ابرو-رنگ مو-مدل موی خانومها-ماسک صورت -

 


قواعد برداشتن ابرو :

توجه :
اين كار را روز قبل از مهماني انجام دهيد چون آثار سرخي آن چندان زيبا نيست.
قاعده اول : ابروانتان را با يك برس كوچك مثل مسواك به حالت طبيعي برس بكشيد.
قاعده دوم : يك پارچه لطيف گرم روي ابروي خود بكشيد تا برداشتن ابرو آسانتر شود.
قاعده سوم : زير ابرو را زياد برنداريد چون ظاهر عجيبي پيدا ميكنيد.
قاعده چهارم : ابروهايتان را بيش از حد برنداريد چون به شما چهره متعجب ميدهد.
قاعده پنحم : از موچين جنس خوب و داراي لبه هاي نازك و كيپ استفاده كنيد تا به هتگام برداشتن ابرو موي ابرو را نشكند. اين كار ممكن است باعث عفونت شود.
قاعده ششم : موها را يك به يك بچينيد. آنها را محكم و در جهت رويش مو بكشيد.
قاعده هفتم : ابتدا از وسط ابرو، بالاي بيني، شروع كنيد تا به درد آن عادت كنيد. چون اين قسمت از پوست نسبت به پوست بالاي چشم حساسيت كمتري دارد.
قاعده هشتم : اگر درد اين كار زياد بود قبل از ادامه مقداري خمير دندان بر روي ابرويتان بماليد و بگذاريد چند دقيقه بماند. اين كار حالت بيحسي به پوست ميدهد.
قاعده نهم : برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهيد.
قاعده دهم : هماهنگي ابروهايتان را در آينه چك كنيد و در پايان يك پارچه لطيف سرد روي ابروهايتان بگذاريد تا سرخي پوست را كاهش دهد.
نكته : اگر ميخواهيد چهره بازتري داشته باشيد فاصله ابروها را كمي بيشتر كنيد و اگر چشمان كشيده ميخواهيد بگذاريد ابروهايتان به هم نزديكتر باشند.


 به ياد داشته باشيد :
طبيعي بودن هميشه بهتر است. هرگز ابروهايتان را بيش از حد برنداريد.
وقتي شكل اوليه را به ابرويتان داديد، نگه داشتن اين شكل آسان است.
ابتداي ابرو بايد با گوشه داخلي چشم هماهنگ باشد.
كمان ابرويتان نيز بايد با خط بالاي چشمتان هماهنگ باشد. مقدمه:
زيبا ساختن ابروان ميتواند تغيير شگفت انگيزي در ظاهر شما ايجاد كند. منظور من فقط تغيير سبك ظاهر نيست، بلكه حالت چهره شماست. ابرواني كه شكل زيبايي دارند مانند قابي براي چشمان شما هستند، درست مانند موهاي آرايش كرده كه قاب چهره است و قاب عكس كه زيباساز يك نقاشي زيبا ميتواند باشد. اقراق نيست اگر بگوييم كه شكل ابرو ميتواند به ظاهر شما جلوه دهد و يا جلوه آن را از بين ببرد.

قبل از شروع، نكات زير را بياموزيد:

ابروان شما از كجا بايد آغاز شوند؟
مداد را در كنار بيني به صورت عمودي نگه ميداريم نقطه طلاقي مداد با ابرو، همان محل شروع ابرو شماست.
بلندترين نقطه ابرو بايد كجا باشد؟
مدادي را در كنار بيني به سمت قسمت خارجي عنبيه چشم (قسمت رنگي چشم) نگه داريد . محل طلاقي مداد با ابرو، محل بلندترين نقطه ابروي شما را مشحص ميكند.
نقطه پاياني ابرو كجاست؟
مدادي را طوري نگهداريد كه امتداد آن از كنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد. محل طلاقي مداد با ابروي شما دقيقا نقطه پاياني ابروي شماست.
شكل درست ابرو را پيدا كنيد؟
وقتي به ابروي خودتان نگاه ميكنيد، بايد دو خط مرئي وحود داشته باشد. يكي از نقطه شروع ابرو تا بلندترين نقطه ابرو و دومي از بلندترين نقطه ابرو تا نقطه انتهاي ابرو. اين خطوط بايد ممتد و بدون قطعي باشند و در انتها نازك شود.

