بررسی بازیهای مدعیان قهرمانی لیگ

بررسی بازیهای مدعیان قهرمانی در 6 هفته پایانی لیگ؛روزهای سخت سپاهان رسید

سایت گل -لیگ خلیج فارس با همه ی فراز و نشیب های که داشت ، بالاخره به هفته های پایانی خود در سال جدید نزدیک خواهد شد تا پرونده لیگ یازدهم هم به پایان برسد. در این میان لیگ برتر با تمام نقایص و کمبودهایی که در بدنه و ساختار خود دارد ، همچنان پویایی خود را حفظ کرده است و تیم های صدرنشین برای قهرمانی و تیم های قعرنشین نیز برای فرار از سقوط در حال جنگ و رقابت هستند.

سپاهان اصفهان با اختلاف 3 امتیازی که نسبت به تیم دوم جدول یعنی تراکتورسازی دارد ، به عنوان جدی ترین گزینه قهرمانی محسوب می شود ، اما نباید غافل شویم که شش هفته به پایان رقابت ها مانده است و هر سه تیم شانس آن را خواهند داشت تا دو رقیب دیگر را جای بگذارند و عنوان قهرمانی را از آن خود کنند. حال قصد داریم تا به بررسی شانس این سه تیم برای قهرمانی با توجه به بازی های پیش رو بپردازیم :

سپاهان اصفهان؛بازیهای سخت باقی مانده

سپاهان اصفهان از چند جهت انگیزه های مضاعفی برای کسب عنوان قهرمانی دارد. زردپوشان اصفهانی با هدایت امیر قلعه نویی توانستند در لیگ نهم و دهم بطور متوالی عنوان قهرمانی را از آن خود کنند و برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر توانستند از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند. اما در لیگ یازدهم گذشته از همه فراز و نشیب هایی که در ابتدای فصل داشتند ، با ورود زلاتکو کرانچار توانستند رفته رفته روزهای خاکستری فصل خود را فراموش کنند و به روزهای طلایی خود نزدیک شوند. حرکت کرانچار و طلایی پوشان آنقدر حساب شده و لاک پشتی بود که رقیبان حضور این تیم در جمع مدعیان را احساس نکردند و به یک باره خود را در پس این تیم در جدول رده بندی دیدند.

شنبه 19 فروردین ، ملوان-سپاهان

در هفته 29 لیگ برتر ، سپاهان میزبان ملوان خواهد بود. انزلیچی ها در حالی میزبان صدرنشین لیگ برتر هستند که بازی رفت را به این تیم اصفهانی واگذار کرده اند و اوضاع مناسبی نیز در جدول لیگ ندارند. به علت فشردگی امتیازات در پایین جدول ، فشار زیادی بر روی مردان پورغلامی خواهد بود ، همین امر سبب می شود تا سپاهان روز آسانی را پیش رو نداشته باشد و حتی شاید کسب امتیاز را دور از دسترس بیابد.

در این روز  این امیدواری برای تراکتورسازی و استقلال وجود دارد که سپاهان در برابر تیم سخت کوش و پرانگیزه ملوان امتیاز از دست دهد و فاصله در صدر جدول کمتر شود.

پنج شنبه 24 فروردین ، سپاهان-پرسپولیس

هفته 30 لیگ برتر ، سپاهان در ورزشگاه فولادشهر میزبان سرخپوشان پایتخت خواهد بود و این بازی سخت ترین مصاف سپاهان در شش هفته باقی مانده محسوب می گردد. پرسپولیس سال جدید را رویایی آغاز کرد و با زدن شش گل خط و نشانی جدی برای حریفان خود کشید . این پرسپولیس در دومین هفته از رقابت های لیگ برتر در سال جدید در برابر سپاهان قرار خواهد گرفت و بدون شک این بازی برای شاگردان زلاتکو آسان نخواهد بود.

