توصیه هائی به داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت و منابع تکمیلی کارشناسی ارشد


فیلم داستانی مارمولک
"مارمولک" ساخته کمال تبریزی با بازی بی نظیر پرویز پرستوئی داستان دزدی است که لباس روحانی ای را می دزدد تا با آن از زندان فرار کند و ماجراهائی که برای دزد پیش می آید او را به راه راست هدایت می کند.
سریال تلویزیونی دوستان (فرندز) با زیرنویس انگلیسی
سریال فوق العاده خنده دار "دوستان" (Friends) داستان شش دختر و پسر است که ماجراهای فصل اول آن در دوازده قسمت به شما عرضه شده است که در کنار آن باعث بهبود زبان انگلیسی شما می شود.

کازابلانکا
کازابلانکا فیلم سینمائی معروفی است که بازیگران اصلی آن اینگرید برگمن و هامفرید بوگارت می باشند. فیلم محصول سال 1942 از نوع کلاسیک بوده و با زیرنویس انگلیسی ارائه شده است.
ادامۀ پست قبلی

اما برسیم به درس تئوری های مدیریت. چرا می گم تو کلاس های این درس شرکت نکنید اول اینکه این درس خوندنی است ولی مهمتر از آن منابعی که از این درس سؤال می دهند بسیار گسترده است هیچ استادی نمی تونه مطالب گستردۀ این درس رو شش ماهه تو مغز شما فرو کنه فقط توصیه اکید می کنم جزوۀ آقای دکتر طبرسا رو که در پارسه تدریس می کنند و استاد دانشگاه شهید بهشتی هستن رو حتماً تهیه کنید و بخونید ولی بهش اکتفا نکنید. با خوندن این جزوه قادر به پاسخگوئی 15 الی 20 تست مدیریت خواهید بود. به طور کلی تا نگرش مدیریتی نداشته باشید نمی توانید با درس تئوری های مدیریت کنار بیاید. آخرش که کنکور رو دادید متوجه میشید نگرش مدیریتی یعنی چی. منابع این درس همان منابعی است که در مطلب منابع کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ مدیریت (دولتی-بازرگانی-بیمه-صنعتی) همین وبلاگ معرفی کردم. آنها را بخوانید. 

اما در مورد درس اقتصادخرد و کلان : پیشتر در یکی از پست های همین وبلاگ یعنی مطلب منابع کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ مدیریت (دولتی-بازرگانی-بیمه-صنعتی) کتاب سالواتوره رو هم در مورد درس اقتصاد خرد معرفی کردم اما اینجا می گم فقط کتاب های دکتر نظریکافی است. به طور کلی محسن نظری چهار کتاب برای ارشد داره که دو کتاب درسی و دو کتاب تستی است.اگه از تابستون شروع به خوندن کردید کتاب های تست نظری رو هم بزنید ولی اگه از مهر شروع کردید اگه وقت کردید به سراغ کتاب های تست ایشون بروید.


کتاب های ایشون به قرار زیر هستند:

 اقتصاد خرد فقط درس به همراه سوالات طبقه بنده شده ارشد (دکتر محسن نظری)

اقتصاد کلان فقط درس به همراه سوالات طبقه بندی شده ارشد (دکتر محسن نظری)

کتاب های تست این دو هستند:

اقتصاد خرد: 2000 سوال چهارگزينه‌ای با پاسخ‌های تشريحي: برای دانشجويان و داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد

2000 تست اقتصاد کلان 

در مورد درس تحقیق در عملیات (ویژۀ داوطلبان رشته های بازرگانی و صنعتی و IT) : پیشتر منابع این رشته  در مطلب منابع کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ مدیریت (دولتی-بازرگانی-بیمه-صنعتی) معرفی شد اما یک منبع مهم از قلم افتاده.کتاب پژوهش عملياتی خانم دکتر عارفه فدوی . اگه از تابستون شروع به خوندن کردید علاوه بر این کتاب ، کتاب دکتر مهرگان رو هم بخونید ولی اگه از مهر شروع کردید به خاطر اینکه وقت ندارید کتاب خانم فدوی کفایت می کنه. لازم به ذکره که عارفه فدوی در موسسه پوران پژوهش تدریس می کنه. درس OR یا همون تحقیق در عملیات رو خیلی ها پائین می زنن چرا که وقت کم میارن مطالب رو در طول شش ماه جمع بندی کنن.