نكته:
اگر تا كنون ابرويتان را برنداشته ايد، بگذاريد اولين بار يك شخص متخصص اين كار را براي شما انجام دهد و ابرويتان را شكل بدهد. و همچنين اين را به ياد داشته باشيد كه هميشه در جهت رشد مو ابروانتان را برداريد. اين مسئله درد ناشي از كنده شدن مو را كم ميكند.

چگونه ابروانتان را برداريد؟
ابروانتان را به سمت بالا برس بكشيد و با قيچي ابرو قسمتهاي اضافه آن را قيچي كنيد. سپس، روي شكل و كمان ابرويتان كار كنيد. به ياد داشته باشيد كه فاصله بين ابروان شما بايد به اندازه پهناي چشمتان باشد. و بخش داخلي ابرو بايد از بالاي سوراخ بيني آغاز شود. براي اينكه اين نقطه به راحتي مشخص شود، مدادي را در كنار بينيتان به سمت بالا به صورت عمودي نگه داريد تا نقطه ابتداي ابرو مشخص شود. براي اينكه طول ابرويتان مشخص شود، مداد را از كنار ابرو طوري نگهداريد تا امتداد آن از كنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد و به ابرويتان برسد. به اين ترتيب نقطه پاياني ابرو مشخص ميشود. سپس، بايد مشخص كنيد كه بالاترين نقطه ابرو يا كحاست. براي اين كار مداد را در كنار بيني قرار هيد تا امتداد آن از كنار قسمت خارجي عنبيه چشم بگذرد و به ابرو برسد.
  آرايش ابرو قسمت اول اولين گام براي آرايش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را براي چشم بازي ميكنند، يك تصوير زيبا در قاب زيبا و مناسب جلوه بيشتري پيدا ميكند. ابروان كمك ميكنند كه چشمها و صورت قشنگي واقعي خودشان را بيشتر نشان دهند، البته در صورتي كه مرتب و فرم گرفته باشند.
بايد بيشتر سعي كنيم كه ابروها را تا حد امكان طبيعي نگهداريم. بعضي ابروها فقط نياز به برداشتن چند تار مو بعضي با تغيير دادن فرم، كامل ميشوند. البته موقع برداشتن ابرو بايد توجه داشت كه موها يكي يكي و در جهت رشد مو برداشته شوند. براي برداشتن ابرو حتما لازم است چند نكته رعايت شود.
بايد تو.جه داشته باشيم كه چگونه فرم ابروان را پيدا كنيم. مداد را در امتدا بيني تا گوشه داخلي چشم ميگذاريم، به اين ترتيب خط شروع ابرو مشخص ميشود. موهاي بين دو ابرو را بايد برداشت. مداد را كنار بيني ميگذاريم به طوريكه امتداد آن از وسط مردمك چشم بگذرد، و يا به طور عمودي روي صورت قرار ميدهيم تا از كنار لبه خارجي چشم عبور كند. حال محل بالاترين نقطه ابرو را مشخص ميكنيم. مداد را كنار بيني، در مسيري كه از گوشه خارجي چشم عبور ميكند قرار ميدهيم تا نقطه انتهايي ابرو را مشخص كنيم.
ابروي خوش فرم به زيبايي و جذابيت صورت ميفزايد تا حدي كه حتي با حركت ابرو و چشم ميتوانيم احساس خودمان را نيز ابراز كنيم. وقتي ابروها باريك و بالا هستند به صورت حالتي ميدهند كه بيننده را بيشتر متوجه ابروها ميكند تا ساير اعضاي صورت.
ابروهايي كه فاصله بين آنها زياد باشد و گوشه خارجي ابرو كمي رو به پايين باشد نگاهي خالي و بيتفاوت به چشم ميدهد.
ابروهاي پهن و نزديك به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان ميدهد.
فاصله طبيعي بين دو چشم در ابروهاي طبيعي برابر است با پهناي يك چشم.
در چشم هاي نزديك به هم بايد فاصله ابروها را به اندازه پهناي يك چشم بگيريم و اشكالي ندارد كه مداد اندازه گيري كمي در گوشه داخلي چشم به طرف چشم قرار بگيرد.
براي چشم هاي دور از هم نيز فاصله دو ابرو را به اندازه يك چشم فرض ميكنيم و مداد را جهت اندازه گيري كمي داخل تر قرار ميدهيم، البته در گوشه خارجي چشم.1
در بعضي افراد ابروها رو به پايين رشد ميكنند كه حتما بايد آنها را با قيچي كوچك مخصوص ابرو و مژه كوتاه كنيم و جالب است كه در اين نوع ابروها حتي مژه ها هم مسير رشدشان به طرف پايين است و مستقيم همه آنها را ميتوانيم به وسيله فر مژه تاب بدهيم.
 

