معاونت ورزشی اداره تربیت بدنی لرستان:

معاونت ورزشی اداره تربیت بدنی لرستان:

هیئت های ضعیف و ناکارآمد برکنار می‎شوند

 کریم داودی نژآد:

مراسم توديع معارفه معاونت ورزشي استان

 

مراسم توديع معارفه هصرروز دوشنبه 19 ارديبهشت ماه با حضور نيكوخصال سرپرست اداره كل تربيت بدني و روساو مسولان ادارت تربيت بدني شهرستانها

 

و هيئتهاي ورزشي استان در محل سالن اجتماعات اين اداره كل برگزار واقاي دكتر رحيم ميرنصوري بعنوان معاون ورزشي معرفي واز خدمات و اتشهاي فاضلي فرد معاون اسبق تقدير بعمل آمد
بنا به تصميمات اتخاذ شده مقرر گرديد حو.زه معاونت ورزشي در ساختمان تربيت بدني شهرستان خرم اباد مسقر و امور هيئتها را پيگيري نمايند .در این مراسم فرهادنیکوخصال افزود، این برنامه را طراحی جغرافیای ورزش استان عنوان کرد د: با اجرای این برنامه علمی ما متوجه می شویم در شهرستانهای استان چه استعدادهای ورزشی،فیزیولوژی و پیکرسنجی وجود دارد.

وی ادامه داد: برای پژوهش جغرافیای ورزش که برای اولین بار در کشور اجرا می شود،با گروهی که این کار را به نحو احسن اجرا می کنندمذاکرات نهایی را انجام داده ایم و بزودی این طرح در استان اجرا می شودکه امیدواریم گام موثری برای پیشرفت ورزش استان باشد.

نیکوخصال بخش بعدی اجرای این طرح را شناسایی افراد مستعد دانست و تصریح کرد:دانش آموزان مستعد ابتدایی از نظر پیکرسنجی شناسایی می کنیم و آنها را تا رسیدن به مدارج عالی ورزش حمایت می کنیم.در این مراسم نیکو خصال سرپرست اداره کل تربیت بدنی لرستان با اشاره به اینکه ورزش لرستان با برنامه ریزی به افق روشنی خواهد رسید برنامه ریزی وداشتن استراتژی وهدف مناسب را لازمه پیشرفت ورزش دانست .وی با تقدیر از تلاش های فاضلی معاون پیشین اداره ورزش لرستان از سلامت کاری وفاضل اخلاقی وی تقدیر کرد

سرپرست اداره کل تربیت بدنی در ادامه صحبتهای خود خاطرنشان کرد:آموزش به مربیان در اجرای این طرح خیلی مهم است؛ در کشور یک نفر در این زمینه تخصص لازم را داردکه قرار بود 21 اسفند ماه سال گذشته به استان بیاید اما متاسفانه به علت نبود پرواز این کار میسرنشد ولی قول آموزش 120نفررا گرفتیم که وی بزودی به لرستان می آید.

وی با ابراز اینکه برای دانش آموزان مستعد،شناسنامه ورزشی صادر می کنیم اعلام کرد: تمام اطلاعات مربوط به هر شخص در شناسنامه ورزشی ثبت می شود به نوعی بانک اطلاعاتی ورزش می شود تا در سالهای آینده نه تنها برای ترانسفر مشکلی وجود نداشته باشد بلکه هر هیات در صورت فروش ورزشکاری در آن رشته مشخص باشد.