جالب ترین نکته بازی این دو تیم رویارویی دو مربی با کیفیت این دو تیم است که بی شک جدال تفکرات این دو مربی مصافی زیبا و چشمگیر را در فوتبال ایران رقم خواهد زد ، مصافی که شاید دیدنی ترین بازی فصل را رقم بزند.

در این هفته تراکتورسازی میزبان شاگردان مجید جلالی خواهند بود و آبی پوشان در آزادی به مصاف صبای قم خواهند رفت. آنچه مسلم است بازهم سخت ترین قرعه به نام سپاهان است اما نباید از ذکر این نکته غافل شویم که فولاد و صبا توان آن را خواهند داشت که برای حریفان خود دردسر ساز شوند.

جمعه 1 اردیبهشت ، فولاد-سپاهان

در هفته 31 لیگ برتر ، دو تیم سازمان یافته لیگ برتر به مصاف یکدیگر خواهند رفت. سپاهان به لطف ستاره های خود و اندیشه های زلاتکو بسیار امیدوار است که بتواند تیم پرتلاش و با برنامه فولاد خوزستان را شکست دهد و به کسب عوان قهرمانی امیدوارتر شود. شاگردان جلالی در نیم فصل اول نیز در برابر سپاهان نتوانستند کاری از پیش ببرند و شکست را پذیرفتند. نکته قابل توجه آن است که گرچه فولاد در این فصل آن چنان که باید قوی و کوبنده نبوده است ، اما اندیشه های جلالی می تواند برای هر تیمی حتی سپاهان مشکل ساز شود.

در این هفته تمامی مدعیان مهمان هستند ، بر همین اساس استقلال میهمان شاهین بحران زده و تراکتورسازی در تهران به دیدار راه آهن می رود..

پنج شنبه 7 اردیبهشت ، سپاهان-شاهین

سپاهان در هفته 32 لیگ برتر آسان ترین مصاف شش هفته پایانی خود را در ورزشگاه فولادشهر برابر شاهین خواهد داشت.  بدون تردید این بازی برای هر دو تیم از ارزش خاصی برخوردار خواهد بود ، چراکه شاهین برای جلوگیری از سقوط و سپاهان برای قهرمانی خواهد جنگید و این امر بر جذابیت های این دیدار خواهد افزود. در هرصورت شانس سپاهان برای بردن این دیدار بیش از 90 درصد خواهد بود.

نتیجه دیدار رفت این دو تیم با تساوی 1-1 به پایان رسید.

تراکتورسازی در این هفته میزبان پرسپولیس است و قرعه سخت ترین دیدار در این هفته به نام تراکتور افتاده است. در این هفته استقلال نیز میزبان شهرداری تبریز است.

یک شنبه 17 اردیبهشت ، ذوب آهن-سپاهان

هفته سی وسوم بیش از هرهفته دیگر برای سپاهان جذاب و قابل اهمیت است. سپاهان جدا از آنکه در کورس قهرمانی نیازمند کسب سه امتیاز است ، باید در دربی اصفهان نیز پرقدرت ظاهر شود تا قبل از آنکه خود را به عنوان قهرمان ایران معرفی کند ، به عنوان قدرت اول اصفهان معرفی کند.

گرچه ذوب آهن در این فصل دچار بحران هاب متفاوت شد اما نباید غافل شویم این شاکله اصلی این تیم ، همان نفراتی است که در فینال لیگ قهرمانان حضور یافتند بنابراین این توانایی را دارند که در برابر سپاهان قد علم کنند و با پیروزی در این دیدار زخم های خود را التیام بخشند.

در این هفته تراکتور میهمان مس سرچشمه و استقلال میهمان نفت آبادان است. به این ترتیب بازهم سپاهان سخت ترین دیدار هفته را در بین مدعیان برگزار خواهد کرد.

جمعه 22 اردیبهشت ، سپاهان-مس سرچشمه

قرارگیری سپاهان مقابل مس سرچشمه گرچه با نتیجه قابل پیش بینی به پایان خواهد رسید ، اما این دیدار شاید به مهم ترین برد سپاهان در این فصل لقب گیرد. سپاهان با توجه به بازی هایی که قبل از این دیدار در پیش دارد ، احتمال از دست دادن امتیاز را بسیار زیاد می بیند ، بنابراین شاید این پیروزی حکم قهرمانی آن ها در لیگ را داشته باشد.