 

 مدلمای رنگ مو

 


ضررهای استفاده ار رنگ مو

ضررهای استفاده از رنگ مو استفاده زياد از رنگ مو باعث خشكي، شكنندگي و ريزش موي سر در زنان مي‌شود. وضعيت طبيعي مو با استفاده از رنگ مو دچار تغيير مي‌شود به طوري كه استفاده زياد از رنگ مو موجب خشكي و شكنندگي مو مي‌شود؛ همچنين ريزش منطقه‌اي موي سر با استفاده زياد از رنگ مو اتفاق مي‌افتد.

محصولات فر و صاف‌كننده نيز باعث تغيير وضعيت موي سر مي‌شوند و استفاده از بي‌گودي‌هاي مخصوص فر مو و سشوار مي‌تواند موجب خشكي و شكنندگي مو شود.

همچنين، صاف كردن موها و مصرف انواع روغن‌ها باعث ريزش منطقه‌اي موي سر مي‌شوند؛ رنگ موي طبيعي از سفيد تا سياه متغيير است كه با بالا رفتن سن رنگ مو به تدريج خاكستري مي‌شود، اين روند تقريبا از دهه سوم زندگي به بعد كه ملانين شروع به از بين رفتن مي‌كند شروع مي‌شود. اما بروز اين تغيير رنگ در افراد جوان نيز ممكن است به دليل صفات ارثي و خانوادگي بوجود آيد. 

علت سفید شد مو

علل سفید شدن مو در سنين كهولت، موهاي سر تمام افراد سفيد مي شود، اما سفيدي زودرس مو در جواني نيز رخ مي دهد. در گذشته سفيد شدن مو يكي از ويژگي هاي ارثي بود. گروهي هم اين رخداد را در نتيجه افزايش سلولهاي مفيد خون توجيه مي كردند. عقايد مشابه اين نظريه، امروز به كلي رد شده اند.
در موي انسان انواع مختلف فلزات از قبيل منگنز، روي و تيتانيوم وجود دارند كه در جنس ها و رنگ هاي مختلف مو ، نسبت آنها تغيير مي كند. به عنوان مثال، اگر نسبت منگنز در مو زياد باشد، رنگ آن مشكي مي شود و اگر روي در مو زياد باشد، رنگ آن بور خواهد شد ؛ افزايش نسبت تيتانيوم در مو، سرخي رنگ آن را به دنبال خواهد داشت.
به همين دليل است كه در ميان ساكنان جنوب ايران به خصوص در خوزستان، موي سرخ رنگ و در كردستان كه املاح منگنز قابل توجه است، موي مشكي و براق ديده مي شود . بنابراين، سفيد شدن مو نتيجه فقر املاح است. نكته قابل توجه آن كه خوردن سيرهايي كه در نزديكي معادن منگنز كاشته مي شوند، بهترين راه براي مشكي كردن موهاي سفيد است.
فوايد گريه چيست ؟
براساس جديدترين بررسي هاي صورت گرفته، گريه كردن مي تواند براي سلامت روح موثر باشد. در يك بررسي آماري ديده شده است كه 85 درصد از زنان و 73 درصد از مردان پس از گريه به احساس بهتري دست مي يابند. گريه بازگوكننده وضع روحي است و ما با گريه كردن از احساساتمان آگاه مي شويم. گريه امري طبيعي وعكس العمل روحي انسان و نشانه تندرستي است. تاثير گريه در پايين آوردن فشار خون و تحريك دستگاه ايمني بدن ثابت شده است. گريه با جنسيت ارتباط مستقيمي دارد به گونه اي كه زنان چهار برابر مردان گريه مي كنند. علي رغم مزاياي گفته شده در خصوص گريه، بايد متذكر شد در صورتي كه گريه به صورت عادت روزمره درآيد نشانه اي از افسردگي است و حتماً بايد به پزشك مراجعه كرد

