استخدام 17 هزار معلم حق‌التدريس تا اول مهر 90+ پاداش پايان خدمت فرهنگيان

  حاجي‌بابايي با اعلام استخدام 17 هزار معلم حق‌التدريس تا اول مهر خبر داد: پرداخت پاداش پايان خدمت فرهنگيان بازنشسته قبل از ماه رمضان

خبرگزاري فارس: وزير آموزش و پرورش از استخدام 17 هزار معلم حق‌التدريس تا مهر امسال خبر داد و گفت: پاداش پايان خدمت فرهنگيان بازنشسته كه تاكنون پرداخت نشده است تا يك الي 2 روز پيش از ماه مبارك رمضان پرداخت مي‌شود.

A0597111.jpg


به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، حميدرضا حاجي‌بابايي وزير آموزش و پرورش عصر امروز در اختتاميه بيست‌ و هشتمين اجلاس روساي آموزش و پرورش سراسر كشور كه در سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي برگزار شد با اشاره به انجام حداقل 30 ساعت جلسه كاري در اين اجلاس، اظهار داشت: گزارش ما از اجلاس بيست و هشتم عزت و سرافرازي معلم است.

وي تصريح كرد: با خداي خود پيمان بسته‌ام تا در آموزش و پرورش با همه فرهنگيان دست به دست هم دهيم تا جايگاه نظام تعليم و تربيت ارتقاء يابد و مسئولان نظام نيز اين ارتقاء را بپذيرند.

حاجي‌بابايي با اشاره به 21 ماده و 51 حكم در قانون برنامه پنجم توسعه با موضوع آموزش و پرورش گفت: مصوبه 4 ميليارد دلاري مجلس هفتم در رابطه با مقاوم‌سازي و تخريب و بازسازي مدارس فرسوده با محاسبه نرخ تعديل اكنون به 7 ميليارد دلار رسيده است.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به بررسي اسناد بالادستي نظام تعليم و تربيت، گفت: به اذعان بسياري از كارشناسان و اعضاي شوراي عالي آموزش و پرورش، سند ملي آموزش و پرورش نسبت به بسياري از اسناد مشابه برجسته‌تر و پيشرفته‌تر است و بايد نقشه راه ما در حركت آينده باشد.

* ابلاغ اعتبار به آموزش و پرورش استان‌ها براي تجهيز مدارس انتقال يافته به نوبت صبح

حاجي‌بابايي با بيان اينكه با انتقال دانش‌آموزان از نوبت عصر به نوبت صبح حداقل 10 مشكل ديگر از آنها حل مي‌شود، گفت: به تعداد كلاس‌هايي كه از بعدازظهر به نوبت صبح منتقل مي‌شوند ميز و نيمكت و تجهيزات از سوي مديركل آموزش و پرورش استان‌ها به مدارس پرداخت مي‌شود و حتي اين امكان وجود دارد كه فضاهايي از سوي مدارس اجاره شود تا دانش‌آموزان به نوبت صبح منتقل شوند و هزينه آن نيز با سرانه پرداخت مي‌شود.

وي در ادامه با تأكيد بر اينكه در جريان ساماندهي نيروي انساني نبايد افراد را بدون تعيين جايگزين براي آنها جابجا كنيم، تصريح كرد: علاوه بر اين تحت هيچ شرايطي نيروي حق‌التدريس جديد به كار گرفته نمي‌شود و بر اساس مصوبه مجلس، بكارگيري نيروي حق‌التدريس تخلف بوده و باعث اشد مجازات مي‌شود.

* هديه حج و كربلا براي روساي آموزش و پرورش در صورت ساماندهي موفقيت‌آميز نيروي انساني

وزير آموزش و پرورش ادامه داد: كلاس‌هاي 25 الي 30 نفره منطبق بر استانداردهاي بين‌المللي و وضعيت نرمال است و اگر در جايي قرار بود جمعيت دانش‌آموزان يك كلاس به 40 نفر برسد بايد به سرعت براي رفع اين مشكل حتي از طريق انتقال دانش‌آموزان به مدارس ديگر اقدام شود.

