علوم غریبه قسمت اول

ا

ب ج د
ه و ز ح
ط ی ک ل
م ن س ع
ف ص ق ر
ش ت ث خ
ذ ض ظ غ

در جدول بالا حروف ستون اول یعنی اهطمفشذ حروف آتشی هستند و گرم و خشک. ستون دوم یعنی حروف بوینصتض حروف هوایی با طبع گرم و مرطوب.ستون سوم یعنی حروف جزکسقثظ آبی با طبع سرد و مرطوب و بالاخره ستون آخر حروف دحلعرخغ خاکی بوده و طبعشان سرد و خشک می باشد.

انتساب عناصر رابعه به حروف ابجد دارای کاربردهای بسیاری در علوم غریبه می باشد و خواص بسیاری را می توان با توجه به همین ارکان اربعه بدست آورد.

برای مثال و برای آشنایی مقدماتی با برخی کاربردهای این نحوه تقسیم حروف بین عناصر اربعه به معرفی چند خاصیت ارکان اربعه می پردازیم.

عنصر آتش : گرم و خشک - طعم تلخ - رنگ قرمز - تیز ونفوذ کننده مثل اسید(حلال)

عنصر هوا : گرم و مرطوب - طعم شیرین - رنگ نارنجی و صورتی - روان و سیال

عنصر آب : سرد ومرطوب - طعم شور - رنگ سفید یا زرد - حالت پلاسما یا همان لخته

عنصر خاک : سرد وخشک - طعم تند - رنگ سیاه - جامد و سخت

انتساب حروف به این عناصر باعث می شود تا بتوانیم خواص برخی کلمات و اسامی را پیدا کنیم.مثلا شخصی که نامش مهشید است نامش دارای سه حرف آتشی م ه ش و یک حرف هوایی ی و یک حرف خاکی د می باشد.طبع همه حروف به جز ((د)) گرم است و طبع همه حروف به جز((ی)) مرطوب.

بنابراین طبع اسم این فرد گرم و خشک می باشد و شخص اگر دارای مزاج مادرزادی معتدل باشد آنگاه رفتار و عقایدش تحت تاثیر مزاج گرم و خشک نامش قرار می گیرد و می توان حالات روحی و جسمی اش را پیش بینی نمود.مثلا این فرد خیلی پرخاشگر و افسرده بوده احتمال زیاد لاغر اندام می باشد.دارای خوابی همراهع با کابوسهای مرتب شبانه بوده و به دیگران اعتمادی ندارد و خیلی چیزهای دیگر که فعلا قصد بررسی و یا تایید و رد آنها را نداریم.

هدف من در این پست و پستهای مشابه در خصوص علوم غریبه تنها بیان عقاید قدما و جزییات این علوم بوده و نیتی برای تایید و قبول و یا رد و انکار آن ندارم.تصمیم با خود شماست اما ممکن است که این علوم در ارتباط با حقایقی بوده که شاید قدما خواسته اند با پیچیدن آن حقایق در متن این علوم از حفظ آنها در طی قرنها مطمئن شوند.

 


مطالب مشابه :


خصوصيات جن چيست ؟

جن علوم غریبه دعا - خصوصيات جن چيست ؟ - اولین وبگاه تخصصی جن , علوم غريبه , متافیزیک , ادعیه , سنگ ها.
چرا نباید جن احضار کنیم !!!!

ماوراء و علوم غریبه - چرا نباید جن احضار کنیم !!!! - این وبلاگ در خصوص ارتباط بیشتر و تبادل تجربیات با علاقمندان به این علم ایجاد گردیده است.
اساتید دروغین و احضارات

ماوراء و علوم غریبه - اساتید دروغین و احضارات - این وبلاگ در خصوص ارتباط بیشتر و تبادل تجربیات با علاقمندان به این علم ایجاد گردیده است.
دانلود کتاب های علوم غریبه

دردیست غیر مردن ... - دانلود کتاب های علوم غریبه - هرگونه نقل مطلب باید با ذکر این وبلاگ به عنوان مرجع ومنبع اصلی انجام شود والا مسئولیت شرعی دارد.
فلسفه وجود علوم غريبه چيست

دانش بشری بر اساس یک بخش‌بندی عام و کلی به دو شعبۀ علوم غریبه(=علوم خفیه) و علوم طبیعی(=علوم متعارف) تقسیم می‌شده‌است.علوم طبیعی، علومی‌اند که با ساز و
مقدمه اي بر علوم غريبه

علوم غریبه تنها برای استفاده شخصی و یا آواره کردن و سرگردان نمودن کسی به وجود نیامده است و نیز این علم را هرگز برای منفعت خود و دنیا نیاموزید و موفق نخواهید شد
علوم غریبه قسمت اول

کشکول علوم - علوم غریبه قسمت اول - نجوم و طب سنتی و ...
ساعات كواكب در ايام و ليالى هفته

بزرگترین مرکز علوم غریبه و ادعیه قرآنی - ساعات كواكب در ايام و ليالى هفته - ×× عرفان × علوم غریبه × دعاهای قرآنی × دستورات الله و ائمه اطهار × سیروسلوک × طب
چند داستان زیبا در باب انسان و اجنه

ماوراء و علوم غریبه - چند داستان زیبا در باب انسان و اجنه - این وبلاگ در خصوص ارتباط بیشتر و تبادل تجربیات با علاقمندان به این علم ایجاد گردیده است.
نیم نگاهی بر علوم غریبه (نهان‌شناسی یا علوم خَفیه)

نیم نگاهی بر علوم غریبه (نهان‌شناسی یا علوم خَفیه) نهان‌شناسی یا علوم خَفیّه یکی از دو شاخهٔ علوم در تقسیمات باستانی است. شاخهٔ دیگر، یعنی علوم جَلیّه، به طب و منطق و
برچسب :