راز شادکامی

 

10 راز شادكامي


حتما تا به حال برايتان پيش آمده كه از صبح كه از خواب بيدار مي‌شويد، خيلي پكر و دلتنگ و بي‌حوصله باشيد. اين روزها واقعا روزهاي وحشتناكي هستند، همه چيز خسته‌كننده و كسل‌كننده است و انگار همه چيز عليه شما پيش مي‌رود. در چنين روزهايي احتمالا شما هم آن‌طور كه بايد، براي شادي و سرحالي خودتان تلاش نكرده‌ايد. مثلا كوچك‌ترين كار براي تقويت روحيه، لبخندزدن است. آيا شما در چنين حالاتي آن را امتحان كرده‌ايد يا اينكه اصولا معتقديد در اوج خستگي و كسلي، لبخند فايده ندارد و دردي را درمان نمي‌كند؟ براي مقابله با اين روزهاي كسالت‌آور، توصيه مي‌كنيم تا مدتي راه‌هاي پيشنهادي ما را امتحان كنيد. مطمئن باشيد ديگر روزهاي كسالت‌بار و خسته‌كننده را نخواهيد ديد.

)1 لبخند بزنيد
در راه رسيدن به محل كار لبخند بزنيد و هركس را كه مي‌بينيد، بگوييد <صبح به خير.> بله، به تمام كساني كه از كنار شما رد مي‌شوند، لبخند بزنيد و سلام و صبح به خير بگوييد. به اين فكر نكنيد كه مردم به عقل شما شك مي‌كنند.
محققان دانشگاه ميشيگان معتقدند همين لبخند زدن ساده، سبب مي‌شود 43 ماهيچه در صورت شما منبسط و منقبض شوند. در نتيجه فعل و انفعالات مغز تغيير پيدا مي‌كند و روحيه شادماني و نشاط در شما ايجاد مي‌‌شود. حتي اگر لبخندتان در ابتدا مصنوعي باشد، به زودي طبيعي مي‌شود. علاوه بر اين، لبخند مسري است و شما مي‌توانيد با يك لبخند ساده، آن را به تمام دوستان و همكاران خود سرايت دهيد و نشاط و روحيه را به آنها هم هديه كنيد.

)2 زير آفتاب بنشينيد
روزهاي آفتابي، سعي كنيد در آفتاب بنشينيد و استراحت كنيد. نمي‌دانيد نور خورشيد چقدر مفيد و مقوي و انرژي‌زاست. براي اين كه حوصله‌تان سر نرود، مي‌توانيد هنگام آفتاب گرفتن، روزنامه يا مجله بخوانيد. از نظرعلمي ثابت شده است حتي در روزهاي سرد زمستاني هم نشستن در آفتاب، بسيار مقوي و مفيد است. پروفسور دان اورن، روانشناس دانشگاه ييل، معتقد است: <حداقل روزي 30 دقيقه نشستن در آفتاب، آرامش‌ و روحيه بالايي به فرد مي‌دهد و افسردگي و بي‌حالي را رفع مي‌كند.> پروفسور اورن همچنين مي‌گويد: <قرارگرفتن در معرض نور خورشيد، باعث افزايش توليد انتقال‌دهنده‌هاي پيام عصبي (نوروترنسميترها) از جمله سروتونين در مغز مي‌شود كه افزايش اين هورمون، باعث بالارفتن سطح شادي و روحيه مي‌شود.> در زمستان، آفتاب ظهر، بهترين شادماني را براي شما به ارمغان مي‌آورد ولي در روزهاي گرم تابستان، آفتاب صبحگاهي، شما را به اوج شادابي و نشاط روحي مي‌برد.

