گل کریستالی

گل سنبل مدل 2

وسایل لازم:

1-    کریستال چیپسی کوچک 80 گرم

2-     سیم روکش دار شماره 3 و سیم مسوار

3-    نوار گاترین سبز و سفيد و برگ آماده

 

چگونگی ساخت:

1 ساخت دسته 4 تایی:طبق شکلهای 1 تا 5   دو عدد کریستال را در یک جهت وارد سیم کرده سیم را به طول حدود 15 سانت می بریم، دوباره سیم را از هردو کریستال رد می کنیم و محکم می کشیم و یک تاب به هردو سیم مي دهيم. طبق شکل های 6 تا 8 ،یکی از سیم ها را از وسط دو کریستال عبور می دهیم و دوباره محکم می کشیم و همراه  سیم دیگر 2 دور تاب میدهیم.طبق شکل های 9 تا 12  به سیم بلندتر دو کریستال دیگر وارد می کنیم و همان مراحل بالا را برای این دو کریستال هم تکرار کرده و در واقع گلبرگ دوم آماده می شود هردو گلبرگ را روبروی هم قرار داده و به دسته 4 تایی درست شده با دست شکل می دهیم .از این دسته 4 تایی (شکل 12)   5 تا  درست کنید. گلهای کریستالی - گل سنبل  گلهای کریستالی - گل سنبل گلهای کریستالی - گل سنبل   2- ساخت دسته 8 تایی:همه مراحل بالا را انجام می دهیم با این تفاوت که از ابتدا سیم را بلند تر می گیریم. وقتی دسته 4 تایی ساخته شد طبق شکلهای 13 تا 16  به دو سیم نیم سانت تاب می دهیم (شکل 13)کار را ادامه می دهیم دوباره توضيح مي دهم : به این شکل که دوباره 2 کریستال دیگر به سیم بلندتر وارد کرده و یک بار به هم تاب می دهیم ، سیم بلند را از بین دو کریستال رد کرده محکم کشیده و سیمها را 2 بار به هم می تابانیم و دوباره 2 عدد کریستال دیگر وارد کرده و همان بافت را روی آنها اجرا می کنیم . با دست به گلبرگها شکل می دهیم تا دو تا دو تا روبروی هم باشند (شکل 16)طبق شکلهای 18 تا 20  انتهای سیمها را به هم تاب داده و نهایتا کار ساخت دسته های 8 تایی پایان می یابد ازین دسته 8 تایی به تعداد      8 عدد  می سازیم. گلهای کریستالی - گل سنبل  گلهای کریستالی - گل سنبل گلهای کریستالی - گل سنبل گلهای کریستالی - گل سنبل 3-    ساخت دسته های 12 تایی :طبق شکل های 21 تا 24 باز سیم را بلند تر گرفته و طبق روش های گفته شده در بالا تا دسته4 تایی و 8 تایی پیش می رویم و سیمها را نیم سانت به هم تاب داده دوباره به سیم بلند تر 2 کریستال وارد کرده و در انتها مثل قبل 4 کریستال اضافه می شود که دو به دو روبروی هم هستند.دسته 12 تایی در شکل 25 ساخته شده ازین دسته 12 تایی    14 تا  لازم داریم .طبق شکل 27 و28  دور سیم مسوار نوار گاترین می پیچیم که اگر سبز هم باشد اشکالی ندارد .طبق شکل 29 از وسط سیم مسوار سیم روکش دار  را تا بالا تاب می دهیم و شروع به قرار دادن گلبرگها روی سیم می کنیم . طبق شکل 30 یک دسته 4 تایی بالا در انتهای ساقه قرار داده و با سیم روکش دار محکم می کنیم .طبق شکل های 31 و 32  دسته های 4 تایی دیگر را دور آن می چینیم و با سیم به ساقه محکم می کنیم. گلهای کریستالی - گل سنبل گلهای کریستالی - گل سنبل  گلهای کریستالی - گل سنبل گلهای کریستالی - گل سنبل طبق شکلهای 33 تا 39  به چیدن دسته ها به ترتیب ادامه میدهیم یعنی بعد از دسته های 4 تایی دسته های 8 تایی و بعد دسته های 12 تایی را طوری که شکل کلی گل منظم و دارای تقارن باشد.طبق شکل 40 از پایین ساقه شروع به پیچیدن نوار گاترین سبز کرده وطبق شکل های 41 و 42 در  جای مناسب از ساقه برگها را هم با نوار گاترین به ساقه وصل می کنیم. نهایتا گل سنبل ما آماده است.

گل رو بسازید و من رو دعا کنید. 

******************************************** 

 

لاله واژگون

 وسایل لازم:

1- 3تا گل لاله

2 - کریستال برگ

3- نوار گاترین قهوه ای

4- سیم شماره سه و سیم مسوار

چگونگی ساخت:

1- گلهای لاله رو که قبلا آماده کردیم اگه لازمه اینجا رو کلیک کنید. حالا باید برگها رو آماده کنید، چون برگها باید بایستند پس سیم رو دوبار باید از هر برگی عبور بدید و محکم بکشید و تاب بدید، این سلیقه خودتونه که چقدر بخواهید پر باشه می تونید دوتا انشعاب 5 تایی برگ آماده کنید(شکلهای1 تا 4)  

گلهای کریستالی- گل لاله واژگون 1

2- برگها رو با نوار گاترین بالای ساقه میذارید و شروع به پیچیدن می کنید بعد گلها رو میذارید و در نهایت هم برگهای پایین گل رو  و در آخر به گلها با دست فرم و شکل میدید و در گلدان مورد نظرتون قرار بدید.

گلهای کریستالی- گل لاله واژگون  2

گلهای کریستالی- گل لاله واژگون  3

موفق باشید

سوالی بود در خدمتم


برچسب‌ها: گل با کریستال قاشقی, گل لاله واژگون    ********************************************************************* 


مطالب مشابه :


آموزش ساخت گل سنبل کریستالی

سلام دوستان گلم. امیدوارم از آموزش های گلسازی که تو سایت براتون می گذارم خوشتون اومده باشه. اینبار براتون آموزش ساخت گل سنبل کریستالی رو میگذارم. وسایل لازم برای ساخت گل سنبل کریستالی: ۱) کریستال گندمی سوسنی یا بنفش اندازه متوسط.
گل کریستالی

فروشگاه نیلدوز - گل کریستالی - - فروشگاه نیلدوز.
گل کریستالی نیلوفر

فروشگاه نیلدوز - گل کریستالی نیلوفر - - فروشگاه نیلدوز.
گل شقایق

گلهــــــای کریستالی - گل شقایق - آموزش ساخت گلهای کریستالی، تاج و کریستال بافی.
گل کریستالی

دانشگاه پیام نوردانلودجزوه .نمونه سوال - گل کریستالی - دانلودجزوه . نمونه سوال . ومنابع آزمون.
برچسب :