نیکوخصال با بیان اینکه دایر کردن مدارس تخصصی ورزش با همکاری آموزش و پرورش قسمت بعدی اجرای این طرح است از پرداخت مبلغی ماهیانه به داشن آموزان متعهد خبرداد و گفت: برای دانش آموزانی که در این طرح ثبت نام می شوند حساب بانکی باز می کنیم و ماهیانه مبلغی برای ایاب ذهاب ،تغذیه و پوشاک به حساب آنها می ریزیم. در ادامه علی حسین فاضلی با اشاره به پیشرفت ورزش لرستان در طول تصدی معاونت ادره تربیت بدنی لرستان کسب افتخارات ورزشکاران لرستانی در بازیهای آسیایی گوانجووساماندهی به هیات های ورزشی وگسترش فضای ورزشی وارتباط تنگاتنگ با هیات های ورزشی را از اقدامات خود در طول تصدی معاونت ورزشی تربیت بدنی عنوان کرد .وی در پایان با آرزوی موفقیت برای دکتر میر نصورخود را از ورزش جدا ندانست وهمکاری خود با تربیت بدنی وورزشکاران را اعلام نمود .سپس دکتر رحیم میر نصور معاونت  ورزشی جدید تربیت بدنی لرستان برنامه ها واهداف خود را بردواصل عنوان نمود .که تحول در ورزش بانوان در ابعاد قهرمانی وهمگانی با توجه به جایگاه ویژه ورزش بانوان در کشور ولزوم توجه به ورزش روستایی وعشایری وبحث دیگر مبحث آموزش وپزوهش می باشد وباید علم مربیان خود را بالا ببیریم .وی تعامل با آموزش وپرورش ،دانشگاهها ،ورزش کارگری ،واداره کل زندانها را ضروری دانست واز برنامه های اصلی خود دانست .سپس با تقدیر از چند هیات پرکار وبا برنامه همچون ورزش جانبازان ومعلولین ،کشتی جودوو....از تلاش های این هیات ها در راستایی توسعه ورزش قهرمانی تقدیر کرد.وی با التیماتوم به هیات های نا کارآمد وکم کار عنوان نمود .در سیتم جدیدتربیت بدنی ومعاونت ورزشی هیات های کم کار وبی برنامه جایگاهی ندارند ورواسای هیاتهای ضعیف برکنار می شوند و یکی دیگر از برنامه های معاونت ورزشی ساماندهی نحوه واگذاری سالن های ورزشی به بخش خصوصی و هیئت ها باتوجه به اولویت اهداف قهرمانی و همگانی می باشد.

در بحث استعدادیابی در دو بخش علمی و ورزش های همگانی با تشکیل شورای توسعه ورزش های استان عمده موانع پیشرفت ورزش لرستان شناسایی و راه‎کارها برای جبران مافات به وجود خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه از انتقادهای سازنده حمایت می کنیم و دست همه پیشکسوتان و کارشناسان ورزش استان را به نیکی می فشاریم.

در پایان با اهدای لوح و جوایزی توسط نیکوخصال سرپرست اداره کل تربیت بدنی لرستان از خدمات علی‎حسین فاضلی معاون پیشین تربیت بدنی لرستان قدردانی شد.

 

اعضای کمیته فنی فدراسیون کشتی در لرستان

اولین جلسه کمیته استعدادیابی در سال 90 پنجشنبه و به ریاست محسن فرح وشی قهرمان سابق جهان برگزار شد.
در این جلسه که کیومرث محرابی و تورج ظفری دیگر اعضای کمیته استعدادیابی و هاشمی نسب رئیس کمیته امور استانها نیز حضور داشتند، فعالیتهای سال گذشته این کمیته مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد یک گزارش کامل از تمام پایگاههای فعال شده در سراسر کشور در سال 89 به مسئولان فدراسیون ارائه شود.
همچنین با توجه به دعوتنامه های ارسالی از استانهای مختلف مقرر شد اعضای این کمیته چهارشنبه هفته جاری برای دیدار با مدیرکل تربیت بدنی استان لرستان و اعضای هیئت کشتی و همچنین افتتاح پایگاههای استعدادیابی راهی این استان شوند.

 

 

دعوت 3 كشتي‌گير جوان لرستانی  به تمرینات تيم ملی  كشتي فرنگي جوانان

مرحله جديد اردوي آمادگي تيم كشتي فرنگي جوانان به منظور شركت در جام قهرمانان تركيه به مدت 10 روز در شهريار آغاز شد.و3کشتی گیر شایسته لرستاتنی به همراه نوربخش سرمربی لرستانی در این اردو جضور دارند

50 كيلوگرم: مهرداد مرداني (خوزستان) حميدرضا خامسي (لرستان) صادق واحدي (مازندران) مرتضي شهركي (سيستان و بلوچستان)
60 كيلوگرم: محمد رحماني (مازندران) محمد نوربخش (لرستان) بهنام مرادي (خوزستان)
66 كيلوگرم: مهدي زيدوند (خوزستان) مهرداد بهرامي (البرز) برومند اصلان (لرستان)
سرمربي: ناصر نوربخش (لرستان)

رقابت‌هاي جام قهرمانان تركيه روزهاي 23 تا 25 ارديبهشت ماه در شهر آنكارا برگزار مي‌شود.
تيم كشي فرنگي جوانان خود را براي شركت در رقابت‌هاي آسيايي اندونزي در خردادماه و جهاني روماني درمرداد  برگزار می شود

4 كشتي‌گيرلرستانی  به اردوي تيم كشتي فرنگي نوجوانان دعوت شدند.