در این هفته استقلال میزبان نفت تهران و تراکتورسازی میزبان ملوان بندر انزلی است. سخت ترین دیدار این هفته را استقلال در جمع مدعیان خواهد داشت.

شش بازی تراکتورسازی

تراکتورسازی این فصل را با امیر قلعه نویی پر فراز و نشیب دنبال کرد. هیچ گاه مدعی اول قهرمانی نبود اما هیچ گاه نیز عرصه را ترک نکرد. شاید امیر قلعه نویی نیز به خوبی می داند گرچه تیم خوبی را راهی کارزار لیگ برتر کرده است ، اما این تیم به واقع شانس اول قهرمانی نیست و گرفتن سهمیه آسیا بهترین جایگاهی است که می توان برای سپاهان در نظر گرفت.

جمعه 18  فروردین ، تراکتورسازی-فجرسپاسی

در هفته 29 لیگ برتر ، شاگردان سرهنگ برای فرار از منطقه خطر به مصاف تیم تراکتورسازی خواهند رفت ، تیمی که همچون گرگ منتظر لغزش سپاهان است تا بتواند به صدرجدول سوء قصد کند و بر آن تکیه بزند. شاگردان قلعه نویی می توانند با استفاده از امتیاز میزبانی فجر را شکست دهند و به انتظار بازی سپاهان و ملوان بنشینند. آنچه مسلم است همه چیز حکایت از برتری تراکتور بر فجر دارد اما فجر تیم ساده ای نیست.

نتیجه دیدار رفت این دو تیم با حساب 2-1 به نفع تراکتور به پایان رسید.

جمعه 25 فروردین ، تراکتورسازی-فولاد

هفته 30 لیگ برتر برای امیر و شاگردانش سخت خواهد بود. قرارگیری در برابر شاگردان مربی فکور و توانمند احتمال برد را کاهش می دهد ، آن هم در زمانیکه یک بار اندیشه های جلالی قابلیت خود را نشان داده اند و در بازی رفت تراکتور را شکست داده اند. در هرصورت قلعه نویی به خوبی می داند اگر تمایل به ماندن در کورس رقابت ها دارد ، باید راهکاری را برای غلبه بر جلالی و مردانش بیابد. بطور حتم این پیروزی در این دیدار میزان قاطعیت تراکتور برای قهرمانی را نشان خواهد داد.

شنبه 2 اردیبهشت ، راه آهن-تراکتورسازی

در هفته 31 لیگ ، امیر به مصاف دائی خواهد رفت. جدال مدعی عنوان قهرمانی و تیم قعرجدولی راه آهن با وجود قلعه نویی و دائی داغ تر دنبال خواهد شد. حساسیت های این دیدار سبب خواهد شد تا زیبایی های فوتبال در پس پرده حاشیه ها و جنجال ها قرار گیرد و شاید دور از ذهن هم نباشد اگر بگوییم تیم خوش شانس تر می تواند پیروز باشد نه تیم توان مند تر. دائی در این دیدار انگیزه هایی فراتر از انگیزه های فرار از سقوط دارد و همین امر شاید قهرمانی را برای تراکتور و امیرخان به تعویق بیندازد.  

دو تیم در بازی رفت به تساوی 1-1 در ورزشگاه یادگار امام تبریز رضایت دادند.

پنج شنبه 7 اردیبهشت ، تراکتورسازی-پرسپولیس

در هفته 32 لیگ برتر ، مصطفی دنیزلی در جمع پر شور آذری زبان های ایرانی قرار خواهد گرفت و قرابت زبانی این دو سبب خواهد شد که یک جلوه ویژه در ورزشگاه یادگار امام را شاهد باشیم. اما در مجموع تراکتور گرچه در خانه به مصاف سرخ پوشان می رود ، اما باید بدانند دیگر خبری از تیم بحران زده پرسپولیس نیست و تراکتور به مصاف پرسپولیس ثبات یافته خواهد رفت. این مصاف برای قلعه نویی بسیار ارزشمند خواهد بود چراکه نه تنها در مسیر قهرمانی کسب 3 امتیاز ارزشمند است بلکه شکست دادن اندیشه های دنیزلی به نوعی تایید توانایی های فنی اوست.