)3 عسل بخوريد
عسل بخوريد، تنها يا با چيزهاي ديگر مثل چاي. دكتر جوديت واريتمن، مدير مركز تحقيقات سلامت ميت )Mit( مي‌گويد: <كربوهيدرات‌ها سطح سروتونين مغز را افزايش مي‌دهند و باعث آرامش و خشنودي در فرد مي‌شوند.>
البته تمام كربوهيدرات‌ها اين خاصيت را ندارند، اگر نوعي ماده غذايي كه داراي كربوهيدرات است، چربي داشته باشد، چربي آن، خاصيت كربوهيدرات را خنثي مي‌كند. به‌طور مثال در بستني كه شير و شكر آن حاوي كربوهيدرات است، چربي شير، مانع جذب كربوهيدرات مي‌شود و تاثير مثبت آن از بين مي‌رود. همچنين اگر ماده غذايي حاوي كربوهيدرات، پروتئين نيز داشته باشد، اسيد آمينه موجود در پروتئين هم تقويت روحيه شما را به تاخير مي‌اندازد.‌پس براي اين كه سرور و شادماني در دلتان بار دهد، بهتر است از مواد غذايي داراي كربوهيدرات زياد و چربي و پروتئين كم استفاده كنيد. مواردي مانند قند، شكر، سيب‌زميني تنوري يا پخته يا حتي يك قاشق عسل مرغوب.

)4 يك ليوان پر، آب خنك
هر وقت احساس خستگي و كسلي كرديد، يك ليوان بزرگ آب خنك بنوشيد.
با توجه به اينكه 60 درصد بدن انسان از آب تشكيل شده است و حتي 85 درصد بافت مغز نيز آب است، عجيب نيست كه با كمبود آب در بدن، احساس سرگيجه، سردرد، بي‌حالي و يبوست به شخص دست دهد.
حداقل روزي 8 ليوان نوشيدني مصرف كنيد. البته همه نوشيدني‌ها خاصيت آب را ندارند. به‌طور مثال، كافئين مدر (ادرارآور) است و با مصرف آن، بدن آب بيشتري از دست مي‌دهد. بعضي آبميوه‌ها و نوشيدني‌ها هم كه داراي سديم هستند، ذخيره آب بدن را تا حد بسياري مصرف مي‌كنند. پس بهترين گزينه براي نوشيدني، همان آب يا آب معدني است.

)5 جوراب ضخيم بپوشيد
براي اين كه احساس آرامش دروني كنيد، جوراب‌هاي ضخيم بپوشيد و دست‌هايتان را دور يك فنجان چاي داغ، حلقه كنيد.
اگر تاكنون به ماساژ درماني رفته باشيد، حتما ديده‌ايد كه آنها دست‌ها و پاهاي شما را با جوراب و دستكش‌هاي گرم مي‌پوشانند. دكتر چارلز رايسيون، مدير كلينيك ايمني‌شناسي رفتاري دانشگاه اموري، معتقد است: <دست و پاي گرم، رابطه بسيار نزديكي با آرامش و نشاط دروني دارد.>
مطالعات و تحقيقاتي كه راجع به كاهش اضطراب در دانشگاه هاروارد انجام شده، نشان مي‌دهد افراد آرام و بانشاط، دست و پاي گرمي دارند.
خب، همين حالا جوراب‌هاي قديمي و ضخيم‌تان را كه ته كمد يا چمدان انداخته‌ايد و ديگر دوستشان نداريد، بيرون بياوريد و بپوشيد. اگر در آينه خود را نگاه كنيد، حتما لبخند زيبايي را روي لبانتان مي‌بينيد.