اردوي تيم كشتي فرنگي نوجوانان به منظور شركت در جام پيروزي تركيه از روز 15 ارديبهشت ماه و به مدت 13 روز در مجموعه ورزشي برق تهران برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون كشتي، اسامي 38 كشتي‌گير دعوت شده به اين اردو به شرح زير است:

42 كيلوگرم: اميد امرايي (البرز) ميلاد پيامني (لرستان) محمد سلطاني (خوزستان) محمد جعفري‌فرد (كرمان)
63 كيلوگرم: پيام بويري (خوزستان) فرشاد بافكه (لرستان) پرهام قنبري (فارس) سجاد فرج‌پور (مازندران)
85 كيلوگرم: سجاد اسدي (خوزستان) اميرحسين خانپور (مازندران) يونس زيدوند (خوزستان) مجيد محمودي (لرستان)
100 كيلوگرم: امير زرين‌چگيني (تهران) آرش عرب (گلستان) آرمان نظري (لرستان)
رقابت‌هاي بين‌المللي جام پيروزي تركيه روزهاي 27 تا 29 خردادماه در شهر كوش آداسي برگزار مي‌شود.
تيم كشتي فرنگي نوجوانان كشورمان خود را براي شركت در رقابت‌هاي آسيايي تايلند در مردادماه و جهاني مجارستان در شهريور ماه آماده مي‌كند.

 

 

 

 

 

 

عنوان سومی هیات کبدی لرستان در جام ریاست جمهوری

مسابقات کبدی ساحلي باشگاهها و دستجات آزاد كشور جام رياست جمهوري در سمنان با قهرمانی تیم گلستان به پایان رسید وتیم لرستان با 5پیروزی در نیمه نهایی در یک بازی نزدیک مغلوب تیم سیتان شد.وبه مقام سوم دست یافت.تیم لرستانت با مربیگری شهرام حسین پوروجعفر رشیدی وحضور بازیکنانی همجونناصر رومیانی ،سجاد باباعلی،امین رشیدی،احسان زمانی،فرهاد نظری ومصیب سقظ الاسلام با حمایت محمدرضاراستگو پس از یک رکودطولانی صاحب عنوان ارزشمند سوم شد.

در اين بازيها لرستان ۵۲ بر ۲۵ تيم دولت آباد را شكست داد، ايثار محمدآباد ۴۱ بر ۳۳ رودهن را پشت سرگذاشت، تختي تهران با نتيجه ۴۲ بر ۴۱ از سد اسكله تالش گذشت و شهداي جزينك ۵۳ بر ۳۰ تيم هرمزگان را مغلوب كرد..
اين بازيها جنبه انتخابي تيم ملي كبدي ساحلي ايران را دارد و در آن ۲۷ تيم از استانهاي كشور حضور داشتند كه در هشت گروه سه و چهار تيمي به رقابت پرداختند

کاپیتان لرستانی  تیم ملی جودوی ایران برای حضور در مسابقات جودوی باشگاه‌های آلمان به تیم ویس‌بادن این کشور پیوست

. آرش میراسماعیلی در حاشیه مسابقات گرندپریکس آلمان که حدود ۲۰ روز پیش در دوسلدورف برگزار شد با دو تیم ویس‌بادن و آخن به مذاکره نشست که در نهایت با تیم ویس‌بادن به توافق نهایی دست یافت. ویس‌بادن همان تیمی است شش سال قبل نیز میراسماعیلی در آن عضویت داشت. آرش میراسماعیلی در خصوص این قرارداد می گوید: «بعد از مسابقات آسیایی که در فروردین ماه برگزار می شود به تیم ویسبادن که یکی از تیم های جنوب آلمان می باشد خواهم پیوست و تا پایان سال میلادی ۲۰۱۱ برای این تیم بازی خواهم کرد.»  وی در خصوص مبلغ قرارداد خود توضیحی نداد:«مبلغ قرارداد در اولویت بعدی من قرار دارد، آن چه برای من مهم بود تا به این تیم بپیوندم حضور مستمر در اروپا است، چراکه اغلب مسابقات کسب سهمیه المپیک در اروپا برگزار می‌شود و به دلیل نزدیک بودن کشورها در این قاره به راحتی می‌توانم برای کسب سهمیه المپیک شانس خود را افزایش دهم».  

