طرح درس آمادگی

نمونه جدول خلاصه ی طرح درس روزانه

مشخصات کلی

 

 

مشخصات کلی

نام درس : علوم ، موضوع درس: آب و تخم مرغ، مدت جلسه: 25 دقیقه ، شماره طرح درس : 20 ، نام مدرسه : فردوسی 2 کوشک ، تعداد دانش آموزان:20 نفر، کلاس و مقطع تحصیلی : پیش دبستانی، نام معلم: فاطمه باقرپور، تاریخ :26/12/89

هدفهای کلی درسی و رفتاری

دانش آموزان در پایان این درس .....

1-فواید آب و تخم مرغ را می شناسند.

2- تخم مرغ پخته و نپخته را تشخیص می دهند.

3- با مواد طبیعی برای رنگ کردن آشنا می شوند .

4- از قوای جسمانی خود برای یادگیری استفاده می کنند.

5- با چرخه آب آشنا می شود .

6- به بزرگی خداوند پی می برند.

وسایل

تخم مرغ نپخته آب ، پوسته پیاز، پوسته انار ، قابلمه، اجاق گاز، لیوان آب

قبل از شروع درس

سلام واحوال پرسی از دانش آموزان ، دعا ونیایش ، حضور غیاب، ایجاد انگیزه ، شعر جوجه جوجه طلایی

ارزشیابی تشخیصی

پرسش از چند دانش آموز در مورد تخم مرغ رنگ آن ، انواع تخم مرغ،

آماده سازی

 

رئوس

مطالب

بیان داستان توسط دانش آمور که تخم مرغ را چگونه می پزیم

 

 

فعالیت های مربوط به روش ها

به صورت مسابقه پوسته پیازوپوسته انار را از هم جدا می کردند ، ادامه سئوال از نوآموزان که کدام پوسته پیاز است یا پوسته انار و از کجا می توانند تشخیص دهند 

 

 

ارائه درس جدید

رئوس مطالب

مفهوم بالا و پایین سبک و سنگین،کلفت و نازک ، نوع رنگ

 

فعالیت های مربوط به روش ها

سئوال از دانش آموزان که تخم مرغ ها پخته هستند یا نپخته ، توضیح دانش آموزی که می گفت :وزن  تخم مرغ نپخته سبک است و روی آب میایستدو سئوال از اینکه آب وقتی بخار می شود چه می شود. ( چرخه آب )

 

تکمیلی

رئوس مطالب

نشان دادن تخم مرغ های رنگ شده همراه با آب آنها ، تشخیص نوع رنگ آنها 

 

فعالیت های مربوط به روش ها

از دانش آموزان خواسته شده که انواع آبهای رنگ شده را تشخیص داده و در این مرحله از قوای بویایی و بینایی خود استفاده می کنند ، پرسیدن از بچه ها که آب را چه کسی برای ما فرستاده است ، تشخیص اینکه کدام یک از تخم مرغ های رنگ شده  توسط پوسته پیاز است یا پوسته انار، چرخاندن آنها روی زمین و اینکه تخم مرغ پخته چرخشش بیشتر از تخم مرغ نپخته است

 

ارزشیابی تکوینی

1-                دادن دو عدد تخم مرغ سفید و و تشخیضص دادن پخته و ناپخته و جمع آوری پاسخ های آنان

2-                دقت در رفتارهایی که نشانه علاقه مندی یا عدم علاقه مندی به درس می باشد

 

 

 

تجزیه و تحلیل محتوای درسی طرح درس روزانه

 

طرح درس مربوط به درس علوم می باشد و موضوع انتخابی آن آب و تخم مرغ است .