در مورد درس مدیریت مالی (ویژۀ داوطلبان رشتۀ بازرگانی و حسابداری): کتاب های زیر را بخوانید:

مدیریت مالی جلد اول نوشتۀ ریموند پی.نوو ترجمه و اقتباس دکتر علی جهانخانی و دکتر علی پارسائیان.

مدیریت مالی 2 تالیف جی.فرد وستون و ایکن. اف. بریکام ترجمۀ حسین عبده تبریزی و فرهاد حنیفی

مدیریت مالی تالیف دکتر رضا تهرانی و سعید باقرزاده

مجموعه سؤالات مدیریت مالی تالیف احمد مدرس سبزواری – فرهاد عبداله زاده

در مورد درس کامپیوتر و کاربرد آن در مدیریت (ویژۀ داوطلبان مدیریت کارآفرینی): رشتۀ کارآفرینی که دو سه سالی است در مقطع ارشد دانشجو می گیره فقط در دانشگاه تهران تدریس میشه و در طی این دو سه سال درس کامپیوتر هم در دفترچۀ سؤالات مطرح می شود. به طور کلی منبع خاصی برای این درس هنوز وجود ندارد برخی کتاب راهنمای کاربرد کامپيوتر در مديريت و حسابداری همراه سوالات چهارگزينه ای  رو به عنوان منبع معرفی می کنند ولی لازمه بگم که دو فصل آخر این کتاب که آموزش اکسل و اکسس هست براتون مفیده ولی باقی فصل ها آن چنان مهم نیست. در کنکور سال 85 از اکسل 8 سؤال آمد و از اکسس فقط 2 سؤال ولی در کنکور 86 تعداد سؤال های اکسل کم شد و به سؤال های اکسس اضافه شد. به طور کلی این دو نرم افزار آفیس خیلی مهم اند. باقی سؤالات بدین صورت است که از اینترنت 4 یا 5 سؤال می آید و از ویندوز هم مانند اینترنت 4 یا 5 تا. از Word  دو تا سه تا سؤال و از پاورپوینت هم 2 تا سؤال.

توصیه می کنم اگه می خواید رشته کارآفرینی رو در کنار رشتۀ اصلی تون امتحان دهید از این کار صرف نظر کنید چرا که اولاًَ زبان انگلیسی این رشته ضریب چهار دارد و ثانیاً درس کامپیوتر آن در دفترچه اول می آید که زمان کافی برای پاسخگوئی به سؤالات آن نخواهید داشت. رشتۀ کارآفرینی هنوز در دانشگاه ها به پختگی نرسیده و تنها برای افرادی که واقعاً این رشته در کارشان مفید است و علاقه به آن دارند مناسب است.  


مطالب مشابه :


خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری

خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری دانلود مقاله علوم اقتصادی، اقتصاد
جزوه درس اقتصاد کلان محسن نظری

جزوه درس اقتصاد کلان محسن نظری. دوشنبه بیست و یکم مرداد دانلود جزوات تئوری های
منابع کنکور ارشد مدیریت

دانلود سوالات و منابع ارشد و دکترای اقتصاد 2000سوال چهار گزینه­ای اقتصاد کلان. محسن نظری.
منابع دکترای مدیریت آزاد(اقتصاد)

کارشناسی ارشد منابع ضرایب دانلود رایگان سوالات کارنامه ظرفیت اقتصاد کلان. محسن نظری.
توصیه هائی به داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت و منابع تکمیلی کارشناسی ارشد

به طور کلی محسن نظری چهار کتاب برای (دکتر محسن نظری) اقتصاد کلان فقط درس به دانلود کتاب
منابع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد

کتاب اقتصاد کلان محسن نظری(این کتاب تست و درسه و خیلی ساده گفته و در کل کتاب خوبیه ) 4)
منابع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد به صورت مختصر ومفید

اقتصاد کلان تیمور رحمانی۵- ۲۰۰۰تست اقتصاد کلان محسن نظری دانلود آنتی ویروس
منابع پیشنهادی کنکور ارشد اقتصاد

اقتصاد کلان: کتاب اقتصاد کلان دکتر محسن نظری انتشارات نگاه دانلود فیلم با لینک
برچسب :