 

 

 

 

 

2مدال طلابرای نوجوانان لرستان در دو و میدانی قهرمانی کشو ر اهواز

مسابقات دووميداني قهرماني نوجوانان كشورانتخابي تيم ملي كه دراهوازبرگزارشد تیم لرستان با درخشش دومیدانی کاران با آتیه خود در دو ماده صاحب مدال طلا شدند

در امدادي المپيك تيم هاي لرستان ، زنجان و خراسان رضوي اول تا سوم شدند

در يكهزارمتر
علي فهيمي از لرستان با زمان 9/31/2 دقيقه
علي عالمي ازهمدان ' ' 91/37/2 '
محسن بيگي از خراسان رضوي ' ' 5/38/2 '


 

 

تقدیر از 29 پیشکسوت تربیت‌بدنی آموزش‌و‌پرورش استان

در مراسمی باشکوه از 29 نفر از پیشکسوتان تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان تقدیر شد.

رئیس گروه تربیت‌بدنی و تن‌درستی آموزش و پرورش لرستان با اعلام این خبر گفت: در هفته‌ی معلم به منظور ارج نهادن به زحمت پیشکسوتان تربیت‌بدنی آموزش و پرورش و مقام شامخ معلم، به هنگام برگزاری مسابقات کشتی آموزشگاه‌های لرستان برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش استان، از این عزیزان با اهدا لوح سپاس و هدایایی، تقدیر به عمل می‌آمد.

مجتبی کلانتری‌فرد اظهار داشت: این مراسم در سالن شهید صالحی‌راد مجموعه ورزشی تختی برگزار شد و به این منظور از چراغیان معاون سیاسی‌امنیتی استانداری، شریعت‌نژاد فرماندار خرم‌آباد، ماکنعلی مدیر کل آموزش و پرورش استان، رشیدی شهردار، نیکوخصال مدیر کل تربیت‌بدنی لرستان، آذری رئیس شورای اسلامی شهر، اسدی‌پور مدیر کل نوسازی مدارس، شلال‌نژاد مدیر کل ثبت احوال، حسنوند و سپهوند رؤسای آموزش و پرورش نواحی یک و دو خرم‌آباد و تعدادی از مسؤولان نهادهای دیگر در این مراسم حضور داشتند علی قربانی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان نیز ضمن خیر مقدم به پیشکسوستان ورزش، بزرگ‌ترین افتخار آنان را معلمی برشمرد و گفت: معلمان به ویژه معلمان ورزش، نقش مهمی در سلامت روح و جسم افراد در جامعه دارند.

در پایان این مراسم با اهداء هدایایی از پیشکسوتان ورزش در هفته معلم قدردانی شد. محمد کریمی، پرویز جایدری، حشمت‌الله شادابی، علی‌هاشم رضاپناه، حسن سپهوند، هوشنگ ماسوری و فرج‌الله فرید رؤسای قبلی تربیت‌بدنی آموزش و پرورش لرستان از جمله دعوت شدگان به این مراسم بودند که با اهداء هدایا از تلاش‌های آنان تجلیل شد

وی در پایان اسامی پیشکسوتان را به این شرح اعلام نمود: محمد کریمی، پرویز جایدری، حشمت شادابی، هوشنگ ماسوری، علی‌هاشم رضاپناه، فرج‌الله فرید، خانواده مرحوم ولی جوزی‌پور، خانواده مرحوم حجت‌الله صادقی، مهدی لطیفی، حسین سرشار، هادی محمدی، جمال دلوجی، سعید ضیایی، محمدحسن سپهوند، عباس دالوند، کاظم طرهانی، احمد ساکی، قاسم دیده‌پور، هاشم حسنوند، حجت‌الله طولابیان، اسفندیار مریدی، اسماعیل بهاران، سید علی جزایری، عبدالرضا دستگیر، روح‌الله کریمی، عباس فلاحیان، کریم هوشیاری، توکل زیودار و مرتضی حقیقتی

 

جودوکار لرستانی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد

کادر فنی تیم ملی جودوی جوانان کشورمان رضا جهانگیری مجد، جودو کار لرستانی را در وزن 100 کیلوگرم به اردوی آمادگی تیم ملی که از 5 اردیبهشت ماه در سالن شهید افراسیابی تهران آغاز شده است دعوت کرد.