وي با اشاره به در نظر گرفته شدن هديه سفر حج و كربلا براي آن دسته از روساي آموزش و پرورش كه ساماندهي نيروي انساني را به خوبي انجام دهند، گفت: در رابطه با بيمه تكميلي بازنشستگان فرهنگي نيز بايد بگويم كه اين مسئله ربطي به ما ندارد و وظيفه وزارت رفاه و صندوق بازنشستگي كشوري است اما 20 ماه است كه به دنبال انجام اين كار هستيم.

حاجي‌بابايي با اشاره به برگزاري مجالس افطاري فرهنگيان در ماه مبارك رمضان خطاب به روساي آموزش و پرورش سراسر كشور تأكيد كرد: با توجه به اينكه امسال بحث سياسي و انتخابات وجود دارد كاري كنيد كه يك سر سوزن شائبه سياسي براي برگزاري اين مجالس پيش نيايد.

وي اضافه كرد: ناراحتي بعضي‌ها از اين نيست كه چرا يك شب به معلم‌ها افطاري مي‌دهيم بلكه از اين است كه چرا معلم راضي بوده و مورد توجه قرار مي‌گيرد.

اين مقام مسئول در آموزش و پرورش با اشاره به طرح تعطيلي دبستان‌ها در روزهاي پنجشنبه اظهار داشت: حدود 5 الي 6 ماه پيش با رئيس مجلس در رابطه با طرح تعطيلي دبستان‌ها در روزهاي پنجشنبه صحبت مي‌كرديم كه وي در آن جلسه معتقد بود اين كار بسيار خوب است و حتي مي‌گفت كه نمي‌شود دبيرستان‌ها را هم تعطيل كنيد؟

* استخدام 17 هزار معلم حق‌التدريس تا اول مهر 90

وزير آموزش و پرورش در ادامه با بيان اينكه در رابطه با معلمان حق‌التدريس هيچ دغدغه‌اي نداشته باشيد عنوان كرد: در ادامه اجراي قانون استخدام 60 هزار معلم حق‌التدريس مصوب مجلس، مجوز تبديل وضعيت 17 هزار نفر از معلمان حق‌التدريس به حالت رسمي را گرفته‌ايم و تلاش مي‌كنيم تا از اول مهر امسال احكام آنها را صادر كنيم و هيچ نيروي حق‌التدريس قانوني باقي نمي‌ماند مگر اينكه مشكل آن حل ‌شود.

وي افزود: علاوه بر اين در حال جمع‌بندي هستيم تا چگونه از آموزشياراني كه حد نصاب نمره لازم را در آموزن تعيين اولويت نگرفته‌اند، استفاده كنيم.

حاجي‌بابايي با اشاره به درخواست فرهنگيان براي صدور مدرك معادل براي آنها تصريح كرد: در اين رابطه حدود 5 الي 6 ماه است كه در شوراي عالي آموزش و پرورش بحث و بررسي داريم اما وزارت علوم زير بار اين موضوع نمي‌رود به همين دليل موضوع دانشگاه ويژه فرهنگيان را پيگيري كرده و مي‌كنيم.

وي در ادامه با تأكيد بر پيگيري مشكل اعتبارات طرح آموزش شنا و نيز طرح مدارس قرآني از سوي معاون توسعه مديريت و پشتيباني اين وزارتخانه تصريح كرد: علاوه بر يك ميليون تومان بودجه‌اي كه براي هر مدرسه قرآن در نظر گرفته شده است، حق‌الزحمه مربيان و خدمتگزاران آنها نيز جدا از اين بودجه و به صورت اضافه‌كار "حق‌التدريس " پرداخت مي‌شود.

وزير آموزش و پرورش اظهار داشت: مصوبه هيئت دولت اين بوده است كه در هر شهرستان يك استخر شناي دانش‌آموزي احداث شود كه نيمي از هزينه آن را آموزش و پرورش و نيمه ديگر آن را فرمانداري هر شهرستان پرداخت مي‌كند.

