جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در رشته‌های هنرستانی از سال ۹۵

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد:

جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در رشته‌های هنرستانی از سال ۹۵

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ در حال برنامه ریزی هستیم تا ظرفیت موجود در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان عملیاتی شود و در سال ۹۵ بتوانیم از میان فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها جذب نیرو داشته باشیم.

خسرو نظری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش « جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش و پرورش با توجه به کمبود نیرو در برخی از مقاطع تحصیلی در دستور کار قرار دارد؟» اظهار داشت:‌ ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان این اختیار را به آموزش و پرورش می‌دهد تا در صورتیکه امکان تامین نیروی مورد نیاز از طریق روش فعلی یعنی تعهد خدمت ممکن نبود، از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها بهره‌مند شود.

وی افزود:‌ بر این اساس آموزش و پرورش می‌تواند با توجه به تعداد نیرو و رشته‌‌های مورد نیاز از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها با شرایط تعیین شده توسط این وزارتخانه با گذراندن دوره‌های آموزشی اقدام به جذب نیروی مورد نیاز کند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌هم‌اکنون در حال برنامه ریزی هستیم تا ظرفیت موجود در ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان عملیاتی شود و در سال 95 بتوانیم از میان فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها جذب نیرو داشته باشیم.

** جذب نیرو در رشته‌های فنی و علوم پایه از میان فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها

نظری در پاسخ به این پرسش « آموزش و پرورش در نظر دارد در چه رشته‌هایی از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها جذب نیرو داشته باشد؟» بیان کرد: در رشته‌های فنی بر مبنای نیاز هنرستان‌ها و در برخی از رشته‌های علوم پایه از میان فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها جذب نیرو خواهیم داشت.

** فانی:‌مذاکره با سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای کسب مجوز جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها

به گزارش تسنیم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش نیز در حاشیه برگزاری هفتمین مجلس دانش‌آموزی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه «آیا قرار است از سال آینده آموزش و پرورش از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به عنوان معلم استفاده کند»، اظهار داشت: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل ماست.

وی افزود: بر اساس اساسنامه دانشگاه فرهنگیان دو نوع مدل پذیرش دانشجو وجود دارد که در مدل نخست داوطلبان دیپلم را جذب کرده و طی یک دوره 4 ساله در دانشگاه فرهنگیان آنها را تحت آموزش قرار داده و پس از آن به عنوان معلم در آموزش و پرورش جذب خواهیم کرد که این روش همچنان ادامه دارد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: روش دوم طبق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که بر این اساس آموزش و پرورش در کنار روش جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان که طی سال‌های اخیر نیز در حال اجرا بوده می‌تواند از فارغ‌التحصیلان سایر موسسات آموزش عالی از طریق برگزاری آزمون اقدام به جذب نیرو کند.

فانی عنوان کرد: بر این اساس دوره‌های آموزشی یک ساله برای فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد که در این دوره‌های آموزشی یک ساله، حرفه معلمی به آنها آموزش داده می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش و پرورش از سال 94 وارد فاز اجرایی می‌شود گفت: هم اکنون در حال مطالعه دستورالعمل مربوط به این موضوع هستیم، اجرای این طرح نیاز به مجوز سازمان مدیریت دارد و صحبت‌های مقدماتی را با این سازمان در این خصوص داشته‌ایم که امیدواریم نهایی شود تا پس از آن بتوانیم جزئیات آن را اعلام کنیم.

** نوبخت: منع قانونی برای استخدام نیرو در آموزش و پرورش وجود ندارد

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در حاشیه همایش شوراهای آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران عنوان کرد: اگر آموزش و پرورش بیش از نیاز خود اقدام به جذب نیرو کند، افرادی که در این وزارتخانه مشغول به خدمت هستند به طور قطع میزان رفاه آنها و منابعی که می‌تواند میان آنها تقسیم شود کاسته خواهد شد. البته وزارت آموزش و پرورش به میزانی که نیاز به نیرو داشته باشد، می‌تواند اقدام به جذب کند و هیچ منع قانونی برای استخدام در آموزش و پرورش و هیچ دستگاهی نداریم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گفت: ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری در بند ب و ج اجازه استخدام را داده است اما این موضوع مراحلی دارد. حتی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرده است در شرایط برابر اولویت استخدام با فرزندان فرهنگیان باشد که این موضوع در دولت پذیرفته شده و براین اساس آموزش و پرورش هر استخدامی که داشته باشد در شرایط برابر اولویتی برای فرزندان فرهنگیان درنظر می‌گیریم.

** آموزش و پرورش با توجه به نیاز خود و منابع مالی در اختیار می‌تواند اقدام به جذب نیرو کند

نوبخت عنوان کرد: آموزش و پرورش برای جذب نیروهایی که نیاز دارد به لحاظ قانونی هیچ محدودیتی ندارد. آموزش و پرورش با توجه به نیاز خود و منابع مالی در اختیار هر زمانی که اراده کند می‌تواند نسبت به استخدام و جذب نیرو به صورت دائمی، موقت و حق التدریس در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند.


مطالب مشابه :


بخشنامه احتمالی آزمون مربیان پیش دبستانی

که در سایت معلمان شرکتی درباره آزمون مربیان پیش دبستانی را در سایت خود قرار داده
آخرین وضعیت آزمون آموزش و پرورش در مرداد و مسئله"استخدام" نیروها

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - آخرین وضعیت آزمون آموزش و پرورش در مرداد و مسئله
تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش وپرورش با جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش وپرورش با جذب
احتمال جذب ۵ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در سال آینده

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - احتمال جذب ۵ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان سایر
پست ثابت جهت نظرات ، اخبار موثق و پیشنهادات دوستان و همکاران عزیز

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - پست ثابت جهت نظرات ، اخبار موثق و پیشنهادات
جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در رشته‌های هنرستانی از سال ۹۵

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون93 - جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در رشته‌های
حضور فانی در مجلس/ آخرین وضعیت آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - حضور فانی در مجلس/ آخرین وضعیت آزمون سایت نود
برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی و‌ شرکتی‌ها همچنان لاینحل

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون94 - برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی و
تعهدی برای استخدام معلمان شرکتی نداریم

اخبار و اطلاعات و تازه ها - تعهدی برای استخدام معلمان شرکتی نداریم -
سرپرست دانشگاه فرهنگیان: آموزش و پرورش به معلمان جدید نیاز دارد

اخبار معلمان شرکتی(منتظر)ومربیان آزمون93 - سرپرست دانشگاه فرهنگیان: آموزش و پرورش به معلمان
برچسب :