تیم ملی جوانان خود را برای شرکت در پیکارهای قهرمانی آسیا که آبان ماه در قزاقستان برگزار می شود.

 

 

معرفی نفرات برترمسابقات اسکواش، لرستان

مسابقات اسکواش لرستان با شناخت نفرات برترپایان یافت.

به گزارش خبرنگار ما این مسابقات با شرکت65 اسکواش باز در دو بخش آقایان و بانوان در سالن فریبرز فرشاد خرم آباد با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

در اسکواش آقایان،محمد ولایت پور، عطا گله دار و کریم داوودی نژاد به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

گفتنی است در قسمت بانوان نیز فرخنده جولایی، نساء مظفریو مینا محمدی پور موفق به کسب مقامهای اول تا سوم شدند. در برگزاریر این مسابقات مهرداد صالحی ،امیر صف آرا،مژگان سپهوند ومحمود داودی نژآد متحمل زحمات زیادی شدند.

قهرمانی لرستان در ماده 2 امدادی مسابقات دو و میدانیقهرمانی کشور در اهواز

تیم نوجوانان لرستان در ماده دو امدادی مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور که در اهواز برگزار شد به عنوان قهرمانی دست یافت.

در ماده دو هزار متر نیز علی فهیمی از تیم لرستان ضمن کسب مقام نخست کشور، با ثبت زمان 2 دقیقه و 30 ثانیه و 90 صدم ثانیه حد نصاب این ماده را در رده نوجوانان به خود اختصاص داد.. علی ناگهی ، دیگر شرکت کننده لرستانی هم در ماده دو 400 متر سوم شد. در کسب این عناوین علی حیدری رییس هیات ؛ایرج سپهوندمربی ارزنده ودیگر مربیان سهم به سزایی داشتند

کسب یک نشان طلا و یک نشان برنز جودو کاران لرستانی درمسابقات قهرمانی کشور

جودو کاران لرستانی در  مسابقات قهرمانی کشور، یک نشان طلا و یک نشان برنز کسب کردند.

در این پیکارها که در اراک برگزار شد امیر حسین محب زاده در وزن به اضافه 90 کیلو گرم نشان طلا و امیر ارسلان سپهوند در وزن 73 کیلو گرم نشان برنز این رقابتها را کسب کردند.

نفرات اول تا سوم این مسابقات به اردوی تیم ملی جودوی نوجوانان کشور دعوت شدند. 

 

درخشش گلف بازان لرستانی در گلف کشور

نفرات برتر رقابت هاي گلف قهرماني كشور كه در 2 رده سني زير 18 سال و 19 تا 30 سال برگزار شد در بخش هاي انفرادي و تيمي مشخص شدند.در این مسابقات گلف بازان پسر ودختر لرستانی خوش درخشیدند و به عناوینی دست یافتند .واز سوی فدراسیون گلف ابراهیم نوری،فرشاد رستمی،محمد قربانی،زیبا مردانی ،سارابهاروندبا اردوی آمادگی تیم ملی دعوت شدند 