یادگیری دانش آموزان در مقطع پیش دبستانی از طریق بازی یا نمایش خلاق یا شعر بوده در این مورد من از طریق بازی و فعالیت و مسابقه به امر یادگیری آنان پرداختم ، بنابراین طرح درس مربوطه یک تحقیق میدانی بوده است و خود نوآموزان با طرح درگیر بودند در این طرح نوآموزان از قوای جسمانی خود مانند حس بویایی ، لامسه و بینایی خود استفاده کردند ، در این طرح درس آنان به مطالبی دست پیدا کردند که در سطوح تحصیلی بالاتر به آنان کمک می کند در این طرح  اهدافی در نظر گرفته شده بود که به دو دسته تقسیم می شود :

1-    اهداف کلی : انس با خدا ، پی بردن به اینکه همه نعمت ها را خداوند آفریده است ، مشارکت در فعالیت های کلاسی

 

2-    اهداف جزئی : ایجاد تمرکز و گوش دادن چنان چه در زمستان با میوه های فصل آشنا شده بودند از آنان خواسته شده بود پوسته های انار را جمع آوری کنند و بخشکانند ، یادگیری نوآموزان که از مواد ساده در طبیعت می توانند به خلاقیت دست پیدا کنند و بتوانند قدرت تفکر را پرورش داده و هر چه بیشتر به محیط اطراف خود توجه کنند .


مطالب مشابه :


طرح درس روزانه ویژه مربیان پیش دبستانی

در فایل زیر نمونه ای از طرح درس روزانه پیش دبستانی با موضوع احترام به بزرگترها ، واحد کار خانواده جهت استفاده مربیان عزیز ارائه گردیده است. تاريخ : چهارشنبه




طرح درس دوره پیش دبستانی

2 ژانويه 2013 ... کودکان پس از پایان آموزش تدریس مربی بتوانند در کلاس درس: 1- در مدت یک دقیقه بهانه گیری را از نظر لغوی معنی کند. 2- اصطلاح بهانه گیری را در




واحد کار در دوره ی پیش دبستانی و چگونگی اجرای آن

فعاليت برخلاف درس ،كه به واحد تدريس در دبستان و بالاتر ، اطلاق مي‌شود ، نياز به ... اين فعاليت‌ها به طور كامل در اختيار معلم نيست بلكه او طرح آنها را ريخته ، مواد آن را




نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی

به نام خدا. نمونه پیشنهادی طرح درس روزانه دوره پیش دبستانی. نام واحد کار : ماهی نوع فعالیت : نمایش خلاق. اهداف کلی : 1 – آشنایی نوآموزان با زندگی ماهی ( حیطه شناختی ).




طرح درس آمادگی

نام درس : علوم ، موضوع درس: آب و تخم مرغ، مدت جلسه: 25 دقیقه ، شماره طرح درس : 20 ، نام مدرسه : فردوسی 2 کوشک ، تعداد دانش آموزان:20 نفر، کلاس و مقطع تحصیلی : پیش




طرح درس دوره پیش دبستانی

13 نوامبر 2012 ... مهارت های حرفه ای معلم - طرح درس دوره پیش دبستانی - روش ها ، فنون و مهارت های تدریس . کلاس چند پایه .ارزشیابی .طرح درس . روش تحقیق. مدیریت کلاس




طرح درس

سلام دبستان•*•دبستان احسان1•*• - طرح درس - دبستان احسان1نطنز - •*•سلام ... آمادگی و پیش دبستانی شکوفه های نطنز ... طرح درس جغرافی پنجم - همسایگان زمین.




دانلود رایگان طرح درس های روزانه و سالانه

14 ا کتبر 2012 ... آمـوزش ابتدایی"سـربــازی در دبـــستــان" - دانلود رایگان طرح درس های روزانه و سالانه ... پیش دبستانی(خانم یعقوبی) .... طرح درس ریاضی اول دبستان.




مراحل تنظیم یک طرح درس -چندنمونه طرح درس

1- طرح درس به معلم کمک می کند تا پیش بینی های لازم را برای تهیه وسایل آموزشی و رسانه ها به عمل آورد. 2- داشتن طرح درس موجب .... دوره و پایه تحصیلی : پیش دبستانی




انس با قرآن کریم دردوره پيش‌دبستانی

رويكرد برنامه قرآن در دوره پيش دبستانی «انس كودك با قرآن كريم و علاقه به يادگيری آن» است. اين رويكرد با توجه به مبنای تعليم و تربيت اسلامی و برنامه درسی دوره




برچسب :