یک شنبه 17 اردیبهشت ، مس سرچشمه-تراکتورسازی

هفته 33 لیگ برتر ، محتمل ترین پیروزی تراکتور در شش هفته پایانی است. تراکتورسازی شاید با شکست این تیم از پیش سقوط کرده بتواند به لطف لغزش های احتمالی سپاهان بر صدر تکیه بزند .

جمعه 22 اردیبهشت ، تراکتورسازی-ملوان

در هفته 34 لیگ برتر ، شاگردان پورغلامی می توانند مانعی سخت برای قرمزپوشان تبریز باشند ، تا شاید قهرمانی دور از دست آن ها قرار گیرد. ملوان گرچه در حال حاضر در رده یازدهم جدول قرار دارد ، اما بارها نشان داده است ترسی از نام و نشان حریف خود ندارد و فقط بر بازی و توانمندی های خود تمرکز دارد. بر همین اساس تراکتور می بایست در آخرین گام لغزش و از دست دادن امتیاز را فراموش کند تا شاید بتواند شانس قهرمانی را داشته باشد.

استقلال و دلایلی برای امیدواری


استقلال با تساوی برابر ذوب آهن ، نشان داد توان لغزش در هفته های آتی را نیز دارد و تیمی نخواهد بود که بتواند در دو جبهه لیگ قهرمانان و لیگ برتر با موفقیت بجنگد. البته نباید فراموش کنیم مصدومیت بازیکنان کلیدی همچون جباری و تیموریان لطمات بسیار جدی به استقلال زد. با این حال استقلال بر خلاف دو رقیب دیگر خود هفت بازی تا پایان لیگ فرصت دارد تا با کسب امتیازات لازم عنوان قهرمانی را از آن خود نماید.

چهرشنبه 9 فروردین ، استقلال-ملوان

این دیدار به عنوان آخرین دیدار هفته 26 لیگ برتر برگزار خواهد شد ، تا استقلال نیز همچون سایر رقبا 28 بازی انجام شده داشته باشد. استقلال تهران سال 91 را با تساوی نا امید کننده برابر نسف قارشی ازبکستان آغاز کرد و در ادامه برابر ذوب آهن متوقف شد. به نظر می رسد استقلال کمی دچار افت شده است و اگر این امر در بازی با ملوان نیز ادامه یابد ، قهرمانی کمی دور از دسترس خواهد شد. از طرف دیگر شاگردان پورغلامی بسیار امیدوارند با گرفتن امتیاز از بازی معوقه خود ، بطور کامل از محدوده خطر جداشوند و دیدارهای آینده را با تمرکز ادامه دهند.

یک شنبه 20 فروردین ، مس سرچشمه -استقلال

استقلال این شانس را خواهد داشت تا با غلبه بر ملوان و مس سرچشمه به صدر جدول نزدیک تر شود و با لغزش رقبا بار دیگر صدر را باز پس گیرد. البته به یادداشته باشید حریف هم در خانه بسیار باانگیزه خواهد بود..

یک شنبه 3 اردیبهشت ، شاهین-استقلال

این دیدار نیز یکی از موقعیت های بسیار عالی است تا استقلال با پیروزی در این دیدار می تواند امیدوار به لغزش سایر رقبا از جمله سپاهان باشد. شاهین با مشکلات و بحران های اخیر خود ، شاکله و نظام خود را از دست داده است و شاید بهترین طعمه برای استقلال باشد. شاید هم شاهین بتواند بر طبق عادت گذشته خود بزرگان را با مشکل رو به رو سازد.