اين مسابقات در دو بخش آقايان و بانوان با مشخص شدن تيم ها و نفرات برتر در زمين گلف مجموعه ورزشي انقلاب پايان يافت.
در بخش آقايان و گروه سني زير 18 سال هيات هاي گلف خرمشهر، گلستان و لرستان مقامهاي اول تا سوم تيمي را به خود اختصاص دادند.
سيد فاخر موسوي از خرمشهر، محمد جواد رهبر از گلستان و محمد قرباني از لرستان در قسمت انفرادي بر سكوي اول تا سوم رده سني زير 18 سال قرار گرفتند.
در گروه سني 19 تا 30 سال آقايان نيز تيم صنعت نفت مسجد سليمان اول شد و تيم هاي ملي حفاري اهواز و هيات گلف لرستان دوم و سوم شدند.
محمد شيخ زاده از تيم ملي حفاري اهواز با عملكرد مناسب خود در اين مسابقات توانست مقتدرانه عنوان نخست انفرادي را بدست آورد و پس از وي سعيد براتي و ميلاد حاجي پور از صنعت نفت مسجد سليمان عناوين دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
در رده سني زير 18 سال بانوان تيم هاي لرستان، نمين سراميك اردبيل و زنجان به ترتيب اول تا سوم شدند و خانمها آلاله آتين از تهران، سارا بهاروند از لرستان و رقيه دادگر از نمين سراميك اردبيل مقامهاي اول تا سوم انفرادي را كسب كردند.
در بخش 19 تا 30 سال بانوان نيز تيم تهران اول شد و تيمهاي لرستان و اصفهان در جايگاه هاي دوم و سوم جدول رده بندي قرار گرفتند.
در اين رده سني نازنين شهركي با اقتدار و پس از پشت سر گذاشتن حريفان خود اول شد و خانمها زيبا مرداني و الهه سربازي مقام دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 

 

 

موفقیت تیم ورزشهای سه گانه جوانان لرستان

تیم ورزشهای سه گانه جوانان لرستان در رقابتهای قهرمانی کشور سوم شد.

بنابر این گزارش در این مسابقه ها که با شرکت 25 تیم از سراسر کشور و به مدت 2 روز در جزیره قشم برگزار شد تیم های زنجان و اصفهان عنوان های اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

مسابقات ورزشهای سه گانه قهرمانی کشور در 750 متر شنا، 20 کیلومتر دوچرخه سواری و پنج کیلومتر دو صحرانوردی برگزار شد.

 

درخشش رزمی کاران لرستان در لیگ برتر کاراته کشور

 

با درخشش رزمی کاران لرستانی، تیم کاراته سبک سوپر ساباکی نفت و گاز مسجد سلیمان به مرحله نیمه نهایی لیگ برتر صعود کرد.

تیم سوپر ساباکی نفت و گاز مسجد سلیمان که در مسابقات لیگ برتر از مصطفی کریمی، افشین امیری، رحیم کریمی نسب، ابوذر حسنوند و مصطفی پاپی زاده رزمی کاران لرستانی سود می برد پس از غلبه بر حریفان، به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافت.این درحالی است به دلیل مشکلات مالی وعدم حمایت مسولان وباشگاهداری در لرستان ورزشکاران با استعداد لرستانی با پیراهن دیگر استانها در مسابقات شرکت کرده وافتخار آفرینی می کنند

این تیم در مرحله نیمه پایانی 15 خرداد به مصاف تیم ملی حفاری اهواز می رود

براي اولين بارآموزش پيكرسنجي ويژه كارشناسنان ورزشي

با تلاش دفتر تحقيقات و آموزش تربيت بدني و مساعدت نيكوخصال سرپرست اين اداره كل

بمنظور  برپايي يكدوره كلاس آموزش پيكرسنجي ويژه كارشناسنان و مربيان ورزشي استان اين دوره بمدت دوروز 14 و 15 ارديبهشت ماه 90 با حضور دكترفرج زاده مدرس بين المللي پيكر سنجي سازمان تربيت بدني كشور در محل سالن كنفرانس اين اداره كل برگزارشد.اين دوره در دو بخش تئوري وعملي تدريس ميشود
اين كلاس با حضور 15 نفر از كارشناسنان و مربيان مجرب ورزشي استان در حال برگزاري است.

 

 

نماينده خرمآباد:

لرستان  ذخایر عظیمی از استعدادهای ورزشی  کشوررا در خود نهفته

  است

 

محمود داودی نژآد

 

  استعدادهای خدادادی ورزش لرستان با زیرساختهای موجود ورزش که بسیار اندک می باشد به هیچ وجه همخوانی ندارد

