قالب بر روی کاغذ انجام می شود که به خاطر حالتی که در نوع بافت و رنگ سفیدی که در آن است صدفی سفید به آن گفته می شود و بیشتر مصرف آن در صحافی های ساخت کارت پستال است.

 

مقوای کتان 300 گرمی: ساخت کشور چین- این مقوا به خاطر نوع بافتهای ریز و نوع بافتهای مربعی شکل خود نام مقوای کتان را گرفته است که این مقوا را هم از طریق پرس زدن قالب بافت کتان به وجود می آورند که بیشتر مصرف آن در لوازم فانتزی است.

 

کتل مقوا: ساخت کشور هند – این مقوا از طریق قالبهای خطی بر روی دستگاههای پرس درست می شود و مصارف آن در لوازم فانتزی است.

 

کاغذ ال چرم 120 گرم: ساخت کشور هند – از طریق قالب گذاری بزرگ بافت چرم و چون در قسمتهایی که فشار بیشتر بوده است جوهر رنگ جمع شده است و طرف پررنگ، کمرنگ را درست کرده است که به این خاطر طرح چرمی می گویند که از این نمونه در چند کاغذ قالبی هم با بافت ریز بوده و از مصارف آن در لوازم فانتزی می توان نام برد.

 

گالینگور: جزو کاغذهای چینی محسوب می شود . در واقع کاغذهای پلاستیکی نامیده می شود که یک لایه کاغذ روغنی بسیار گرم پایین و یک لایه کاغذ پلاستیک طرح دار ترکیب شده که مصرف آن هم بیشتر در کابینت سازی است.

 

کاغذ گالینگور: جزو کاغذ های چینی است و در واقع از درصد بسیار پایینی از کاغذ استفاده شده و بیشتر دارای مواد پلاستیکی است و به خاطر اینکه رنگ بر روی پارچه کوبیده شده است بسیار زیبا به نظر می رسد و بیشتر مصرف آن در لوازم فانتزی و تزیینی از قبیل آباژور است.

 

کاغذ کتان: ساخت کشور چین – تهیه شده از کاغذ و غبار پارچه و الیاف بسیار ریز رنگی که به خاطر نوع کهنه بودن آن و مدل آن به کاغذ کتان معروف شد و در لوازم و کارهای عمومی از قبل طراحی و یا استفاده بر روی جلد از آن استفاده می شود .

 

کاغذ چاتان : ساخت کشور چین- جزو کاغذ های با کیفیت محسوب می شود و این کاغذ به صورت طرح بافت هست و یک رو است و مصرف آن در لوازم فانتزی و تزیینی است.

 

کاغذ چاتان از نوعی دیگر: این کاغذ هم تقریباً شبیه کاغذ بالایی است ولی با گرم پایین تر و بافت راه راه – مصرفش در لوازم فانتزی است.

کاغذ متالایز :ساخت کشور چین و تایلند است و از مواد کاغذ والیاف به صورت 50% ، 50% استفاده می شود و به خاطر نوع درخشندگی که در کاغذ است آن را متالایز می گویند که موارد مصرف آن در لوازم دکوری است.

فابریانو: ساخت کشور آلمان- از مواد کاغذ و به صورت طرح برجسته استفاده شده که از مصارف آن می توان در درست کردن ماکتهای مقوایی نام برد و استفاده عمومی آن می توان برای طراحی هم بر روی آن از طریق گواش و آبرنگ نام برد و به خاطر اینکه باد نمی کنند، روی آنها برجسته نمی شوند.

پوست ماری تیره: ساخت کشور هند- از روش حرکت دادن بر روی یک زمینه طرح دار این طرح بوجود می آید که به آن طرح پوست ماری گفته می شود و در لوازم فانتزی و تبلیغات لوازم چرمی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذ چرم تیره: ساخت کشور هند- این کاغذ هم از روش حرکت دادن غلطک اما با بافت درست بر روی کاغذ انجام می گیرد و به خاطر بافت بازی که دارد به آن کاغذ چرم گفته می شود که مصرف آن در لوازم فانتزی می باشد.

کاغذ واتو مارک: نوعی کاغذ هندی است –طرز درست شدن آن از کاغذ و به طرز زدن قالبهای دستی بر روی آن این بافتها را بوجود می آورند و مصرف آن در لوازم فانتزی است.

گالینگور: جزو کاغذهای چینی است. طرز درست شدنش از طریق برداشتن یک تکه طرح به روش قالب زدن یا داغ کردن و به جای آن قالبهای خای را پر کرده اند که این کاغذ هم مصرفش در لوازم فانتزی است و در بین خانواده این نوع جنس کاغذها از بهترین نوع کاغذهاست که در لوازم فانتزی مورد استفاده است.

اکثر کاغذ هایی که در دنیا یافت می شود برای چند کشور بیشتر نیستند که شاید تمام این کشورها تعدادشان به اندازه کل انگشتان دست هم نباشند ولی از کشورهای بسیار صادر کننده کاغذ می توان به کشورهایی مثل: چین،هند،آلمان ،مالزی تایلند، روسیه،کانادا و ........ نام برد.

بیشترین نوع کاغذهای موجود در بازار برای چین، هند و آلمان است برای اینکه نسبتاً کیفیت خوبی دارد به همین خاطر مشتریان بیشتری هم در سطح جهان دارد.

به قلم : علي اكبر طاهريان


مطالب مشابه :


اموزش نقاشی روی پارچه

اموزش نقاشی روی پارچه. نقاشی روی پارچه «چاپ سیلک» روشی برای چاپ تصویر است. در این روش از
آموزش چاپ سیلک

چاپ روی نایلون از زیر مجموعه های چاپ سیلک میباشد. چاپ سیلک چاپ رنگ روی انواع سطوح صاف است
دستگاه چاپ پارچه

چاپ روی پارچه و تی شرت و لباس توسط دستگاه های. چاپ سیلک اسکرین انجام می شود چاپ سیلک , چاپ
انواع چاپ

طراحی گرافیک ، چاپ ، آموزش شاید یکی از دلایل آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیارعالی و در
آموزش چاپ قلمکار

آموزش چاپ قلمکار. روش بعد از این مراحل، هنرمند با کمک قالب چوبی به چاپ نقش بر روی پارچه می
دستگاه چاپ کیسه نایلونی

دستگاه چاپ روی کیسه پلاستیکی و مشماع و لباس و پارچه با یکسال گارانتی کامل و ده سال
انواع کاغذهای فانتزی

طراحی گرافیک ، چاپ ، آموزش پارچه و بعد از اتمام این کار از طریق گذاشتن قالب بر روی کاغذ و
برچسب :