)6 كاكائوي داغ، نوشيدني شادي‌آور
براي رهايي از كسالت بعدازظهرها، يك ليوان كاكائوي داغ بنوشيد. دكتر آلن‌هايريش، معتقد است شكلات يك نوع ماده غذايي بسيار مقوي و انرژي‌زا است، زيرا سرشار است از موادي كه روي فعل و انفعالات مغز تا‡ثير مي‌گذارند و تقويت روحيه را سبب مي‌شوند. يكي از مواد موجود در كاكائو، كافئين است كه منبعي غني از انرژي به شمار مي‌آيد. ماده بعدي، اندورفين است كه درد را تسكين مي‌دهد. همچنين مواد و دانه‌هاي شبه مخدر موجود در كافئين هم خواص آرام‌بخشي دارند و احساس سرمستي را به ارمغان مي‌آورند. اما چنانچه خوردن موادي مانند كاكائو كه كالري بسيار بالايي دارد به هر دليلي برايتان مضر است يا دوستش نداريد، حتي نفس كشيدن در بخاري كه از كاكائوي داغ برمي‌خيزد نيز شما را مسرور و شادمان مي‌كند. دكتر هايريش مي‌گويد: <استنشاق بوي مطلوب، مانند بوي شكلات، هم در تقويت روحيه موِثر است و هم عطر شور و شوق و مسرت را در وجودتان مي‌پراكند.>

)7 تلويزيون‌ها خاموش
هر وقت كه مي‌توانيد، آخر هفته، يا حتي روزي يك ساعت، تلويزيون را خاموش كنيد و به جاي آن، سرگرمي‌هاي ديگر را امتحان كنيد و با خانواده خوش بگذرانيد. خاموشي تلويزيون براي تمام افراد خانواده مفيد است. تحقيق و بررسي‌هاي تكميلي در اين باره نشان مي‌دهد بعد از تماشاي برخي تبليغات و پيام‌هاي بازرگاني از تلويزيون، بچه‌ها حالت افسردگي و عصبي پيدا مي‌كنند.
با خاموش كردن تلويزيون، شما وقت بيشتري داريد تا ارزش محبت و زندگي واقعي را درك كنيد و به ديگران نيز هديه دهيد.هرچند وقت يكبار، كنترل تلويزيون را جايي مخفي كنيد تا به همراه تمام افراد خانواده از زندگي لذت ببريد.

)8 به يوگا بپردازيد
روي پاهايتان بايستيد. شانه‌ها پايين، انگشتان دست را به هم بند كنيد و دست‌ها را رو به بالا بكشيد. كف دست‌هايتان رو به سقف باشد. پاها را محكم روي زمين فشار دهيد و در همين حالت 10 مرتبه آرام، نفس عميق بكشيد. يوگا نه تنها روح شما را تسكين مي‌بخشد، بلكه شادابي و طراوت را نيز به شما ارزاني مي‌كند.

)9 خاطرات شيرين را مرور كنيد
براي انرژي گرفتن و شارژ شدن، روي ميز كارتان يكي از عكس‌هاي زيبا و به يادماندني خانوادگي كه خاطرات خوشي را برايتان تداعي مي‌كند، بگذاريد. دكتر جودي وايسر، مدير مركز عكس درماني در ونكوور مي‌گويد: <خيره شدن به يك عكس، باعث مي‌شود هوشياري شخص به سمت آن موقعيت زيبا و جذاب حركت كند و احساس هيپنوتيزم به فرد دست دهد و احساس كند در آن فضا و زمان است.>
دكتر ديويد كراس، نويسنده كتاب عكس درماني و سلامت روحي هم معتقد است: <ديدن عكس‌هاي به يادماندني، ناراحتي و افسردگي را از ميان مي‌برد و روحيه و نشاط را جايگزين مي‌كند.> بنابراين تعدادي عكس خانوادگي كه شما را به ياد خاطرات زيبايي اندازد، را انتخاب كنيد و همراه داشته باشيد. يكي را روي ميز كارتان بگذاريد، يكي را در كيف دستي و بقيه را هر جاي ديگري كه فكر مي‌كنيد احتياج به تقويت روحيه و انرژي داريد.