* شكل فعلي صندوق ذخيره فرهنگيان را قبول ندارم؛ اعضاي صندوق سهامدار مي‌شوند

وي در ادامه با اشاره به سوالات معلمان در رابطه با صندوق ذخيره فرهنگيان و وضعيت آينده آن تصريح كرد: صندوق ذخيره فرهنگيان را با شكل فعلي آن قبول نداشته و ندارم و به جاي آن بايد شركت‌هاي تابعه آن را بفروشيم و درآمد حاصل از آن را به صورت سهام در اختيار معلمان قرار دهيم تا كسي در اين ميان شركت‌داري نكند.

وي افزود: آموزش و پرورش هر كار اقتصادي كه انجام دهد وبال گردنش مي‌شود و صندوق ذخيره فرهنگيان نيز نمونه‌اي از همين كارها بوده است كه وقتي در بورس واگذار شود مشكلات آن نيز حل خواهد شد.

* انعقاد قرارداد از سوي رئيس آموزش و پرورش با مربي پيش‌دبستاني تخلف قانوني است

وزير آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به وضعيت كنوني مقطع پيش‌دبستاني در نظام آموزش و پرورش، گفت: پيش‌دبستاني‌ها غيردولتي هستند كه بايد مديريت و نظارت شوند و اگر رئيس آموزش و پرورش شهرستان با مربيان آنها قرارداد ببندد، تخلف قانوني است و به جاي آن مدير مدرسه بايد قرارداد ببندد.

حاجي‌بابايي با بيان اينكه با وزير علوم درباره مشكل اختصاص ساختمان مدارس به آموزشكده‌هاي فني صحبت كرده‌ايم و اين مشكل در حال رفع شدن است، اظهار داشت: تعطيلي روزهاي پنجشنبه ادارات آموزش و پرورش به دست ما نيست و در اختيار هيئت دولت است.

* پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان تا پيش از ماه رمضان

وزير آموزش و پرورش در پايان با اشاره به مشكل تغيير در پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان فرهنگي گفت: اين انتقاد درست است و ما نيز به دنبال آن هستيم كه پاداش فرهنگيان را در همان زمان بازنشستگي آنها پرداخت كنيم و پاداش پايان خدمت فرهنگياني كه باقي مانده‌اند نيز تا يك الي 2 روز قبل از ماه مبارك رمضان پرداخت مي‌شود.

به گزارش توانا، بيست‌وهشتمين اجلاس سراسري روساي آموزش و پرورش سراسر كشور كه از سه‌شنبه 4 مرداد ماه آغاز شده بود، عصر امروز پس از 3 روز نشست كاري و تشكيل 20 كارگروه تخصصي براي بررسي مهمترين مسائل و چالش‌هاي نظام آموزش و پرورش با سخنراني وزير آموزش و پرورش و قرائت بيانيه به كار خود خاتمه داد.

رئيس جمهور، رئيس مجلس، رئيس كميسيون فرهنگي مجلس، وزراي اطلاعات و امور خارجه و رئيس رسانه ملي به همراه حجت‌الاسلام قرائتي ميهمانان ويژه اين همايش سه روزه بودند.
انتهاي پيام/

نقل خبرگزاری فارس

 


مطالب مشابه :


استخدام در آگاهی

خود، به صورت پيماني 5 ساله انتظامي در مقاطع افسري و درجه‌داري استخدام ، شيمي محض، رياضي
منابع کارشناسی ارشد 92 رشته شيمي

منابع کارشناسی ارشد 92 رشته شيمي. + نوشته شده در شنبه پانزدهم مهر همه نوع آگهي استخدام
استخدام در شركت نفت پايتخت

استخدام در شركت نفت پايتخت . مهندس شيمي. رئيس مهر ۱۳۹۲. شهریور
آگهی استخدام شركت پالايش نفت تبريز -مهلت:22 اسفند92

آگهی استخدام رياضي، شيمي فيزيك، شيمي آلي، انتقال حرارت و مكانيك سيالات، موازنه انرژي و
استخدام 17 هزار معلم حق‌التدريس تا اول مهر 90+ پاداش پايان خدمت فرهنگيان

استخدام 17 هزار معلم حق‌التدريس تا اول مهر 90+ پاداش پايان خدمت نشريات مختلف شيمي.
برچسب :