جمعه 8 اردیبهشت ، استقلال-شهرداری تبریز

هفته 32 در حالی به پایان خواهد رسید که استقلال به مصاف یکی از گزینه های دیگر سقوط می رود. گرچه استقلال از نظر توانایی های فنی قابل قیاس با شهرداری نیست ، اما انگیزه های شهرداری برای عدم سقوط نیز بسیار خواهد بود. این فرصت نیز برای استقلال بسیار قابل اهمیت است تا بار دیگر با شکست حریف ضعیف خود منتظر لغزش رقبا بماند. اگر استقلال بتواند در برابر تیم های ته جدولی نتیجه بگیرد ، این شانس را خواهد داشت بار دیگر صدر را تجربه نماید.

یک شنبه 17 اردیبهشت ، نفت آبادان-استقلال

در هفته 33 ، استقلال به مصاف نفتی خواهد رفت که با تعویض کادر خود شرایط رو به بهبودی را یافته است. نفت آبادان با شکست بزرگان متعدد نشان داده است که مصاف با این تیم بسیار سخت و نفس گیر خواهد بود. اما استقلال که مدعی عنوان قهرمانی است ، نباید در برابر این تیم دچار لغزش و از دست دادن امتیاز شود.

جمعه 22 اردیبهشت ، استقلال-نفت تهران

این بازی در چارچوب هفته 34 برگزار خواهد شد و شاید نفت سخترین حریف استقلال در راه قهرمانی و در هفته های پایانی باشد. نفت تهران که از یک مربی پر انگیزه و توانمند بهره می برد ، بسیار امیدوار است با شکست اسقلال به امتیازات خود بهبود بخشد و موقعیت خود را در جدول سامان بخشد. حال این امر عرصه را برای استقلال تنگ خواهد کرد ، چراکه استقلال می تواند با صرف دقت و جرات تیم برتر میدان باشد و با توجه به لغزش ها احتمالی سایر رقبا ، بر صدرجدول تکیه بزند.

به نظر می رسد سخت ترین مسیر از آن سپاهان و آسان ترین مسیر از آن استقلال باشد و همین امر سبب می شود جذابیت های لیگ ادامه داشته باشد .


مطالب مشابه :


برنامه کامل بازی های لیگ دسته اول آزادگان در فصل 91 _ 90

اولین پایگاه اطلاع رسانی لیگ یک . هواداران نساجی مازندران. کانون هواداران گازال جناح
جدول لیگ برتر یازدهمین دوره 90-91

تاریخچه و آمار لیگ برتر فوتبال فهرست کامل بازیهای برنامه هفته هجدهم لیگ
مشکلات و بیماری های فوتبال ما

جدول کامل لیگ برتر, برنامه کامل بازیهای لیگ یگ 90/91 برنامه کامل لیگ برترفوتبال91/90
دو خبر مهم از باشگاه/ اسامی بازیکنان سال 91 و دیدار تدارکاتی با تیم ملی زیر 19 سال

برنامه کامل بازی گرگان جهت حضور در لیگ برتر سرخپوشان, لیگ برتر سال 91
بررسی بازیهای مدعیان قهرمانی لیگ

در این میان لیگ برتر با تمام نقایص و کمبودهایی که در بدنه و سپاهان اصفهان؛بازیهای سخت
قرعه کشی لیگ برتر جوانان و امید ایران برگزار شد

قرعه کشی لیگ برتر برنامه کامل دور قرعه کشی مسابقات انفرادی و دو نفره بازیهای
قهرمانی اسپانیا در یورو 2012 - برنامه کامل ، نتایج و جدول یورو 2012 (جام ملتهای اروپا)

برنامه کامل نتایج بازیهای برنامه و جدول نتایج لیگ برتر ایران برنامه و
برنامه ، نتایج و جدول بازي‌هاي ايران در جام ملت‎ها آسیا 2015

برنامه کامل و برنامه و جدول نتایج لیگ برتر ایران برنامه و جدول نتایج لیگ 91-رهگیری
برچسب :