محمد رضا ملکشاهی راد نماینده مردم خرم آباد در مجلس در حین تماشایی مسابقات بومی ومحلی شهرستان خرم آّباد به خبرنگار ما گفت :ورزش های بومی ومحلی مانند کشتی محلی ،ورزش باستانی و....از قدیم با فرهنگ مردم لرستان خوگرفته وبا آن انس گرفته اند.در این میان در چند سال گذشته علیرغم موفقیت های کسب شده توسط ورزشکاران لرستانی در میادین مختلف ورزش لرستان هنوز با استاندارد های کشوری فاصله دارد که یکی از دلایل اصلی آن رکود صعنت وعدم حمایت بخش خصوصی وباشگاهداری در لرستان می باشد .که امیدواریم این معضل بزرگ ورزش لرستان با مساعدت بخش خصوصی واحیا کارخانجات صعنتی حل شود .وی از باشگاهداری توسط  مهندس امیر عابدینی وخسروی در داماش لرستان ،مهندس مسعود عبدی ومهندس جافر دولتشاهی در باشگاههای داتیس ودارتاک لرستان به نیکی یاد کرد واظهار امیدواری کرد دیگر خیرین در بخش خصوصی نگاهی خوب به ورزش قهرمانی وباشگاهداری داشته باشند . به نظر می رسد استعدادها و داشته های پنهان ورزش لرستان هنوز به طور کامل کشف نشده و از جمله مواردی مهمی است که ورزش استان با آن مواجه می باشد و باید هیأتها ، باشگاهها و تیم های ورزشی نگاه دقیقتری به این مسئله داشته باشند .ضمن اینکه استعدادهای خدادادی ورزش استان با زیرساختهای موجود ورزش که بسیار اندک می باشد به هیچ وجه همخوانی ندارد ولرستان استحقاق این را دارد که امکانات و تجهیزات بیشتر ورزشی در آن ایجاد و ساخته شود . اعتقاد دارم استان لرستان  ذخایر عظیمی از استعدادهای ورزشی را در خود نهفته دارد که حضور یک مدیریت قوی و مدبر در راس هرم ورزش استان می توان جایگاه ورزش لرستان را در کل کشور ارتقا دهد و خوشبختانه مدیرکل جدید تربیت بدنی (نیکو خصال ) دارای کارنامه موفقی در پرونده خویش می باشد و امیدوارم ایشان در استان لرستان بتوانند برموفق باشد و این البته در گروه بهره گیری و استفاده صحیح از همه نیروهای خبره و کاربلد و پیشکسوت است .مدیرکل جدید باید برای موفقیت بیشتر در ورزش استان مطالعه دقیقی از گذشته و حال ورزش لرستان انجام دهد و با بهره از مشاوران بومی و صادق که در لرستان به وفور یافت می شوند از تصمیم گیری های عجولانه بپرهیزد تا کارنامه مثبت تری داشته باشد .

نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: احياء و ترويج ورزشهاي سنتي مانند كشتي و باستاني بهترين راه مبارزه با تهاجم فرهنگي است.

محمدرضا ملکشاهی راد گفت : ' با اشاره به اينكه اسلام ديني اخلاقي است افزود: پيامبر اسلام هدف رسالت خود را تكميل اخلاق بيان كرد و خوشبختانه سنتهاي قديمي ما نيز همه سنتهاي اخلاقي است.
وي اظهار داشت: منشها و خصوصياتي همچون احترام به پيشكسوت، بزرگتر، سادات و داشتن تواضع، ادب، گذشت، سخاوت بزرگواري، بزرگ منشي، كمك به ديگران و بسياري از موارد ديگر در ورزشهاي سنتي ما يعني در كشتي به عنوان ورزش اول كشور و ورزشهاي باستاني بسيار فراوان است.
ملکشاهی راد با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري بر گسترش ورزشهاي باستاني تصريح كرد: بايد به نحوي برنامه ريزي شود كه ورزشهاي سنتي ما در ميان ساير ورزشها گم نشود ضمن آنكه همه ورزشها در جايگاه خودشان بسيار خوب هستند.
وي ادامه داد: در هر حال آنچه كه با سنت و تاريخ ما عجين شده اگر ترويج شود ديگر تهاجم فرهنگي نخواهد بود و اخلاق و سنتهايي كه بطور طبيعي در اين ورزشها وجود دارد گسترش مي يابد.
نماينده مردم خرم آّبادبا بيان اينكه تاريخ كشورمان سرشار از نمونه هاي فراوان در بحث اخلاق و جوانمردي است گفت: ترويج اين ورزشها هم روح و هم جسم جوانان و نوجوانان اين مرز و بوم را قويتر مي كند.
وي با بيان اينكه ورزشهاي سنتي كاربردهاي چند بعدي در جامعه دارند افزود: قهرمانان و پهلواناني مانند 'تختي و پورياي ولي' هم قهرمان بودند و هم پهلوان اما در فرهنگ ما پهلواني از قهرماني مهمتر است و نام و ياد پهلوانان هميشه زنده خواهد ماند.

