شرایط لازم برای دریافت مسکن مهر در صنعت نفت

محمد امیرخانی با بیان این‌که کارکنان برای دریافت مسکن مهر باید پنج شرط اساسی داشته باشند، توضیح داد: متقاضیان مسکن مهر در صنعت نفت باید متاهل بوده و حداقل پنج سال سابقه کاری در این صنعت داشته باشند. 

وی در ادامه افزود: متقاضی باید حداقل پنج سال در شهری که تقاضای مسکن دارد، سابقه زندگی داشته باشد؛ زمین، خانه و یا وام مسکن ارزان قیمت از دولت دریافت نکرده باشد (اصطلاحا بند ج آنها قرمز نباشد) و نیز وام مسکن از صنعت نفت دریافت نکرده باشند. البته همانطور که پیش‌تر گفته شده در فازهای بعدی دو شرط تاهل و حداقل پنج سال سابقه کاری از این شروط حذف خواهد شد. 

مدیر پروژه مسکن کارکنان وزارت نفت با اشاره به اینکه به منظور ساخت مسکن مهر در صنعت نفت، شهریور ماه تفاهم‌نامه‌ای به امضای وزیر نفت و وزیر مسکن رسید، گفت: این تفاهم‌نامه برای اولین بار با موضوع ساخت و واگذاری حداکثر 20 هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر به تعدادی از کارکنان رسمی فاقد مسکن وزارت نفت در سراسر کشور امضا شد. 

دلایل افزایش واحدهای مسکونی به 40 هزار واحد 
وی افزود: البته پس از بررسی‌های انجام شده و مشخص شدن تعداد واجدین شرایط دریافت مسکن مهر در صنعت نفت و با توجه به تاکیدات مکرر وزیر نفت در جهت ساماندهی وضعیت مسکن کارکنان، این تفاهم نامه از 20 هزار به 40 هزار واحد مسکونی افزایش یافت . 

به گفته امیرخانی از حدود 90 هزار نفر شاغل در صنعت نفت، حدود 50 هزار نفر از این پرسنل در سال های گذشته از وزارتخانه وام مسکن دریافت کرده و بیش از 40 هزار نفر جز واجدان شرایط واگذاری مسکن مهر هستند. 

تشکیل کارگروه مسکن وزارت نفت برای تسریع اجرای پروژه 
وی با اشاره به تشکیل کارگروه مسکن وزارت نفت برای اجرای این پروژه‌ها خاطر نشان کرد: این کارگروه شامل نمایندگان تام الاختیار چهار شرکت اصلی، ستاد وزارت نفت و صندوق‌های بازنشستگی است که در جهت حل مشکلات پرسنل فعالیت دارند؛ البته هرچند وقت یکبار هم این کار گروه با حضور معاونان وزیر نفت تشکیل می‌شود. 

مدیر پروژه مسکن کارکنان وزارت نفت ضمن تقدیر از تلاش اعضای این کارگروه و دیگر عوامل موثر در بخش مسکن وزارت نفت، به آغاز به کار ساخت اولین پروژه مسکن کارکنان صنعت نفت شامل 2000 واحد مسکونی در اهواز اشاره و یادآوری کرد: در وزارت مسکن و شهرسازی نیز کارگروهی تشکیل شده است؛ این کارگروه که شامل معاون و مشاوران وزیر مسکن و کارشناسان آنهاست، هر دو هفته یک بار در وزارت مسکن تشکیل می‌شود و در این کارگروه مشکلات، فرآیند و اقدامات انجام شده مورد بررسی قرار می گیرد . 

به گفته وی از سوی دیگر یک کار گروه در صندوق‌ها برای بررسی امکاناتی که صندوق‌ها در اختیار کارکنان قرار می دهند وهمچنین یک کارگروه در بعضی از شرکت‌های اصلی به ریاست خود معاونان آنها تشکیل شده است.


مطالب مشابه :


بهروز ریخته گران

پتروشيمي خوزستان خلاصه پرونده پرسنل پتروشيمي وبلاگ ديگري از پتروشيمي
بن كالاي اساسي

پتروشيمي خوزستان خلاصه پرونده پرسنل پتروشيمي وبلاگ ديگري از پتروشيمي
پرونده پرداخت اضافات حقوق سال 87 کارکنان وزارت نفت

حرفهای در گوشی - پرونده پرداخت اضافات حقوق سال 87 کارکنان وزارت نفت - حرفهای در گوشی پتروشیمی
شرایط لازم برای دریافت مسکن مهر در صنعت نفت

پتروشيمي خوزستان خلاصه پرونده پرسنل پتروشيمي وبلاگ ديگري از پتروشيمي
اجراي قانون نظام هماهنگ پرداخت بسيار خطرناك و باعث فروپاشي صنعت نفت خواهد شد

خلاصه نبايد كاري كنيم كه در ذهن كاركنان و علاقمندان به خلاصه پرونده پرسنل پتروشيمي
بازنشستگی پیش از موعد

پتروشيمي خوزستان خلاصه پرونده پرسنل پتروشيمي وبلاگ ديگري از پتروشيمي
نماینده مجلس: افزايش حقوق كارمندان شركت نفت غيرقانوني است

پتروشيمي خوزستان خلاصه پرونده پرسنل پتروشيمي وبلاگ ديگري از پتروشيمي
برچسب :