به نقل از فرید هلالات خطاب به دانشجویانش:

علمای عزیز، دوستان قدیمی و جدید،

امیدوارم مطلبی که حدودا 15 روز پیش در سایت برنا اندیشه به نقل از بنده منتشر شد را خوانده باشید. در آن مطلب به این نکته اشاره کردم که تمام سیگنال ها Failed هستند و پیشنهاد می کنم روی ریال سرمایه گذاری کنید (تمام سهام خود را بفروشید) که امیدوارم این کار را کرده باشید.

همچنین در مطلبی که در سایت برنا اندیشه قرار داده شد به این نکته اشاره کردم که در حال بررسی استراتژی های تریدینگ کارایی هستم تا ریسک معاملات آتی را کمتر کنم و خوشبختانه به نتایج دلگرم کننده ای رسیده ام که البته جای بهتر شدن نیز دارد.

در این بازار منفی مطلب چندانی برای گفتن و تحلیل کردن ندارم جز اینکه اهداف نزولی را مشخص کنم با این همه سعی می کنم با شما در خصوص سهام بازار همفکری کنم و تحلیل هایی برای سایت شرکت برنا اندیشه بفرستم.

از آنجایی که از شما خواسته بودم روی ریال سرمایه گذاری کنید من هم مثل شما برای روزهای بهتر صبر می کنم. لطفا سرمایه خود را حفظ کنید تا در آینده از بازار مثبت بهره مناسبی ببرید. کسانی که در زیان هستند و می گویند دید من بلند مدت است اغلب در کف آتی بازار خواهند فروخت چون هرچه بازار بیشتر افت کند فشار فروشندگی به سبب ترس ناشی از زیان، بیشتر خواهد شد و سهامی که از دیدگاه اغلب افراد واقعا ارزنده اند در صف فروش قرار می گیرند.

اگر من سهامی داشتم، مطمئن نبودم که فروختن آن کار درست و منطقی باشد اما تمام سهام خود را می فروختم چون از یک سو از زیان احتمالی بیشتر جلوگیری می کردم و به ازای هر 4% منفی روی سهام، ریال من 4% رشد نسبت به سهام را نشان می داد و از سوی دیگر اگر شرایط بازار مناسب شود این توانایی را خواهم داشت تا دوباره دستور خرید داده و زیان محدود گذشته را جبران کنم.

اغلب افراد وقتی سهامی می خرند و در زیان قرار می گویند با خود می گویند: "نکند بفروشم و از فردا سهام مثبت شود؟... نکند تا من بفروشم بازار برگردد و من در زیان بمانم؟... این سهام خیلی ارزنده است بهتر است نگه دارم..."

اما این حرف ها شما را از زیان بیشتر حفظ نمی کند بلکه به جای اینکه معامله کنید تنها آرزومندی هستید که ذوب شدن سرمایه خود را تماشا می کند. اگر فروختید و سهام ها مثبت شدند؛ نهایتا 10 درصد بالاتر اما با اطمینان بیشتر خرید می کنید.

مادامی که یک Bullish Break Out (حتی کوچک) در نمودار سهام رخ نداده است هنوز روند صعودی نشده که بتوان سرمایه گذاری را نسبتا امن دانست.

مادامی که شاخص کل بالای قله 24860 قرار نگرید روند شاخص نزولی است اما افت شاخص الگویی ادامه دهنده (کنج صعودی) است که خبر  های خوشی از آینده دارد. بنابراین صبر کنید و روی ریال سرمایه گذاری کنید.

اگر سرمایه خود را حفظ کنید در آینده توان جبران خواهید داشت. اگر از دانشجویان قدیمی هستید که احتمالا در دوره های رونق بورس خصوصا اوایل زمستان 89 تا اواخر فروردین 90 سودی به دست آورده اید که بخشی از آن را در این بازار پس داده اید.

بچه های پیشرفته TF9003  و TF9004 از همه بیشتر بازار منفی را حس کردند چون در بازاری منفی وارد شدند اما تجربه 10 سال را جمع کردند که از دید بنده بسیار ارزنده است. خیلی دلم می خواست مانند باقی دوره ها این عزیزان نیز به سود مناسبی برسند و در کلاس به خاطر سود هایشان بخندند اما با این همه آنقدر رفتار حرفه ای داشتند که برای زیان هایشان می خندیدند. بنده به همه شما افتخار می کنم و این آرزوی قلبی خود را که همه به سود مناسبی می رسید را حتما محقق خواهم کرد.

همه این حرف ها را گفتم که بدانید به فکر شما هستم و دوستی ما عمیق تر از یک دوره آموزشی است. قلبا به اینکه هر یک از شما معامله مجربی خواهید بود و به سود مناسبی دست می یابید معتقدم و برنامه های خوبی برای آینده و حمایت از شما در ذهن دارم. لطفا تا آن زمان سرمایه خود را نابود نکنید.

دوستدار شما

فرید هلالات ۱۹ / تير / ۱۳۹۰


مطالب مشابه :


به نقل از فرید هلالات خطاب به دانشجویانش:

همچنین در مطلبی که در سایت برنا اندیشه قرار داده شد به این نکته اشاره فرید هلالات ۱۹
608-فرید هلالات و تحلیل تکنیکال او!!!

تحليل بورس ايران - 608-فرید هلالات و تحلیل تکنیکال او!!! - welcome to bourse iran
فرید هلالات - تحلیلگر آزاد روزنامه دنیای اقتصاد

بورس به توان مثبت بی نهایت - فرید هلالات - تحلیلگر آزاد روزنامه دنیای اقتصاد - سایت بورسی
تحلیل تکنیکال فولاد مبارکه اصفهان - فرید هلالات...

بازار و تجارت - بورس نگار - تحلیل تکنیکال فولاد مبارکه اصفهان - فرید هلالات - بورس نگار نقطه
معده درد شدید من

وبلاگ فرید هلالات در مورد اینکه بنده گزارش را از کجا آوردم باید عرض کنم از سایت بانک سینا
حامل انرژي

وبلاگ فرید هلالات سایت بورسی + نوشته شده در سه شنبه ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ساعت 15:24 توسط ولید هلالات
چه خبر از بازار ؟

وبلاگ فرید هلالات سایت بورسی + نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۰/۰۴/۲۸ساعت 0:5 توسط ولید هلالات
تحلیل تکنیکال گل گهر از نگاه فرید هلالات ...

بازار و تجارت - بورس نگار - تحلیل تکنیکال گل گهر از نگاه فرید هلالات - بورس نگار نقطه ای
تحلیل تکنیکال فولاد مبارکه اصفهان از نگاه فرید هلالات ...

بازار و تجارت - بورس نگار - تحلیل تکنیکال فولاد مبارکه اصفهان از نگاه فرید هلالات - بورس
مصاحبه با امور سهام رتکو

وبلاگ فرید هلالات سایت بورسی بورس + نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۶/۰۲ساعت 16:13 توسط ولید
برچسب :