درگذشت استاد گرانقدر، جناب آقای دکتر افتخارزاده

eftekharzade2.png


عضو برجسته جامعه مهندسی حمل‌ونقل ایران، که تا آخرین نفس، با تکاپوی حفاظت جوانان سرزمینش از گزند سوانح رانندگی، نامی نیک برای خود جاودانه کرد، ناباورانه چهره در نقاب خاک کشید. مراکز متعدد تعلیم دانشجویان و پژوهشگران حمل‌ونقل و ایمنی از قبیل دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علم‌وصنعت، دانشگاه سمنان، دانشگاه صنعتی شاهرود و شعبات مختلف دانشگاه آزاد و پیام نور، با شنیدن خبر نابهنگام بدرود با عضو به‌نام هیئت علمی خود، در اندوه فرو رفتند. افسوس، دست تقدیر مهلت نداد تا افتخارات برجای‌مانده از دکتر افتخارزاده، در ایمن‌سازی عبور و مرور هم‌میهنان، دوچندان شود. دهها مقاله تخصصی و  چندین کتاب تالیف و ترجمه‌شده، گویای توانمندی فنی و جایگاه علمی این پیشکسوت ایمنی حمل‌ونقل بود که در سابقه درخشانش، دانش‌آموختگی دانشگاه هانوفر آلمان و دبیرستان البرز تهران، به چشم می‌خورد.

دکتر فرهاد افتخار زاده، یکی از پرکارترین و در عین حال بی ادعاترین اساتید ایمنی حمل‌ونقل کشور بود. مشارکت در بسیاری از تالیفات حوزه ایمنی عبور و مرور و مدیریت سامانه‌های حمل‌ونقل، از جمله ارتقای مدیریت ترافیک، تامین مالی، دستورالعمل‌های اجرایی و کاهش زمان ساخت پروژه‌های راهسازی، امکانسنجی تسهیلات دوچرخه‌سواری، آیین‌نامه کاربری حریم راه، تهیه فهرست بها و مشخصات فنی راهداری، تنسیق و تنقیح مقررات حمل‌ونقل، تحلیل محورهای برون شهری، ساماندهی حمل‌ونقل همگانی، بازنگری ضوابط تاسیس شرکتهای حمل و نقل، روشهای افزایش استفاده مسافران از حمل ونقل عمومی، برآورد خرابی‌ روسازی راه، مدیریت  راههای روستایی، مسیریابی هوشمند زوج مبدا و مقصد، ایمنی میادین چراغدار، پیش بینی تعداد تصادفات و موارد دیگر، بیانگر اطلاعات بسیار دقیق استاد از خصوصیات عوامل موثر بر حمل‌ونقل پایدار و ایمن بود.

جمعیت طرفداران ایمنی راهها، وداع زودهنگام زنده‌یاد دکتر فرهاد افتخار زاده را به خانواده داغدار آن مرحوم، دانشجویان و همکاران متاثر و جمیع اعضای صنعت حمل‌ونقل و راهسازی ایران، تسلیت عرض نموده و همگان را به رعایت دقیق رهنمودهای یادگارمانده از آن استاد سفرکرده، درخصوص اهمیت پیروی دقیق از مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی و جدیت در رعایت حریم و حقوق دیگران در هنگام تردد، فرا می‌خواند.

باشد که هموطنان‌مان که در حرفه‌های گوناگون به کامیابی رسیده‌اند، قدردان کوششهای امثال دکتر افتخارزاده برای ایمن‌سازی عبور و مرور خود در همه سالهای تحصیل، موفقیت و تجربه‌اندوزی‌شان باشند.

 

به نقل از :http://www.rsss.ir/?p=1183

 


مطالب مشابه :


درگذشت استاد گرانقدر، جناب آقای دکتر افتخارزاده

راهسازان - درگذشت استاد گرانقدر، جناب آقای دکتر افتخارزاده - عمران - راه و ترابری - حمل و نقل
بررسی جعل و تحریف در بن مایه های تاریخی اسلام : 1- تاریخ طبری

این نقد طولانی را از از استاد فرهیخته ، دکتر افتخارزاده که در نسک وزین هارپالوس درگذشت.
مهندس اصغر صادقی

که با ترجمهٔ دکتر سیّد حسن افتخارزاده منتشر به مناسبت درگذشت او پیام تسلیتی
در باره ی تاریخ

- افتخارزاده محمود، روش شناخت سنت و تاريخ درگذشت بزرگ خاندان تاریخ و توسعه دکتر
مختار ثقفی

دکتر علیرضا مخبر در نهایت به طرز مشکوکی درگذشت و حکومت 20- محمود رضا افتخارزاده، نهضت
زندگانی مشایخ تصوف (سلطان ابراهیم ادهم)

در گزارش دیگری آمده است که وی در اثناء نبردی در آن جزیره رومی درگذشت افتخارزاده دکتر
منابع آيين دادرسي كيفري

» دکتر محمود آخوندی پدر حقوق جزای ایران درگذشت افتخارزاده، يحيي.
آشنایی با عارف بزرگ ابراهیم ادهم (ره)

در گزارش دیگری آمده است که وی در اثناء نبردی در آن جزیره رومی درگذشت افتخارزاده دکتر
ضرورت شناخت حقیقی امام

بوده اند و پس از درگذشت آن جناب تا زمان محمد صدر، ترجمه دکتر سید حسین افتخارزاده
زندگینامه ابراهیم ادهم

در گزارش دیگری آمده است که وی در اثناء نبردی در آن جزیره رومی درگذشت افتخارزاده دکتر
برچسب :