)10 اخم‌ها باز!
هميشه خونگرم، مهربان و خوش خلق باشيد. دوستانه برخورد كردن حتي وقتي عصباني و ناراحت هستيد، لذت از زندگي و احساس خوشبختي را افزايش مي‌دهد. در اين خصوص مطالعه‌اي در دانشگاه فارست روي دانشجويان انجام شد و نتيجه اين بود كه هم دانشجويان درون‌گرا و گوشه‌گير و هم دانشجويان برون‌گرا و شاداب، بعد از اين كه با هم صميمي شدند و رفتارشان دوستانه و خونگرم شد، هر دو گروه احساس شادماني و مسرت كردند و هيچ‌كدام ديگر غمگين و ناراحت نبودند


موهاى سالم و درخشان با مراقبت صحيح اين روزها انواع ويتامين ها و پروتئين به همان اندازه كه در آشپزخانه يافت مى شوند در حمام نيز موجودند. محصولات بسيار متنوع و گوناگونى حاوى ويتامين هاى مختلف براى شست وشو و مراقبت از موهايى با طبيعت ها و ويژگى هاى مختلف در داخل و خارج از كشور توليد مى شوند كه در اغلب سوپرماركت ها و داروخانه ها عرضه مى شوند. با اين وجود هنوز هم براى اينكه موهايى سالم و درخشان داشته باشيم بايد نكاتى كوچك اما بااهميت را در مراقبت از موهايمان رعايت كنيم.
مهم نيست شما چه سن و سالى داريد و يا موهايتان صاف، مجعد، خشك يا چرب باشد در هر حال در روزگار ما مى توانيد به راحتى شامپو و نرم كننده هاى مناسب براى آن بيابيد. اگرچه با وجود تبليغات متعددى كه در رسانه هاى مختلف مى بينيد بايد توصيه كنيم پيش از مصرف هر يك از اين محصولات قبلاً اطلاعات درج شده بر روى قوطى را مطالعه كنيد.
چنانكه مى دانيد موهاى ما جسم مرده هستند كه به دليل ترشح چربى از غده هاى موجود در پوست سر چرب مى شوند و به تدريج با نشستن گرد و غبار بر روى آن نمايى كدر پيدا مى كنند. نحوه شست وشوى موها، دفعات شست وشو و همچنين رژيم غذايى عواملى هستند كه مى توانند سلامت موها را تامين كنند. يك رژيم غذايى متعادل يكى از الزامى ترين عوامل براى رشد خوب در موها است. رژيم هاى غذايى فقير مى توانند موجب به خطر افتادن سلامتى موها شوند و بروز برخى عوارضى مانند شوره سر، خشكى و ريزش موها را سبب شوند. استرس نيز نقش بسزايى در از ميان رفتن سلامتى و درخشش موها دارد و مى تواند ابتلاى موها به شوره و يا ريزش در آنها را موجب شود.
براى اينكه همواره موهايى درخشان و سالم داشته باشيد از خوردن سبزى ها و ميوه هاى تازه غفلت نكنيد. پس از اطمينان از رعايت يك رژيم غذايى متعادل بايد به انتخاب شوينده مناسب براى موهايتان توجه كنيد.
سعى كنيد از شامپوهاى بسيار ملايم مانند شامپو بچه براى شست وشوى دائم موهايتان استفاده نكنيد. براى افرادى كه موهاى نازك يا كم حجم دارند اين روزها شامپوهايى با عنوان حجم دهنده مو به بازار آمده كه با پوشاندن تارهاى مو با لايه اى از پروتئين موجب ضخيم تر شدن مو و در نتيجه حجيم تر به نظر رسيدن موها مى شوند. شامپوها مى توانند اثرات مفيد ديگرى نيز بر مو هاى ما به جا بگذارند از اين رو پيش از انتخاب و خريد شامپو محتويات آن را بر روى برچسب قوطى مطالعه كنيد تا شامپويى حاوى مواد مناسب براى موى خود را بيابيد. شامپوهايى كه محتوى پروتئين ها، كراتين و آمينواسيدها هستند حفره هاى ناشى از دكلره يا ساير تكنيك هاى آرايشى مضر براى موها را پر مى كنند و به اين ترتيب براى مراقبت و محافظت از چنين موهايى بسيار مناسب و مفيد هستند. انواع مرطوب كننده هاى مو نيز مانند مرطوب كننده هاى پوست، رطوبت لازم و از دست رفته موها را تامين مى كنند، به ويژه مرطوب كننده هاى حاوى اسيدلاكتيك، لسيتين.
پانتنول يا ويتامين B5 نيز كه به موها نفوذ مى كند موجب تقويت و افزايش رشد موها مى شود. پس از انتخاب شامپوى مناسب نوبت به روش صحيح شست وشوى موها مى رسد. هنگام استحمام براى شستن سر آن را پايين بگيريد تا جريان خون در سر بيشتر شود. سپس با شامپوى مناسب و با نوك انگشتان سرتان را بشوييد. براى اين منظور با سرانگشتان پوست را ماساژ دهيد و با حركت هاى دورانى به آرامى از پشت سر و بالاى گردن به سمت رستنگاه مو در پيشانى پيش برويد. چند دقيقه به همين ترتيب سر را شست وشو دهيد و سپس آبكشى كنيد.
هميشه از يك نوع شامپو براى شست وشوى موهايتان استفاده نكنيد زيرا موها به زودى نسبت به آن مقاوم مى شوند بنابراين پس از هر 10 بار شست وشو حداقل يك بار با شامپوى ديگر موهايتان را بشوييد. خواهيد ديد كه به اين ترتيب موهاى شما درخشان تر خواهند برد.
پس از هر بار شست وشو از يك نرم كننده استفاده كنيد. نرم كننده ها فلس هاى ريز روى موها را در جاى خود مى چسبانند و موجب نرم شدن موها و حفظ سلامتى آنها مى شوند. نرم كننده را با نوك انگشتان به سر موها ماساژ دهيد و از زدن نرم كننده به ريشه هاى مو بپرهيزيد زيرا موجب چرب شدن سريع تر موها مى شود. بگذاريد نرم كننده چند دقيقه بماند و سپس موها را آبكشى كنيد.
براى خشك كردن موها نيز بهترين روش بستن يك حوله خشك و گرم به دور سر است تا آب اضافى موها گرفته شود.

