جشن قرآن پایه اول دبستان قرآني شهيد تقوي شاد نوش آباد برگزار شد.

صبح امروز، همزمان با هزاران مدرسه سراسر كشور ، مراسم جشن آموزش قرآن در پايه اول دبستان در مدارس شهرستان آران وبيدگل وشهر نوش آباد برگزار شد.


q%20%281%29.jpg

در مراسم شهر نوش آباد كه در مدرسه شهيد تقوي شاد اين شهر برگزار شد ،دانش آموزان پايه اول دبستان با پوشيدن لباس‌هاي يكسان ، خواندن اشعار قرآني و قرائت قرآن ، يادگيري و خواندن قرآن را آغاز كردند.

q%20%282%29.jpg
در ابتدای اين مراسم بعد از قرائت قرآن توسط يكي از دانش آموزان و پخش سرود جمهوری اسلامی، سيد جعفر فاطمي، مدير دبستان شهيد تقوي شاد و مدرسه قرآني فاطر ضمن ياد آوري بيانات مقام معظم رهبری نسبت به اهميت آموزش قرآن از همان سال اول دبستان،تفاوت قرآن درسي دانش آموزان را باساير كتب ،ياد آورشد واز دانش آموزان خواست تا نسبت به اين كتاب مقدس آسماني ،احترام ويژه اي قائل شوند.همچنين ايشان از دانش آموزان خواستند تا با كمك اولياي خود نسبت به فراگيري قرآن در منزل و حفظ سوره هاي كوچك تلاش كنند. فاطمي افزود:بهترين زمان برای انس دانش‌آموزان با قرآن كريم دوران دبستان است و هدف از برگزاری جشن آغاز آموزش قرآن و اهدای هديه به كلاس اولی‌ها برای شروع آموزش قرآن، ايجاد تصورات شيرين و به‌ياد ماندنی برای دانش‌آموزان از قرآن كريم و در نتيجه انس با اين كتاب الهی و نجات‌بخش ملتهاي دنيا ست.
q%20%283%29.jpg

محسن دهقانيان آموزگار پايه اول و از مدرسان و قاريان قرآني شهرستان نيز در اين مراسم گفت: در جمع دانش آموزان ،معلمان و اولياء با اشاره به نقش و جایگاه قرآن در زندگی و امور روزمره هدف از برگزاری این جشن را آشنایی و انس دانش آموزان با قرآن و ایجاد خاطره ای شیرین از آغاز آموزش رسمی قرآن دانست و افزود زبان قرآن زباني همه فهم است و علت داستاني بودن قرآن هم همين است و طبق روايات حتي نگاه كردن صرف به قرآن هم باعث روشنايي در چشم و تاثير در قلب و روح مي شود.


وي ضمن اشاره به تاكيدات رهبر معظم انقلاب بر توجه جدي به قرآن از سال اول ابتدايي ، خواستار توجه و اهميت والدين و دانش آموزان در اين زمينه و همكاري ايشان شد.
q%20%284%29.jpg

در ادامه اين مراسم كه با تزئين ويژه وجالب توجه كلاس دانش آموزان آغاز شده بود،آموزگار پايه اول آموزشگاه به قصه بودن قرآن ونيز علاقه انسان وبه ويژه دانش آموزان به داستان اشاره كرد و ضمن نقل داستاني كوتاه از قرآن به دانش آموزان قول داد تا در ساعات قرآن ، براي ايشان تعدادي از اين داستانها را نقل كند كه با تشويق دانش آموزان روبرو شد.اين مدرس قرآني افزود ، براي اينكه با خدا صحبت كنيم ،نماز مي خوانيم وبراي اينكه خدا با ما صحبت كند ،قرآن مي خوانيم.

q%20%285%29.jpg
در ادامه ايشان ،ضمن آغاز سخن خود با بسم الله الرحمن الرحيم ونوشتن آن بر تخته سياه ،گفت: همراهي اوليا در آموزش قرآن مجيد به دانش آموزان پايه اول،لازم وضروري است .دهقانيان اضافه كرد: قرآن کريم در اين پايه به صورت جذاب و با استفاده سروده هاي قرآني ونوار آموزشي به دانش آموزان آموزش داده مي شود. همچنين نوار آموزش قرآن ونيز لوح فشرده صوتي آن كه توسط مدير آموزشگاه تكثير شده است ،آماده توزيع بين دانش آموزان براي تمرين بيشتر با كمك اوليا در منزل است كه تقديمتان خواهد شد.اين معلم باذوق وتلاشگر ادامه داد :دانش‌آموزان در پايه اول با قواعد روخوانی و برخي مفاهيم قرآن آشنا می‌شوند و در طول سال تحصيلي حدود ‪ ۲۵تا ‪ ۳۰سوره كوتاه قرآن كريم را از اين طريق فراگرفته و حفظ مي‌كنند.

q%20%286%29.jpg
در پايان اين مراسم كه مدير ،معاون پرورشي ، معاون آموزشي دبستان ،تعدادي از اولياء دانش آموزان ومعلم اين كلاس نيز حضور داشتند ،ضمن پذيرايي از دانش آموزان، كتابهاي قرآن دانش آموزان كه به شكل زيبايي با كاغذ كادو ،گل ورحل، مزين شده بود ، به ايشان اهداءشد ودانش آموزان با تحويل گرفتن قرآن وبوسيدن آن،با شادي بر جاهاي خود قرار گرفتند وشعر بسيار زيبايي را در مورد قرآن همراه با معلم خود ،همخواني كردند.

q.jpg
شهر نوش آباد در شهرستان آران وبيدگل در استان اصفهان واقع است وداراي 6 دبستان مي باشد.اين خبر در خبرگزاري قرآني ايران-ايكنا


مطالب مشابه :


هديه، كليد طلايي بسته فرهنگي قدرداني

وي با تأكيد بر اينكه وقتي پدر يا مادر پولي را براي خريد كادو و هديه آموزش قدرداني كردن
استخدام سرباز معلم سال ۹۳

در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش می‌توانند باتوجه به آسان كادو كردن هديه
درست كردن كاغذ كادو يا جلد كتاب

47-اموزش ابتدايي براي 53-اي هديه. درست كردن كاغذ كادو يا جلد
جشن تکلیف

آموزش ابتدایی تكليف در لغت به معناى واگذار كردن كارى دشوار به ديگرى و در هديه هاى جشن
با این هدیه ها بگید: سال نو مبارک!

هدف از اين وبلاگ ايجاد انگيزه،صحيح زندگي كردن براي جوانان با اميد ها و آموزش نفوذ در
نامه‌اي كه آقا معلم را در روز معلم منقلب كرد

آموزش ابتدایی از اينكه نكند هديه‌اي كه براي روز معلم باز كردن هدايا و تشكر از دانش
جشن قرآن پایه اول دبستان قرآني شهيد تقوي شاد نوش آباد برگزار شد.

صبح امروز، همزمان با هزاران مدرسه سراسر كشور ، مراسم جشن آموزش كردن صرف به كادو ،گل
چطور پول هديه بدهيم؟

اما سنت‌گرايان وحشت زده پول نقد دادن را نشانه كالايي كردن كادو پول هديه دهندگان
هدیه روز مادر هدیه روز زن کادوی روز زن و مادر

نكات مربوط به خريد هديه براي چون و چرای خرید كردن توصيه هاى در زمينه خريد كادو
برچسب :