 

 

جوانان بروجرد از صعود به مرحله بعد باز ماندند

مسابقات فوتبال مرحله اول جوانان منطقه 4 کشور  که به میزبانی بروجرد در استادیوم شهید علی بیات این شهرستان برگزار گردید به پایان رسید که در پایان دو تیم نفت امیدیه و استانداری کرمانشاه با کسب امتیازات لازم مجوز حضور در مرحله بعدی مسابقات را به دست آوردند. نتایج روز پایانی مسابقات:

علوی ایلام 0 شهید کاووسی فرخ‌شهر 3

شهرداری‌کرمانشاه 3 هیأت‌فوتبال کاشان 1

شهرداری بروجرد 1 نفت امیدیه 1

شایان ذکر است بازی بین تیم‌های علوی ایلام و فرخ‌شهر چهارمحال به علت حاضر نشدن تیم علوی ایلام 3 بر 0 به سود حریف اعلام گردید. تیم سرخپوشان سهند تهران نیز از حضور در این مسابقات انصراف داد.

تیم بروجرد در بازی‌های قبلی به این نتایج دست یافته بود:

شهرداری بروجرد 2 استانداری کرمانشاه 3

شهرداری بروجرد 3 علوی ایلام 3

شهرداری بروجرد 1 کاووسی فرخ‌شهر 2

شهرداری بروجرد 1 شهرداری کاشان 0

 

 

رده

جوانان‌کشور

بازی

بـرد

تساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

1

نفت‌امیدیه

5

3

1

1

12

6

10

2

هیأت‌کرمانشاه

5

3

1

1

10

7

10

3

کاوسی‌فرخ‌شهر

5

2

2

1

9

8

8

4

شهرداری‌کاشان

5

2

1

2

9

8

7

5

شهرداری‌بروجرد

5

1

2

2

8

9

5

6

علوی‌ایلام

5

-

1

4

4

14

1

 

 

 

 

 

 

 

 
مطالب مشابه :


کنترل کیفی شیر خام

دانشجويان مهندسی صنايع غذايی همدان. از نوع استیل باشد سیتم فاضلاب وهدایت گلستان
دانلود کنید: تقویم سال ۱۳۹۴ برای رایانه و تلفن همراه

سیتم ثبت نام دانشگاه آزاد تهران سیستم گلستان دانشگاه پیام پیام همدان
کارگاه آموزشی نرم افزار مشاوره با حضور سرکار خانم فولاوند منصوری از شرکت هدی سیستم

گروه آموزشی مشاوران - کارگاه آموزشی نرم افزار مشاوره با حضور سرکار خانم فولاوند منصوری از
کاملترین مجموعه GPS موبایل + نقشه های شهرها و راه های ایران

همدان جاده های کلاله گلستان ورژن سیتم عامل: ۸٫۰a Os8.0a – S60 2nd Edition دارای Feature Pack 2 Nokia 6682
آگهی استخدام یک شرکت تولیدی واقع در شهر صنعتی البرز استان قزوین

آشنا به سیتم کنترل کیفیت و استان گلستان; استان استان همدان;
آگهی استخدام شرکت پالایش نفت اصفهان

آشنایی با اصول کار با سیتم های کنترل plc , گلستان. گیلان هرمزگان. همدان.
معاونت ورزشی اداره تربیت بدنی لرستان:

همدان پیام. اوج وکم کار عنوان نمود .در سیتم جدیدتربیت بدنی ومعاونت ورزشی عرب (گلستان
قابل توجه دانشجویان رشته های کشاورزی

سیستم جامع دانشگاهی گلستان. 4- طراحی سیتم های بارانی دانشگاه بوعلی سینا-همدان . 8511 . 0 . 2
پیش بین وضعیت جوی 28 و 29 بهمن

و در مناطق جنوبی فعالیت این سیتم در قالب وزش باد نمایان خواهد شد. گلستان آزانس هواشناسی
برچسب :