شنیون

شنیون shinion39.jpgm_hair27.jpg

مدل موی خانومها

مدل مو
pic_01.JPG   pic_02.JPG   pic_03.JPG   pic_05.JPG   pic_06.JPG  
pic_07.JPG   pic_08.JPG   pic_09.JPG   pic_10.JPG   pic_11.JPG  
pic_12.JPG   pic_13.JPG   pic_14.JPG   pic_15.JPG   pic_16.JPG  
pic_17.JPG   pic_18.JPG   pic_19.JPG   pic_20.JPG   pic_21.JPG  
pic_22.JPG   pic_23.JPG   pic_24.JPG   pic_25.JPG   pic_26.JPG  
pic_27.JPG   pic_28.JPG   pic_29.JPG   pic_30.JPG   pic_31.JPG  
pic_32.JPG   pic_33.JPG
pic_34.JPG
pic_35.JPG
pic_36.JPG  
pic_37.JPG   pic_38.JPG   pic_39.JPG   pic_40.JPG   pic_41.JPG  
pic_42.JPG   pic_43.JPG   pic_44.JPG   مطالب مشابه :

مدل موهای رنگ شده فشن و فانتزی

مدل موی فشن , مدل موی رنگ شده , مدل موی کوتاه , مدل موی فانتزی , مدل موی فشن دخترانه
جدیدترین مدل های موی بلند در سال 2012

جدیدترین مدل های موی تیز بلند شده و برای یکدست همراه با رنگ موی
رنگ مو

مدل لباس جدید - رنگ مو یافتن رنگ موی مناسب ساده بازتاب نور از روی رنگدانه‌های رنگ شده
عکس مدل مو رنگ شده دخترانه زیبا - اموزش رنگ کردن موی سر

مدل مو رنگ شده دخترانه مدل مو رنگ شده دخترانه, اموزش رنگ کردن موی سر, مدل مو رنگارنگ
ابرو-رنگ مو-مدل موی خانومها-ماسک صورت -

- ،مدل موی پسرانه ،مدل موی دخترانه،ابرو-رنگ مو-شنیون ،مدل موی شده‌اید و داشتن موی
جدیدترین مدل مو و رنگ موی زنانه سال 2015

جدیدترین مدل مو و رنگ موی اگر موهایتان سفید شده است، این رنگ مو را به شما پیشنهاد
برچسب :